Brali by ste ho?
ano 24% [ 4 ]
nie 76% [ 13 ]
Celkový počet hlasov : 17
Zdravim vospolok.

Rad by som poznal Vas nazor na tento bajk.

HORSKÝ ELEKTROBICYKEL XTREME 9.4 (21)
https://www.mountfield.sk/horsky-elektrobicykel-xtreme-9-4-21-4koe23043

Som rekreacny jazdec ale uz dlhsiu dobu sa pozeram po celopere. Jazdim stredny horsky teren + traily.
Bol som sa na nom previezt v okoli predajne. Z kratkeho jazdenia som mal naozaj velmi dobry pocit.
Vyzera, ze motor Bafang M510 vyzera ze taha fajn. Bojuzial vsak v okoli nie su kopce. Vybavu neviem az tak posudit. Vzhladom na to, ze to je karbon, cena je bezkonkurencna.

Vseobecne znama vec a to ze servis ebajkov v Mountfilede zrejme nestoji za vela, s tym rizikom istotne treba ratat.
Dakujem za kazdy Vas nazor.

Prílohy:

mtf_xtreme94_carbon.jpg
mtf_xtreme94_carbon.jpg 57.87 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2023 - 09:57:43
00
kvalita pruženia je minimálne diskutabilná, nemá teleskopickú sedlovku a keď prirátaš k cene bajku cenu baterky, si takmer na 4k a ten karbón vôbec nie je dôležitý. vezmi radšej toto z Nemecka
https://www.radon-bikes.de/e-bike/mountainbike/render-al/render-al-70-750/

prípadne Canyona, v podobnej cene neporovnateľne lepší bajk oproti tomuto MTF
https://www.canyon.com/cs-sk/elektrokola/horska-elektrokola/neuron-on/neuron-on-7/3120.html
01.04.2023 - 11:03:09
03
Dakujem za tip, vyzera fajn.
Ale co v pripade potreeby zarucneho servisu? Budem to posielat naspat do Nemecka kurierom? :)
01.04.2023 - 11:22:37
00
....ano....ževraj mladšie ročníky s tým nemôžu mať problém :D
01.04.2023 - 11:29:24
00
ak myslíš Canyon, väčšinou sa posiela iba vadný komponent. pozri túto tému https://www.mtbiker.sk/forum/xc-am-en-bicykle/canyon-reklamacie-skusenosti-t35417.html
v prípade Radonu neviem ako to je
01.04.2023 - 11:31:17
00
aha, ok ... poprosim syna, ma 8r. .... isto mi s tym pomoze :)
01.04.2023 - 11:37:15
00
... ale nasiel som toto ...

Prílohy:

rad.png
rad.png 136.84 KiB thumb_up0thumb_down

01.04.2023 - 12:06:04
00
urmi napísal:
Zdravim vospolok.

Rad by som poznal Vas nazor na tento bajk.

HORSKÝ ELEKTROBICYKEL XTREME 9.4 (21)
https://www.mountfield.sk/horsky-elektrobicykel-xtreme-9-4-21-4koe23043

Som rekreacny jazdec ale uz dlhsiu dobu sa pozeram po celopere. Jazdim stredny horsky teren + traily.
Bol som sa na nom previezt v okoli predajne. Z kratkeho jazdenia som mal naozaj velmi dobry pocit.
Vyzera, ze motor Bafang M510 vyzera ze taha fajn. Bojuzial vsak v okoli nie su kopce. Vybavu neviem az tak posudit. Vzhladom na to, ze to je karbon, cena je bezkonkurencna.

Vseobecne znama vec a to ze servis ebajkov v Mountfilede zrejme nestoji za vela, s tym rizikom istotne treba ratat.
Dakujem za kazdy Vas nazor.


Čauko
Po pravde netuším aký to je karbon, nieje karbon ako karbon a v prípade problemov neviem ako sa zachova Mountfield.
Pruženie asi tie nič moc.
Ja osobne by som si radšej priplatil daku tú stovečku a kúpil značkový ebajk.
Pri Cube najdeš o pár stoviek lepší ebajk.
Ale to je len môj názor.
01.04.2023 - 16:55:34
02
Ak chceš kosačku choď do Mountfield-u ak chceš (e)bike Choď do bicyklového obchodu...
01.04.2023 - 18:37:25
01
herri13 napísal:
Čauko
Po pravde netuším aký to je karbon, nieje karbon ako karbon a v prípade problemov neviem ako sa zachova Mountfield.
Pruženie asi tie nič moc.
Ja osobne by som si radšej priplatil daku tú stovečku a kúpil značkový ebajk.
Pri Cube najdeš o pár stoviek lepší ebajk.
Ale to je len môj názor.


