K tym rusakom vo Varoch.....boli sme tam vlani, nehadzal by som ich vsetkych do jedneho vreca. S jednym som sa pravidelne vecer stretaval v saune a trochu sme podebatili. Bol to vlastne Nemec ( do siestich rokov kym nesiel do skoly po rusky ani nevedel ), jeho stari rodicia sa vystahovali do ruska. Prezil vacsinu zivota v Kazachstane a vyse 20 rokov zije v DE, vystahoval sa odtial, aby jeho deti mali nejaku buducnost ( jeho slova). Bolo ich tam takych viac. Boli to zaujimave rozhovory. Vravel ze sa tam nikdy necitil ako doma......aj ked tam vyrastal. Nedokazal sa s nimi mentalne zrast.
Samozrejme ze sme v tych Varoch natrafili aj na typickych predstavitelov ruZZkej spolocnosti ( nevychovani, drzi, nafukani...proste ruska chamrad)
Nechcem tymto prispevkom tuto divoku zberbu obhajovat, mal som k nim despekt a az po dlhsom pokeci sa moj postoj k nim zmenil, aj to iba ako k jednotlivcom, kedze to vlastne rusi neboli, iba pouzivali rustinu.
28.06.2023 - 21:14:09
00
taketo podobne zmiesane pocity som mal. prislo mi zvrhle vsetkych hadzat do jedneho vreca ze len minaju nakradnute peniaze v pohodli varov (aj ked niektori na to vyzerali, preto som mal z tej navstevy zmiesany pocit). urcite je tam kopec pribehov ako ty spominas. podobne je to s ukrajincami (a so vsetkym). lahke je odsudzovat .. ale myslim ze nam ako spolocnosti neprinalezi hejtovat mladych chlapov ktori utiekli pred vojnou z ukrajiny. no a co? kym nie sme nastupeni na hraniciach ze im ideme pomoct, nemame na to proste pravo.
28.06.2023 - 21:45:56
02
jaro1 napísal:
K tym rusakom vo Varoch.....boli sme tam vlani, nehadzal by som ich vsetkych do jedneho vreca. S jednym som sa pravidelne vecer stretaval v saune a trochu sme podebatili. Bol to vlastne Nemec ( do siestich rokov kym nesiel do skoly po rusky ani nevedel ), jeho stari rodicia sa vystahovali do ruska. Prezil vacsinu zivota v Kazachstane a vyse 20 rokov zije v DE, vystahoval sa odtial, aby jeho deti mali nejaku buducnost ( jeho slova). Bolo ich tam takych viac. Boli to zaujimave rozhovory. Vravel ze sa tam nikdy necitil ako doma......aj ked tam vyrastal. Nedokazal sa s nimi mentalne zrast.
Samozrejme ze sme v tych Varoch natrafili aj na typickych predstavitelov ruZZkej spolocnosti ( nevychovani, drzi, nafukani...proste ruska chamrad)
Nechcem tymto prispevkom tuto divoku zberbu obhajovat, mal som k nim despekt a az po dlhsom pokeci sa moj postoj k nim zmenil, aj to iba ako k jednotlivcom, kedze to vlastne rusi neboli, iba pouzivali rustinu.



velka cast expatov, co ci uz dlhodobo ziju ako emigranti, alebo vyrastali v zahranici, sa "v domovskej" krajine neciti ako doma, a dovolim si povedat, ze cim viac na vychod ides od zeleznej opony ides, tym silnejsi tento pocit je a tym menej ludi si dokaze predstavit si ist zit dlhodobo/natrvalo (a duplom ak maju deti), spat do "domovskej" krajiny.

