Ak ten, co od neho kupuje ma (a je ochotny ho pouzit) paypal :D


to bola reakcia na JoNesbo ako vopred platime uplne bezne pri online nakupovani
29.05.2023 - 18:56:37
00
JoNesbo napísal:
a nerobime to nahodou uplne bezne pri online nakupovani?

Ano, to je ale ta vec ohladne dovery. Ak idem kuput notebook za 1000e v Alze, tak je urcity stupen pravdepodobnosti a dovery, ze ho dostanem, dokopnca ho mozem aj vratit ak sa mi nebude pacit :D
Avsak aky stupen dovery ma obchodna transakcie s niekym o kom nevieme nic ? Nejaky stupen uz je, ak by prijimal platby cez paypal (len neviem ako SK verzia obchodov pre paypal ). Ebay . bikemarket.de maju nejake ratingove ukazovatele. Na ebay ale tiez boli (a asi su stale) podvody s ratingami, cize zas len detailne skumat co a ako.
29.05.2023 - 18:59:45
00
dotm napísal:
Pri všetkej úcte...asi je veľa ľudí na Tvojej strane, mňa nevynímajúc, ale...
Ako by si nazval človeka, ktorý pošle 250 euro neznámemu človeku za tovar neznámeho pôvodu, bez toho, aby si ho dopredu čo i len videl?
Hlupák je ešte dosť lichotivé pomenovanie...


A preco sa snazis pomenovat tu osobu, ktora v dobrej viere niekomu nieco poslala? Ja som s panom normalne komunikoval, dohodol sa s nim. Ja som hlupak, lebo pan klamal v inzerate a klame doteraz? Mam rano vstavat s tym, ze kazdy je podvodnik a nikomu nemozem verit?
29.05.2023 - 19:10:12
02
Neviem, či si pozorne čítal, nesnažím sa nikoho pomenovať. Skôr som dal rečnícku otázku, ako takéto konanie nazvať.
Som na tvojej strane. No bohužiaľ, na tvojej strane je aj dôkazné bremeno, že si dostal poškodenú vec. Vieš to hodnoverne dokázať?
Lebo ako ty tvrdíš, že to prišlo poškodené, predávajúci môže tvrdiť, že ktovie, čo si s tým robil, veď on to poslal v poriadku.
Inými slovami dokáž mu to, keď sa on sám neprizná.
To, že tak zvykneš nakupovať a funguje to, je úplne irelevantné.

edit: bohužiaľ je bezpečnejšie vstávať s tým, že každý je podvodník
29.05.2023 - 20:20:30
00
dotm napísal:
Neviem, či si pozorne čítal, nesnažím sa nikoho pomenovať. Skôr som dal rečnícku otázku, ako takéto konanie nazvať.
Som na tvojej strane. No bohužiaľ, na tvojej strane je aj dôkazné bremeno, že si dostal poškodenú vec. Vieš to hodnoverne dokázať?
Lebo ako ty tvrdíš, že to prišlo poškodené, predávajúci môže tvrdiť, že ktovie, čo si s tým robil, veď on to poslal v poriadku.
Inými slovami dokáž mu to, keď sa on sám neprizná.
To, že tak zvykneš nakupovať a funguje to, je úplne irelevantné.

edit: bohužiaľ je bezpečnejšie vstávať s tým, že každý je podvodník



Som presvedceny, ze mam a ze to dokazem. Ja som nikdy nikoho nepodviedol, nikoho som neoklamal. Nanestastie (nie moje) mam dost financnych prostriedkov a dost casu aby som sa tomu mohol venovat, nie kvoli peniazom ale kvoli principu. Mozno by som sa na to vykaslal, keby sa odmlcal, naozaj som si to kupil iba kvoli tomu napisu xtr. Paradoxne som mu to napisal v druhej sprave, ze to nepotrebujem, ale bude to pekne vyzerat na biku :))
No on to cele otocil na mna a zo mna sa snazi spravit nieco, co je v mojej podstate totalne zle a zvratene. Mam daleko od dokonalosti a robim chyby ale som clovek cestny a ludom v mojom okoli pomaham ako len mozem.

