Ahojte,

Mam 3 male dcerky (6, 3, 0). Chcel by som bravat 2 starsie dcerky na cyklovylety.

Po rovinke to v konstalecii zadna detska sedacka plus zapojenie detskeho bajku cez follow-me klasickym trekingovym bajkom este ako-tak davam.

Chcel by som vsak rozsirit nase vylety aj do mensich kopcov alá Male Karpaty a pod. ( nic "extremnejsieho").

Prosim poradte otcovi v nesnázích, ktory uz proste tolko nevladze ani na bajku a ani pri prehliadani recenzii, parametrov.

Aky e-bajk by ste mi na toto odporucali?

Zakladne podmienky, vychodiska:
- moznost upnutia zadnej dets. sedacky na sedlovu tyc
- moznost pripojenia follow-me t.j. pohon stredovy
- dostatocny vykon t.j. baterka asi 900Wh a max. motor. vykon od 500 vyssie, 750
- chcel by som sa zmestit do 2.500 euro
- trekovy bajk


Vsetky dobre mienene rady, odporucania sa cenia.

Dakujem
Tomas

PS: e-shopov je vela, ktory mi odporucate alebo aku predajnu v BA a okoli?
12.07.2023 - 00:08:36
00
Tak asi na začiatku hneď jedna dôležitá informácia: Legálny ebajk s nominálom 500 - 750W nekúpiš, zo zákona je nominálny výkon obmedzený na 250W... To neznamená, že Ti motor krátkodobo nedá viac (aj výrazne viac), ale nie ako non-stop paušál... Čo sa týka 900Wh batérie, tam Ti viem povedať, že trebárs u Crussisu nehľadaj, tam je pri trek/cross max. 720Wh... S Tvojím rozpočtom tiež asi nebude veľmi čo vyskakovať, tak napríklad: http://www.ecyklo.sk/elektrobicykle/trekking-elektrobicykle?product_id=693
12.07.2023 - 08:25:16
01
Predné a zadné sedačky, weehoo, odpružený vozík kolofogo... vystriedali sme veľa. Teraz takto. Deti 4 a 7 rokov. Môžete prísť na pokec aj vyskúšanie :)

Prílohy:

20230530_132249~2.jpg
20230530_132249~2.jpg 382.78 KiB thumb_up2thumb_down

12.07.2023 - 09:07:38
02
Dakujem za info a link.

Ano, tak som to aj ja myslel, ze 250W nominalny vykon a obmedzeny maximalny vykon...co najvacsi, kvoli extra zatazi - dieta v sedacke plus dieta s follow-me. Detto baterka,poňal som to dost jednoducho :-)

Chapem, ze rozpocet 2.5tis nie je vo svete e-bajkov nic moc, ale nejsk som si to vydedukoval, ze ked svokor ma z Mountfieldu jeden z ich vykonnejsich trek bajkov [bafang 500, bateria samsung 900wh] za cca 2.100 EUR, tak za 2,5tis by som mohol dostat nieco o trocha kvalitnejsie, a to hlavne z pohladu montaze a nasledneho servisu. MTF bajk je pre mna asi posledna volba, svokor je s bajkom sice spokojny ale tie zazitky z Mountfield servisu, kde riesili chyby vzniknute pri kompletacii v MF....


Pozrem si ponukany tovar na eshope a po dovolenke sa zastavim v predajni. Asi rovno donesiem aj sedacku a follow-me, nech zistime ci to tam ide dat a bude to spolu "hrať" :-)

Pekny deň
Tomas


Nazgul napísal:
Tak asi na začiatku hneď jedna dôležitá informácia: Legálny ebajk s nominálom 500 - 750W nekúpiš, zo zákona je nominálny výkon obmedzený na 250W... To neznamená, že Ti motor krátkodobo nedá viac (aj výrazne viac), ale nie ako non-stop paušál... Čo sa týka 900Wh batérie, tam Ti viem povedať, že trebárs u Crussisu nehľadaj, tam je pri trek/cross max. 720Wh... S Tvojím rozpočtom tiež asi nebude veľmi čo vyskakovať, tak napríklad: http://www.ecyklo.sk/elektrobicykle/trekking-elektrobicykle?product_id=693
12.07.2023 - 21:19:24
00
Ahoj Marek, dakujem za info, vyzera to velmi dobre na foto :-)

Po dovolenke sa rad zastavim na predajni v DL, ozvem sa.

Pekny den
Tomas


Marek74 napísal:
Predné a zadné sedačky, weehoo, odpružený vozík kolofogo... vystriedali sme veľa. Teraz takto. Deti 4 a 7 rokov. Môžete prísť na pokec aj vyskúšanie :)
12.07.2023 - 21:22:30
00
keyboard_arrow_up