Tomasek Zvlastne argumenty. To byt potom asi ani Rohatka a Kamenak nemali vzniknut :-)

foobar Tak ja zas niesom natolko uvedomely obcan, aby som preveroval legalnost kazdeho umeleho prvku/zasahu v krajine. Nemam prehlad, ktore su legalne/nelegalne. Na druhu stranu, pravda, vieme aka je bezna prax na Slovensku, tak preco by mal byt lesopark vynimkou.

Comby Ja som tadial siel minuly piatok, znacne vyšťavený a nepadol som. Pravda, isiel som sice ako slimak, ale to je tym, ze nemam skills. To, ze ten trail uzucky ako slizik, ho podla mna robi zaujimavym. Ine by bolo, keby mal sluzit ako hlavny tranzitny trail, resp. cez Konske Hlavy by sa nemohlo jazdit, potom by rozsirenie obchadzky bolo na mieste.
11.05.2023 - 10:09:32
00
ale on by podla mna mal sluzit ako tranzitna trasa aby sa odlahcili konske hlavy. ti co tam tlacia od Baby pojdu skoro vsetci spodkom a ti co sa boja zjazdu tiez pojdu spodkom. Aspon podla mna.
11.05.2023 - 10:11:40
01
MageZ napísal:
Povedze me si to na rovinu, pocas tohto veterneho pocasia som zachytil sum listov v lese, ze iniciativa isla od polovnikov. :) Takze ano, ide o zvieratkaa!

Ci je ta ochrana kludu zvieratiek zistna alebo nezistna nie je az tak podstatne. Fakt je, ze ludi (s roznymi zaujmami) v lese okolo BA je vela, miesta malo - je to o kompromisoch. A polovnici su velmi silna lobisticka skupina.
Ja som zase zachytil, ze tlaky proti novemu traverzu Konskych Hlav boli silne a nepomohli si.
11.05.2023 - 10:14:44
00
user_id Rohatka a Kamenak boli povodne tiez "ilegalne" trate a az dodatocne sa zlegalizovali ;)
11.05.2023 - 10:19:10
00
Prosím hlavne žiadne rozširovanie, dávanie dlažby, asfaltovanie na rôznych trailoch, lebo nie ste dostatočne zdatní cyklisti. Stačí sa naučiť trochu lepšie jazdiť na bajku, lepšie vyberať stopu, možno trošku spustiť tlak na prednom kolese. Nie je ani hanba zosadnúť a prejsť meter dva pešo.
Keď pôjdu cyklisti oproti sebe, nebude problém, keď to budú inteligentní slušní ľudia. Je kopec obojsmerných singlov a keď sa stretnú dobrí ľudia, nie je problém.
11.05.2023 - 10:19:39
017
scarinko napísal:
ale on by podla mna mal sluzit ako tranzitna trasa aby sa odlahcili konske hlavy. ti co tam tlacia od Baby pojdu skoro vsetci spodkom a ti co sa boja zjazdu tiez pojdu spodkom. Aspon podla mna.

preco chces odlahcovat Konske hlavy, co je siroka zvaznica ? ved to je predsa dostatocny tranzitny prepoj

foobar: kamenak urcite nie, to bol chodnik ako plno inych roky rokuce. To, co nanom postavili, uz stavali legalne. Rohatka neviem, ale tak sa mi mari, ze povolenie tam bolo.
11.05.2023 - 10:27:12
00
scarinko napísal:
ale on by podla mna mal sluzit ako tranzitna trasa aby sa odlahcili konske hlavy. ti co tam tlacia od Baby pojdu skoro vsetci spodkom a ti co sa boja zjazdu tiez pojdu spodkom. Aspon podla mna.


Uvidime ako ho budu autori doladovat. Pri sucasnych parametroch sa urcite neda ocakavat nejake masivne pouzivanie. Pre ludi co obcas vytiahnu bike/ebike, by podla mna, ten trail musel mat aspon 0,5m na sirku..
11.05.2023 - 10:28:32
00
foobar napísal:
user_id Rohatka a Kamenak boli povodne tiez "ilegalne" trate a az dodatocne sa zlegalizovali ;)

