Chcem sa vás spýtať, ktoré od uvedených výrobcov sú najlepšie a ktoré sú najhoršie, ktoré majú najviac chemického svinstva.
Nutrend Excellent, Biotech USA, Space Protein, Amix Ecclusive, Bambus natural energy, Sport Bar, Raw Energy
13.05.2023 - 21:37:16
00
Oprava: Bambus natural energy vyrába druh Raw bio energy aj druh Protein 30%
13.05.2023 - 22:22:50
00
0% chem bordelu je maso, je tam vsetko, vitamin aj protein.
Neexistuje nechemicka tycinka ci gel.
14.05.2023 - 17:56:32
00
peter120 napísal:
0% chem bordelu je maso, je tam vsetko, vitamin aj protein.


Len je problém zobrať do vrecka šnicel alebo biftek...
15.05.2023 - 12:17:38
00
prečo? sušené je v pohode
15.05.2023 - 12:28:51
00
?? Aj v mäse je chémia. Napr.antibiotiká, či im dávajú niečo na rast. Ale ja som nechcel vedieť, že či sú tyčinky bez chémie, ale v ktorých je menej a sú celkovo lepšie. Asi tie drahšie.
15.05.2023 - 15:07:52
00
Tak podľa zloženia, daj zloženie tu a povieme ti v ktorých je menej nezdravých látok
15.05.2023 - 15:10:56
00
Však ja sa pýtam takých, čo už sú v tých tyčinkách zbehlí. Zloženie je napísané na obale, ale nechcelo sa mi v obchode čítať a porovnávať zloženie zo všetkých druhov( výrobcov) čo som uviedol.
15.05.2023 - 19:00:35
00
MTBwoody napísal:
?? Aj v mäse je chémia. Napr.antibiotiká, či im dávajú niečo na rast. Ale ja som nechcel vedieť, že či sú tyčinky bez chémie, ale v ktorých je menej a sú celkovo lepšie. Asi tie drahšie.

niekedy gelujem, nutrend mi nezabera, ale kompava s mct tukom ano.
15.05.2023 - 19:08:54
00
skynet napísal:
prečo? sušené je v pohode

Uz si ta predstavujem, ako na vyjazde prežuvaš sušene maso...
Tratovku alebo gel dostanes do brucha jednoduchsie a rychlejsie. Aj organizmus sa dostane k energii rychlejsie
15.05.2023 - 20:47:02
00
Sušené lepšie ako biftek, alebo šnicel. Ale každému ako pasuje
15.05.2023 - 21:21:57
00
JoKo napísal:
Uz si ta predstavujem, ako na vyjazde prežuvaš sušene maso...
Tratovku alebo gel dostanes do brucha jednoduchsie a rychlejsie. Aj organizmus sa dostane k energii rychlejsie

Ty jes proteinovu tycinku ako tratovku? Proteinove su predsa PO jazde. Problem masa je ze sa dlho travi. Rozhodne dlhsie ako nejaky srvatkovy protein a pod.
16.05.2023 - 22:35:01
00
Slovenska vyroba, fajn zlozenie:
https://maxsport.sk/raw-protein-15
https://maxsport.sk/raw-paleo-14
17.05.2023 - 08:51:26
00
Protein je urceny na stavbu svalov a nema zmysel ho konzumovat pocas sportoveho vykonu, ked svaly pozieras.
Energeticke gely a tycinky ti dodaju predovsetkym cukor, kedze tvoje zasoby glykogenu su vycerpane a potrebujes ho doplnit. Ale rovnako ti pomoze cokolada, alebo nieco co obsahuje idealne jednoduche lahko stravitelne cukry.
Samozrejme dnes tam vyrobcovia v ramci marketingu pridavaju do gelov a tyciniek rozne moderne vymozenosti, ale je to zvacsa marketing.
Napriklad:
L-carnitin sa nachadza vo vyrobku v mnozstve, ktore nie je ucinne.a navyse jeho ulohu vo forme okamziteho dodavania energie z tukov je diskutabilna.
Taurin mas v kazdom energetaku, ale paradoxne na pomerne vela ludi posobi utlmujucim dojmom, navyse je ako kofein, ze ked sa prezenie mas tam skor utlmujuci efekt ako povzbudzujuci.
Citrulin malat je je zluzenie citrulinu a kyseliny jablcnej zvacsa v pomere 1;1 alebo 2;1. Ucinna davka sa zacina na 3g, vacsina tyciniek a gelov ma 200-300mg, takze opat uzivas placebo.
Btw citrulin malat uz par tyzdnov testujem v cistej forme a mne osobne to teda nerobi nic. Skusal som ho pri silovom treningu, aj na bajk a ziadna energia neprisla, nedostavila sa ziadna zvysena zilnatost, napumpovanie svalov krvou, ci oddialenie nastupu kyseliny do svalov.
Pritom pouzivam produkt, ktory ma same 5* hodnotenia a uzivatelia sa tam rozplyvaju nad jeho ucinkami.
Bud som mimoemstan, alebo si len neviem vsugerovat ten placebo efekt ako ostatni.
Byt tebou skusim kazdeho vyrobcu, mozno ti nejaky sadne a ako som pisal viera a placebo efekt su mocne.
05.07.2023 - 12:29:03
03
flegko, díky za tvoj komentár.
Môj text nebol o tom že či konzumujem nejaké také tyčinky počas športového výkonu, ale ak chceš vedieť tak nie.
Písal si o tom že treba si doplniť energiu jednoduchými cukrami. Také jablko, hruška či banán si môžem dať nie? Ikeď obsahujú asi zložité cukry, že? Ale ja beriem svoju cyklistiku nie ako preteky, či honenie sa za nejakými KOMami, porovnávanie sa s niekým na strave a podobne. Vychutnávam si prírodu v horách- tým chcem dať najavo že ja ani nemusím a nechcem jesť POČAS jazdy. Ale že napríklad vyjdem na kopec alebo tak a tam niečo zjem. Aj aby nebol hlad a tiež doplnenie energie. Takže keď nechcem jesť tyčinky či gély ale normálnu stravu tak najlepšie je ovocie? A nejaká konzerva, čo ja viem tuniak v olivovom oleji so zeleninou môže byť?
05.07.2023 - 21:15:20
01
keyboard_arrow_up