Tak a este dlhodoby (dlhodobejsi?), polrocny test novej sady XX AXS.
https://flowmountainbike.com/tests/sram-xx-eagle-axs-t-type-transmission-review/?fbclid=IwAR0xvLLYKgaRTSl9wSO2OJfpyItBwentvpKM5uM0IfN1Qhy_A0H0CT2FzZU
flowmountainbike.com
31.03.2023 - 11:55:50
00
Classified konecne predstavilo naboj s dvomi prevodmi pre MTB 1x11 a 1x12:
https://www.classified-cycling.cc/stories/classified-launches-mtb-drivetrain
04.04.2023 - 13:28:52
02
Konečne je vonku ďalší tlmič z minima tlmičov na trhu, kde netreba používať tie sprosté tokeny a stačí pekne regulovať tlak vzduchu.

https://aria.extremeshox.com/?fbclid=IwAR0rJj1MopIYVfsriEPcfHKYrGadv_CQNwipMtYfg2D_Lu0gaIcGWeBfZW4
04.04.2023 - 16:28:06
05
Hm škoda cena riadna a môj rozmer nemajú ináč by ma aj trhalo asi 😁🤭
04.04.2023 - 18:09:18
00
Tiez ma tokeny,pisu to tam,to ma kazdy vzduchac,aj ccdb,inak zatim najviac bliziaci sa pruzine co som skusal bol Vivid,aj ten ich ma :D
04.04.2023 - 18:28:29
00
Johnny80
To ti netreba Janči zatiaľ. Kľudne si pozri vzduchový RS SuperDeluxe aktuálny model, k tomu adekvátnu negatívnu komoru, správny tlak, kopa nastavení a si vysmáty...Myslím, že sa robí aj v imperiálnych rozmeroch ako máš ty ?
lto
By si ma normálne Ľubo domotal...píšu tam Forget spacers!....podľa mňa tým mysli, že máme zabudnúť na tokeny, ale ja neviem dobre anglicky. Moje tlmiče aktuálne tokeny nemajú ani vidly - ani FOX 36. Ja to mám ošetrené ináč. Netreba mi tokeny. ..nikomu v podstate netreba tokeny. ?‍♂️?
04.04.2023 - 18:38:27
11
Ito No neviem kde vidíš že majú tokeny, je tam akurát porovnanie tlmičov s tokenmi oproti Aria bez ;) aj čítať treba vedieť :)
04.04.2023 - 18:39:09
01
brano: moja chyba, nechal som sa zlakat grafom :D, necital som popisok :angel: .. inak keby si mal tlmic 216/63 , alebo 200x57 tak niekedy .. :)

Johny: ok, ten graf nepatri tomu tlmicu, to neni moc dobra reklama, dnes sa necita, len pozera videa :D Ale mozem ta uistit, ze dvojkomorovy air system nie je ziadnanovinka, to ma CCDB uz asi 15 rokov, rovnako aj RS Vivid a oba tlmice maju aj pruzky do komory (nie tokeny, pruzky) a rovnako aj CCDB ma moznost aj extra velkej air komory (extra velka komora -> stredna komora = velka komora s tokenmi :D)

To tvoje "vediet citat" ale pouzi dosledne , pretoze "virtually eliminates all negative aspects intrinsic to the volume spacer systems of competitors." znamena trosku nieco ine, ako si myslis :) Hlavne neocakavaj zazrak a revoluciu, jednoducho mozes spekulovat kolko chces, (titanovu) pruzinu mat nebudes :P

