Dobry rozhovor o aktualnych spolocenskych temach, zaujimave postrehy.

https://e.dennikn.sk/3383283/investor-jiri-hlavenka-zijeme-v-najlepsej-moznej-dobe

Dovolim si vypichnut. :
Hlavenka: Ja nie som psychológ, ale mám pocit, že množstvo rôznych protestov a agresivity pramení jednoducho zo strachu. Tak je to napokon aj u zvierat, že agresivita je prejavom strachu.

Druhé vysvetlenie, ktoré mám od výborného českého sociológa Daniela Prokopa, je, že problémom je strata dôstojnosti. Tí ľudia, ktorí chodia na demonštrácie, niektorí tým ľuďom hovoria dezoláti, majú pocit, že prehrali. Ja chodím v našej dedine na pivo a raz som sa chlapov spýtal, či majú pocit, že v živote vyhrali alebo prehrali. Takmer všetci sa považujú za tých, čo prehrali. Majú domy, autá, manželky, deti, môžu chodiť do krčmy na pivo a rozhodne nežijú v biede, ale aj tak majú pocit, že iní vyhrali a oni nie.

Ja som na nich pozeral šokovaný, ako je to možné: máš veľký dom, dve autá, obaja s manželkou máte zamestnanie, dve dcéry sú na vysokých školách. Ale aj tak sa považujú za porazených. Je ťažké to pochopiť. Čiastočne je to asi závisť – stále sa s niekým porovnávajú a, samozrejme, vždy na tom niekto bude lepšie, vždy niekto iný má milión a niekto miliardu.

Reporter: Mnohí však sú na tom objektívne horšie.

Hlavenka: Pri tých ľuďoch, ktorí sú na tom naozaj aj materiálne horšie, to Prokop nazýva strata dôstojnosti a oni si to často doháňajú facebookovým siláctvom, tým, že sú okázalo vždy proti. Ak vláda povie, že pomôže Ukrajine, tak oni povedia, že Rusko je dobré. Ak vláda povie, že sa bude očkovať, tak oni povedia, že just nie. Keby vláda povedala, že je zákaz očkovania, tak sa pôjdu hneď postaviť do radu na ilegálne očkovanie. Ide len o a priori vymedzenie sa vyplývajúce z toho, že sa cítia ako spodina spoločnosti. Vyskúšajte si to niekedy, keď pôjdete do dedín, pýtajte sa ľudí, či si myslia, že vyhrali alebo prehrali.

Reporter: Ako sa dá vôbec začať, ak chceme tento problém riešiť?

Hlavenka: Pri dospelých je to veľmi ťažké. Naším eminentným záujmom musia byť mladí. Dať im dôveru, že oni si ten svet stavajú, že majú obrovské možnosti. Podporovať miešanie kultúr, cestovanie. Často naozaj stačí, ak spoznajú, ako to funguje inde, lebo majú úplne skreslené predstavy.
23.05.2023 - 20:07:11
016
okultista Magian K. rozbieha kampaň :lol:
https://twitter.com/ostravanda_/status/1661085929879027733
24.05.2023 - 11:28:18
03
Je ťažké si predstaviť, že tú vodku s bromhexinom nelial do gágora na vedrá :tmi:

Najviac ma prekvapilo, že nepoužil pomerne populárne premostenie na údajné plánované "zakázanie" hotovostných platieb - veď čo by mohol byť zo strany zla lepší dôvod na zrušenie obehu bankoviek s brutálnymi diabolskými symbolmi, ktoré na tie bankovky dalo samo natlačiť aby mohlo "jednoducho" šíriť satanistické myšlienky ... A zase raz to uvedomelý a pronárodný expert s kozmetickým zrkadielkom a online rýchlokurzom origami odhalil :?:
24.05.2023 - 11:46:06
01
kotlebovci by mali okamzite spalit vsetky svoje peniaze, aby znicili diabla
24.05.2023 - 12:05:31
011
Chapem to spravne, ze aj Uhrik sluzi diablovi v Bruseli? :x

ale niektore komenty su fajn:
"Na druhej strane je to pekné od spoločnosti že umožňuje inklúziu mentálne hendikepovaných..."


