tiez vybral som si mensie kolesa a mensiu velkost pretoze som to chcel obcas vytiahnut aj na pumptrack.
cize treba vediet co vsetko chces na biku jazdit podla toho vybrat.
keby som bol na rozhrani velkosti, a chcel by som iba take bezne vozenie sem tam nejaky lahsi trailik siel by som do tej vacsej.
idealne vyskusat.
ak si na rozhrani velkosti , na zephyrovi vidim problem v suvislosti geometrou na tvoju vyšku iba dlzku sedlovej trubky 480mm pri velkosti L. co moze a nemusi byt problem, neviem nakolko ti na tom zalezi.
ja mam napr rad ked je podla moznosti co najkratsia (do 450mm) aby sedlo v spustenej polohe bolo co najniszie.
posed si vies upravit najma polohou sedla a "dlzku v bajku stoji" (reach) vies upravit roznymi sposobmi napr dlzkou predstavca, tvar riaditok. podlozkami pod predstavec.
s dlzkou sedlovej trubky ramu moc neurobis, pripadne si ju mozes zrezat ako ja :D
29.03.2023 - 15:48:07
00
Nazor na Zephyr ti mozem dat aj ja kedze ho jazdim od maja 2020 taktiez vo verzii Pro. Jazdim aj rovinky a jazdim aj karpaty, meriam 189CM a zobral som si velkost L. Co sa tyka velkosti som spokojny nemohol by som povedat ze mi je maly. Geometriu porovnavat s nicim asi moc nemozem lebo jediny bike predtym som mal asi v 2008mom a aj to nejaku blbost z nebajkoveho obchodu ale hlavovy uhol 66.5 stupna je parada. V karpatoch casto chodim na lovy trailov tj vacsinou jazdim cerovka, svaty vrch, krasnansky + ktorykolvek trail na ktory narazim :D a sem tam pobeham dalej na pezinsku babu na secret trail alebo ohek trojstrom atd. Bicykel nemal nikdy so ziadnym z tychto trailov problem cez vsetko hravo prechadza a aj pri mojej extremnej vahe (od 110 a viac, podla toho ake mam obdobie) . Ram je neskutocne pevny a naozaj mas na nom pocit ze si mozes dovolit cokolvek. Ako povedal kolega predomnou, staci pozriet na youtube kanal MTB Jack a uvidis co ten ram zvladne. Co sa tyka tej sedlovky co spominam kolega so zephyrom, pridavam fotky ako to mam ja pri svojej vyske. Kupou zephyru z mojho pohladu urcite chybu neurobis.

Prílohy:

IMG_1228.jpg
IMG_1228.jpg 378.03 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1260.jpg
IMG_1260.jpg 180.18 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1687.jpg
IMG_1687.jpg 416.1 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2088.jpg
IMG_2088.jpg 388.91 KiB thumb_up0thumb_down

29.03.2023 - 16:28:55
02
Relyful Ak by si nahodou v buducnosti reklamoval bike tak CTM zbytocne nedavaj informacie o svojej vahe ;)

Prílohy:

Untitled.png
Untitled.png 130.94 KiB thumb_up0thumb_down

30.03.2023 - 08:38:21
00
Geometria Zephyru je tiez na dnesne pomery zvlastna ked pozeram tie cisla. Ram je kratky, kompenzuju to potom polozenejsim uhlom sedlovej trubky (72st) cim sa zhorsuje efektivnost slapania v kopcoch kedze sedis viac za urovnou stredoveho zlozenia. Aj hlavovy uhol 66st je tak trochu marketing, kedze ram je kratsi a musia tam tym padom tresnut 50mm predstavec cim ta vpredu daju viac nad predne koleso. Pisu, ze v XL je ten bike pre ludi az do vysky 205cm. Podla mna by tam musel byt predstavec este o dobre 3cm dlhsi aby sa na tom biku citil takto vysoky clovek ako tak komfortne. A bol by z toho XC bike. Netvrdim, ze to je zly bike ale moderna geo to velmi nie je. Pre nenarocneho jazdca priemerneho vzrastu mozno fajn. Pre vyssieho/tazsieho bikera su na trhu lepsie volby.
30.03.2023 - 09:04:51
02
Presne súhlasím, je to škoda že s geometriou nespravili prakticky nič za 5 či 7 rokov, čo vnímam tento bicykel. Pritom menšie zmeny rámu robia skoro každý rok, ale čo z toho, keď to podstatné ostáva rovnaké.
30.03.2023 - 09:15:56
03
imajoros napísal:
Relyful Ak by si nahodou v buducnosti reklamoval bike tak CTM zbytocne nedavaj informacie o svojej vahe ;)

haha ano som si vedomi ze pre 80% vyrobcov som mimo vahovych limitov pre biky :P
30.03.2023 - 09:38:40
01
tomtom7 napísal:
Presne súhlasím, je to škoda že s geometriou nespravili prakticky nič za 5 či 7 rokov, čo vnímam tento bicykel. Pritom menšie zmeny rámu robia skoro každý rok, ale čo z toho, keď to podstatné ostáva rovnaké.

