Ja dobre viem co Nemci robili okolo jadrovej energie uz davno pradavno. Ale zhodneme sa na tom, ze sa to dalo naplanovat aj lepsie, vsak?

To, že sa zvýšila výroba z uhlia za posledné 3 roky je z dôvodu pomalej výstavby veterných elektrární.


To nie je pravda. Vyroba elektrickej energie z uhlia sa zvysila preto, lebo ju proste z toho uhlia zacali vyrabat. Ano, tak jednoduche to je.

To co hovoris ty je presne to iste akoby si odvôvodnil zrazenie chodca na prechode tym, ze povies, ze no proste kracal cez prechod prilis pomaly. Nie, to nie je pravda. Vodic za volantom si to proste zle naplanoval a nieco zanedbal.
26.04.2023 - 21:47:16
00
stanos4, dúfam, že neplačeš z toho všetkého. Nemíňaj na mňa svoj drahocenný čas.
So far, scientists haven’t succeeded in solving the three-body problem except in very defanged formats: the two-body problem is solved, and scientists can solve what they call a “restricted” three-body problem, which is when one body is so negligible in mass that it basically disappears into the equation.
Populárny ale hodnoverný zdroj pre jednoduchších.
Keď tvrdohlavo nedokážeš pochopiť jednoduché veci, ako napríklad že nejaký problém je riešiteľný za istých špecifických podmienok, ale všeobecne riešiteľný (v danom čase) nie je, tak sa takýmito vecami naozaj netráp.

A skús si ma dať do ignorovaných ako ja teba, alebo zabojuj s nutkaním ma tagovať alebo reagovať na moje nezmysly. Snáď to tvoje maxi ego dá.
26.04.2023 - 21:47:20
00
a keby neboli kikoti tak to mohlo vyzerat takto

Prílohy:

Untitled.png
Untitled.png 91.06 KiB thumb_up0thumb_down

26.04.2023 - 21:48:26
21
Zubesuch
Odstávka elektrárne je proces naplánovaný na roky dopredu, rovnako ako výstavba veterných elektrární. Tak jednoduché to nie je. A keďže boli zastavené projekty veterných elektrární, tak sa zapli záložné uhoľné elektrárne.
26.04.2023 - 21:53:14
00
perez napísal:
Ano, vo všetkom mas pravdu. Ja som len uviedol príklad toho, že tu boli oveľa vyššie koncentrácie CO2. Samozrejme ze Zem to prežije (do momentu keď ju takmer urcite pohltí biely obor) a ja až taký skeptik nie som, myslím že ľudstvo prežije oveľa viac. Krízu vnímam ako možnosť, nie hrozbu. Ak sa nevyužije, smola. Namýšľame si o svojej vesmírnej výnimočnosti príliš veľa, preplesk realitou nezaškodí.

Tak kedysi tu nebola voda v kvapalnom stave len sama láva. Hádam nechceme tu stav - však keď si Zem poradila vtedy, tak si poradí aj teraz. Nemá zmysel ani porovnanie hodnôt CO2 z doby dinosaurov, keď flóra a fauna by v dnešnej dobe asi len ledva prežívala, poťažmo prosperovala (zloženie atmosféry diametrálne odlišné ako dnes). Aby dinosaury prežili museli sa vyvynúť na vtáky (teda museli, skôr k tomu dohnali vtedajšie zmeny klímy, ktorá tiež nebola taká ako si ľudia myslia - bum meteorid a hotovo). Čiže aby človek prežil masívnu zmenu klímy, musí sa zmeniť asi ako sa dinosaury sa “zmenili” na vtáky. Síce preháňam, zveličujem, zjednodušujem a dôsedne nedodržiavam kauzalitu a koreláciu, ale hádam pochpíte čo som chcel povedať…
26.04.2023 - 21:55:07
01
marecej
Na keby sa nehrá. Postaviť jadrovú elektráreň je dnes drahšie než obnoviteľné zdroje. Fíni by mohli rozprávať. Jadrová elektráreň spustená tento rok mala vyrábať v roku 2009 a stáť 3,2 mld. € miesto dnešných 11 mld. €.
26.04.2023 - 21:58:33
00
ale nezavret ju je pomerne lacne
26.04.2023 - 21:59:09
07
Odstávka elektrárne je proces naplánovaný na roky dopredu, rovnako ako výstavba veterných elektrární. Tak jednoduché to nie je. A keďže boli zastavené projekty veterných elektrární, tak sa zapli záložné uhoľné elektrárne.

ale sak to tu nikto nerozporuje... to si len opisal fakty.

akurat, ze ty to komentujes sposobom, ze chudakom to proste naplanovat nevyslo no a ja bych ich za to kopal do zadnic. Co si teda aj zasluzia.

ale nezavret ju je pomerne lacne


a relativne rychle... ked si vezmeme kolko im trva postavit pozadovanu kapacitu veternych elektrarni


Naposledy upravil Zubesuch dňa 26.04.2023 - 22:04:57, celkovo upravené 1 krát.

