ahojte mam v kosiku novy GC8...https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-8/3273.html?dwvar_3273_pv_rahmenfarbe=BK&dwvar_3273_pv_rahmengroesse=M

paci sa mi geometria, droper a vidla nepacia sa mi kolesa a brzdy.

rozdiel je 350€ za GC9 https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-9/3275.html?dwvar_3275_pv_rahmenfarbe=SR
ten bude skladom o mesiac...vBA to znamena o mesiac neskor bajkovania:D


hladal som vsemozme bicykel s geometriou head angel pod 69 ale marne alternativu k GC8
nahodou nemate niekto nieco ako odporucanie? vybavu mi dost nici stranka bike-discount, takze neviem ci vobec nieco existuje k alternative GC8 do 1500-1600€

takze predtym nez objednam sa chcem naposledy poradit ohladne alternativ pripadne zvazit ten doplatok
20.04.2023 - 15:04:09
00
Za ten doplatok dostaneš lepšie kolesá, asi sú to len inak pomenované M1900ky, ktoré stoja cca. 330 eur (B-D), a oveľa lepšie brzdy v hodnote cca. 150 eur. Keby si pôvodné kolesá a brzdy predal, asi by si sa nakoniec dostal na menej ako 350 eur, čo by ťa to nakoniec stálo. Takže je na tebe, či si kúpiš už hotovú 9nu o 350 drahšie, alebo 8nu, pomeníš popredáš a si na úrovni 9ny o niečo málo lacnejšie.
21.04.2023 - 08:43:28
10
Pozerám že 9na má radenie XT vs. SLX na 8ne a kazetu SLX vs. deore, plus kotúče na 9ne lepšie, takže tých 350 eur v prospech 9ny je fajn
21.04.2023 - 08:49:51
10
Ja som cakal na svoj bike 8 mesiacov a ty tu places kvoli 1dnemu :)
21.04.2023 - 09:17:56
01
dik za odpovede, len potom mi pride na um otazka ze s postovnym a zakladnym prislusenstvom(blatnik, drziak na flasu) dam zato 1900€...nieje potom nejaka alternativa ?
vobec nemam predstavu ako sa mu bude jazdit na hlavovom uhle 69 vs 67.5 v lese z miernych komcov, nejaky single track, pripadny lahky trail....

potom napriklad:
https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-8.0-hd-2
alebo

https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-9.0-4

lenze mam pocit ze to bude dost recnicka otazka, kedze nato mi asi nikto neodpovie ako velmi je rozdiel v pocite z kopca na 69/67,5- obavam sa ze aj tak 60% budu viac menej roviny a zvysok lesne cesty, spevnene, nejake kopce hore/dole

cize realne budem spadat asi do kategorie XC co je zas "uplne" iny bike ako GC....napr v tej cenovke je Exxeed CF 5
https://www.canyon.com/cs-sk/horska-kola/cross-country-bikes/exceed/exceed-cf/exceed-cf-5/3126.html?dwvar_3126_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK
jasne ze vybava sa neda porovnavat, ale zas da sa natom skladat, co uz nevidim ako financny problem z dlhodobeho hladiska


haha hej chapem z tvojho pohladu to je uplny JOKE:D...netrpezlivost no, viac menej pozeram Stock veci, cenovo dostupne, neviem si ani predstavit co jazdis ty:D
21.04.2023 - 09:22:57
00
Z tych bikov co si sem dal za mna GC9 jednoznacne. Geometria je z kategorie "downcountry" cize nieco medzi trail a XC. Vybava bezkonkurencna si myslim. S takym bikom vies zazit aj trosku adrenalinu. Radon biky su mi nesympaticke s tym 69 hlavovym uhlom + dlhym predstavcom. To su ciste XCka. Ak ale planujes jazdit len rovinky a lahky teren tak moze stacit aj to. Ty vies najlepsie aky teren budes jazdit 95% a ci sa chces nejak jazdecky posuvat alebo sa len vozit.
21.04.2023 - 11:28:27
01
ked som tak hladal inspiraciu, tak jazdit chcem nieco taketo cca 50-60%
https://www.youtube.com/watch?v=Et-vIgnAFzc
stym ze jazdit budem presne ako on....proste tie skoky skipnem...

a ked sa zlepsim chcem jazdit nieco taketo, stylom ako on:
https://www.youtube.com/watch?v=aQwbQqCuEAw

z toho mi vychadza ze na prvu etapu XC a na druhu CG8/9....cize volba je jasna(financne kupujem len jeden) GC...