Naposledy upravil Dudo dňa 24.05.2023 - 13:10:29, celkovo upravené 1 krát.

24.05.2023 - 13:07:25
00
Uhrik je tam za cistica od diablov za diablove peniaze! To je to najvyssie sluzenie bohu a vlasti ze ti diabol plati.
24.05.2023 - 13:09:31
01
rozožiera úniu zvnútra
24.05.2023 - 13:10:30
00
skorpion napísal:
kotlebovci by mali okamzite spalit vsetky svoje peniaze, aby znicili diabla


ročne dostávajú 1,18 mega... to už by bol pekný ohník
https://dennikn.sk/minuta/2477183/
24.05.2023 - 13:19:10
00
konecne sa toho niekto chytil, to ale trvalo :)

https://index.sme.sk/c/23174133/rodicovsky-dochodok-podla-sas-porusuje-gdpr-slovensku-hrozi-pokuta-az-20-milionov-eur.html?ref=mnt

"Podľa judikatúry Súdneho dvora EÚ je mzda osobným údajom, preto je na ňu uplatniteľné GDPR. Toto všetko sa deje v dôsledku flagrantného konania Milana Krajniaka"

Sme spodina :n: :n:
26.05.2023 - 12:29:10
09
SaSka to vytiahla teraz pred volbami. Vedeli o tom mesiace a nespravili nic. Az ked sa to rozbehlo a dzin je z flase vonku.

Ale este dolezitejsie - tu mal podla mna konat nas Uoou na zaklade vlastnej iniciativy ak identifikoval v navrhovanej/prijatej pravnej norme rozpor s ochranou osobnych udajov.
27.05.2023 - 08:48:00
02
Ekonomická prosperita štátu závisí podľa mňa hlavne na výkonnosti strednej vrstvy a preto akúkoľvek motivačnú podporu rodičov ktorí pracujú a teda idú príkladom aj svojim deťom ja osobne schvaľujem. Ak nasypete peniaze darebákom tak vychovajú ďalších darmožráčov a sociálnych podvodníkov.
Okrem šetrenia treba aj investovať alebo sa mýlim ?

Ja osobne som za dve deti na oznámení od SP našiel len 43E ale žiadne informácie o výške platu. Takže kde je vlastne GDPR problém ?
27.05.2023 - 09:17:31
00
Celkom určite v tom, že aj na konkrétne tomto rozhodnutí je implicitne uvedené, že obidve deti zarábajú viac ako 17 438,40 € ročne. A keďže mechanizmus výpočtu vymeriavacieho základu zahŕňa priemernú mzdu v národnom hospodárstve, počet ľudí ktorých údaje za rok boli v rozhodnutiach uvedené úplne explicitne je naozaj slušný ...
27.05.2023 - 09:49:35
02
mne mama ukazovala nejaky zdrap, a je tam tusim uvedeny rocny hruby zaklad z coho to vypocitali ... ale to je jedno ak berie max. prispevok, vie len ze mzda nad ten max.,, ale nevie kolko presne :) len viem, ze uz to v jej dochodcovskej bubline riesili, kto kolko ma, hlavne ti co maju menej samozrejme zavidia
27.05.2023 - 20:27:36
00
Áno, a klasicky minimálne 10 z 10 borcov so "zdravým sedliackym rozumom" presne vie, čo znamená priemerná mzda, to dodáva tým debatám správnu šťavu. Za seba môžem doplniť, že ten údaj o jej výške označujú ako totálnu od reality odtrhnutú hovadinu nielen seniori, ale aj ľudia, ktorí zarábajú o dosť viac - a nebráni im v tom ani fakt, že im mesiac čo mesiac posielam digitálnu pásku, na ktorej to majú čierne na bielom ...
27.05.2023 - 20:44:59
01
https://www.socpoist.sk/zivotne-situacie/dochodok/rodicovsky-dochodok-najcastejsie-otazky-odpovede
28.05.2023 - 06:42:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up