ako vela dalsich "tuzemskych" napr rock machine a ich fully blizzard.
ale je ine kupovat zastaralu "vlajkovu lod" za 4K+ a ine zakladne trailove HT pre masy za 1K+.
ja si ani nemyslim ze nieco zasadne budu v CTM upravovat.
nie sme britania kde sa hardcore hardtaily bezne jazdia, od hliny po ocel a je viac vyrobcov s nejakou tou tradiciou.
samozrejme ze su lepsie volby, sam som prepasol moznost vziat ragley ram z vypredaja na chaine za 300e.
kedze DuroV chcel nazory na ctm, dostal nazory a aj skusenosti.
a pise ze preferuje nakup z kamennej predajne, niekto iny zas direct sale ako radon/canyon , ja by som uz iba skladal.
z tych co dal by som si ja vybral stoic, ale nemyslim ze tym ctm nieco zasadne pokazi kedze ma uplne priemernu vysku a problemy pri velkosti XL sa ho netykaju.
30.03.2023 - 10:29:00
01
imajoros
tie cisla geosky su imho dobre bludy.
seru tam na to, a ziadne effective ani nic, nic z toho poriadne neviem.
samozrejme pri ht sa sedlovy meni sagom vidlice mam zephyr 27,5, vidla az 150mm co by malo spravit ze sa seat angle este zmensi.
pri 130 vidle uvadzaju 70°, ja by som mal mat potom este menej.
namerane mam ale static 72-73°
ked na sadnem je to este viac a tak sa na nom aj citim.
v porovani s mojim geometriou vemi podobnym fulom co som mal , mam posed na ctm urcite viac vzpriameny a slapem viac pod seba nez by cisla z ctm stranky naznacovali.
30.03.2023 - 10:43:01
00
Ďakujem za odpovede.
Ešte by som sa opýtal - na výšku cca 176/177 - ktorú veľkosť. A chcel by som 29 kolesá, či je to OK?
A ak, tak ktorý? - Xpert alebo Pro? - keď som si to zisťoval, tak v podstate ide len o preferenciu značky SRAM/Shimano - SX/Deore. Tuná na fóre je kladnejšie hodnotená Deore.
Vidlice sú vraj dosť podobná úroveň.
Ďakujem
30.03.2023 - 11:57:39
00
Rockrider AM 100 HT som testoval nejaký ten čas... môžem len povedať, že ten bicykel ma bavil a cítil som sa ňom dobre... Pohon ok, kolesá ok, ak nejaké agresívnejšie jazdenie, tak by som menil brzdy a vidlicu
30.03.2023 - 12:38:33
00
Jackob47 Tak ale teba musel bavit kedze pracujes pre nich :-)
30.03.2023 - 12:57:21
01
martin15 napísal:
imajoros
tie cisla geosky su imho dobre bludy.
seru tam na to, a ziadne effective ani nic, nic z toho poriadne neviem.
samozrejme pri ht sa sedlovy meni sagom vidlice
mam zephyr 27,5, vidla az 150mm co by malo spravit ze sa seat angle este zmensi.
pri 130 vidle uvadzaju 70°, ja by som mal mat potom este menej.
namerane mam ale static 72-73°
ked na sadnem je to este viac a tak sa na nom aj citim.
v porovani s mojim geometriou vemi podobnym fulom co som mal , mam posed na ctm urcite viac vzpriameny a slapem viac pod seba nez by cisla z ctm stranky naznacovali.


Moze byt. Ja som na tom biku v zivote nesedel. Mam k dispozicii len tie cisla a ano tie niekedy vedia klamat. Preto je vzdy uplne najlepsie si bike realne vyskusat pred tym ako nejaky kupim. Ak taku moznost clovek nema, ostava mu len to risknut a upravit si neskor posed volbou napr. inych riaditok, predstavca, posunom sedla vpred/vzad atd.
30.03.2023 - 13:05:04
00
duro je zrejme z ba, ma moznost vyskusat moje L-ko/27,5 alebo oslovit relyful a skusit jeho L-ko (neviem ci to je 29) on ho ma povodne osadeny, ja iny zdvih. pripadne priamo v predajni ak maju
30.03.2023 - 13:20:10
00
V 2020 sa tusim este 29ky zephyri nerobili, kazdopadne mam tiez 27,5 v takmer originalnom osadeni (GX prehazka, 150mm teleskopka). Urcite som k dispozicii tiez ak by chcel vyskusat.
30.03.2023 - 14:36:50
00
Ďakujem, skúsim na predajni a prípadne sa ozvem
30.03.2023 - 15:09:40
00
keyboard_arrow_up