Však som napísal, že si budem dávať viac pozor, tak aký hlupák? To si nečítal? Reagujete nato, čo sa vám hodí.
02.05.2023 - 19:58:15
00
Však sa pýtate, čo si myslím, alebo napíšem svoj názor, ako som to videl, a zato som hlupák. No ďakujem!
02.05.2023 - 20:03:01
00
Každý sa učí. A na vlastných chybách sa to najlepšie zapamätá... Len si treba uvedomiť kde sa stala tá chyba
02.05.2023 - 21:15:36
00
Na cudzich chybach je to ale efektivnejsie 😉
02.05.2023 - 21:17:31
01
robo sorry, ale vkuse riešiš to isté, že pochybil šofér auta. Pochybil si ty a podľa toho čo si písal si tak robil bežne, len teraz nejak nevydalo.
02.05.2023 - 22:55:26
01
robertp1996 sorry ale ved ty nemas odkial vediet preco tam ten vodic zastavuje a nieje na tom nic zle ze to robi… ci uz by tam chcel zastavit a niekto vystupit… alebo zastavit lebo sa bal ze sa s autobusom nezmesti… ty si za nim ty mas ist tak aby si zastal….
03.05.2023 - 12:06:53
00
Áno, súhlasím s tým, že môže zastaviť a ja mám stihnúť tiež. Ja som však nečakal a spoliehal sa, že tak silno nezabrzdí a to bola tá hlavná chyba, kde to začalo - nesprávne predvídanie, odhad. Túto chybu si plne priznávam, lebo vtedy som mohol ešte s tým niečo robiť. A ten odstup bola potom druhá chyba ako následok prvej chyby, lebo sa mi zmenšil z dôvodu nesprávneho predvídania. Keby som predvídal hneď, že tak prudko zabrzdí, tak sa náraz nestane. Preto tu píšem o tom A, že ma vodič brzdením prekvapil, ale nie preto, aby som naňho hodil vinu alebo som hlupák a chcem si ísť svoje, ale aby som poukázal v dobrom a zabránil tak možným nehodám v budúcnosti, že keď niečo predvídate v premávke, tak to nemusí byť na 100% tak, aj keď to tak na 100% vyzerá, teda nečakané prekvapenie, na ktoré musíte reagovať spravidla za minimum času a je jedno, kto to zavinil. (Pr., v diaľke ide chodec po priechode a Vy predvídate: kým tam s autom prídem, on už bude za priechodom; upravíte rýchlosť aby ste prešli cez priechod zrovna, keď bude chodec už za a na chodníku. Spoliehate sa a rátate, že to bude takto, jasné ako facka. No zrazu sa chodec zvrtne späť na priechod z nejakého dôvodu a teda zrazíte ho. Vodiča to prekvapilo, nestihol zareagovať, lebo nesprávne predvídal... To je len príklad. Alebo idete na biku po hlavnej, zprava Vám dávajú prednosť, zastavia, pozrú sa. Poviete si, dávajú mi prednosť, zastavili, je to ok, idem. Jasné ako facka. Keď ste blízko pri aute, auto sa pohne, vojde Vám do cesty a Vy bum! Nečakaná prekvapujúca situácia.). Vinný už môže byť hocikto, ale aby ste nemuseli konštatovať: nemal som sa na to spoliehať. Pred týmto tu varujem, v dobrom a ako ten, kto už s tým mal skúsenosť.
03.05.2023 - 14:56:52
00
Kontrolujte si svetlá na pripojených nosicoch/vozikoch. Za dva dni som stretol niekoľkých, ktorým nefungovalo vôbec nič, ani obrysove svetlo.
20.05.2023 - 22:42:29
00
dnes som mal za sebou iba 20km a už som natrafil na troch expertov, na úzkej ceste ide oproti auto,za sebou počujem auto ale pre vodiča bol asi problém dať nohu z plynu,vletel medzi nás,(dodávka)skoro mi dala poza uši späťákom... o chvíľu prechádzam cez železničný prejazd kde je STOP-ka, hneď za ním som chcel odbočiť doľava,počul som za sebou auto, reku mám počkať alebo ísť, veď zastaví tam na tej stopke...figu...dobre že som počkal lebo on na stopke nezastal,preletel cez tie koľajnice akoby tam neboli...krátko na to úzka asfaltka v lese,na jednej strane vykopaná hlboká priekopa hneď vedľa cesty a oproti ide auto takou rýchlosťou že už som sa neovládol a ukázal mu ťuk ťuk na čelo
23.05.2023 - 16:21:50
00
No mne sa dnes 2 také situácie stali, po ktorých niektorí čo tu píšu by mali ešte pol roka nočné mory...
Oproti traktor, za ním felda, za ňou kamión sa vystrčil predbiehať (ale ako tá modlivka: idzem-nejdzem-idzem-nejdzem) a ja som videl, že to nieje dobré, dal som sa celkom na kraj, potom už aj do trávy a kamionista tiež pochopil a zaradil sa naspäť takže sa nič nestalo, ukázal som mu lajk (palec hore) a on sa tiež usmieval a kývol mi, uznal si...
Po pár km to isté akurát to bol nejaký seat (ibiza asi) akurát ten sa teda až na poslednú chviľu zbadal... Takisto dostal lajk a tiež kývol, že si uvedomil...

