FeroR napísal:
Príloha:
Príloha 813C0B09-6FB9-47B2-84BF-2728758367CC.jpeg už nie je dostupná.

pekne zufalé meme :lol:

Prílohy:

sdsdasdasdasdasdsdsd.jpg
sdsdasdasdasdasdsdsd.jpg 97.28 KiB thumb_up0thumb_down

15.04.2023 - 14:55:06
00
quasimoto napísal:
Opat chybna logika a zavery. Z vysledkov sa neda usudit, ze to su predaje z 2023 bez dotacii. S najvacsou pravdepodobbostou to je naopak dodanie aut objednanych este v 2022 kedy platili dotacie (vacsinou dotacie koncili na objednavky).


logika tu chyba ale niekomu inému, koniec dotácii bolo jasne vidieť v novembri a decembri keď boli predaje 150%+ a v januári kedy padli úplne. vtedy ste sa tu vytešovali. Dodacie doby Tesly sú v týždňoch nie rokoch ako u dinosaurou.
15.04.2023 - 14:57:36
00
quasimoto napísal:
Ako vacsinou je dovodom zlacnovania to, ze dopyt (nove objednavky) pribudaju pomalsie oproti produkcnym kvotam.

Po zvyseni kapacity vyroby modelu Y bude mat model 3 pravdepodobne problem minimalne v EU kvoli SUV osialu.

tak ešte raz 32:30
thumb_up0thumb_down
15.04.2023 - 15:05:25
00
trionq napísal:
logika tu chyba ale niekomu inému, koniec dotácii bolo jasne vidieť v novembri a decembri keď boli predaje 150%+ a v januári kedy padli úplne. vtedy ste sa tu vytešovali. Dodacie doby Tesly sú v týždňoch nie rokoch ako u dinosaurou.

Neviem ako v ktorom state,neskumal som to, ale casto su pravidla dotacii ako boli u nas, teda ze do daneho datumu je mozne auto objednat aj do vyroby.
Kazdopadne v DE dotacie na BEV pokracuju v nizsej hodnote, zrusene su na PHEV.
A su ludia co v DE menia

Dodacie doby su dlhe (ak sa nejedna o prepravu lodou alebo vypadok kompomemtu) prave z dovodu dopytu presahujuceho plany/ocakavania, teda ze model je uspesnejsi ako bolo planovane.

Keby mala Tesla ovela vyssi dopyt ako stiha vyrabat, aj ona by mala dlhe dodacie doby, to nema ziaden suvis ci je klasicka automobilka alebo nie. Ked raz uz vyroba daneho modelu bezi na 100%, nie je mozne flexibilne ju len tak navysit.
15.04.2023 - 15:56:34
00
trionq ty asi zijes na inej planete,ked dodanie tesly je v tyzdnoch...vlastne ano, desiatky tyzdnov :D :D :D
15.04.2023 - 17:26:21
00
Tohto sa obavam viac, ako ze nebude elekrtina pre elektromobily.

Zákazníci firmy totiž podali na Teslu žalobu za zneužívanie záznamov z kamier áut. Podľa uniknutých informácií mali zamestnanci prístup k záznamom, ktoré často zachytávali majiteľov v rôznych chúlostivých situáciách, napríklad aj keď boli nahí.

https://www.aktuality.sk/clanok/g7RFUGv/tyzden-vo-svetovej-ekonomike-tesla-celi-dalsiemu-skandalu-a-americka-inflacia-padla-na-5-percent/

Nie ze by som behal okolo auta nahy :-D , ale mat kamery vsade nie je uplne prijemne. Ked budem mat auto s kameramy, spravim si na ne nejake krytky s takymto priveskom :-D
Príloha:
Capture.PNG
Capture.PNG 48.79 KiB thumb_up0thumb_down

16.04.2023 - 09:04:43
01
trionq napísal:
nie že by som to hovoril ale hovoril som to..
tam už sa davno zmenila paradigma a či su alebo nie su dotacie vyber je jasný

https://fontech.startitup.sk/norsko-neprestava-sokovat-predaje-elektromobilov-buraju-nepredstavitelne-rekordy/

len keby si si vedel dat 2 a 2 dohromady :)
uz to tu bolo, tam to nie je len o dotaciach ale aj zatazovani spalovakov.. otvoril som len zopar cennikov cca alternativ a:
oktavka kombi 2,0TDI od 468k NK
vw golf 1,5TSI 471k NK
tesla Y zadokolka 399k, 4 kolka 485k NK

myslis ze keby bola rovnaka cenova politika u nas tak to vypada inak? :)
tam nemaju rozumnu alternativu, u nas tieto spalovaky zozenies od 20-25k, teslu od 40..
dones elektromobil za 20k k nam a tiez bude boom, alebo zdraz spalovaky na 40k+ a tiez bude boom elektra :) ale to asi neni to o com sa bavime ci?
16.04.2023 - 18:55:39
04
Mas hlave zle cisla. Updatni si to, cenniky su bezne dostupne:
Octavia 2.0TDI v automate od 33tis
Golf 1.5 TSI v automate od 26tis
Ceny za social verzie ;)