26.04.2023 - 22:00:20
00
perez napísal:
stanos4, dúfam, že neplačeš z toho všetkého. Nemíňaj na mňa svoj drahocenný čas.
So far, scientists haven’t succeeded in solving the three-body problem except in very defanged formats: the two-body problem is solved, and scientists can solve what they call a “restricted” three-body problem, which is when one body is so negligible in mass that it basically disappears into the equation.
Populárny ale hodnoverný zdroj pre jednoduchších.
Keď tvrdohlavo nedokážeš pochopiť jednoduché veci, ako napríklad že nejaký problém je riešiteľný za istých špecifických podmienok, ale všeobecne riešiteľný (v danom čase) nie je, tak sa takýmito vecami naozaj netráp.

A skús si ma dať do ignorovaných ako ja teba, alebo zabojuj s nutkaním ma tagovať alebo reagovať na moje nezmysly. Snáď to tvoje maxi ego dá.


ty vole, toto je uz trapne, panko co si ma zablokoval uz neviem ako davno, a jeho "ego" mu neda na mna nereagovat, sa mi vysmieva ze ked mi moje "ego" dovoli nereagovat. To je uz fakt smutne.

Nehovoriac o tom, ze fakt ani citat nedokazes. Keby mi nenadavas/neurazas ma opakovane, tak ti takto nepisem, ale ty sa fakt niekde prezentujes diplomom univerzitnym? Akoze, ja viem ze matfyz je dost bieda, sam som si nim presiel, ale toto je uz fakt uboho-trapno-nizke. Je mi luto, ze nechapes, ze zjavne hovoria o "exaktnom analytickom rieseni"... citujem z tvojho zdroja, par viet nizsie:

"There are complications, though. Having an existing, specialized supercomputer give them the answers to their examples means the scientists had a ready answer key to check against—without this resource, it’s not clear a neural network would readily generate correct answers on its own, especially as problems got more complex."

nech sa paci, otvor si napr. tento manual: https://manual.gromacs.org/documentation/current/reference-manual/algorithms/molecular-dynamics.html

je to open-source velky vedecky simulacny program. A hraj sa s roznymi integratormi a ich napr. casovymi krokmi. Ale vlastne prepac. To je na pana slaboduchecho privela, ty ani ten manual zjavne nezvladnes otvorit....
26.04.2023 - 22:04:22
00
marecej napísal:
ale nezavret ju je pomerne lacne

Ako sa to vezme. Hinkley Point C má garantovanú cenu 11 centov/kWh, a obnoviteľné zdroje v Nemecku vyrábajú za 6-7 centov. niektoré offshore projekty sú už bez vládnej podpory.
26.04.2023 - 22:26:13
00
Zubesuch napísal:
a relativne rychle... ked si vezmeme kolko im trva postavit pozadovanu kapacitu veternych elektrarni

A čo mali vedľa seba prevádzkovať a držať v pohotovosti jadrové elektrárne, ktoré vyrábajú drahšie než obnoviteľné zdroje a zároveň stavať popri tom veterné elektrárne?
26.04.2023 - 22:29:09
00
bicycletour napísal:
Ako sa to vezme. Hinkley Point C má garantovanú cenu 11 centov/kWh, a obnoviteľné zdroje v Nemecku vyrábajú za 6-7 centov. niektoré offshore projekty sú už bez vládnej podpory.

a aku cenu maju tie uholne co museli nastartovat?
26.04.2023 - 23:00:46
00
marecej
Uhoľné vyrábajú v Nemecku za 5-10 c/kWh.
26.04.2023 - 23:20:02
00
peter120 napísal:
https://ibb.co/vV9rTSM
Ono sa toho za roky narozpravalo habadej.
S cim mam obrovsky problem je ze ekoteroristi a greta (s malym g) terorizuju zapad.
Ked sa ju novinar pytal, preco nejde strajkovat aj na vychod do komunistickych krajin (kde znecistenie je najvyssie) nemala na to odpoved a len koktala...
Dobre vie ze tam by sa s nou nebavili v rukavickach.


A co tak spytat sa pana "novinara" ze preco robi "zurnalistiku" na zapade ale nie objektivnu a kvalitnu zurnalistiku na vychode?
27.04.2023 - 06:20:37
00
si pamatám ako nedávno mnoho ľudí nadávalo, že nám EÚ obmedzuje výkon vysávačov, že nové nebudú dobre sať. A bum, výrobcovia vyrobili účinejší vysávač a dnes s 1/3 príkonom majú vysávače rovnaký alebo aj vačší sací výkon.
27.04.2023 - 07:39:03
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up