Hej, s tým wobenzymom mi to príde ako dobrá reklama akurát. Proste neverím niečomu čo treba hltať 10 kusov denne a predáva sa to na kýble :) Akurát keď človek trpí, je náchylnejší skúsiť vypiť hoci aj odvar z čertovho kopyta, len aby to pomohlo. A ešte teda sa vrátim k tomu, že keď zmiernim opuch, zmiernim zároveň aj bolesť a môžem sa aspoň do práce vrátiť a začať jazdiť pozvoľna? Jedno aj druhé je pre mňa takmer rovnako dôležité :)
27.02.2023 - 11:33:57
02
na toto by som fakt nechcel odpovedat, mne v kolenach kvalitne klika, vcera som vybehol po 3 tyzdnoch na bajk a po 5 min bola bolest pod zatazou uz dost neprijemna tak som to otocil a siel domov. Mam velke oci, ze po dnesnom fyzioterapeutovi to bude zase lepsie. ked si dobre pamatam min rok ( rovnaky problem iba s 1 kolenom po 3 sedeniach koleno prestalo boliet ). Tiez som aplikoval kolagen do kolena ( ST Guna knee ) ktory vydrzi cca rok, cize mi to cca vychadza ze musm doplnit kolagen.
27.02.2023 - 12:55:45
00
este pre info toto video, v slovencine. princip je uvolnenie svalovych struktur

https://www.youtube.com/watch?v=0ftftLHHa9g
https://www.youtube.com/watch?v=Tjh9Y08IM54&t=1s
27.02.2023 - 14:06:56
00
Díky
27.02.2023 - 14:54:59
00
valecek napísal:
....... boli ta miesto kde jablcko skrabe bud o stehennu kost, alebo o pistalu.......