Mna najviac zo vsetkeho prekvapuje to, co tu citam. Akokeby spolocnost podvod akceptovala, ako nieco bezne. Nerozumiem ako taky ludia mozu zit, niekoho podvedie, pride domov a pochvali sa manzelke, alebo ide s kamosmi na bike a tam im to porozprava? Rozum sa mi zastavuje z toho.
29.05.2023 - 21:13:36
016
A este som natolko cestny, ze som si sem neprizval ziadnych kamaratov aby ma tu supportovali komentarmi.
29.05.2023 - 21:28:54
00
aJoN napísal:
Keď pošlem platbu vopred, kto mi zaručí, že v balíku nebude tela?


Kto by ti už posielal namiesto objednaného tovaru tela :)
29.05.2023 - 21:47:27
06
Pisky napísal:

Mna najviac zo vsetkeho prekvapuje to, co tu citam. Akokeby spolocnost podvod akceptovala, ako nieco bezne. Nerozumiem ako taky ludia mozu zit, niekoho podvedie, pride domov a pochvali sa manzelke, alebo ide s kamosmi na bike a tam im to porozprava? Rozum sa mi zastavuje z toho.


a nie? sám poznám kopec slovákov čo sa radi chvália čo všetko potiahli z roboty od toho zlého veľkokapitalistického vykorisťovateľa a berú to ako hrdinstvo a často krát k tomu už boli doma tak vedení... lebo šak obdobie temna za socíku tu veľa spravilo s mentalitou a nielen na jednu generáciu. takže áno, kradnúť a podvádzať je tu ešte stále v našej spoločnosti niekedy brané ako normálne.

ten tvoj prípad napríklad nemusel byť prvoplánový úmysel, možno fakt predal ten šalter s tým, že je ok... jak to kdesi viselo, tak to zas niekto iný "šikovný" mohol zameniť za zlý.. preto si možno aj tak ide svoje, že predal dobrú vec... to netvrdím že to tak je, len jedna z možností... sám predávam kopec cyklohandier atď a nemám zrovna čas to všetko otáčať v rukách, niečo je nové niečo jazdené, nosí mi to kamoška... a už sa mi stalo že niečo nebolo také ako malo byť, napríklad na pláštenke boli tri malé dierky, tak som sa k tomu ale normálne postavil a upravil cenu, druhá strana bola spokojná
29.05.2023 - 22:57:42
04
LMS napísal:
Kto by ti už posielal namiesto objednaného tovaru tela :)


čaro písania príspevkov z mobilu
29.05.2023 - 23:02:42
04
[quote="@1946225"]a nie? sám poznám kopec slovákov čo sa radi chvália čo všetko potiahli z roboty od toho zlého veľkokapitalistického vykorisťovateľa a berú to ako hrdinstvo a často krát k tomu už boli doma tak vedení... lebo šak obdobie temna za socíku tu veľa spravilo s mentalitou a nielen na jednu generáciu. takže áno, kradnúť a podvádzať je tu ešte stále v našej spoločnosti niekedy brané ako normálne.

Mozno som skazeny tym, ze som zil v zahranici, kde teda toto nebolo vobec normalne. Tam, kde normalneho cloveka nenapadlo uplatnovat odpocitatelne polozky v danovom priznani pokial ich realne nevyuzil. atd atd atd
29.05.2023 - 23:07:09
03
JoNesbo napísal:
ten tvoj prípad napríklad nemusel byť prvoplánový úmysel, možno fakt predal ten šalter s tým, že je ok... jak to kdesi viselo, tak to zas niekto iný "šikovný" mohol zameniť za zlý.. preto si možno aj tak ide svoje, že predal dobrú vec... to netvrdím že to tak je, len jedna z možností... sám predávam kopec cyklohandier atď a nemám zrovna čas to všetko otáčať v rukách, niečo je nové niečo jazdené, nosí mi to kamoška... a už sa mi stalo že niečo nebolo také ako malo byť, napríklad na pláštenke boli tri malé dierky, tak som sa k tomu ale normálne postavil a upravil cenu, druhá strana bola spokojná



Samozrejme, ze nemusel. Presne toto aj mna napadlo ale predajca to hned v prvej sprave absolutne vylucil a oznacil ma za spekulanta.
Pritom sa mozno stacilo spytat uja v kamennej predajni, v ktorej to vraj bolo na stene.. "Ujo, to xtr tam bolo od novoty z krabice alebo to medzicasom niekto vymenil za zlomene, ktore sa nedalo reklamovat?"
Lebo ono vyzeralo fakt dobre, pokial by si to nejako detailne nestudoval a niesi uplny puntickar. Na vystavku na stenu ok, vsak tam to fungovat nemusi.
29.05.2023 - 23:19:14
01
no pri tolkej naivite, bud rad ze to bolo len 250€ za komponenty a nie par tisic za ram/bajk... tvoja lekcia ta mohla vyjst aj podstatne drahsie
30.05.2023 - 00:08:38
01
lto napísal:
Som fascinovany, ako niekto pozaduje od banky riesenie vratenia penazi, ktore sam dobrovolne posle neznamej osobe.


