imajoros, na akom biku trenujes? Trenujes na rovine alebo dolu kopcom?
27.06.2023 - 16:33:04
00
Ja som ten hopper objednal na fitstore24 za 159,ale ešte mi to neprislo,fungovať to bude určite ,ale nie je to zadarmo ,skrátka drill . Dal som sa koncom minulého roka k padesatinam na trial,takže sledujem nejaké kanály ohľadom toho a skrátka potrebuješ si vytvoriť muscle memories,kedy sa mnohokrát drilovana činnosť začne diať automaticky bez toho ,aby si nad tým rozmyslal.Tak uvidíme,som zvedavý🙂
27.06.2023 - 16:38:00
02
clxno1 Som na HTcku..Kona Honzo. Kratka zadna stavba..v podstate idealny bike na taketo blbiny. Ty?

Trenujem skor na rovine alebo veelmi miernom kopci. Snazim sa to mixovat. Moc strmy kopec kde clovek hned naberie rychlost nedava zmysel zatial pre mna.
27.06.2023 - 16:53:17
00
Ja to vacsinou trenujem tiez na HT (Merida Big.Trail), ale obcas to skusam na fulle (Capra MX) alebo na ebiku (Decoy MX). Najlepsie mi to ide na fulle, citit 27.5 zadne koleso. Tiez som sa snazil na rovine, ale lepsie to ide dolu kopcom (cim rychlejsie, tym lahsie). No a tiez som sa snazil len o cisty balans (bez brzdy), ale nedavno mi bolo povedane od jedneho skuseneho, ze je dobre sa naucit pouzivat spravne brzdu, tak teraz neviem, co trenovat ?
27.06.2023 - 17:09:08
00
S tou zadnou brzdou...no...moj nazor je ze pokial je clovek na urovni ze vie manual udrzat ledva 2 sekundy tak tam neni velmi cas na jemne korigovanie brzdou. Skor to vidim ako dalsi krok ked zacnu byt manualy dlhsie.

Co sa rychlosti tyka, ano je to lahsie a clovek prejde dlhsiu vzdialenost co mu dodava sebavedomie. Bojujem vsak casto krat so strachom "co ak to v tej vyssej rychlosti presvihnem" a nestihnem vhodne zareagovat telom alebo brzdou. Par krat sa mi to uz stalo, vzdy som to ustal ale ten strach tam stale nejaky je a asi aj dlho este bude. Ty to ako vnimas?