Tak to by som chcel vidieť.... :fubar: :fubar: :fubar: :rofl: :rofl: :rofl:
02.03.2023 - 01:30:43
01
Hlásim sa po nejakej dobe, aby som ten môj prípad aj tu nejako uzavrel :)
Nakoniec to pre mňa skončilo dobre. Síce trvalo asi tri týždne kým prešla úplne bolesť a ja som prestal hltať prášky. Podstúpil som tiež MR, kam ma ortopéd poslal s podozrením na čiastočne natrhnuté úpony quadricepsu na jabĺčku. Prišli výsledky, konzultácia s ortopédom a výsledok asi najlepší možný. Nakoniec tam nie je nič utrhnuté ani natrhnuté ani inak závažne poškodené. Tie úpony boli však dosť napuchnuté, bola tam aj akási tuková hmota. Chrupavka a meniskus v poriadku, primerane veku s tým, že koleno celkovo je v dobrej kondícii. Bolesť a neschopnosť ohnúť nohu v kolene mi spôsoboval práve ten opuch a nahromadený tuk.
Sval bol pravdepodobne dlhšie preťažovaný, nestíhal regenerovať dobre, zmohutnel, tie úpony sa asi napli a telo zareagovalo a pravdepodobne tým opuchom zabránilo väčšiemu poškodeniu. Takto, píšem to tu fest laicky, doktor mi to vysvetľoval dosť podrobne, ale v podstate od momentu keď mi povedal že koleno už je de facto zdravé a že ho môžem začať zaťažovať, zvlášť že bicykel je ideálny, tak som to všetko ostatné síce počúval, ale už mi to tak trochu bolo jedno :)
V každom prípade som chcel dať na vedomie, že občas tieto kĺbové záležitosti môžu mať aj šťastný koniec. Magnetickú som si zaplatil ako samoplatca, stálo ma to 90€, ale urobili mi ju za 14 dní od objednania (vyšetrenie trvalo cca 12-15 minút a výsledky prišli na mail za tri dni, CD na mieste do ruky hneď). S kartičkou poistenca by som všade kde som skúšal, čakal 2 až 3 mesiace v poradí (toľko k nášmu zdravotníctvu) a nervoval sa celý čas, že čo s tým mám.
07.04.2023 - 20:11:35
02
Tak to je super, že to takto dopadlo...
Mne, ako som písal vyššie, sa šľacha medzi patelou a tibiou (patellar tendon), bez predošlých problémov, bolesti, varovania úplne roztrhla... Stalo sa to pri basketbale, keď som sa išiel mocne odraziť v dvojtakte. Len som sa sklatil k zemi, nohu napravil do správnej polohy, len jabĺčko už nešlo vrátiť tam, kde má byť, mal som ho na stehne... Našťastie bol s nami chalan, doktor z RZP, tak mi dohovoril, že keď sa to nevrátilo, bude to roztrhnute a nemám to na silu naprávať ? Zobral ma na urazovku, po kontrolnom RTG sa to potvrdilo, zasadrovali a poslali do spádovej oblasti (stalo sa mi to v Lučenci) s tým, že za dva mesiacov by som sa dostal na operáciu, nie je to život ohrozujúci stav, aj keď chodiť neviem... no povzbudili ma ? bolieť to nebolelo, len mozog začal pracovať na plné obrátky, že ako budem fungovať, práca, rodina, šport v prdeli... Voľba hneď padla ísť na to cez súkromnú kliniku, keďže som mal dobre skúsenosti s druhým kolenom u nich... Hneď v ten deň večer (nedeľa) som písal na kliniku, obratom termín na pondelok ráno, MRI behom hodinky spravené, operácia na obden naplánovaná aj s predoperačnymi vyšetreniami... Našťastie krížne väzy i menisky ostali ok, jedine bočné boli poškodené, ale to tak nevadilo... Operácia je to pomerne jednoduchá, natiahnu jabĺčko so svalom na pôvodné miesto, do jabĺčka nasrobovali kotvicky, o ktore prišili šľachu. Nasledovalo 6 týždňov s fixom kolena a momentálne začínam s rehabilitáciou, bude to zrejme beh, teda bicykel na dlhé trate, ale tak ja dlhé výjazdy rád, snáď to dobre dopadne...
Ale iné som chcel, aj keď som sa tak rozpísal... Tieto roztrhnutia bývajú zriedkave, môžu byť chronického pôvodu, čo u mňa nepredpokladám. Skôr ide o to, že som bol posledné roky jednostranne zaťažovany bicyklom, teda silný stehenný sval, ale nie v celom svojom rozsahu, pod ktorým to šľacha nevydržala. Pokiaľ neboli deti, nebolo to len o bic a najmä som aj plával a dlhodobo cvičil s fyzioterapeutom, kvôli plastike druhého kolena. Ale posledných osem rokov to bolo viacmenej len o bicykli, rodine a robote, bez rozumnej kompenzácie. Tak vlastne týmto dlhým textom som chcel len upozorniť na to, aby sa na tie kompenzácie nezabúdalo, istotne o tom viete, a aj to praktizujete, len ja som to odsuval na posledné miesto v prioritách a aj preto to možno dopadlo tak, ako dopadlo...
07.04.2023 - 21:42:03
03
To s tým, že operácia o 2 mesiace (pri tomto poranení) je snáď nejaká sprostosť.....
Ináč skoré uzdravenie želám 👍
07.04.2023 - 22:58:20
00
Ďakujem...
2 mesiace mi povedal chirurg na urazovku, čo som si až neskôr uvedomil, že som mal ísť radšej ešte v ten deň, resp. druhý deň ráno na Kramáre... Len vtedy som mal v hlave proste čo najskôr operacia a po tej info som sa to snažil riešiť po vlastnej osi, aj vzhľadom k tomu, keď som si uvedomil, ako by vyzeral sval a najmä či by bola použiteľná šľacha po tých dvoch mesiacoch...
08.04.2023 - 08:00:45
00
kava napísal:
Hej, s tým wobenzymom mi to príde ako dobrá reklama akurát. Proste neverím niečomu čo treba hltať 10 kusov denne a predáva sa to na kýble :)

