Takze co je teda ten dovod rozmnozenia? Neustriehol si svojich dvoch psov? Z toho tvojho prispevku sa da vycitat ze vlastne sa ti to uz aspon raz stalo?
22.05.2023 - 00:45:40
01
Aktuálne máme tri feny a jedného psa. Áno neustriehol, podarilo sa mu otvoriť si dvere, je to proste vysoko inteligentný pes. Áno nebolo to prvý krát, z predošlého vrhu sme si jednu fenku nechali, lebo sa nepredala do dvoch mesiacov a už sme si ju zamilovali keďže bola s nami najdlhšie a nemali sme to srdce ju ponúkať ďalej, tak sme inzerát stiahli. Proste svoje psíky zbožňujeme a nedokážeme im dať urobiť ani len tú kastráciu, Mrzi nás keď si ľudia myslia o ľuďoch ako my, že sme množiči. Šéf našej firmy teraz kupoval zlatého retrívera s pp a obehal niekoľko chovných staníc aby si vybral a bol zhrozený v akých hrozných podmienkach to tí akože chovatelia s certifikátom chovajú. Vidím to vedľa u suseda. Sám som zvedavý, má chovnu fenu čs.ovciaka s pp a z prvého vrhu mu doma ostali dva psi a jedna fena. Ako ich dokáže ustriehnuť keď sa budú hárať, a keď sa zadarí teoreticky budú čistokrvni, ale pp by dostať nemali. Ešte doplním keď už som sa rozpísal, žena je niečo ako tunajšia Piny spáva v obývačke pri nich a dáva pozor aby ich Mia nezaľahla. Keď prichádzali na svet trvalo to celých dvanásť hodín, ani na minútu ich neopustila. Spávajú s nami po posteliach, kde sa im práve zapáči, alebo kto ich práve potrebuje ako útechu. Nestíhame nakupovať vrecká do priemyselného vysávača čo máme každý deň toľko chlpov. Sú to proste naši plnohodnotní členovia rodiny.
22.05.2023 - 01:11:26
01
miroTT napísal:
Tak ja skúsim ešte jednu otázku. Po kom sú čistokrvné?

Strašne nerád píšem dlhé príspevky lebo robím veľa pravopisných chýb. Ale pokúsim sa odpovedať. Obaja rodičia psa boli s pp, on však pp nezískal lebo sa u neho vyskytlo hnedé sfarbenie čo je neprípustné. Fenka mala otca psa s PP. Bol ponúkaný za € na kritike tak majiteľka zaplatila aby mala pekné blue merle šteniatka na biznis, keď sme si po ňu boli chcela nám nanútiť všetky čo mala. Žene som kázal po týchto roztrztržkach z inzerátu zmazať štatút "čistokrvné". Majiteľov svojich šteniatok si starostlivo vyberáme, vždy si zistíme kde a ako o ne bude postarané. Sme radi aj za nich aj za seba keď im robia radosť. Neznášam pomenovanie množiči od ľudí s chovných staníc čo to práve robia iba kôli peniazom. Edit: nožík sa mi otvára vo vrecku keď vidím na susedovom psovi elektronický obojok pri výcviku.
22.05.2023 - 06:23:39
01
Ďakujem za odpoveď. Je pekné že sa o svojich psov dobre a s láskou staráte ale čo bude ak psa znovu neustriehneš a nakryje suku, ktorá je jeho dcérou? Necháš si ich všetky doma a budeš dúfať, že budú v poriadku? V tomto prípade by bola sterilizácia fakt na mieste.
22.05.2023 - 07:05:24
10
Dáme psíka kastrovať, už sme sa pevne rozhodli. Už aj kôli susedovmu chovu, čo ak by sa mu podarilo sa dostať k jeho harajucej fene, to by bol prúser. Len dúfam, že mu to neublíži, to by sme vážne zle znášali.
22.05.2023 - 07:11:28
00
Fenky si daj kastrovať predsa, prečo psa, keď šteniatka už nechcete? ;) čo ak Ti odbehnú a nakryje ich niekto iný ako tvoj pes?
22.05.2023 - 07:14:52
01
pokial viem, kastruju sa psy, feny sa sterilizuju... ale to je len detail.
22.05.2023 - 07:26:23
01
A keď odbehne pes k susedovi do registrovaného chovu? Ešte to celé prediskutujeme so svojím zverolekárom, ak nám spraví dobrú cenu dáme ich sterilizovať všetky.
22.05.2023 - 07:30:53
02
ddemo napísal:
pokial viem, kastruju sa psy, feny sa sterilizuju... ale to je len detail.

Jasné ;) zle som napísala
22.05.2023 - 07:32:51
01
miroTT napísal:
Nechcem rýpať len zo zvedavosti sa pýtam, čo znamená čistokrvný bez PP?

Spravidla sa pod tým myslí, že rodičia majú papiere, ale ich potomstvo buď nebolo registrované, alebo rodičia neboli uchovnení.

Inak dnes idem vyzdvihnúť na adopciu dve fenky, ktorých otec je jazvečík a matka york, majitelia neustriehli... V najbližších dňoch bude u nás všetko hore nohami. :rofl:
22.05.2023 - 09:17:21
03
Pali65 daj fotku hlpatej klobasky :-)
22.05.2023 - 09:24:35
03
uz som videl jazvecika s civavou to je super odroda :D som zvedavy na jazvecika a yorka
22.05.2023 - 09:36:22
00
to su take normalne veci, ale skus si predstavit jazvecika s pitbullom
22.05.2023 - 11:54:00
00
to by sa museli parit v lahu na boku a psy take necinia :-D
22.05.2023 - 12:07:21
00
Gauner.
Pes - kôň
... podľa susedov ?

PS: ešte k tomu "papierovaniu"
Obaja rodičia Gangstera ( tak ho volajú susedove deti ) sú "papierový" on je chudák neplánovaný vrh a tak sa k nemu papiere bez súhlasu majiteľa fenky ( CZ ) ani vybaviť nedali - vraj.
No nám je to jedno, máme ho radi aj bez PP?
22.05.2023 - 12:12:19
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up