Izmos napísal:
Ved ked niekto z tych politikov klame/siry bludy, tak tam ma oponentov ktori mu mozu dokazat ze klame a pekne ho strapnit v priamom prenose, kde je problem? Cenzurou a umlciavanim im len nahravaju.

Presne tuto otazku s prislusnym komentarom o tom, aku velku neslobodu prejavu tu mame mi viackrat polozil jeden znamy, ktoreho antisystem veru poriadne zomlel. Ale, ze pri tom podporuje Rusko, kde mu nesloboda prejavu (co uznal aj sam) vobec nevadi mu nepripada vobec zvlastne. Vsak v Rusku ich vodca bojuje za narod, bojuje proti zlej Amerike a brani vlast pred skazenym zapadom (LGBTI atd.). Pri takych uslachtilych cieloch, aj sloboda slova musi ustupit. Vsak aj tak je to len zapadniarska propaganda. :tmi:

Problem je, ako v demokracii zabezpecit ochranu obcanov pre ich samymi (=pred ich vlastnou blbostou).
Cielovka dotycnych politikov sa totiz neriadi zdravym rozumom a elemetarnou logikou. Je to antisytemova sekta, zijuca vo vlastnom svete. Kazde verejne vystupenie budu pokladat za prejav, ze ten clovek ma pravdu a je dolezity, lebo bol v telke. Konfrontaciu s nim napodobne.
Ale jasne, ze lepsi by bol takyto pristup: https://www.novinky.cz/clanek/krimi-ucitelka-obvinena-kvuli-popirani-valky-na-ukrajine-40421214 Len na to, sme prilis na vychode a mame vela komunistickych pohrobkov resp. ich potomstva na dolezitych funkciach (sudy, prokuratura).
Este vacsi problem je, ze antisystemu uz je tolko (a ty medzi nimi), ze pri buducich volbach hrozi, ze sa z antisysmenu stane system resp. budu mat moznost system menit podla ich predstav. Co bude len rozoberanie demokracie smerom k autokracii vychodneho typu.
Tento problem sa netyka len Slovenska. Aj USA Trump huckal ludi po prehratych volbach.
15.05.2023 - 23:06:02
215
presne tak,máme takého hneď za hranicami,Orbán sa pomaličky stáva takým malým diktátorom,a Maďari si ho volia dobrovolne.
Vôbec nepochybujem,že aj na tom našom "Slopensku" by sa značnej časti voličov páčil takýto "vodca" :^)
16.05.2023 - 06:38:56
03
Toto som musel zopakovať.

Palo TT napísal:
Problem je, ako v demokracii zabezpecit ochranu obcanov pre ich samymi (=pred ich vlastnou blbostou).

:y:

Ono objasniť ochranu dostatočne jednoduchým spôsobom nie je jednoduché a navyše - žiadna ochrana/zmena - je najjednoduchšia. :emo:
16.05.2023 - 07:46:30
00
Izmos napísal:
totalne ste mi to fakticky vyargumentovali, idem sa hambit do kuta.


Tak podme este raz na tvoj povodny prispevok, vetu po vete:
2 roky sa tu skusali same neucinne sprostosti a stacilo aby rusi napadli ukrajinu a hned bolo po pandemii
KLAMSTVO - nie, pandemia nezmizla napadnutim Ukrajiny, ale media sa zacali viac venovat aktualnejsej a v tom momente vaznejsej teme. To je prirodzene. Ak teba dva roky boli koleno a zrazu na teba pridu zaludocne krce, tak riesis primarne krce, ale to neznamena, ze ta prestalo boliet koleno.

Dokonca v obdobi roka kedy je statisticky vzdy najviac chorych sa uvolnovali obmedzenia.
KLAMSTVO - najvyssia chorobnost je na prelome jesene a zimy, co ti nesedi s casom utoku na Ukrajinu a zrusenim pandemie. Zaroven urcite sam vies, ze virus mutuje a jeho sucasna varianta nie je zdaleka tak nebezpecna a smrtelna, ako boli prve vlny.

Do parlamentnych volieb 2020 ziadny covid nebol, 2 tyzdne po volbach uz cele Slovensko v nahubkoch behalo a uzavrete hranice. Urcite len nahoda.
KLAMSTVO - toto bolo rozpisane vyssie. Zatvorene hranice, letiska, skoly, ruska/respiratory, zatvorene obchody, povinna karantena a podobne boli uz za Fica/Pelleho.


A ked uz budes v tom kute pisat dalsi prispevok, tak strav 2-3 minuty googlenim svojich tvrdeni. Viac casu netreba na vyvratenie tych nezmyslov.
16.05.2023 - 10:50:20
217
Izmos napísal:
Konkretne Matelkovi?
Nudzovy stav - moznost kseftov bez nutnosti verejneho obstaravania. Kamarati sa mohli nabalit na MOMkach a testoch. A sikanovat 5 milion ludi podla mna celkom ulahodilo jeho psychopatickej dusicke.
Jasne ze aj my sme sa prisposobili zvysku sveta, len trebalo pockat kym skoncia volby lebo dovtedy sa to nehodilo samozrejme.
na momke si sa mohol nabalit aj ty.Chlapce ty zjavenie fora,si sa tu riadne iba vyskytol

ivan
Cina testovala plosne

Ahlavne to vymiznutie,znizenie pandemie dakujeme aj ockovaniu
16.05.2023 - 11:09:59
02
V Turecku bude mať vo vláde a parlamente väčšinu AKP.
Malo by zmysel ak by aspoň prezident bol demokrat ?