Myslím že huspenina má podobný efekt 😀
08.04.2023 - 08:28:10
00
Dzuch-Ban Tak nech všetko dobre dopadne a koleno nech sa dobre zahojí a slúži ešte dlhé desaťročia ;)
U mňa problémy nastali v zime, keď som mal od bicykla pauzu (teda nie úplnú, na trenažéri som pretáčal pravidelne, ale nie také objemy ako v sezóne). Zaťaženie prišlo zrejme od kombinácie turistika / lyžovanie / tenis na tvrdom povrchu / HIIT na trenažéri. Jednoducho ten aktívny život je síce super a zdravý, ale všetkého s mierou, zvlášť s pribúdajúcimi rokmi :)

Najväčším sklamaním pre mňa je, že poisťovne dávajú kadejaké limity na počet vyšetrení MR a podobne a vznikajú nepochopiteľné dlhé čakacie doby. Na čo si človek celý život musí poistenie platiť, keď v konečnom dôsledku si takéto, pre presnú diagnostiku, zásadné vyšetrenie musí človek zaplatiť z vlastného ako samoplatca.

peter120 Pestrá strava, základ zdravia :)
08.04.2023 - 10:12:13
10
suhlas. pripajam sa k tej strave. tiem som mynal stovky eur v gymbeame na doplnyk vizivy a ci ich beriem alebo teraz neberiem necitim rozdiel. Aj ked clovek prijme huspeninu, telo ich rozlozi na jednoduche bielkoviny. cize kolagen je dobry si tak pichnut priamo do kolena.
kava aj moje kolena sa nejako umudrili, postupne priavam zataz a vo fitku. Uz asi budem musiet nadobro na tazke vahy zabudnut- je fajn drepnut 200kg a mat zo seba dobry pocit no co dalej. 36 rokov je priliz skoro na invalida.
Jedine co ma tesi je, ze aj tie primitivne cviky od fyzioterapeuta daju sakra zabrat. Ano, kamosi sa smiali ze zenska fitness je oproti, skusili si tiez cviky ako medveď, lavica, alebo sedenie o stenu bez stolicky a na druhy den nevedeli chodit :)
08.04.2023 - 10:43:59
04
valecek napísal:
este pre info toto video, v slovencine. princip je uvolnenie svalovych struktur

https://www.youtube.com/watch?v=0ftftLHHa9g
https://www.youtube.com/watch?v=Tjh9Y08IM54&t=1s

Tiež som s problemami. Človek by ani neveril, že ved sa hybeme, tak aké problemy.
Zrejme som si narobil problemy s kolobežkou a po covide v 10/2020 som mal atrofovane predné stehenne svaly.
Mám artrozu 2.až 3. stupňa, chodím na anjekcie ortopedovi každeho pol roka (napr.https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/joyflex-one-685103.html )
Po diagnoze na jesen 2021 som chodil aj na rehabilitácie, kde mi ukazali nejake cviky. No priznam sa, velmi sa mi to nechce robiť.
Na MTB jazdím viac ťažšie prevody, aby som posiloval stehenny sval.
A doplnky? (lebo čítam, čo si dávate), tak moj ortoped mi toto doporučuje: https://www.drmax.sk/glukozamin-s-60cps-profipharma
Na kolobežke sú však stále problémy, vyskušal som bandáž, trochu je to lepšie, ale hladam niečo pevnejšie.
11.07.2023 - 09:02:37
00
Zaujimave https://www.youtube.com/watch?v=UWeCCXNsE88
11.07.2023 - 13:16:31
00
V polovici februára dopichaný prvý balík "gumy" do kolena. Ortopéd mi hovorí, vidíme sa na jeseň ( vstrebatelnosť 3-6 mes) . Bolo mi super, nič nepukalo,nebolelo,rozsah pohybu prijateľná.
Prejazdené traily a bajkparky, drepy vo fitku, nič ani len nenasvedčovalo tomu že sa bolesť vráti. Akoby čarovným prútikom obe kolená naraz. Dal som tomu prirodzenú šancu asi 10 dní, no bez, šance.hadam zaberie tak ako 1x...
130e na etabletke

Prílohy:

17003917573927742643438785348939.jpg
17003917573927742643438785348939.jpg 159.99 KiB thumb_up0thumb_down

19.11.2023 - 12:04:54
00
keyboard_arrow_up