Si robis prdel? V prvom rade nepozaduje sa to od banky, ale prijemcu tych penazi. Banka ako sprostredkovatel prevodu iba musi prijemcovi tu ziadost tlmocit. V druhom rade tuto povinnost banke uklada (tusim) zakon o bankach, nechce sa mi hladat presne paragrafove znenie. Ucel toho paragrafu uz som popisoval. Nepouziva sa iba pri podvodoch, ale aj chybach ked posles zlu sumu alebo napises zle cislo ci sa prekliknes pri vybere prijemcu atd.

A riesi si vratenie penazi prave ten poskodeny, aj tym, ze i formuje banku, alebo sa na internete pyta na radu. Radost kradnut v tak tupej spolocnosti, ktora hani obete.
Nepochybne sa tu dotycny po navrate zo zahranicia citi ako doma, ked ho nielenze oklamu, este sa mu dostane aj takychto "rad" a reakcii. Fakt sme zem zaslubena...
30.05.2023 - 12:11:52
16
dotycny ma bohuzial smolu, tu ich nikto neroszsudi... reakcie negativne sa cakat daju, okrem ineho prave aj preto, ze dupanie v tejto teme je zbytocne. Ak nedojde k dohode (mimo tejto temy dufam), tak OČTK, inu moznost moc nemame (aj ked pri 250€ bude vysledok jasny). A kazdy dalsi post v tejto teme je skor len toxicky, pre temu...

Pozadovat od banky peniaze, ktore som niekomu poslal za tovar (a je jedno ci bol chybny, alebo neprisiel vobec) je naozaj mimo. Na zaklade coho by mala banka vobec iniciovat ten proces ? Chybna platba je nieco ine, aj ked tiez zalozene len na vyjadreni jednej strany. A ani tam banka nemoze nic urobit, ak s tym druha strana nesuhlasi. Nasleduju OČTK.

Myslim, ze prave ty by so mal chapat tu poziciu sprostredkovatela voci niekomu, kto ma pravo rozhodnut vo veci (idealne spravne) a aj vynutit vykon toho rozhodnutia.

BTW hodim si hovno na vlastnu hlavu, ale opytam sa - ma podla teba banka "vracat" (rovna sa dat zo svojho) peniaze ludom, ktori dobrovolne poskytnu svoje autorizacne a autentifikacne udaje niekomu, kto im vybieli ucet ?

Myslim ze ak tu niekto hani Piskyho, tak to ide ruka v ruke so spobom, ako to piskuje. Bohuzial (pre obidve strany, lebo si nenalezim schopnost ani pravo tu situaciu posudit), nariekanie na internete je stale len nariekanie na internete.

A Pisky nemyslim to nijako v zlom, ale nemyslim si ze tvoje ukrivdene prispevky nejako zvysia sancu, ze sa dovolas (svojej) pravdy
30.05.2023 - 13:40:05
03
hlavne treba miešať jablká s hruškami... to že je možnosť aby banka sprostredkovala vrátenie platby sa tu objavilo v inom prípade, keď dotyčný poslal peniaze dopredu a predávajúci sa odmlčal a nič neposlal.
fakt nechápem prečo sa musí toto hejtovať, keď existuje takýto legitímny nástroj, tak to je snáď len dobre. aj keď to teda nezaručuje, že to musí vždy dopadnúť.... a vždy lepšie mať aspoň nejakú možnosť ako žiadnu.
myslím si že prvotný účel prečo sem pisky prispel bolo upozornenie na neseriózneho predajcu (podľa mna hlavný účel témy, aby nenaleteli aj iní) a miesto vďaky, tu schytal klasický hejt a urážky na svoju osobu a prekrútenie celej situácie
30.05.2023 - 13:57:05
010
keyboard_arrow_up