a ešte raz technické riešenie problému s kľukov. presný postup riešenia zašlem na požiadanie:)

Prílohy:

_DSC4584.jpg
_DSC4584.jpg 342.08 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2008 - 23:43:59
00
Nebodaj vam prsalo chlapi :idea: sa smejem, dobre si to napisal PISO ten report aj tu cigu z posledneho rocnika si vynechal alebo naozaj nebola ha :?:
13.08.2008 - 23:46:04
00
2vigo3: klobúk dolu. Si si mal dať nickname macgyver. A boli sme spolu v sprchách. Keď si to tam líčil, tak mi ešte nedochádzalo, ale tieto fotky a reportík vystihujú základný fakt: "Kde je vôľa, tam je cesta." Toho roku to platilo obzvlášť.

2gombik: cigi boli 2, ale pśśśśt. :oops: Len už neviem či som ich vyfajčil, vypil, alebo zjedol. :P
14.08.2008 - 00:38:07
00
vigo, si fakt bojovnik...je naozaj skoda toho limitu...do tretice vsetko dobre :-)
14.08.2008 - 07:56:53
00
pišta (vigo): vidíš ja som vám všetkým 3 dobre radil v šuňave, ale keď si nedáte povedať :lol: :D
14.08.2008 - 08:27:36
00
a ešte raz technické riešenie problému s kľukov. presný postup riešenia zašlem na požiadanie:)

wow! tak tomu to sa hovori bike sado-maso bondage 8)
respect ze si to presiel ty budes zrejme jeden z tych "krejzistov" co to nikdy nevzdavaju ;)
14.08.2008 - 08:30:04
00
Ahoj,

o Horalovi môžem povedať len jedno PEKLO, takže už aspoň viem čo ma čaká až si pomňa prídu, len som netušil že tam bude taká zima. Straty na biku nebudem hovoriť štandard spotrebák, ale nekúpil som bike do vitríny takže je to OK.
Chcel som tým povedať že to bolo super len na budúce sa lepšie obliecť a zabaliť sa do igelitu.
14.08.2008 - 10:18:48
00
skoda ze aspon neposunuli limit ked uz v takom pocasi neskratili trat, to potom nasere ked to clovek absolvuje cele a pri mene ma DNF rovnako ako niekto kto to zabalil pri prvych naznakoch dazda.... tak ostava aspon osobny pocit prekonania seba a tej krejzi trate.... podobny som mal ked som ako 15 rocny na mojom prvom "maratone", \samozrejme horalovi :)\ presiel celu lejzi trat :D
14.08.2008 - 10:51:02
00
Ja si myslím, že trať bola skrátená.

Jednu nedeľu -2 či 3 týždne pred štartom som sa vybral údolím Čierneho Váhu do Tepličky, pritom som narazil na čerstvé modré šípky.

Keď sme na Horalovi zišli ten najblativejší úsek po rozbahnenej ceste (žltá turistická značka) do Soľanky, vyšli sme na hlavnú cestu. Vpravo je smer Teplička, maratónci však išli po asfaltke vľavo (dolu vodou). Asi po 4-5 km bola križovatka, kde sme odbočili vpravo a odtiaľ sme začali mierne stúpať k občerstvovačke s vodou. Pôvodne však cesta bola vyznačená rovno (resp. mierne vľavo). Ďalej asi po 1-2 km odbočovali šípky doprava cez Váh a hore dolinou miernym stúpaním to robilo taký okruh,o ktorý podľa mňa organizátori trať skrátili.

Ja som si to vtedy keď som našiel šípky prešiel v protismere. Hoci bolo celý týždeň sucho, v Soľanke hore dolinou sa to blato od pretekového moc nelíšilo. Bol som zhrozený z toho, ako organizátorom vlastníci pozemkov pristrihli krídelká, že musia použiť taký terén. Ináč hore šípky išli inde ako chodník cez les v hornej časti, pred tromi týždňami to bolo ešte horšie. Vtedy som si povedal: Tu Miro Kováčik a všetci za ním bude utekať pešo dolu kopcom a celý august sa bude na fóre o tomto úseku písať.

