ehm .. no nvm pre mna by vyhral skor spesl... jaj mam spesla a mam tam aceru a alivio..a kym mi pri vyhnutii rafku vzadu nestiahlo a neporkivilo vzadu prehadzovacku...tak to slape normalne..
vydlu mam RS dart 3, a hento co je tam no je to sunka.ale to mas aj na pellse...podla mna skor spesl :]


GT Avalanch 2.0 Disc ma v tejto cenovej kategorii lepši ram ako specialized a okrem toho aj lepši vybavu za podobnu cenu :wink:
06.08.2008 - 20:12:50
00
tak to hej,ale mne GT nesedi vzhladovo,a on tam to GT nemal tak nvm :D
06.08.2008 - 20:16:32
00
Pellsu sa niet čo obávať, pokiaľ máte v rovnakom cenovom leveli rám Pell's a Spešl, je veľmi pravdepodobné, že ten Pell's bude konštrukčne namakanejší. Obzvlášť ich medium tail rámy sú rakety a čo je zaujímavé, je to asi jediná česká firma, čo má vlastný vývoj karbónových rámov a komponentov. A to je už čo povedať! Jediné, čo ***** na celej čiare, je ich uponáhľaný full... vyzerá jak hrbatá koza.
06.08.2008 - 20:42:34
00
No tak aj nad tym GTckom som rozmyslal. Samozrejme pocitam, ze pojde tam nova vidla.

Az taky zaciatocnik nie som, ale naposledy som jazdil zhruba pre tromi rokmi - ked som este byval doma. Mal som meridu uz ani neviem s akou manitou vidlu. Ale uz nebyvam z nasimi a bike chcem novy a na penazi zas momentalne nie je vela, tak aspon na rozbehnutie (este 2 roky vysky a potom uz hadam sa bude lespie zarabat) mi tato kategoria bude stacit + by som to narok vylepsil o vidlu a tak.

CHlapi a oplati sa kupovat z netu? Myslim tym aby mi bike sadol...

A tie Tektro Auriga na GTcku co su zac?

Ale asi momentalne rozmyslam nad Pellsom a Gtckom (mozno stihnem aj ten trek - peniaze budu koncom augusta)

Dik chlapi za rady... Perfektne forum
07.08.2008 - 09:31:41
00
Teraz som pozeral ze som dal odkaz asi na PElls s Veckami...

Ale chcel som s diskami - Shimano M465....
07.08.2008 - 09:38:11
00
Tektro brzdy sú dosť príšery.
V tej cenovej kategórii Včka bohato stačia.
07.08.2008 - 11:43:24
00
Na XC stacia V-cka 8)
07.08.2008 - 11:57:09
00
večka ti stačia určite ... ak su dobre nastavene pozaťahovane tak su naozaj dobre :wink: .
Z netu by som bral iba vtedy ak by si si najprv zašiel do predajne a vyskušal ktora velkosť ramu ti sedi a podla toho by som to potom objednal. Byť tebou asi rozmyšlam nad Trekom a GT .. pells by som odtial vyradil. A ak by si predsa chcel s kotučovkami tak GT 2.0 disc je vo vele za tu istu cenu ako ten trek
07.08.2008 - 12:06:18
00
Na XC stacia V-cka 8)


A altenativa Specialized s Avid BB5? Ake su tieto mechaniky?
07.08.2008 - 12:06:36
00
Mechaniky sú slepá ulička vývoja. Jedine ak by si neskôr menil za hydrauliku, ale potom je lepšie došetriť a kúpiť rovno s nimi (za OEM cenu ich asi nezoženieš). Inak sú celkom slušné (a BB7 ešte lepšie), ale máš podobný problém ako s Včkami - v pravidelne nepravidelných intervaloch došponovávať lanko.
Assassinko a prečo by si vyradil ten Pell's? Lebo ja keď som išiel kupovať bike tak finálny výber bol GT vs Pell's a všetci vieme ako to dopadlo :).
07.08.2008 - 12:11:33
00
Myslim že BB5 su celkom slušne brzdy za tu cenu, ale uprimne asi by som si radšej nechal Večka ako mechanicke disky. za par šupov naviac maš už hydry
07.08.2008 - 12:15:23
00
Ved aj som rozmyslal nad Veckami - radsej dokupit Avid SD7.

Predsa v zime jazdit nebudem. A hadam aj ked poprsi tak si myslim ze Vecka to ubzdia.... :roll:

Ale ak bude Trek tak jednoznacne ten...

A este som sa pytal, ci sa cez net oplati kupovat bike - aby mi potom sedel...
07.08.2008 - 12:21:08
00
Z netu by som bral iba vtedy ak by si si najprv zašiel do predajne a vyskušal ktora velkosť ramu ti sedi a podla toho by som to potom objednal.


čitaj všetko :!: :idea: :wink:
07.08.2008 - 12:24:05
00
Hazard SD 5 a SD 7 nie je nejaký výrazný rozdiel (aviďácke gumičky sa aj tak blbo zháňajú, tak som dal Pell's s vymeniteľnými gumičkami, brzdia ďábelsky).
Dobrá rada - nerozhoduj sa podľa značky, ale podľa pocitu z jazdy... bicykel treba vyskúšať, a presne v tomto okamihu, po tom, čo som sa posadil na GTčko aj na Pell's, to vyhral Pell's. Proste sadol ako riť na šerbel.
07.08.2008 - 12:34:39
00
Daju sa kupit Author-acke spalky bud s vymenitelnou brzdnou plochou (gumicky) alebo len cisto spalky napevno.Ja mam tie napevno,mne sa tak rychlo nezoderu :wink:

OT: Neviem,ci je to len moj zvrateny nazor,alebo ako ale ja vidim kupu kotucovky preto,aby sa ti na vidle nic pri brzdeni nehybalo,neotacalo,ziadne lanka apod. Toto splnaju iba hydry,kde je namiesto lanka kvapalina :D Mozes teraz zobrat bike s Vckami a potom menit na hydry ale len ked ti nebudu vadit na vidle navarky na Vcka.Ale kaslat na to,ved ide o to,aby to brzdilo,a nie aby to bolo dokonale....Take male vycnelky nevadia 8)

Ad_Avid: BB5 aj BB7 su dobre,ale mechaniky su ako vravi tulenik,slepa ulicka :oops: Ja by som kaslal na mechaniky,kupil hydry :wink:
07.08.2008 - 12:48:59
00
keyboard_arrow_up