Ja len aby si nebol prekvapeny ked si pojdes vyskusat vysnenu Ochcavku v disli.
17.04.2023 - 08:44:00
00
1. Mas tam trochu chybe zaokruhlenie, Golf je zaokruhlene za 25 a Octavia za 26

2. U tychto znaciek, pokial nie su zlavy v cenniku je bezne ze clovek ziska u dilera zlavu (aktualne su prave tieto modely jedny z najhorsie dostupnych, ale za beznych okolnosti urcite cca 2000 € nie je problem pre individualneho klienta)

3. To nie su social verzie, ale stredne vezie, Octavia Ambition a Golf Life (u Golfu zakladna vybava ani nie je dlhodobo v cenniku, kedze sa nestiha vyrabat, viacero vyrobcov uz takmer dva roky neumoznuje zakladne verzie ani objednavat. Logicky sa rozhodli ze to limitovane mnozstvo radsej vyrobia ako lepsie vybavene verzie, kde maju aj vacsi zisk.

Napr u toho Golfu je v serii:
- LED predne a zadne svetla - adaptivny tempomat
- predne+zadne parkovacky
- automaticka klima
- komfortne sedadla
- hlinikove disky
- AppleCayplay
- bezdrotove nabijanie
- digitalny kokpit
- otvor na dlhe predmety...
17.04.2023 - 09:07:44
00
Pride mi vtipne - senzory kt elektronika stoji realne par halierov (park senzory), led svetla (preboha, led tu mame masivne uz 10+rokov vsade, v autach je to ale priplatkova vybava) a "carplay" - vazne - To "tablet" za 150-200€ je nieco cim sa mam chvalit? (Ano, viem, mam, u stand aut to nieje ziaden standard, smutny second-hand trh, napr taka toyota corolla) su povazovane za nadstandardnu vybavu - moj "mid range" 350€ mobil vydany v sept 2016 je lepsi jak vacsina tychto systemov....
17.04.2023 - 10:28:27
02
quasimoto napísal:
Neviem ako v ktorom state,neskumal som to, ale casto su pravidla dotacii ako boli u nas, teda ze do daneho datumu je mozne auto objednat aj do vyroby.
Kazdopadne v DE dotacie na BEV pokracuju v nizsej hodnote, zrusene su na PHEV.
A su ludia co v DE menia

.

v ČR su dotacie 0 a napriek tomu sa v Q1 predalo viac tesiel ako za cely minulý rok. V Madarsku to bolo tiez podobne. Ako mi to vysvetlíš?
17.04.2023 - 19:56:25
00
canopus napísal:
trionq ty asi zijes na inej planete,ked dodanie tesly je v tyzdnoch...vlastne ano, desiatky tyzdnov :D :D :D


braško vies si to velmi jednoducho pozriet na tesla.com :D a neoficialne ti to viem potvrdit kedze som v roznych Tesla skupinach a vidim to aj od jednotlivcov od nás
17.04.2023 - 19:59:00
00
trionq napísal:
v ČR su dotacie 0 a napriek tomu sa v Q1 predalo viac tesiel ako za cely minulý rok. V Madarsku to bolo tiez podobne. Ako mi to vysvetlíš?

To myslis vazne? Pisal som to tu uz aspon 3x.

1. Po 2 rokoch silnych restrikcii sa zlepsuje vyroba a dodavaju sa auta, mnoho ludi cakalo 6-18 mesiacov. Cize registrcie nerovna sa aktualne predaje.

2. Ciastocne ma vplyv aj to ze automobilky neustale uvadzaju nove BEv na trh, kedze kazda znacka ma svoje kanaly a vacsino uz len pri uvedeni ma kazdy diler predvadzacku (ak to nie je niche model).

3.niektore znacky maju z centraly dany ciel flotilovychCO2 pre svoju krajinu a musia sa ho drzat, neraz aj za cenu podpor. A ciel je kazdym rokom prisnejsi
17.04.2023 - 21:41:40
00
...ale on pisal o Tesle a tej sa tieto tri argumenty netykaju.

Kazdopadne vseobecny dopyt po autach mozno mierne klesa ale myslim, ze je to len vitane. Znizia sa doby dodania, znizia sa snad ceny aut a pod.
Na druhej strane, podiel predanych EV zasadne rastie (v bohatsich krajinach) a to sa zrejme uz nezmeni. Postupne su lacnejsie a teda budu davat ekonomicky zmysel.
17.04.2023 - 21:58:17
00
Aha sorry to som prehliadol.
Ale niet sa co velmi cudovat, ved Tesla ma konecne SUV v cene spalovakov a navyse vyrazne znizila ceny.

Ci sa ceny aut znizia... obavam sa ze az tak nie, ako nejaka korekcia vo forma akcii vypredajov ano, ale samotne znizenie asi zial nebude :/

A samozrejme ze podiel EV bude narastat, ved musi skrz emisne ciele.
17.04.2023 - 23:13:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up