urcite nemam ambicie na toto:)
https://www.youtube.com/watch?v=8gxPdMLg5aw

este by som doplnil pre info:
nebajkoval som poriadne snad 10rokov, ALE este ked som zil v UK tak sme boli v bike parku na Full bajkoch(rental) a sli sme echt trail a par krat som zabludil na ciernu cast trailu a zvladol som to so stastim na pohodu, lahsie farby som siel celkom prirodzene....takze preto sa teraz neviem rozhodnut....takze zbieram rozne pohlady na vec...a dik moc za odpovede, preluskal som aj ostatne vlakna kde majoros prispievas a vsimol som si aj nazor na karbon, ze sa to vyplati....
takze som len dalsi expmplar strateneho zacinajuceho jazdca na budgete....ale zas verim ze od toho je komunita aby si pomahala:)
a neskor snad aj ja prispejem k tomu
21.04.2023 - 11:31:30
00
No neviem... ale ked sa chystas jazdit traily typu TBK2 a podobne, podla mna GC uz bude praveze na hrane svojich moznosti a mal by si sa mozno pozriet po trailovejsom bajku. Napr. Stoic od Canyonu.
21.04.2023 - 12:18:47
00
Peto_rokkie:
Názor od iného začiatočníka:
k tým videám - na tých videách to tiež jazdil začiatočník, a na hocijakom modernom bajku to do roka jazdenia pravdepodobne zajazdíš lepšie.
Z mojích skúseností:
XC geometria je fajn na dlhé jazdy po rovinkách,
trailová geometria je lepšia na jazdy hore/dole kopcom (do kopca menej dvýha predné koleso, z kopca je to stabilnejšie - pridáva to na istote).
Osobne by som pri cenovke 1600 uvažoval o lacnom full-e, napr. canyon neuron 5.
21.04.2023 - 12:37:54
00
sozi napísal:
No neviem... ale ked sa chystas jazdit traily typu TBK2 a podobne, podla mna GC uz bude praveze na hrane svojich moznosti a mal by si sa mozno pozriet po trailovejsom bajku. Napr. Stoic od Canyonu.


Plny suhlas. A za mna skor HT v lepsej vybave ako lacny full.
21.04.2023 - 13:01:05
00
Riešil som podobnú dilemu dva mesiace dozadu. Vyberal som z GC8, Giant XTC SLR 2, Kellys Gate 50 a este zopár iných kúskov. Na koniec som sa rozhodol pre GC8, ale v poslednej chvíli som to zmenil na GC9. Lepšie brzdy, kolesá, XT páčky.
Pozerám tie nové modely a dali tam Foxku 32mm miesto 34. Kolesá Dt swiss sú teraz 30mm, ale budú asi tažšie. Inak mi príde, že na pár veciach pošetrili, aby nemuseli dvihnúť cenu.
21.04.2023 - 13:10:08
10
full ma odradza kvoli servisovaniu, chcem mat stym najmenej starosti, cistit si retaz a mazat, bleednut si brzdy max...
vidim to skor na TBK1 a vylet/vozenie sa a az ako sa naskilujem tak by som kupil nieco nove... stoic som pozeral a to by bol na vozenie asi overkill(140mm travel) plus ta vaha 15kg

Slavinger napísal:
Riešil som podobnú dilemu dva mesiace dozadu. Vyberal som z GC8, Giant XTC SLR 2, Kellys Gate 50 a este zopár iných kúskov. Na koniec som sa rozhodol pre GC8, ale v poslednej chvíli som to zmenil na GC9. Lepšie brzdy, kolesá, XT páčky.
Pozerám tie nové modely a dali tam Foxku 32mm miesto 34. Kolesá Dt swiss sú teraz 30mm, ale budú asi tažšie. Inak mi príde, že na pár veciach pošetrili, aby nemuseli dvihnúť cenu.


tiez sa mi viac pozdaval starsi GC9, a tie kolesa 30mm sa mi tize nepacia moc, ale zas si hovorim ze budu odolnejsie...a tize to vidim na setrenie, ale zas za tych cca 350e je velky rozdiel medzi GC8 a 9 a rozhodne sa to vyplati, kedze brzdy by som menil urcite, a kolesa pravdepodobne tiez...plus povodny GC9 je takmer o 500g lahsi...
21.04.2023 - 13:15:18
00
No ja som len pisal na margo videi trailov, ktore si tu postol. "Skilovat" nieco na bajku, ktory nie je na take jazdenie urceny...? 140 mm na jazdenie lahkych trailov je dnes taky standard by som povedal, nie overkill. Ma o 1 kg viac ako GC a to kilo nabral hlavne na plastoch a vidlici. Ci ten rozdiel dokazes citit pri vozeni... Ja som isiel z 12 kg HT na 14 kg full. 2 kg navyse je ten najmensi rozdiel, co citim.
21.04.2023 - 13:31:37
00
tak vsetci mame inak polozene skillovanie....chytit flow je dost dolezite a neist krcovito, HT videa co som pozeral o tom dost hovorili...tak neviem naco presne je GC urceny...marketuju ho presne nato naco ho chcem ja a potrebujem nabrat skusenost nejaku po rokoch....
cast o vahe beriem do uvahy, je to asi deformacia len z videii co som sledoval...vyraz gramohoniči...alebo je to aj tym ze som popozeral nejake carbon verzie na bike-discount v ramci budgetu...
21.04.2023 - 13:52:24
00
Keď si pozrieš top značky ako BMC, Specialized atď tie používajú geometriu GC už ako klasické XC, a geo ktorú používajú na Exceed je kúsok pozadu, tak ako Canyon vo všetkom. Nevidím dôvod kupovať teraz GC a o rok riešiť nejaký trailovy bicykel "keď neberieš skill" zbytočne minute peniaze, energia a čas pri ďalšom vyberaní. Chod rovno do trailoveho bicykla a poprípade hodíš na zadok nejaký Ikon 2.35 aby sa ti to lepšie gulalo a ten rozdiel 1kg vo váhe budeš pociťovať minimálne.
21.04.2023 - 16:49:51
00
keyboard_arrow_up