Ak predpokladám že aj v Turecku je prezident vrchným veliteľom ozbrojených síl tak by to mohlo významne pomôcť urýchliť oslobodenie UA a samozrejme pozitívne ovplyvniť aj voľby na Slovensku.
Mýlim sa ?
16.05.2023 - 11:41:45
00
mareno17 ešte ťa doplním, prvá 14 dňová karanténa pre prišelcov zo zahraničia dokonca začala platiť už od 13.3.2020, dobre si to pamätám keďže 12teho sme sa vracali z poľska a tesne sme sa tomu vyhli :)
16.05.2023 - 11:50:38
00
Vlhke sny. Ved sa pozri, kolki to hodili voccovi. Oni nechcu demokraciu, oni chcu velke turecko uber alles. Co na tom, ze s nimi nikto nechce nic mat a ekonomika je v <>. Je to rovnake ako to rusko, alebo madarsko. Velky narod, minulost, udatny boj proti celemu svetu. iebat do akej prdele ta krajina smeruje. A tam presne mame namierene aj my. Uz sa neriesi nejaky program a rozvoj, ale "narod" a hrdinsky boj proti zapadu a zdravemu rozumu.
16.05.2023 - 11:56:20
012
eCT81 napísal:
V Turecku bude mať vo vláde a parlamente väčšinu AKP.
Malo by zmysel ak by aspoň prezident bol demokrat ?

Ak predpokladám že aj v Turecku je prezident vrchným veliteľom ozbrojených síl tak by to mohlo významne pomôcť urýchliť oslobodenie UA a samozrejme pozitívne ovplyvniť aj voľby na Slovensku.
Mýlim sa ?


v turecku sa síce zmenil systém na prezidentský,ale som si istý,že erdogan vyhrá aj druhé kolo.turecko sa postupne islamizuje a pri tej inflácií ktorú má malo už dávno skrachovať.lenže to si západ bohužial nemôže dovoliť.
16.05.2023 - 12:09:23
00
triki napísal:
v turecku sa síce zmenil systém na prezidentský,ale som si istý,že erdogan vyhrá aj druhé kolo.turecko sa postupne islamizuje a pri tej inflácií ktorú má malo už dávno skrachovať.lenže to si západ bohužial nemôže dovoliť.

Uvidime take jasne to tam nieje.

V poslednej dobe tam chodím dosť často. Veľa kolegov s ktorými sa bavím si myslí, že toto sú ich posledné slobodné voľby. Ale je to tam podobné ako u nás, väčšina nízkoprijmovej a vidieckej populácie volí Erdogana. Doslovne citoval by som kolegu, ktorý povedal: "Tí ľudia nikdy nič nemali a ani nebudú mať, tak im možnosť demokratickej vlády nič neposkytuje. Radšej budú, keď aj ľudia z veľkých miest budú na tom rovnako zle ako oni." Povedal by som, že tam vidím isté paralely so Slovenskom a starými časmi za komunistov, keď sa skoro všetci mali rovnako zle. :)
16.05.2023 - 12:29:33
110
Ja som pisal len to ze 2 tyzdne po volbach uz platili vsetky tie drasticke opatrenia a covid hysteria vo velkom bezala. Nepisem nikde ze kedy presne tie obmedzenia zacali ani ze kto ich zaviedol, to si si uz ty asi domyslel. Ide o to ze do volieb to nebola tema na Slovensku a hned po volbach sa zacala hysteria.

To ze zaciatkom roka zvykne byt najviac chorych na chripku nie je klamstvo, kludne vygoogli neake grafy.

"Ak teba dva roky boli koleno a zrazu na teba pridu zaludocne krce, tak riesis primarne krce, ale to neznamena, ze ta prestalo boliet koleno." Ved suhlas, pride novy problem ale neprestanem riesit ten stary. Ale my sme zacali rusit opatrenia, takze nas to koleno uz asi prestalo boliet ci?
16.05.2023 - 12:38:28
00
rasfo napísal:
Uvidime take jasne to tam nieje.

V poslednej dobe tam chodím dosť často. Veľa kolegov s ktorými sa bavím si myslí, že toto sú ich posledné slobodné voľby. Ale je to tam podobné ako u nás, väčšina nízkoprijmovej a vidieckej populácie volí Erdogana.


no, nielen oni...

"People with Turkish roots in Germany vote overwhelmingly for Erdogan. That's the reality," explains Yunus Ulusoy from the Center for Studies on Turkey and Integration Research (ZfTI) at the University of Duisburg-Essen. Almost 63% of Turks living in Germany voted for Erdogan's constitutional referendum in 2017, even though only 51% of Turks living in Turkey supported the measure. The referendum transformed the country from a parliamentary system into a presidential system. The country's 2018 presidential elections followed a similar trend as 64.8% of Turks living in Germany voted for Erdogan, while a significantly smaller 52.6% of the population in Turkey voted for his reelection.
16.05.2023 - 12:51:16
00
Izmos
"hambit","neake" ... kde na to len chodíš, pištík môj? Na nejaké miňove fóra? chýba ti už len "slovän"
16.05.2023 - 13:19:34
04
Izmos napísal:
"Ak teba dva roky boli koleno a zrazu na teba pridu zaludocne krce, tak riesis primarne krce, ale to neznamena, ze ta prestalo boliet koleno." Ved suhlas, pride novy problem ale neprestanem riesit ten stary. Ale my sme zacali rusit opatrenia, takze nas to koleno uz asi prestalo boliet ci?

Ano. Alebo mas pocit, ze stale zomieraju stovky ludi denne na covid?
16.05.2023 - 13:32:19
00
[quote="@1942499"][/quote]

V Nemecku sú zrejme tí čo utiekli z Tureckého vidieka a voľbou Erdogana chcú odčiniť útek od rodičov ???

Ale po pravde vôbec neovládam silu rodinných zväzkov v Turecku.
16.05.2023 - 15:45:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up