Podľa mňa sa situácia na slovenských cestách veľmi zlepšila, čo sa týka rešpektu vodičov motorových vozidiel k vodičom nemotorových vozidiel
23.05.2023 - 16:37:02
06
u vás možno ale tu sa vždy nájde nejaký ... oný ... za dva dni ma dvakrát skoro "sfúklo" z cesty auto, v zákrute v PROTISMERE modrý Passat,neviem či sa hral na Fitipaldiho alebo sa práve vrátil z Anglicka a ešte si nezvykol po ktorej strane sa jazdí,nemal som kam uhnúť,minul ma doslova o centíky. na druhý deň si idem po meste na žiletke,nikde nikto tak som si to páral 50km/h, idem k prehľadnej križovatke (po hlavnej), z vedľajšej prichádza hnedé suv a kľudne si odbočuje doprava .šupol som to do protismeru keďže tam nič nešlo ale ak by neodbočoval a išiel rovno tak som asi v ... Ja už som proti takým veciam psychicky odolný ,síce v daný moment vypustím pár vulgarizmov ale o 5 minút sa na tom už len zasmejem no keby som to povedal polovičke tak by mi asi prerezala gumy na bajku aby som nemohol ísť von :lol:
01.06.2023 - 08:59:58
01
Nove Mesto nad Vahom - kamión zrazil cyklistu, k nehode došlo počas toho, ako vodič kamiónu odbočoval na čerpaciu stanicu

https://trencin.zoznam.sk/aktualne-vazna-dopravna-nehoda-na-mieste-su-vsetky-zachranne-zlozky-ratajte-so-zdrzanim/
02.06.2023 - 16:03:34
00
Keď zhrniem moje skúsenosti s vodičmi v Európe, ako sa vodiči správajú, zhrniem to len, že kategórie podľa národností... Slovanské štáty, Germánske štáty, Románske štáty. Najohľaduplnejšie sú z môjho pohľadu a jazdí sa tu najlepšie - v germánskych podmienkach, najhoršie v románskych - žiadny odstup, rýchlo, rýchlo lebo každému ide o život. Medzi románske patrí aj Francúzsko a francúzska časť Belgicka, oproti tomu v holandskej časti Belgicka som sa cítil ako v Holandsku...
03.06.2023 - 18:42:57
00
iron.hide napísal:
Nove Mesto nad Vahom - kamión zrazil cyklistu, k nehode došlo počas toho, ako vodič kamiónu odbočoval na čerpaciu stanicu
https://trencin.zoznam.sk/aktualne-vazna-dopravna-nehoda-na-mieste-su-vsetky-zachranne-zlozky-ratajte-so-zdrzanim/

Cele zle. Realne to mohol aj ten cyklista podcenit, ak isiel v kruhaci za kamionom a potom bol cez ten bus pruh/zastavku rychlejsi, ako kamion, co hned za kruhacom odbacal na pumpu :( To znacenie tam nic moc, mne uz sa raz podarilo ist autom z kruhaca von tym bus pruhom https://goo.gl/maps/VbW2DW24WiF1vGAq7
04.06.2023 - 00:32:48
00
ale ved nevadí ked omylom ideš tým bus pruhom len potom musíš dať pred pripojením sa do pruhu pre autá prednosť autám idúcim od kruháku ktoré idú vedľa vľavo od bus pruhu lebo nemáš prednosť kedže nie si bus, cyklista ak šiel tiež cez bus pruh urobil chybu že ako účastník cestnej premávky nerešpektoval vodorovné značenie ktoré potom nasledovalo, ak by šiel tade kade mal ísť podľa vodorovného značenia za bus pruhom tak ho kamión pri odbočovaní vpravo na benzínku nezrazí svojou pravou časťou lebo by bol cyklista pred kamiónom nie vedľa neho, cyklista ak šiel cez bus pruh mal pri napájaní sa cesty z bus pruhu na cestu pre autá zastaviť, pozrieť sa či tam z ľava nič nejde a vojsť do pruhu pre autá - podľa vodorovného značenia

Prílohy:

vodorovné značenie.jpg
vodorovné značenie.jpg 160.69 KiB thumb_up0thumb_down

04.06.2023 - 01:26:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up