Na Horala som išiel bez ilúzií o ružovej záhrade. Nechcel som o tom pred pretekom písať, aby to nenarobilo zlú krv. Som rád, že väčšina to zobrala z toho lepšieho konca ako spestrenie.

Ináč pre mňa tohoročný Krejzy bol zo všetkých troch najľahší. Vlani som sa skoro povracal a myslel som to vážne, že už Krejzy nepôjdem. Toho roku to bola brnkačka. Na druhý deň v nedeľu som si dal stovečku do Zuberca cez Kvačianske sedlo, kade sa chodí Tatrytour. Keby som chcel však v sobotu spraviť na Horalovi o polhodinu lepší čas, naťahovalo by ma znovu.
14.08.2008 - 11:25:30
00
to skratenie bolo vyznacene aj na plagate ktory vysel na tom zrube kde bolo prezentacia
14.08.2008 - 11:30:24
00
Ja si myslím, že trať bola skrátená.

Ináč pre mňa tohoročný Krejzy bol zo všetkých troch najľahší. Vlani som sa skoro povracal a myslel som to vážne, že už Krejzy nepôjdem. Toho roku to bola brnkačka. Na druhý deň v nedeľu som si dal stovečku do Zuberca cez Kvačianske sedlo, kade sa chodí Tatrytour. Keby som chcel však v sobotu spraviť na Horalovi o polhodinu lepší čas, naťahovalo by ma znovu.


To "skrátenie" na čiernom váhu sedí. Som to na občerstvovačke aj dudovi vravel. Stačí pozrieť mapu preteku. My sme išli o jednu minidolinku skôr ako bola na mape trať. Ale nesúviselo to s podmienkami na trati. Skôr to bolo zapríčinené nejakými technickými nejasnosťami pred pretekmi. Aj tak to boli len nejaké 3 km skrátenia z toho 2km asfalt.

Čo sa týka ľahkosti, aj pre mňa bol KREJZI tento rok ľahší ako minulý. Fyzicky som bol úplne v pohode. Ale psychicky to mokro vážne nahlodávalo. Ani nie že vzdať. Len také tie otázky v hlave "Načo? Je ti toto treba? Toto ste xceli súdruhovia?" Chvála bohu odpovede neprišli, tak som dokončil. :wink:

Prílohy:

412660a8cc734b79-992a.png
412660a8cc734b79-992a.png 440.51 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2008 - 11:44:44
00
moje naklady po horalovi boli startovne plus nove gumicky, retaz neratam tu by som menil i tak, spodne pradlo, ktore sa uz nepodarilo odprat a pumpa ktoru som dade v lese stratil, nevidel nahodou niekto?? taka strieborna a cierne konce :D
14.08.2008 - 12:21:28
00
skoda ze aspon neposunuli limit ked uz v takom pocasi neskratili trat, to potom nasere ked to clovek absolvuje cele a pri mene ma DNF rovnako ako niekto kto to zabalil pri prvych naznakoch dazda....


Vyznelo to, akoby Ti co vzdali, su babovky .... snad si to tak nemyslel.
Vzdal som uz na druhej obcerstvovacke, priznavam, nove XT brzdy boli pre mna drahy spas a nechcel som ich zlikvidovat (nevedel som ako by to s nimi dopadlo, ale aj takto mam do prasata vydratu drazku od kotuca).
Ale mrzi ma to neskutocne, ze som DNF. Ani sa mi nechcelo do tekto temy pisat, aj ked mam precitany kazdy jeden prispevok.
14.08.2008 - 12:59:35
00
Nemá ťa čo mrzieť... Tvoje rozhodnutie odstupiť malo objektivne dovody a bolo rozumné. Odhliadnuc od techniky, verím, že by si to určite prešiel.
14.08.2008 - 13:22:18
00
Nemá ťa čo mrzieť... Tvoje rozhodnutie odstupiť malo objektivne dovody a bolo rozumné. Odhliadnuc od techniky, verím, že by si to určite prešiel.


Na buduci rok mam so sebou nahradne platnicky a budem dufat, ze sa pocasie zopakuje, aby som zistil ake to je ... :twisted:
14.08.2008 - 13:26:38
00
keyboard_arrow_up