Dnes na Passo Gardena, v tom najťažšom 12% stúpaní, som makal na najľahšom prevode, pulz skoro na maxime, zhlboka dýchal.. A zrazu ma predbehol (doslovne preleteli okolo mňa) pár mladých e-motorkárov (e-bikerov?), obidvaja na nosiči dve tašky, vysmiati, v pohode sa rozprávali, netočili viac ako ja (cca 50 otáčok/min.), reťaz na kazete niekde na začiatku dolnej polovice...
Určite sa tešili, ako tvrdo makajú a ťažko športujú...
20.06.2023 - 20:03:33
03
marseluspp napísal:
Ak to chapem správne tak aj korčuliari sú vlastne chodci čo podvádzajú… :)

nespravne. https://sk.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%B4dza chodza nie je korculovanie.

biokorcule alebo podvadzanie s elektrinou : https://www.escendblades.com/
20.06.2023 - 20:03:43
00
Chcem pochváliť jedného e-bikera ... pekne sa mi pozdravil, ako prvý :y: ... s radosťou som mu odkýval.

No ale aby som nebol offtopic: iní dvaja v kopci ma predbehli, samozrejme bez pozdravu, len s blbou poznámkou "Dnes to dajako nejde". Vedel som, že príde môj čas, keďže na vrchol bolo len niečo pod 0,5 km. Môj čas neprišiel. Na kopci obaja červení, zadýchaní lapali po dychu. a asi hodnú chvíľu oddychovali, lebo som už ich ani za sebou nevidel. Ja som si kopec vyšiel v 2 zóne na pohodu. Aj som rozmýšľal, či si neprišliapnem, ale načo provokovať 8) 8)
21.06.2023 - 06:36:30
04
JoKo napísal:
Určite sa tešili, ako tvrdo makajú a ťažko športujú...


vôbec nič o nich nevieš a hneď škatuľkuješ. keď majú so sebou bágle asi vedia prečo majú motor medzi nohami. možno sú na výlete/dovolenke a chcú sa ísť do Dolomitov kochať, nie zodrať.
21.06.2023 - 06:57:00
07
A lyžovanie je šport či zábava??? Každý bežný lyžiar sa na kopec vyvezie a dole kopcom športuje. Skupinka ľudí si rada tie kopce vyšlape za svoje a dali si názov Skialpinisti. A neverím že sa takto nadúvajú nad klasickými lyžiarmi a očakávajú od nich pozdravy keď idú okolo a frflú si popod nos že oni sú praví lyžiari :)

A ešte je tu jedna pravda. Ebiker využíva svoju energiu v práci aby zarobil peniaze na zaplatenie vyššej ceny ebiku a hlavne elektriky ktorou ho nabíja. Takže zákon o zachovaní energie tu platí tiež. Tá námaha, ktorú na ebiku nevidno sa vykonala už dávno predtým na inom mieste. Kde iní začínajú, my už sme dávno skončili ;)
Takže kým bioši šlapú za svoje, ebiker už len zbiera plody svojej práce. A toto je podstata Ebikerstva ...
21.06.2023 - 07:46:41
03
palo14 napísal:
Co sa deje na e-biku ked dojde baterka? Treba tahat aj motor? Lebo dnes som videl jednu tetku ako to tlacila na rovinke.

Nestane sa vobec nic, ak vypnes asistenciu ide to cez spojku, je z toho potom obycajny bike tazky ako ukrajina. Ja jazdim prevazne s vypnutou asistenciou lebo ked idem nad 25 km/hod tak musis prekonavat odpor motora. po rovinkach bezne chodim 30 - 33 km/hod tiez za vlastne ale zato s 25 kg bikom. Zato v kopcoch a slusnom protivetre to ocenujem.
21.06.2023 - 07:50:47
01
A lyžovanie je šport či zábava???



Skialpinisti si vychutnávajú aj nastúpané výškové metre aj zjazdy,

Zjazdári si porovnávajú časy po zjazdovkách dole.
Čo je tiež pomerne náročné, hlavne medzi bránkami.
Musíš sa predtým poriadne rozcvičiť a v podstate celé leto trénovať kondičku.

Ale čítal som, že šoféri električiek majú bolesti v prstoch pri brzdení z kopca.
Nejaké E-brzdy by vám mohli vymyslieť.
21.06.2023 - 08:01:24
02
Ty si šofér, drezíny 😁
21.06.2023 - 08:15:54
00
Najväčším hriechom e bikerov je, že niekoho obehnú . To ostatné je len omáčka na ospravedlnenie hejtov.
A Joko by sa vo svojom veku už mohol zmieriť stým, že by ho predbehli aj keby bol na ebiku.
21.06.2023 - 08:18:52
03
VTV napísal:
Najväčším hriechom e bikerov je, že niekoho obehnú . To ostatné je len omáčka na ospravedlnenie hejtov.
A Joko by sa vo svojom veku už mohol zmieriť stým, že by ho predbehli aj keby bol na ebiku.

JoKo sa dá chápať tak, že mu nevadí, že ho obehli, ale že sú to mladé lemri, ktoré musia zdolávať Dolomity na zťp bicykloch. To je aj gro čo sa tu kritizuje. Tlstá, lenivá, mladá populácia, ktorá sa hrabe tam, kde by v živote svojou fyzickou kondičkou nedošla a nedosiahla žiadne horské vrcholy.
21.06.2023 - 08:36:30
14
Ale taký je trend vo svete. A na to aby sa to zmenilo neúčinkuju hejty nadávky a frflanie.
21.06.2023 - 08:41:10
00
VTV napísal:
Ale taký je trend vo svete.
toto je perla ducha, dovod s ktorym sa snad ani neda polemizovat ... este ze mame toto forum kde je dovolene bajkerom ktori to davaju za vlastne virtualne oplut tie babovky co idu so svetovym trendom ;-]
21.06.2023 - 08:48:54
00
A tebe sa zdá oplutie niekoho aj keď len virtualne v pohode?
Myslím, že to je väčšia perla ducha a vela o tebe prezrádza.
21.06.2023 - 08:57:33
00
Nech trocha opeprim tu debatu - co tak do toho kultu fyzickej sily a namahy zamiesat co to z intelektu, krasy ducha a vznesenosti myslienky ... :P :devil: :headbang: :inlove:
21.06.2023 - 09:08:18
02
VTV napísal:
Ale taký je trend vo svete. A na to aby sa to zmenilo neúčinkuju hejty nadávky a frflanie.

Tak si prečítaj názov tohto vlákna.
21.06.2023 - 09:20:49
04
keyboard_arrow_up