2mpx na využitie okolo domu úplne stačí..aj tak to budeš používať iba na nahrávanie v Max rozlíšení..na diaľkové monitorovanie budeš musieť používať vedľajší stream kvôli veľkému datovemu toku
16.05.2023 - 20:41:03
00
2Mpx mas Full HD co je myslim na zaznam okolo domu uplne v poho
Dolezite bude nastavit si dobre bitrate
16.05.2023 - 21:21:13
00
netusim ako je to pri kamerach, ale pri senzoroch by som sa minimalne pokusil ist niecim co nieje vendor lock-in. Inak povedane, siel by som cestou ci uz zigbee, z-wave alebo aspon wifi.
16.05.2023 - 22:10:44
00
Caute pani, mam v byte trochu problem s internetom, resp. s WiFi. Mame UPC s deklarovanou rychlostou stahovania 400 Mbit/s. Takuto rychlost viem dosiahnut iba ked zapojim pocitac cez ethernet kabel. Cez WiFi mi to ide len okolo 50 Mbit/s bez ohladu nato, ci na mobile, PC alebo Macu, co je celkom rozdiel. Router je Cisco EPC3925, ktory by mal podporovat WiFi 802.11 b/g/n, cize mal by zvladat tych 400 Mbit, aj ked to nie je nejaka najposlednejsia novinka. Aj ked mam pripojenych viacero zariadeni, tak si myslim, ze takyto rozdiel rychlosti je neprimerany.

Skusal som pozriet do nastaveni, ale samozrejme mi to vela nehovori. Nenasiel som nikde nejake obmedzenie, ci pevne nastavenie WiFi siete na konkretny standard. Neviete nahodou, v com moze byt problem? Vdaka
16.05.2023 - 22:49:49
00
Ten router je 2,4 GHz , co je aj frekvecia bluetooth a to sa vie celkom pekne pobit. Skus bt vsade vypnut a potom testni. Malo by sa to kus zlepsit ak poprestavujes kanale, to si vygoogli..ale najlepsie kupit 5GHz router
17.05.2023 - 00:31:39
00
Skús ešte nastaviť šírku kanála na 40MHz. Ale si myslím, že to aj tak nebude žiadna hitparáda. Kúpiť nový router a toto Cisco prepnúť do Bridge módu. Alebo ho nechať v Router móde ako druhú wifi so samostatným SSID a používať ju napríklad pre návštevy. :-) Ako svoju primárnu wifi budeš mať tú z nového routra, ktorá by mala ísť podstatne rýchlejšie.
17.05.2023 - 00:41:06
02
juju_pepe Pravdepodobnost, ze by to rusil BT signal je minimalna. Sice operuju v rovnakom pasme, ale vykon, mnozstvo prenesenych dat ale hlavne pouzitie frekvencneho spektra je diametralne odlisne. Zato je vysoka pravdepodobnost, ze WIFI signal rusi s inym WIFI signalom na okoli. misoR Stiahni si nejaku aplikaciu na monitorovanie WIFI a skontroluj si ako je pasmo pokryte, ak bude nieco volnejsie, prepni si na ten kanal. Ale hlavne ak si v byte, je mozne, ze ich bude tolko na okolo, ze sa s tym nic moc dat robit nebude. 5GHz pasmo je riesenie, ale nie vsetky zariadenia ho podporuju, aj ked co sa tyka novych tam by to malo byt bez problemov. Takisto rataj s tym, ze max rychlosti sa da dosiahnut za idelanych podminok, tj ked si dalej, alebo cez steny, tak urcite na max nepojdes.
17.05.2023 - 03:02:54
01
Ja som mal niekedy takýto problém, hlavne po aktivácii služieb, na infolinke, resp technik sa snažil robiť zo mňa blbca, ale som sa nedal, proste mne WiFi išla vždy približne rovnako rýchlo ako cez kábel.
17.05.2023 - 06:52:23
00
ja som mal tiez podobny problem s laptopom a win10. Cez wifi to tahalo len cast z toho co cez kabel. Nakoniec bol problem v nastaveni setrenia energie z baterky (vid obrazok). Bola tam nastavena urcita uspora energie ak bol laptop iba cez bateriu. Az ked som to prepol na maximalny vykon tak som dosiahol podobne rychlosti ako cez kabel. Takze stoji za vyskusanie.