ano? lebo ja som pocul ze lesy nemozu legalizovat existujuce lebo by vznikol precedens.
a bezprecedentna situacia tu nastala aj pocas covidu, a dovolim si tvrdit ze viacere ilegaly sa rozsirili prave pocas toho obdobia ked vyhnali ludi do lesov. koniec koncov aj ten na klanci co spominas volaju covid trail resp na par znackach co tam su je tak pomenovany :)
11.05.2023 - 10:29:46
00
Začiatkom roka 2005 s podporou Mestských Lesov v Bratislave občianske združenie Slobodný Bajker zlegalizovalo cyklistický chodník Rohatka. Po legalizácii bolo potrebné Rohatku kompletne zrekonštruovať a postavať 1km dlhý úsek od lúky po koniec trate na Železnej Studničke – Rotunda. S pomocou miestnych bajkerov a odpracovania 1200 hodín sa občianskemu združeniu Slobodný Bajker podarilo v júli 2005 úspešne otvoriť prvú oficiálnu cyklistickú zjazdovú trať na Slovensku. Odvtedy Slobodný Bajker o.z. prevádzkuje a udržiava cyklistickú zjazdovú trať Rohatka. V júni 2013 sme úspešne otvorili druhú trať s názvom Driver 8 a pri tejto príležitosti vznikol Verejný Bikepark Koliba – Slobodný Bajker o.z.  V apríli 2016 pribudla ľahšia trať pre začiatočníkov Blue Trail. V poradí štvrtú zjadovú trať Kameňák  pre náročnejších bikerov sme otvorili  30.9.2017.
11.05.2023 - 10:36:28
02
lto napísal:
preco chces odlahcovat Konske hlavy, co je siroka zvaznica ? ved to je predsa dostatocny tranzitny prepoj

foobar: kamenak urcite nie, to bol chodnik ako plno inych roky rokuce. To, co nanom postavili, uz stavali legalne. Rohatka neviem, ale tak sa mi mari, ze povolenie tam bolo.

co viem tak sa to robilo koli pesiakom a pre cyklistov co tade hore nevyjdu
povedzme si pravdu ze ludi co to vyslapu bez motora fakt vela nie je a smerom dolesa uhybat ludom koli tomu rigolu velmi nie je kam. Ano na AM/EN masine to ide inak ako na XC. A ano nie vsetci co tade chodia toho maju dost najazdene. Ja som siel osobne cez KH dole a cez trail hore. Ale viem ze keby siel niekto oproti tak bude problem lebo nalavo zraz prudky, napravo svaj prudky. jedine zliezt z biku a nejak sa uhnut.
11.05.2023 - 10:38:39
00
veľa ľudí má problém zliezť z bajku aby nestratili 5 sekúnd...
11.05.2023 - 12:16:24
00
Musim napisat nieco k preberanej obchadzke Konskych hlav.
V prvom rade nechodim hrebenom casto, priemerne niekde medzi jeden az dva krat za rok. Zhodou okolnosti som to bol tento pondelok, siel hlavne cervenym C-ckom smerom na Babu a ani neviem kde som odbocil ale dostal som sa na tu obchadzku ktora bola znacena cervenym C. Z toho usudzujem ze na ten chodnicek sa dostane kadekto.
Osobne som tam problem nikde nemal ale rozumiem ze rozne skupiny jazdcov sa na to mozu pozerat inak. V podstate mi to "problemove" miesto tu na fotke a popis padu pripomenuli podobne miesto na Cerovej drahe, kusok od zaciatku zo smeru od Zeleznej studienky v lavotocivej zakrute po korenoch. To miesto kde znacna cast ludi koncila kolesom mimo trailu a to v oboch smeroch. To miesto sa tam neskutocne tym rozjazdievanim rozsirilo, bolo to naklonene, bolo tam viac stop a aj tak tam dole svahom stale boli stopy padov. Minimalne by bolo fajn aspon sledovat podobne miesto na tej obchadzke a poucit sa z chyb druhych v zmysle poriesit to skor ked tam staci mensi zasah ktory povodny vizual nijak nenarusi.
11.05.2023 - 12:35:57
02
Presne na ten istý úsek na Cerovke som si aj ja včera spomenul.
11.05.2023 - 12:40:57
00
jo, tam som sa prvy krat vysekal este ked som mal kross bike :D
11.05.2023 - 12:47:40
00
no tak sup na najblizsiu brigadu a doladite to podla seba ... ja zostanem dufat ze to nebude mat sirku pristavacej drahy a nevyasfaltujete ;-]
11.05.2023 - 12:59:33
02
keyboard_arrow_up