petersa napísal:
Len či to nie je tak, ze u Lefevera by musel aj Sagan makať, zatial čo u frantíkov má pohodu? Nikto ho nekritizuje, nikto od neho vlastne nic necaká v cyklistike, frantici ho aj tak maju ako marketingovu opičku, ktorá sa im ale už moc nevypláca. Lefevre by ho už x-krát zkritizoval, ze nemaká apod. rovnako ako Juliena A. Mozno to by bol ten spravny impulz. Sorry za vynimocne kritický komentár. Som jeho fanusik, ale nie ultras.

Myslim, ze nie si daleko od pravdy. Naisto by ale u Lefevera vyrazne menej zarobil ako u frantikov, ci v Bore. Ako je na tom s motivaciou a kolko je ochotny cyklistike este obetovat sa mozeme len domnievat. Ci mu v jeho veku este stoji za to pristupit na podmienky typu: pay isn't great but the work is hard. Z jeho vyjadreni aj gest sa ale rozhodne vytratil ten temperament a 'instinkt zabijaka', ktory ho 'zdobil' 10 rokov.
09.03.2023 - 09:55:45
01
Nieco na tom bude, uz to nie je ten dravec ako kedysi aj ked vykonnost ma stale medzi top 10 si myslim. Na druhu stranu uz dokazal veci co nikto nikdy pred nim, takze dokazovat uz nemusi nikomu nic. Snad chyti na MTB druhy dych a ukaze nam toho dravca v sebe :)
09.03.2023 - 10:03:48
00
Touro
... tu by som spomenul tie naivne aliby typu "Vek je len cislo" co sa tu sem tam rozoberaju. Starnutie je proste fakt pre kazdeho a nijako ho neobkecas co sa ako mozes snazit. Sagan zanechal nezmazatelnu pozitivnu sportovu stopu za co sa mu mozeme len a len podakovat.



To povedz Boonenovi, Gilbertovi, Nibalimu, Cancellarovi, Valverdemu a ďalším ktorí vyhrávali klasiky a etapy aj neskoro po 30ke. Je to o chcení a drine a u Sagana nevidím už bohužiaľ ani jedno.
Dokázal veľa a už nič nemusí, ale ako fanúšika ma to mrzí lebo viem že výkonnostne by na to mal, tým som si 100% istý. A takého cyklistu už nikdy mať nebudeme.
09.03.2023 - 10:50:43
08
Treba si ale pozriet, v akom veku vymenovani borci zacali vyhravat rad radom preteky. Peter Sagan zacal myslim v 20ke a bol vlastne prvy fenomen, ktoremu sa to darilo. Teraz uz je to pomaly standard (Remco, Tadej a spol). Lenze na rozdiel od sucasnej generacie mladych talentov, Sagan trenoval a jazdil podla metod usitych prave na Cancelaru a spol. Teda extremne vela pretekarakych dni. Teraz borci jazdia polovicu a ostatne venuju preciznemu, vedecky podlozenemu treninegu a regeneracii. Aj tak je otazka ci tiez neskoncia relativne skor ako byvalo zvykom. Sagan ma 13 rokov spickovej karieri , cize na ustup z pozicii ma narok, zvlast ak peloton je plny novych MVDP Van Aertov a pod (vid napr. De Lie, Kooj a pod). Tolko moja analyza k lenivemu Saganovi🤣
09.03.2023 - 11:00:52
07
Najlepší rok mal 2016, keď ho v roku 2015 tvrdo zkritizoval tinkoff že nemaka. Asi v tej zime ozaj zamakal a to sa práve v 2016 ukázalo. Potom sa možno vrátil k tomu,že to dá cez talent. 😀 Značne som zjednodušil, nebrat úplne vážne. Asi to nie je pravda, ale mohla by byť. 😂
09.03.2023 - 11:12:44
01
Miso12 Podobne obhajoby som pocul aj na Vlhovu :D Velka konkurencia, vela dokazala, pekna kariera atd.
O jeho nie idealnej zivotosprave sa toho tiez popisalo dost a od ludi vo fachu, nie od diskuterov na fore.
09.03.2023 - 11:15:09
03
O Leony som ešte nepočul, že niečo dokázal.
09.03.2023 - 11:55:35
01
aJoN No to bolo niekde na urovni materskej skoly :D