Prílohy:

wifi-setrenie.PNG
wifi-setrenie.PNG 133.53 KiB thumb_up0thumb_down

17.05.2023 - 08:09:30
01
yojo napísal:
juju_pepe Pravdepodobnost, ze by to rusil BT signal je minimalna. Sice operuju v rovnakom pasme, ale vykon, mnozstvo prenesenych dat ale hlavne pouzitie frekvencneho spektra je diametralne odlisne.

Ja to mam overene z praxe.
Niekedy sa to deje a spomalenie je dost vyrazne, staci na telefone vypnut bt a ide to ako z praku zrazu
17.05.2023 - 09:12:20
00
stanos4 napísal:
netusim ako je to pri kamerach, ale pri senzoroch by som sa minimalne pokusil ist niecim co nieje vendor lock-in. Inak povedane, siel by som cestou ci uz zigbee, z-wave alebo aspon wifi.


vedel by si mi k tomu viacej popisat, lebo netusim nic :D
17.05.2023 - 11:02:18
00
ostogiske napísal:
vedel by si mi k tomu viacej popisat, lebo netusim nic :D


popisem k zigbee, ktore sa mne viac paci, kedze je to otvoreny standard. Z-wave je nieco medzi - tusim vyrobcovia musia platit nejake licencie, alebo jak to je - nieje to otvoreny standard, ale je vcelku dost pouzivany.

zigbee je de-facto wifi pre internet-of-things, a pouziva ho velmi vela vyrobcov. Vpodstate potrebujes nejaku centralnu stanicu (router), ktory prijima/odosiela spravy na zariadenia/senzory, a tento router je "zapojeny" do tvojho "home automation" systemu. Moznosti ako to cele postavit je dost vela, ale take 2 zakladne/bezne:

1) pouzijes velmi popularny open-source home-automation - "home assistant" ktory si nainstalujes na vlastne pc (napr. raspberry pi, alebo ako virtualny stroj). Ako router na komunikaciu so zigbee zariadeniami si kupis usb dongle (20-30e), a potom typicky pouzijes tento addon do home-assistanta, ktory zabezpecuje komunikaciu z home-assistenta do usb dongla. Cez ten zigbee2mqtt link si mozes rovno pozriet aj zariadenia ktore su takymto sposobom aktualne podporovane a podla toho si ich kupit. Ja takto postupne zapajam svetla (ziarovky+vypinace) + senzory (teplota) a v plane je rozsirit to na termostaticke ventily na kurenie (+automatizacia/prepojenie s tepelnym cerpadlom)

2) pouzijes niektore z komercnych zariadeni a k nemu prilozeneho softwaru, resp. nejaku kombinaciu - zalezi od vyrobcu soft/hw ako/co presne mozes kombinovat. Mozes pohladat napr. Amazon Alexa + zigbee, https://www.tomsguide.com/us/best-smart-home-hubs,review-3200.html ...
popularne su "Philips Hue" alebo "Aqara" (=Xiaomi) zigbee bridge, ktore mozes pouzit ako hw+sw, alebo ako hw ktore pripojis na Amazon Alexa, Google Home, Apple home tusim, a ine...

(ne)vyhoda (1) je ze mas vsetko pod kontrolou + je to najuniverzalnejsie a naj"powerful" riesenie
(ne)vyhoda (2) je ze je to "user friendly", jednoducho spojazdnene na cloude, a pod.
17.05.2023 - 21:55:00
10
Dakujem pani za rady, dostali sme sa cez stovku! :D Stale to je ale stvrtina oproti deklarovanej rychlosti...mozno to ozaj chce novsi router alebo zapojit donho iny router.

juju_pepe, ha, ten router ma aj 5GHz! :D
frankie33, mam nastavene automaticke pasmo 20 alebo 40 MHz, inak sa da nastavit napevno len 20.
18.05.2023 - 21:22:13
00
Pomaha aj natvrdo nastavit n pasmo, ak sa nepouzivaju stare zariadenia. Lebo ked router automaticky prepina medzi volbami vacsinou su problemy.
Ale 5ghz je lepsi.
18.05.2023 - 21:29:09
00
Vyskusal som nastavit len N, ale potom mi to preplo na 2.4GHz a nebolo mozne nic nastavovat. Je to router od UPC, tak bud skusime poziadat o novy, alebo kupim router, ktory do tohto zapojim a snad by to mohlo fungovat rychlejsie.
18.05.2023 - 21:45:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up