Mna nevynimajuc. Tod aspon moja skusenost, ktora ale moze byt silne ovplyvnena ze nezdielam vela casu s hej-narodniarmi.
28.06.2023 - 23:07:01
00
V Rusku zatkli generála Sergeja Surovikina, píše The Moscow Times s odvolaním sa na dva anonymné zdroje blízke ministerstvu obrany. Zatknutie má súvisieť s Prigožinovou vzburou. O jeho zatknutí písali na sociálnych sieťach už skôr ruskí vojnoví blogeri.
29.06.2023 - 07:32:16
00
https://twitter.com/i/status/1674122337468268546
:y: :y: fajne...

https://twitter.com/andrewofpolesia/status/1674122337468268546 8)
29.06.2023 - 12:16:13
02
mnavak napísal:
nieco stylom “ked uz nemusime pomahat v boji, aspon ofrfleme ze si dovolili ujst pred vojnou”. bolo by zaujimave sledovat ako by sa hejslovac zachovala pri mobilizacii. kedze sme videli dezolatov hromadne podpisovat ze nemozu nosti zbran tak nemam nadeje….ale kricat “nic nerobia a beru nam pracu” alebo “na ukrajincov je ale nasi tru biedu” to vieme:( bol som na vylete v karlovych varoch (chyba).. tam sa nic nezmenilo. rusi a rusky vysmiata, s pocitom ze im to tam patri. tiez mi prislo ze sa len schovavaju kedze doma to stoji za nic. a mozno tam ziju od malicka.. ktovie. pytat sa mi nechcelo..
99% tohoto fora by zdrhlo,na cele s foobarom a marecejom....
29.06.2023 - 13:25:03
00
uprimne. sam neviem ako by som sa zachoval. bojovat za tuto krajinu? nefiem…
29.06.2023 - 14:22:01
00
canopus napísal:
99% tohoto fora by zdrhlo,na cele s foobarom a marecejom....


A co? Ja sa za to vobec nehanbim, som civil ktory sa uspesne vyhol vojencine a nemam jediny dovod hadzat sa niekam do priekopov ked tu na to mame profesionalnu armadu a NATO. Za tento pos*aty stat a jeho zaostalych ovčanov urcite nie.

Ale ty si kludne chod. Len aby to neskoncilo trochu inak ako si fantazirujes podla Seagalovych filmov :D
29.06.2023 - 14:49:05
110
ja som zdrhol preventivne :)
29.06.2023 - 15:18:05
02
Mna udivuje kolko ludi, ci tu alebo z mojho okolia by s kludom anglicana zdrhli hned. Nejde o to, ze by som bojoval za tento stat. Ten mozem ebat. Ale mam tu domov, kde som nieco vybudoval, prezil a nevedel by som to nechat len tak. Hned po napadnuti Ukr som povedal, ze ak Rus dojde aj sem, hned sa hlasim na front. No offense ✌
29.06.2023 - 16:49:51
211
foobar napísal:
A co? Ja sa za to vobec nehanbim, som civil ktory sa uspesne vyhol vojencine a nemam jediny dovod hadzat sa niekam do priekopov ked tu na to mame profesionalnu armadu a NATO. Za tento pos*aty stat a jeho zaostalych ovčanov urcite nie.

Ale ty si kludne chod. Len aby to neskoncilo trochu inak ako si fantazirujes podla Seagalovych filmov :D


hanbiť by si sa mal za to,že si nevychovaný xuj.pubertálne decko bez zodpovednosti ktoré stále kŕmia rodičia.
a vojnu by som takým ako si ty doprial povinnú,aby si konečne dospel.
29.06.2023 - 20:21:54
01
triki, brzdi! To pubertálne decko má určite viac rozumu, ako ty. Sám si sa priznal, že nechodíš voliť.

Pohov! Voľno! Fajčiť povolené.
29.06.2023 - 20:39:52
06
voliť nechodím už dlho,ale žiadnej lúze z výchdu keď sem zas doleze svoje majetky nedám zadarmo to si zapamätaj.dedo musel,ale ja už nie.ani utekať ani sťahovať sa nebudem.
29.06.2023 - 20:43:23
00
Triki, triki, si ty ale ... Však vieš.
29.06.2023 - 20:46:38
02
Vela dovodov sa najde aj tu fore na to aby, som volil radsej pohodlny zivot niekde dalej na zapade v civilizovanom svete, ako skapat za takyto narod niekde v zakope…
29.06.2023 - 21:05:57
03
keyboard_arrow_up