dakujem za nazor
01.04.2023 - 20:08:56
00
martininer napísal:
Ak chceš kosačku choď do Mountfield-u ak chceš (e)bike Choď do bicyklového obchodu...


no, ja by som tam ani kosacku niekedy nekupoval :)
ale tento bajk sa mi zdal fakt zaujimavy
01.04.2023 - 20:09:46
00
Ceny mtf vôvec nie sú extra. Dá sa nájsť obdobná kvalita aj v cykloobchodoch, kde by tomu aj mali rozumieť. Karbon netreba (mal som ich 5 :) ) v cene okolo 4+ je super Cube 👍 teraz mám tri :D
https://www.cube.eu/sk-sk/e-bikes/mountainbike/fullsuspension
02.04.2023 - 09:30:04
00
Podľa mňa biky MTF nie sú horšie, ako ostatné "značky" v rovnakej cenovej kategórii. Je to to isté ako napr. čínske autá - sú horšie, ako "značkové"? Páni a dámy, ja myslím, že je to skôr naopak. MTF servisujú v hociktorom nenamyslenom servise. Je výhodou, ak patríš k tým, čo si vedia sami vymeniť brzdovú doštičku alebo nastaviť prehadzovač. Myslím, že my, tu v Európe, sme prehnane namyslení, že všetko, čo neni naša známa marketingová značka, je šid. Každá jedna súčiastka MTF je úplne rovnakého výrobcu ako u iných bikov. Kvalita servisu nezávisí od jeho názvu, ale od ľudí, čo tam pracujú. Je všeobecne jasné, že chlapi ti na to odpovedia inak, ako ženy. Podobne, ako bežný chlap už dnes nepríde na Pez.Babu v bike tričku z lidlu, lebo sa hanbí, tak nepríde ani na biku MTF. Je to komické. Dávnejšie môjmu kamošovi podnikateľovi v IT, ktorý chcel byť biznis partnerom IBM, mu naznačili, že sa nesluší do firmy IBM chodiť na japonskom aute.....Minimálne nejaký ten passat.
Ja mám podobný bajk nemenovanej českej značky a hoci som si užil peklo v záruke (nedá sa opisovať), to peklo bolo spôsobené servisom a nie bicyklom. Hoši se zlatýma českýma ručičkama a ich spôsob jednania sa môžu nájsť v hocijakom značkovom servise. Zákon a záruke platí pre každého rovnako. Ten motor B510 je top špička a ešte máš aj kvalitný displej, o ktorom sa ostatným značkám ani nesníva. Odpruženú sedlovku nepotrebuješ, pokiaľ nie si kaskadér. Ani špičkové vidly, pokiaľ neskáčeš. Dôležité su brzdy a motor a tie sú špica. Vlastná skúsenosť.
21.04.2023 - 14:50:42
01
Nebudem sa snažiť nijako výrazne protirečiť, každý nadšenec pre "svoju značku" má svoje tendencie... Ale to, že sme niekoľko sád kolies z MTF ebajkov nanovo prepletali, lebo boli jednoducho zle vypletené, je fakt... A to, že na 3 roky starý model už nezoženieš baterku (ani priamo v Mountfielde) je fakt druhý... O no name tlmičoch nejdem písať už vôbec... Možno sa polepšili, neviem, ale staršie modely boli teda niečo... Klamlivú reklamu s cenami bez bateriek má vôbec zmysel spomínať?
21.04.2023 - 16:36:06
05
kto nerozozná odpruženú sedlovku od teleskopickej tomu naozaj špičkovú vidlu netreba ;) Mám Meridu, značka je to Taiwanská, celosvetovo známa, oficiálnu predajňu a servis 20 km od bydliska. keď som u nich bol v záruke riešiť menší problém, venovali sa tomu 4-ria chlapi aby som do hodiny mohol odísť, pokecali sme o problematike, povymieňali si skúsenosti. Merida má aj lacnejšie modely, možno na úrovni MTF a podľa skúseností viem, že prístup v predajni/servise bude rovnaký. toto s MTF nikdy nikto nezažije.
21.04.2023 - 17:00:16
02
keyboard_arrow_up