napr ja, jedna to neznesiem v ociach a druhak cylindre na sosovkach vraj nie su ideal, pohne sa ti v oku sosovka a uz nevidis
a navyse je to celkom palka tak 100-200 rocne
17.03.2023 - 13:52:03
00
Väčšinou šošovky cylinder vôbec nemajú. Mám ho našťastie myslím len -0,25 alebo -0,5 a iba na jednom oku, čo sa dá prežiť celkom v pohode. Používam šošovky pre kontinuálne nosenie, takže nasadím, po 30 dňoch vymením a medzitým o nich ani neviem. Ja ich používam nejakých 12-14 rokov a aj keď si spočítam tie náklady na ne, tak mi to za to stojí. Nič nezavadzia, periférne videnie je oveľa lepšie. Za ten čas som okuliare ma na nose dokopy možno 5-6x. Okuliare tiež nie sú práve lacné a u mňa mali popri športe životnosť tak 1-2 roky.

Keď ich ale niekto neznesie tak smola. Som rád, že s nimi nemám žiadny problém. Kvalitu života mi to neskutočne zlepšilo. Viem sa ale vžiť do situácie. Tiež mám -3,5 a bez šošoviek/okuliarov toho tiež moc nevidím. Nejaký dojazd po ceste za šera bez by som veru neriskoval. To by smrdelo vybitými zubami.
17.03.2023 - 14:10:12
00
to je vzdy individualne, niekomu stoji za to davat 500 eur kazdy mesiac do auta, inemu zas 100 eur mesacne na fitko atd okuliare co som mal pred tymito stali myslim 120 eur, znacka Nike, kupene vtedy este v Tescu bola optika, zmerali, vyrobili a parada, mal som ich asi 10 rokov
V zime teraz sa zlomili pri cisteni tak som musel rychlo zhanat nove. Kupene tu v miestnej optike, znacku neviem, kov+plast, nove dioptrie, cena 165 eur, dufam ze aspon 5 rokov potiahnu, snad aj viac. okuliare mam cca od 11 rokov cize uz to bude 27 rokov zivota, hraval som v nich futbal, kolko krat padli ale ziadne som nikdy nerozbil. Na biku som sa viac krat vysekal ale vzdy to prezili.
Sosovky som skusal raz a nevydrzal som to ani minutu mat v oku. Proste cudzi predmet. Tiez by som sa bal situacii co som cital ze sosovka zasla niekde za oko a vytahovat to odtial, brrr.
17.03.2023 - 14:40:34
00
To je povera, za oko nemoze zajst, nosim sosovky cca. 18 rokov. Stalo sa mi parkrat, ze sa mi "prilepila" na oko a bolo tazsie ju dostat von, resp. sklzla na okraj a musel som ju dolovat, ale to su naozaj vynimocne pripady. Ja si zas neviem predstavit sportovat v dioptrickych okuliaroch /znizene zorne pole, zahmlievanie.../. Aj ked na bike nejdem bez slnecnych okuliarov a preto su pre mna podstatne dobre a kvalitne slnecne okuliare. Vyberam posledne roky len z fotochromov.
17.03.2023 - 14:49:40
01
ako to robis v lete ked sa chodis kupat atd? to stale vkladas a vyberas sosovky?
17.03.2023 - 14:51:48
00
Podľa toho či si chcem zatrénovať alebo sa len niekde cestou schladiť. Ak schladiť, tak plávam s hlavou nad vodou. Ak zatrénovať alebo plávať viac, tak si beriem plavecké okuliare. Tak isto ako teraz cez zimu na plaváreň. Šošovky kvôli tomu určite nevyberám.
17.03.2023 - 14:54:31
02
hmm tak ja sa normalne aj ponaram v bazene bez okuliarov, vyleziem nasadim optiku idem niekam, potom zas odlozim a idem plavat atd.
ake mas sosovky?
17.03.2023 - 15:00:22
00
Presne tak, plavat s hlavou nad hladinou, a skakat do vody bez plaveckych okuliarov so zatvorenymi ocami.
A ked sa idem cielene kupat, tak s plaveckymi okuliarmi.
Sorry, ale pride mi to take smioesne s tym kupanim. :-D
A ked ti poviem, ze som bol v Indii na trekoch 39 dni bez okuliarov len so sosovkami...
Treba vyberat s najvacsou priepustnostou kyslika a najvacsim obsahom vody.
Ja pouzivam 30 dnove, momentalne bifokal, ale vzdy od firmy CooperVision.


Naposledy upravil romanx dňa 17.03.2023 - 15:04:15, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2023 - 15:01:16
00
Ja to mám tak ako na bike. Tam mám vzdy slnečné a v bazéne zase plavecké.

Mám tieto už roky a spokojnosť

https://www.lentiamo.sk/biofinity-sosovky.html
17.03.2023 - 15:03:33
01
Vlado: tieto som pouzival donedavna. Najlepsia znasanlivost u mna. Teraz som ale vyfasoval bifokaly od cooperu
17.03.2023 - 15:05:23
00
Ako pri šošovkách funguje bifokál? Zatiaľ mi netreba ale časom sa môžu zísť 😂

Idem niekde naštudovať. A ako píšeš. Ani neviem, že im mám v oku. Nikdy ani najmenší problém.
17.03.2023 - 15:08:25
00
volodaj napísal:
Ja to mám tak ako na bike. Tam mám vzdy slnečné a v bazéne zase plavecké.

Mám tieto už roky a spokojnosť

https://www.lentiamo.sk/biofinity-sosovky.html

ktore tieto? ved ich je tam asi 30 :D
17.03.2023 - 15:13:12
00
Tieto. Nejak som domrdal link

https://www.lentiamo.sk/biofinity.html
17.03.2023 - 15:14:52
00
nemyslím, že tá citlivosť na šošovky je povera, mne tiež vadia ale nei preto že cudzí predmet a chytanie, to nie, ale mne cestujú lebo mám malé zakrivenie a takmer rovné šošovky dobre nedržia a niekedy ju vyžmurkám, inokedy sa mi pohne v bikeparku keď sú korene :D no celé zle a hlavne cez ne vidím horšie ako cez okuliare, čo mi potvrdil aj očný, lebo moje oko funguje inak preto potrebujem dioptriu a nie že mám vadu, preto mi to oko nevie vyhodnotiť správne zaostrenie cez šošovky a lepšie mu to ide cez okuliare. Minule som mala šošovky asi po pol roku ale neviem no, nie je to ono :)
17.03.2023 - 15:39:43
01
Je to individualne s tym nosenim.
Tiez som sa sekol, nosim multifokalne.
Cooper Vision Medivue clear multifocal.
Korekcia + aj - dioptrii.
Nj, vek neogabes a + nas neminu...
Na multifokalne si musi zvyknut mozog, trva to dlhsie, kym budes vedies preostrovat.


Naposledy upravil romanx dňa 17.03.2023 - 15:52:46, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2023 - 15:49:39
00
keyboard_arrow_up