Až tak to nesledujem, ale pokiaľ viem, tak zisk Tesly nepochádza z áut, ale z emisných povoleniek, ktoré predáva. Nie?
21.04.2023 - 07:54:13
01
Nie. Tesla nebola v zisku, kritici vraveli, ze je to nerentabilny biznis. Nasledne ked uz bola v zisku, tak pouzili argument s emisnymi povolenkami. Teraz uz nie je ani to relevantne. Neviem teraz aktualne cislo ale Tesla mala okolo 20 miliard v cashi, emisne povolenky boli radovo v stovkach milionov a to uz zrejme tiez klesa, kedze aj ostatne automobilky vyrabaju EV.

Len doplnim k Tesle. Vobec by som to nevidel tak ciernobielo. Maju mnozstvo chyb, mnohym mozno vyhovuje nieco ine. Ved preto su tu aj ine automobilky a kazdy si moze vybrat. Ved nakoniec tak to funguje v kazdom segmente. Tesla viacej riesi softver - niekto to vidi ako vyhodu, niekto ako nevyhodu. Podla toho si predsa vyberie auto.
Servis - jednoznacne suhlasim, ze pre Slovaka je to velke minus a jeden z argumentov nevybrat si Teslu. Na druhej strane, je to velmi mlada firma a primarne odbyty maju niekde inde, Slovensko zatial nie je natolko zaujimave. Ked budu potrebovat dopyt, budu musiet to rozsirit aj v mensich krajinach.
21.04.2023 - 09:43:53
01
No ale ked Slovensko je male a maju az 1 servis, co take Polsko /1/, CR /1/, Madarsko /1/, Rakusko /6/. To je obrovsky a perspektivny trh a prakticky ziadna servisna siet. Tymto sa sama diskvalifikuje.
Prijmy z emisnych povoleniek uz nie su tak vysoke ako volakedy, to sedi.
21.04.2023 - 10:09:21
00
Mna fascinuje ako si to ludia predstavuju. Po sk jazdi 500 tesiel. Neviem kolko z nich je v zaruke, ale viem ze brzdy, podvozok, zakladnu elektriku poriesi aj iny autoservis. Takze kolko prazdnych tesla servisov by ste tu chceli? To su rovnake argumenty ako ze sa nerecyklovali listy veternych turbin - no najprv je nutne mat kvanta tych turbin, az potom pride sekundarny trh. Opacne sa to nikdy nerobilo.
21.04.2023 - 10:15:39
00
romanx napísal:
No ale ked Slovensko je male a maju az 1 servis, co take Polsko /1/, CR /1/, Madarsko /1/, Rakusko /6/. To je obrovsky a perspektivny trh ...


Ja by som nepreceňoval. Robím (aj) pre globálnu firmu a SK+CZ+PL pre nich nie je ani 5% trhu. Nejde len o veľkosť trhu, ale aj jeho kúpnu silu tá je v našich končinách o kus menšia ako vo vyspelých krajinách.
21.04.2023 - 10:17:41
00
Ako budú pribúdať registrácie áut tak bude pribúdať aj servis. Ten mobilný po slovensku nechodí?
21.04.2023 - 10:24:54
00
Myslim, ze chodi iba v pohranicnych oblastiach Ceska ale neviem to s istotou.
Tym, ze na tesle nie su ziadne povinne pravidelne servisne intervaly, tak aj to znizuje naroky na servisnu siet.
21.04.2023 - 10:33:41
00
cokupit napísal:
ale viem ze brzdy, podvozok, zakladnu elektriku poriesi aj iny autoservis.

problém vyrieši iný servis a faktúrka sa pošle na teslu? či tam vyriešim max len výmenu doštičiek alebo ložiska ako spotrebáku a ostatné veci v záruke riešim autom na vozíku cez pol republiky? :^)
veď to sa nemusí riešiť samostatným prázdnym exclusive tesla servisom, stačí kooperácia a vyškolenie technikov inej (štandardnej) značky či podobne.
21.04.2023 - 10:49:54
02
akože výmena bŕzd a podobných spotrebných vecí je záručná oprava?
21.04.2023 - 12:35:09
00
to snad nemyslis vazne toto...nikto nemysli spotrebne veci, ale napr. poloosi, chladiaci okruh, tepelne cerpadlo, brzdovy okruh, ine mechanicke sucasti auta...je toho kopec. Alebo si snad myslis, ze kedze nema motor, tak sa nic nemoze v zarucnej dobe porucat?
21.04.2023 - 13:50:47
00
ešte že rozumieš písanému textu :)
21.04.2023 - 13:51:43
00
kolkokrat si uz vymienal poloos? :-D Ako stat sa to moze, ale ze by to bolo nieco, kvoli comu by som potreboval servis do 20km, to asi nie.
21.04.2023 - 14:13:25
01
To bol len jeden z prikladov, kedze skynet vymenoval len opotrebitelne veci vynate zo zaruky. Presne to, co sa moze stat aj ostatnym vyrobcom. Ale vzhladom na to, ze ostavaju soferom Tesly v ruke volanty, odpadavaju narazniky a podobne pikosky, tak by som sa az tak nesmial.
21.04.2023 - 14:17:36
00
Opäť sa spýtam: keď je Tesla tak dokonalá, skvelá a bezchybná, čakal by som, že aspoň jazdenú ju tu niekto má. trionq, máš aspoň ty Teslu?
21.04.2023 - 15:39:22
00
CraObs napísal:
problém vyrieši iný servis a faktúrka sa pošle na teslu? či tam vyriešim max len výmenu doštičiek alebo ložiska ako spotrebáku a ostatné veci v záruke riešim autom na vozíku cez pol republiky? :^)
veď to sa nemusí riešiť samostatným prázdnym exclusive tesla servisom, stačí kooperácia a vyškolenie technikov inej (štandardnej) značky či podobne.

https://www.marketwatch.com/story/why-gm-dealers-are-quietly-repairing-teslas-11669396882?mod=options
21.04.2023 - 17:24:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up