Qwesa napísal:
Doteraz som si myslel ze sa da so systemom vydrbat tym ze do 3. stupna sa moze ist na biku po "ceste" a teda aj andrejcova alebo durkova je uplne legal bez ohladu na to ci sa nasim zelenym zemepanom uraci tam nakreslit cecka.

Snivajte s nami :)
§ 14 Tretí stupeň ochrany
(1) Na území, na ktorom platí tretí stupeň ochrany, je zakázané
c) pohybovať sa mimo vyznačeného turistického chodníka alebo náučného chodníka za hranicami zastavaného územia obce,

Druha vec je prax.
11.03.2023 - 13:50:29
00
Na toto treba zabudnut, takto nic nevznikne. Turistickych chodnikov je dost, naco kopat dalsie. Ked uz sa spomina obmedzenie, preco to nespravit tak, ze na urcite useky kde je zmysluplne sa na biku vozit, povolit denne obmedzeny pocet cyklistov, ktory si zato zaplatia :-)
11.03.2023 - 13:52:41
00
mirec16 napísal:
tento rozhovor je za mna dokazom, ze na Slovensku nestaci ani ked vymru dalsie 3 generacie a to borec este studoval v zahranici

btw, ako chcu dosiahnut aby miestni suhlasili so zonaciou, ked im na jednej strane chcu “zobrat” lesy a argumentuju, ze sa uzivia cestovnym ruchom a na strane druhej uvazuju nad limitom na vyjazd na KH a cyklistov buzeruju a pokutuju pri kazdej prilezitosti, nove trasy otvarat nechcu, atd, toto mi hlava nebere, pricom ten region je na cyklistiku ako stvoreny… nikdy tu nebude dobre

Treba teda vycestovať do zahraničných národných parkov.
slovinský Triglav - jedna oficiálna cyklotrasa
francúzske parky:
Vanoise - zákaz vjazdu s pár výnimkami.
Mercantour - zákaz vjazdu a pár výnimiek.
Ecrins - zákaz a 4 výnimky
Švajčiarsky národný park - úplný zákaz
poľský Magurský národný park - 5 cyklotrás väšinou po účelových cestách

Ako sa tieto parky uživia bez cykloturistiky?
11.03.2023 - 14:18:20
02
a v Amerike strielaju cernochov… resp. aby som ostal v teme, nedavno som sa vratil z Finska a hluchanov tam strielaju, zoberieme si z toho priklad? tolko k whataboutizmu

vysledkom tohto nasho hrania sa na NP je, ze nie je spokojny nikto a nakoniec to aj tak konci pri anarchii, aj zo strany bajkerov/skituristov, aj zo strany domacich (tazba, vystavba, zber plodov,…), tak o com to je
11.03.2023 - 18:31:01
13
To tak väčšinou býva, že sa krajiny inšpirujú zahraničím, aj tými USA, kde vznikali prvé národné parky.
Chudáci, čo majú čo hovoriť bajkeri v Triglave. Tí musia mať z otho depresie, že tam nemôžu jazdiť.
11.03.2023 - 19:30:17
00
Alebo na to prdia a jazdia. Tak ako aj my tu…
11.03.2023 - 19:37:21
03
Kvôli niečomu však majú v návštevnom poriadku pre cyklistov zákaz.
11.03.2023 - 19:57:43
00
muchy nevada https://www.aktuality.sk/clanok/OU1dGgH/envirorezort-povolil-9-podlazny-hotel-v-demanovskej-doline/
24.04.2023 - 18:29:59
10
Jasna nie je narodny park, ak neveris chod sa pozriet :-) Ale aspon sa maju e-ckary ako vyviezd na hreben.
25.04.2023 - 11:29:35
00
keyboard_arrow_up