MichalJ napísal:
Ano, neustale meranie kludoveho tepu maju az najnovsie Suunto Vertical, ktore su ale cenovo uplne inde ako spominane hodinky :)

pol Zo zvedavosti (kedze moje hodinky este nemaju ani len opticky senzor), co vsetko si realne tym kludovym tepom sledujes? A teda aj v com vidis prinos toho kontinualneho sledovania HR neustale oproti intervalom?


cely denny suhrn, alebo aj spanok musi byt viac skresleny...dam priklad, ktory sa mi realne deje: sedim pri tepoch cca 50, vybehnem na druhe poschodie, kde si opat sadnem, ked to stihnem medzi meraniami, tak hodinky si v podstate ani nevsimnu ze som mal mozno aj 30sekund tep okolo 100...stale budu ukazovat tych 50 uderov :D ..pre niekoho mozno blbost, mne to pri hodinkach za tie peniaze vadi...a to som bol uz aj zmiereny stym, ze maju len 43mm....ked sa v alze objavili rozbalene instinct 2x za 360€ tak uz nebolo o com rozmyslat...
18.07.2023 - 12:58:20
01
skynet kúpil som tie Suunto 5 Peak.
18.07.2023 - 13:20:51
01
pol napísal:
cely denny suhrn, alebo aj spanok musi byt viac skresleny...dam priklad, ktory sa mi realne deje: sedim pri tepoch cca 50, vybehnem na druhe poschodie, kde si opat sadnem, ked to stihnem medzi meraniami, tak hodinky si v podstate ani nevsimnu ze som mal mozno aj 30sekund tep okolo 100...stale budu ukazovat tych 50 uderov :D ..pre niekoho mozno blbost, mne to pri hodinkach za tie peniaze vadi...a to som bol uz aj zmiereny stym, ze maju len 43mm....ked sa v alze objavili rozbalene instinct 2x za 360€ tak uz nebolo o com rozmyslat...


Chapem, skor som myslel ako ten graf a tie cisla potom interpretujes a co tam vidis a vyuzijes? Co z toho ti realne nieco povie k treningu alebo k zdraviu vseobecne. Ci naozaj vidis, ze tieto rana som mal tep vyssi, ako by som cakal a upravujem potom trening alebo nieco take :)

Ci len pozries, ze mam pekny graf a chcem ho mat kompletny a hotovo? :D
18.07.2023 - 14:38:14
00
vseobecne ked si chory, reps. "mas nieco v sebe", pripadne si pretrenovany mas v klude vyssie pulzy, tak s hodinkami ktore meraju kontinualne tep vies toho o tele viac a prisposobis tomu aj aktivity, mozno zi ale pol napise nieco ine :)
18.07.2023 - 14:45:15
01
tie garmin merajú viacero veličín a z toho ti v apke vyhodia denný výstup, odhalia skôr nejaký trend, než tvoj osobný pocit (ako píše Hak3r počiatočná choroba, únava, pretrenovanie) aklimatizaciu na teplo... ako aj výstupy z tréningu sú už docela komplexné a priamo garmin ti vie ponúknuť odporúčania- tu už ale musíš tie hodinky mat na ruke aj počas spánku
18.07.2023 - 15:01:43
01
Tak ako je pisane vyssie. Napriklad pri covide aj pri vaznejsich ochoreniach mi hodinky vzdy 1-2 noci pred prvymi priznakmi ukazovali velmi vysoke hodnoty pulzu a "stresu" pocas spanku. Celkom sa da podla toho zistit ci sa nieco deje s telom a ci prebieha regeneracia po jazde v poriadku. Castokrat kvoli zdravotnym problemom mam pulz vysoky aj 24h po jazde, tymto si to viem odsledovat a ked to trva dlho, viem ze s tym potrebujem nieco robit. Nemam vyslovene sportove Garminy, iba ich lifestylovu verziu, aj tak statistiky pomozu

MichalJ napísal:
Chapem, skor som myslel ako ten graf a tie cisla potom interpretujes a co tam vidis a vyuzijes? Co z toho ti realne nieco povie k treningu alebo k zdraviu vseobecne. Ci naozaj vidis, ze tieto rana som mal tep vyssi, ako by som cakal a upravujem potom trening alebo nieco take :)

Ci len pozries, ze mam pekny graf a chcem ho mat kompletny a hotovo? :D
18.07.2023 - 15:03:05
02
jurant napísal:
Tak ako je pisane vyssie. Napriklad pri covide aj pri vaznejsich ochoreniach mi hodinky vzdy 1-2 noci pred prvymi priznakmi ukazovali velmi vysoke hodnoty pulzu a "stresu" pocas spanku. Celkom sa da podla toho zistit ci sa nieco deje s telom a ci prebieha regeneracia po jazde v poriadku. Castokrat kvoli zdravotnym problemom mam pulz vysoky aj 24h po jazde, tymto si to viem odsledovat a ked to trva dlho, viem ze s tym potrebujem nieco robit. Nemam vyslovene sportove Garminy, iba ich lifestylovu verziu, aj tak statistiky pomozu

Tie hodiny čo máš sú Venu 2?
18.07.2023 - 16:07:14
00
Áno, Venu 2s
18.07.2023 - 17:34:37
01
Oplatí sa kúpiť remienok na garmin hodinky cez ali ?
22.07.2023 - 15:21:28
00
link ? ja som kupoval nejaky univerzal podľa rozmeru resp. širky remienku a už by sok nekúpil, radšej original
22.07.2023 - 16:07:01
00
Ja mám také nylonové z Ali a teraz prvý gumený a spokojnosť. Ale ako vždy, nebrať tie úplne najlacnejšie - tie mi len veľmi natesno dočiahli do dierok v hodinkách
22.07.2023 - 16:46:22
01
Sovicka30 napísal:
Oplatí sa kúpiť remienok na garmin hodinky cez ali ?
Cenovo sa oplati, avsak musi sadnut material ... Mal som viacero remienkov z AliExpress avsak mne sa z nich robila vyrazka. S Garmin, resp. Apple remienkami som taky problem nemal.
22.07.2023 - 19:52:30
00
Používal som na všetkých predoslych MiBandoch aj teraz Garminoch ramienky z Ali. Ten textilný/nylonovy sa mi osvedčil najviac, nepotí sa pod tým ruka, nosí sa príjemnejšie ako kovový a kožený, aspoň pre mňa.
22.07.2023 - 21:13:40
00
Z Ali mame remienky cela rodina, ja, zena, syn... nie tie najlacnejsie... take, co uz na obrazku vyzeraju kvalitne. Nikto ziadny problem. Pre mna osobne prijemnejsie ako orig Garmin.
24.07.2023 - 11:02:00
00
Ahojte, moje polary vantage v uz dozivaju (baterka) a tak sa pozeram po nahrade. Neviem sa rozhodnut medzi g.forerunner 255 a instinct 2 solar. Aj beham (cesta/les) a aj mtb aj cesta. Design sa mi paci oboch.
24.07.2023 - 11:14:55
00
keyboard_arrow_up