U extra velkej komory CCDB som potreboval asi 60% tlaku toho, co u RS Monarch RC3.
04.04.2023 - 22:08:07
00
To je jasné Ľubo, že tu nik nehľadá niečo čo tu ešte nebolo...skôr nerozumiem, že prečo tu dlhé roky bolo to čo bolo a až teraz sa dostávajú naspäť k týmto viackomorám. A že sa niekto venuje viac objemom negatíviek, rozdeľuje pozitívky, alebo je riešenie aj s delenými negatívkami a všetko vieš pekne fúkať ako potrebuješ. Na praktické použitie stačí ale tento variant - 2 pozitívne komory s nastaviteľným tlakom a 1 negatívka, HSC, LSC, LSR a HBO - ideálne tiež externe nastaviteľné a si vysmiaty - nastavíš a jazdíš.
Ja som zľahka pokukoval na CCBD, ale to malo len delené tlmiace okruhy veľmi elegantne, ale vzduchová časť mala len jednu pozitívku, či tam je ešte niekde samostatný ventil na druhú pozitívku? Zas až tak podrobne som to neštudoval.
04.04.2023 - 22:32:32
00
Neviem, furt sa spekuluje :D , ale tak preco nie. CCDB nie je zas uplne total riesenie, pretoze jeho kanalikove riesenie v urcitych speci pripadoch - velkych doskokoch sa to nechova uplne korektne (planzety to nerobia), Vivid je zas made in RS, cize furt daco :D a air tesnenie si len tak doma nevymenis :/ Oba ale maju dvojkomoru riesenu jednym fukanim, len sa ten vzduch vnutri presuva pri praci. Co mal chybu CCDB v navrchu pri prvej verzii CCDB , moc male diery na presuvanie a nestacilo to, posobilo to ako silna kompresia, tak to v servisoch potom prevrtavali :lol: Vivd zase nema HSC, je to riesene napevno v kompresnej hlave planzetami (L / M / H). Ako to bude mat tento, netusim, vsak sa uvidi. Hlavne, ze sa da spekulovat :D Inak ked nastavujes u CCDB okruh high speed, tak ten ovplynuje aj low speed okruh. Ale netreba to velmi riesit :lol:
Potom este Fox Float X2 , ten by mal byt velmi slusny, akurat maval problem s prasklinkami v hlave.
04.04.2023 - 23:19:26
01
Float X2 je slušný vysávač peňazí co sa tyke servisu... 😅 Ale ak náhodou funguje ako ma tak áno vie chodiť veľmi slušne
05.04.2023 - 08:58:38
01
Veď uvidíme čo bude Aria za tlmič, ale technologicky má na to byť špička. Kupovať to zatiaľ nebudem, lebo už mám doma 3 tlmiče a rozhodol som sa jeden z nich poslať na servis a tuning po viac ako 6 tisíc km stredne ťažkých trailov, teda aj s výšľapmi :) Ešte mám originál TREK tlmič FOX ThruShaft Reaktiv, ten nedávam ani robiť, lebo tam sú slabunké tesnenia, ale inak chodil pekne, len nevydrží stredne ťažké traily.
05.04.2023 - 09:04:03
00
no mna by fakt zaujimalo ako ty jazdis ked ziadny tlmic ani vidla nechodi tak ako si predstavujes a este sa ti to aj vsetko pokazi :D
05.04.2023 - 09:09:31
01
A to ti kto povedal, že tlmič ani vidla nechodí ako potrebujem? Ja mám vidlu čo chodí ako potrebujem, ale nevolá sa FOX ani RS, škoda, že sa ale na bežnom slovenskom fóre takéto veci nedozvieš, že existuje aj niečo čo jazdí o kus lepšie. A tlmič TREK sa pokazí každému čo ho mal, resp. každý ho mení za výkonnejší. Jazdím obyčajný BomberCR a teraz si ladím RS Superdeluxe, aby bol viac citlivý na menšie nerovnosti a viac spolupracoval s Mezzerom. Ja ti nemôžem za to, že prídu vám biky ako sú z výroby a na tom jazdíte a netrápi vás to ako to jazdí. ?‍♂️?
05.04.2023 - 09:18:22
05
Brano a nerozmyslal si nad push industries? Tam ti nastavia vsetko ako chces. Radsej predaj tych par co mas a kup od nich 🤪

https://www.pushindustries.com/
05.04.2023 - 09:24:03
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up