zdarek mam kotucove brzdy AVID 5 hydraoliky ale prblem mam niekde medzi prstami cize neviem to asi nastavit fakt uz som zufaly predna mi rapka ze proste akoby triaslo kotuc co by bolo normalne v terene ale nie na rovnej ceste :(

a zadna piska pri brzdeni uplne brutalne doslova vrzga ak si predstavite brzdy v-break o rafik co pri kotucovych je blbost nee , ? ak vie niekto ako mi moze pomoct napiste pls alebo aj vysveltim este raz lebo uz fakt mi z toho pekne ruti hlava
11.08.2008 - 23:35:12
00
ku prednej: ak ti sucha kotuc o prasa, tak povol prasa(nie adapter), stlac paku a drz stlacenu a pomaly dotahuj prasa, striedaj sruby, ze nie najprv jednu nadoraz a potom druhu, ale postupne. a ku zadnej, neviem ake vrzganie myslis. ked je to piskanie, tak skontroluj ci nie je mastny kotuc, prasa, platcnicky a ak nic z toho, tak asi nic nepomoze.a ak to je take vrzganie, ze vibruje cely ram, tak nech poradi niekto druhy.mne to tiez obcas spravi.
11.08.2008 - 23:45:12
00
neni to nové? treba zabehnúť...
daj si nastaviť vzdialenoť platničiek od kotúča, pozri či kotúč nieje zvlnený, ked ho chatá o platničky...
zajdi do servisu to bude najlepšie
ja mám tiež tieto brzdy a origo kotúče sú ... neviem či mäkké alebo čo - stačí niekde neopatrne dotknuť kotúčom a hned ho šúcha - najdem to miesto, rukou natiahnem a je pokoj :lol:
11.08.2008 - 23:48:13
00
noo tak su uplne nove dnes som tam dal technicak odmastit ale vrzgaju brutalne

k prednej vyskusam potom napsiem ... a k zadnej no vrzdal mi cely ram dal som tam treti srob tak ted uz len vrzgaju

a aj mi to piskalo nasteloval som nepisaklo ak som slapal dlhskie tak zacalo piskat nepravidelne ... a kedze je novy su trocha zvlnene to ano
11.08.2008 - 23:59:43
00
nechapem uz teraz co nam chces povedat.aky treti srob, kde? a ked su nove tak ich zajazdi trochu, daj si nejaky zjazd a zahrej ich.
12.08.2008 - 00:04:32
00
nechapem uz teraz co nam chces povedat.aky treti srob, kde? a ked su nove tak ich zajazdi trochu, daj si nejaky zjazd a zahrej ich.


na zadnom adapteri alebo uchiteny je jedna mala diera je tma zavit takze ja osm pouzil dva od virobcu plus jeden svoj ... a aby to bolo jasne ja mma starsi ram cize adapter som musle kupovat cize mma ram + adapter a adapter s celym mechanizmom ....

na prednej mam iba vidlu a uchitenie s mechanizmom
12.08.2008 - 00:14:54
00
stavím sa že tam máš sintronované platničky > zn. zmes je na medenom podklade ... zabehni ešte tie platničky aj ak sú to klasické polymérové (možno sa mýlim s tými sintronovanými) ale ak máš sintrónované budú vždy hlučnejšie a zvyknu si popískať pri jemnom dobrzďovaní
riešenie: výmena platničiek za Fastsop (a2z) alebo Koolstop (BBB) > riešiť ro môžeš kľudne aj časom alebo si zvykni na ten zvuk a vymeníš keď zoderieš pôvodné 8)
12.08.2008 - 00:25:15
00
stavím sa že tam máš sintronované platničky > zn. zmes je na medenom podklade ... zabehni ešte tie platničky aj ak sú to klasické polymérové (možno sa mýlim s tými sintronovanými) ale ak máš sintrónované budú vždy hlučnejšie a zvyknu si popískať pri jemnom dobrzďovaní
riešenie: výmena platničiek za Fastsop (a2z) alebo Koolstop (BBB) > riešiť ro môžeš kľudne aj časom alebo si zvykni na ten zvuk a vymeníš keď zoderieš pôvodné 8)



lebo ono mi to nepiskalo ani nic proste aspon pri zabehu to zacalo casom co mi je dost divne zadnu mma cca 1 tyzden nahodneu a prednu asi 1 mesiac ckakal som na adapter na zadnu vse bolo ok a ted mi z toho pekne rajbe ale vidim ze vies o com psies zajtra poskusam este nejake veci a ak nepomoze tak asi to bduem musiet prezit

a moze ten zvuk vydavat aj vtedy ked je kotuc mokry laebo ma na sebe este napr tech benzin a pod ?
12.08.2008 - 00:30:41
00
ese k tomu zvuku to je brutalny zvuk hadam to zajtra poresim len horise bude to rapcanie kotuca to vytaca ja ludi co slapu somnou kao partia :D :idea:
12.08.2008 - 00:38:35
00
... dnes som tam dal technicak odmastit ale vrzgaju brutalne

Ak chces, aby ti to brzdilo, daj od kotucov technicak co najdalej a viac taketo pokusy neskusaj.
12.08.2008 - 07:14:00
00
technicky na to vobec nedavaj , radsej aceton alebo riedidlo tie pomozu ovela viac
12.08.2008 - 07:27:00
00
ouu no tka to som mal skorej vediet tak dnes to porobim tak ako to ma byt a som zvedavy na ucinok ....a preco nie technicak co sa im robi ? nastava tam nejaky chemicky proces ?
12.08.2008 - 09:00:57
00
na odmastenie ešte denaturovaný lieh
12.08.2008 - 10:19:16
00
a este nemate nejake navody v SVK alebo CZE jazyku nastavenie hydraolickych brz alebo udrzba a pod .. na AVID 5 ?
12.08.2008 - 12:37:25
00
Navod v CZ jazyku. Nevsimaj si, ze je to pre 7.

Prílohy:

AvidJuicy7 Install Cz.pdf [949.95 KiB]

12.08.2008 - 12:57:13
00
keyboard_arrow_up