Cele je to psycho 🤦‍♂️ Su dni kedy mam odvahu a daria sa mi a na 2hy den citim tlak ze sa musim vyrovnat tym z predosleho dna...a zacnem mat obavy a strach ci to dam. A clovek zacina akoby od zaciatku 🙂
27.06.2023 - 17:21:49
00
clxno1 Este ma zaujima..trenujes stylom ze sa snazis prejst nejaku konkretnu vzdialenost alebo to neriesis a snazis sa len drzat co najdlhsie?
27.06.2023 - 17:27:00
00
Na konkretnu vzdialenost mi to pride lepsie, aj progres je lahsie meratelny, ale vacsinou idem len tak a skusam podrzat co najdlhsie. Casto si idem totiz jeden okruh, kde si najskor slapnem do pedalov (cca 400 vyskovych) a potom mam asfaltovy kopec dolu, kde to skusam poprepletany usekmi v lese aj s malymi skockami. Kedze nemam casu na zvys, tak to casto takto kombinujem.
27.06.2023 - 17:48:04
00
Tiez mi viac vyhovuje konkretna vzdialenost kvoli meratelnosti.
27.06.2023 - 18:29:12
00
Co sa trenazerov (manual machine) tyka, tak mal som postavene jedno hebedo 3 roky dozadu, malo to 2 nevyhody, bolo to (zbytocne) velke a tym aj nespratne a mal som to so znamym, takze to bolo robene na 2 velkosti kolesa a aj 2 sirky kolesa a preto to nebolo zrovna najstabilnejsie. Kazdopadne, naucilo ma to zaklady (pohyb panvou a hlavne pouzivat brzdu). Teraz mam pozicane toto, ale je to strasne nestabilne a "hlucne", ked to pouzivam v garazi. Trenazer sa nikdy nevyrovna manualu vonku, ale na trenovanie muscle memory to je celkom pouzitelne, preto si na jesen idem postavit dalsi (tentokrat ovela mensi a hlavne, co najstabilnejsi), nech mozem celu zimu v klude trenovat, kedze v zime v prac. tyzdni sa nemam sancu dostat von za svetla.
28.06.2023 - 10:03:54
02
clxno1 Mas aj nejaky konkretny ciel alebo uroven na ktoru by si sa chcel dostat v ramci tejto sezony povedzme?
28.06.2023 - 11:12:27
00
Moj ciel? Naucit sa manual :D Ono, ked sa ho naucis podrzat 20-30m, tak ho vies podrzat lubovolnu vzdialenost. Mam pochybnosti, ze sa mi to niekedy podari. Ja som antitalent od prirodzenia, ani wheelie sa mi nedari (niekedy v pohode potiahnem X desiatok (aj par stoviek) metrov a niekedy ani tych 10 nedam. Ono treba byt hlavne uvolneny a to sa mi nie vzdy dari. V kazdom pripade, zatial by mi celkom stacilo si vediet manualom prejst akukolvek dvoj- alebo troj-vlnu (tiez nemam 100% uspesnost, skor tak 25%), prip. lavicu, jednoducho veci, ktore pri jazdeni vyuzijem, podrzat 100m manual je len taka ceresnicka na torte.
28.06.2023 - 11:23:36
00
Ja napríklad idem do manuálu tak, že to akoby prešvihnem viac dozadu a potom sa zaseknem brzdou presne aby som balansoval. Tiež som si myslel, že sa to nenaučím. Zameral by som sa hlavne na wheelie to ťa pekne naučí robiť s brzdou a vyvažovanie do strany, potom si nájdi mierny kopec dolu a tiež rob wheelie len skúšaj prestať pedalovať a neskôr sa postavíš na nohy a zistíš, že vieš manuál, tak som sa ho naučil ja.
28.06.2023 - 11:26:02
03
Mna dost motivuje toto videjko a kopiruje to celkom dobre aj moj progres (zatial!). Ci sa nakoniec dostanem na uroven na ktoru sa dostal on neviem ale bol by som max happy.

https://www.youtube.com/watch?v=8KhRpAfXjl0

Mimochodom, chalan vravi na zaciatku ze wheelie vedel celkom dobre a aj napriek tomu si tym procesom presiel akoby uplny zaciatocnik. Kazdy sme asi iny.
28.06.2023 - 12:17:54
00
Ja napriklad jazdim trial,aj ked na amaterskej urovni,ale manual je pre mna len mokry sen :(
Ale je pravda,ze sa ho neucim podstivo a len malokedy ho skusam na MTBcku,co aj citim na prednej nohe.Minule som mal svalovku na zadnej strane stehna po styroch pokusoch :D
Ale planujem tomu obetovat viac casu.Dufam.
28.06.2023 - 12:55:28
00
Keď vidím z toho videa od 0:08 to wheelie, tak mi to príde, že nevie práve korigovať s brzdou, lebo vidím ako pedaluje z pomala do strašne rýchla až to nepodrží na brzde a padá mu predné koleso. Tiež sa mi zdá, že veľa času strávil zbytočne na rovine. Daj si hlavne pozor na brzdy, ktoré máš na biku. Ja nerobím manuál na nejakých slabších brzdách, robím ho napríklad od deore a vyššie, lebo nechceš spadnúť do zadu v cca 30-50km/h.
28.06.2023 - 13:05:07
00
keyboard_arrow_up