Pre tych viac chapavejsich, ja nikde Sagana nehejtujem, naopak fandim mu od dorastencov. Ale to ze ma od istej doby problemy so zivotospravou a zivotnym stylom je v pelotone verejne tajomstvo. Ak by to bolo inak + lepsi tym, verim ze by stale vyhraval. Mozno nie ako v 2015-17, ale verim ze by vitazstva boli.
Kedze nie su, tak sa dovody nehladaju, staci ze sa povie ze ma narok na ustup z pozicii a ze je silna konkurencia. Akoby uz naozaj vsetci zabudli co za talent ten chalan v sebe nosi...
Ako petersa naznacil, len Olega nanho :D
https://pezcyclingnews.com/racing/peter-sagans-lifestyle-is-probably-hurting-his-performance/
09.03.2023 - 12:17:46
07
Leony napísal:
aJoN No to bolo niekde na urovni materskej skoly :D


Si mi ukradol z jazyka.

Prečo ťa trápi, že nevyhráva slovenský pretekár? Veď je to len šport a nakoniec furt dakto vyhrá.
09.03.2023 - 13:14:40
00
Peto dokazal velke veci a bolo to super. Vzdy sa chcel hlavne bavit, nikdy nejazdil strojovo a systematicky ako Froome. Uzival si to vyse 10 rokov na spici a teraz prisla nova mladsia generacia. Keby s nimi chcel udrzat krok, stalo by to privela (ak by to vobec bolo fyzicky mozne). Cize realne zhodnotil moznosti a preto podla mna aj konci. Ak nahodou este nieco vyhra, tak jedine s velkym stastim. Ti mladi su proste lepsi a v priamom suboji na nich uz momentalne zda sa nema a vidi to aj sam.
09.03.2023 - 13:23:00
08
V podstate je to tak. Ja som presvedčený, že na víťazstvá ešte rozhodne má, ale to čo by tomu musel obetovať v tréningu, životospráve, disciplíne by mu za to asi nestálo. Musel by makať podstatne viac ako mladé pušky a to veľmi nezapadá do jeho ,,treba sa baviť´´ ponímania cyklistiky. Tiež mu asi v týme chýba niekto kto by ho vedel nakopnúť ako onehdá Tinkov.
09.03.2023 - 14:11:11
01
Ja na to nemam svoj verejny nazor radsej, lebo to co sa dostane na povrch a co vieme je uplne minimum, ale co som si vsimol je, ze sa nedokaze dostavat do dobrych pozicii v spurtoch. Kedysi to bla jeho silna stranka, dobre sa zavesit na niekoho koleso a zjavit sa vpredu v spravnom momente. Teraz povacsine ani nezaspurtuje lebo ho vyblokuju resp. nema dobru poziciu. A prave kvoli tomuto sa mi skor zda ze uz sa mu nechce riskovat vsetko pre vitazstvo. Ale to je len pohlad laika.
09.03.2023 - 14:27:17
05
Teraz momentálne neprelezie ani malý kopček. Ako správne poznamenal MCEwan, pred pár rokmi by bol favorit. Ale nevadí, nie som ultras, tak ma to netrápi. Hlavné je pekný pretek ako taký.
09.03.2023 - 15:09:36
00
je najlepší v celom pelotone WT - po prepočte koeficientom plat/výsledky :D nejake kopčeky nie su podstatne :D
09.03.2023 - 15:24:21
02
Ale ved nas odbornik sa nikdy nemyli...takze pokoj, Sagan si zatial len zvyka na nizsiu nadmorsku vysku, presne ako predpokladal. Vysoky hemoglobin je tam, taktiez vysoke VO2max, FTP aj HTTP. Jedna-dve klasiky su tutovka.
09.03.2023 - 15:40:35
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up