Stav zrazenej cyklistky Eriky sa zlepsil

https://plus7dni.pluska.sk/domov/stav-zrazenej-cyklistky-eriky-zlepsil-bolo-to-vela-boja-slz-odkazala-nemocnice
12.06.2023 - 19:23:14
14
ach jaj no - cez vikend som si dal jeden dlhsi asfaltovy a ja neviem. aj som rad ze som presiel bez ujmy. bol som nemilo prekvapeny z useku Koseca - Zliechov kde som akoby neexistoval a napriek uzkej klukatej ceste som bol na tesno obchadzany takmer kazdym aj ked slo nieco oproti alebo nebolo do zakruty vobec vidiet.
12.06.2023 - 20:52:59
02
v obci ked ma niečo obide nebezpecne na tesno idem rovno na stred vozovky potom musia spomalit, na 2 prudovej ceste kde maju vodici moznost ma obist 2. pruhom tiez jazdim viac na stred
13.06.2023 - 06:21:40
01
iron.hide napísal:


Je dobre, ze na nu novinari nezabudli a vratili sa k jej pripadu.
13.06.2023 - 07:49:19
03
funtomi no,sú aj takí čo ich nezastaví/nespomalí ani to...včera v jednom zjazde v neprehľadnej zákrute som za sebou počul auto tak som tiež išiel ku stredu aby ma nezačal obiehať ...čo myslíš že urobil? davaaaj do protismeru cez plnú čiaru pritom figu vidno či oproti niečo nejde
19.06.2023 - 05:50:20
00
myslim ze nie je cyklistu ktory by nezazil nebezpecnu situaciu, to iste sa stalo aj mne: dve baby v aute neprehladne zakruty v zjazde ja 50 a oni veselo zacali predbiehať no ked zistili vedla mna ze to nedaju vratili sa spat

kazdy den sa da najst kopu poruseni zákona aj dnes cestou do prace, parkovanie pred prechodom lebo musim vylozit dieta az pred skolou, statie na zltej ciare, inak pozorujem ze znacky zakaz zastavenia / statia su v poslednom case uz len pre srandu
19.06.2023 - 08:27:07
00
mna naposledy celkom slusne ohrozil autobus v Rakusku
v zakrute v stupani https://sk.mapy.cz/s/decugafaho
do zakruty nie je vidno a navyse je tam hned horizont za ktory nie je vidno, idealne miesto na predbiehanie.
samozrejme oproti islo auto ale busar si povedal ze zavre oci a nejak to dopadne.
dopadlo to tak ze protiiduce auto muselo zastavit a ja som skoncil skoro az v trave ak som nechcel byt nova nalepka na jeho pravom boku.

no a pointa je ze ma to prekvapilo az do momentu ked sa nedostal ten bus predo mna a potom mi to uz bolo jasne
ECV zacinala na NR-XXX-XX

:)
19.06.2023 - 09:16:37
00
scarinko napísal:
mna naposledy celkom slusne ohrozil autobus v Rakusku
no a pointa je ze ma to prekvapilo az do momentu ked sa nedostal ten bus predo mna a potom mi to uz bolo jasne
ECV zacinala na NR-XXX-XX

:)

Turancar alebo Nitrabus? To si asi už nepostrehol.
19.06.2023 - 09:24:15
00
To uz neviem, riesil som aby som neskoncil v skarpe 😁
19.06.2023 - 09:32:42
00
Že ešte ľudí bavia tie legendy o rakúskych vodičoch. Mne naposledy pri Viedni nedal prednosť rakúsky autobus. Ale podľa miestnych ho určite šoféroval slovák, lebo rakúšan by si niečo také nedovolil.
19.06.2023 - 09:38:38
01
si robis srandu ale ja to uz normalne poznam kto ide za mnou. kolko krat mi je to uz tak blbe ze ma to auto nechce predbiehat ale uz nemam kam uhnut.
ale im to nevadi. Samozrejme aj u nich sa najde par promile pacientov. Vacsinou to ale byvaju domestifikovani "rakusania" z vychodneho bloku ktori to stale nemaju v hlave upratane. zazivam to skoro kazdy den. ide 5 aut, 3 ta obiehaju cez vedlajsi pruh a 2 tesne vedla teba. Mozes sa stavit aku znacku maju ti 2. ;)
je pravda ze cim dalej od Ba tym menej incidentov.
19.06.2023 - 09:46:44
04
ja napríklad často jazdím v Maďarsku a tam som ešte nikdy s nijakým vodičom auta žiadny problém nemal, u nás skoro každý výjazd...
19.06.2023 - 10:16:14
01
teraz som bol od stvrtka do sobotu v HU a tam kde chcu to vedia tym cyklistom poriesit uplne dokonale
boli sme nasjkor v oblasti Villany a tam sme v podstate skoro nezliezli zo separovanej cyklo cesty.
Taktiez v okoli balatonu a potom aj okolo Gyoru som si vsimo vsade vedla cesty urobene nove cyklo cesticky subezne. Uplna parada.
Naproti tomu tie cesty v madarsku to je cista katastrofa. Aj dedinska cesta u nas lepsia ako hentie zaplatane derave neviem to ani nazvat.
Miesto opravy radsej daju tabulu pozor hrbata cesta. v Raskusku to volaju havarijny stav a v Madarsku cesta prvej triedy :D
19.06.2023 - 10:43:38
00
:)

www.rouming.cz
19.06.2023 - 11:38:27
00
Ako spolusediaci som nedavno vysvetloval soferovi rozdiel medzi semaforom s plnym svetlom a semaforom so sipkami, kedze nemal ani tucha, preco nas ten, co isiel po Turcianskej oproti vytrubil. Nas pohlad - odbacali sme vlavo na Prievozsku.

Co ma ale velmi prekvapilo, ze podla mojho chapania pisaneho textu aktualna vyhlaska pri smerovom semafore vobec nedava pravnu istotu, ze pri odbacani dolava nemusis davat prednost tym, co idu oproti. WTF.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2020-30
§ 15 Svetelné signály pre vozidlá Odsek 2 a 3

Podla diskusie tu, to bolo predtym v starsej vyhlaske explicitne upravene.
http://ocestnejpremavke.sk/svetelne-signaly/
http://ocestnejpremavke.sk/svetelne-signaly/#comment-809
Jaroh Nie je to nahodou tvoj koment? :)
Co si o tom myslite?
19.06.2023 - 11:45:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up