..snad vie ten medved citat :D
18.07.2023 - 19:42:36
02
https://www.ta3.com/clanok/270446/tb-strany-sme-rodina-o-rieseniach-situacii-s-medvedmi
18.07.2023 - 19:53:52
00
Ochranári zverejnili štúdiu, ktorá odhaduje, koľko medveďov je na Slovenskuhttps://www.sopsr.sk/web/?cl=251

Zdá sa, že nám stav dokonca klesá. Nie je mi však úplne jasné, prečo bol vyzbieraný výrazne nižší počet vzoriek ako v minulosti a zároveň nechápem, prečo sa našli iba na cca 1/3 územia?

Prílohy:

Screenshot_20230718_194752_Drive.jpg
Screenshot_20230718_194752_Drive.jpg 120.26 KiB thumb_up0thumb_down

18.07.2023 - 20:07:46
01
Oni si urobia cisla ake chcu a kedze nie je iny organ ktory by to urobil poriadne tak ich data su oficialne a nemenne. Tak jak nas krmia politici sr4ck4mi tak aj ŠOP.
18.07.2023 - 20:18:19
02
moc dlhe, vela cudzich slov a este v cudzom jazyku, to nebude mat uspech
18.07.2023 - 20:26:09
00
nuz ked vidim tu mapku - len u nas viem o niekolkych (pravdepodobne to bude aj nad 10) kusoch ktore tam zaznacene niesu. asi sa im nechcelo ist hladat hovna na druhu stranu kopca. takze si o tej ich studii myslim svoje. asi spravili aby bolo urobene, cisla ako odhadovany pocet mrtvych pocas kovidu.
18.07.2023 - 20:38:55
05
To, že ty vidíš h... medveďa dnes, neznamená, že tam sedel a čakal na sčítanie aj v roku 2019-2021 kedy boli zbierané vzorky ;) Pozri mapku priamych príbuzenských vzťahov, ako ďaleko sa napríklad dokáže dostať súrodenec a prečo sa na iných územiach zasa medvede nepresúvajú ;) Je jasné, že sa nedá odchytiť každý medveď, ani tí, ktorí monitorovali a zbierali vzorky, nemuseli byť tí najzodpovednejší, ale s tým sa v štúdii aj ráta, a teda nie vždy bolo možné použiť všetky metódy sčítania, pretože nebola len jedna. Treba si tých 77 strán prečítať najskôr ;)
Niektoré cudzie slová treba fakt vyhľadať, ale dá sa to pochopiť.

Toto bola kniha na dnes, kým príde tá o MACKOVI PÚ :lol:
18.07.2023 - 21:25:37
01
Volodja S nikým tu osobne nebojujem, kým sa osobne nezačne diskutujúci vyjadrovať ku mne. Myslím si, že svojim vyjadrením si prekročil mieru slušnosti a uchýlil si sa k osočovaniu, Navrhujem ti sa ospravedlniť .
18.07.2023 - 21:35:29
00
PINY nie hovna ani pribuzni. vieme kde su, ake maju vacsinou trasy. to niesu prebehlici z druhej strany kopca. to su domaci mackovia ktori sa navyse rozrastaju. v okoli kde sa zdrzujem najcastejsie viem o lokalitach kde si treba davat pozor, byt hlucnejsi. ktore navstevujem menej casto. tieto lokality sa obcas aj menia, no rozrastaju sa a nieje to ziadna novinka. pobehovali tu aj v 2019-2021.
vtedy prave jedna mevedica co mala dve male chodila pravidelne kazdy den od Zavady do sedla a na vecer naspat. par stretov bolo ale len zarucala a utekala prec. uz tusim nechodi. mlade su uz asi velke lebo nam tu zacali behat kade tade po dedinach kde este maco nebol. asi hladaju kde by sa usalasili.
v minulosti tu v okoli tiez boli mackovia - hlavne na jesen chodili do koncovych dedin na ovocie. no napriek tomu ze tu chodim na turistiku a na bike od maleho decka, stopy som zacal vidat az posledne roky. bud ich je viacej alebo maju viac odvahy a su blizsie k ludom, nie len zalezeny kdesi daleko v lese a dolinach kam nikto nechodi.
18.07.2023 - 21:43:51
00
Gusto0 napísal:
PINY nie hovna ani pribuzni. vieme kde su, ake maju vacsinou trasy. to niesu prebehlici z druhej strany kopca. to su domaci mackovia ktori sa navyse rozrastaju. v okoli kde sa zdrzujem najcastejsie viem o lokalitach kde si treba davat pozor, byt hlucnejsi. ktore navstevujem menej casto. tieto lokality sa obcas aj menia, no rozrastaju sa a nieje to ziadna novinka. pobehovali tu aj v 2019-2021.
vtedy prave jedna mevedica co mala dve male chodila pravidelne kazdy den od Zavady do sedla a na vecer naspat. par stretov bolo ale len zarucala a utekala prec. uz tusim nechodi. mlade su uz asi velke lebo nam tu zacali behat kade tade po dedinach kde este maco nebol. asi hladaju kde by sa usalasili.
v minulosti tu v okoli tiez boli mackovia - hlavne na jesen chodili do koncovych dedin na ovocie. no napriek tomu ze tu chodim na turistiku a na bike od maleho decka, stopy som zacal vidat az posledne roky. bud ich je viacej alebo maju viac odvahy a su blizsie k ludom, nie len zalezeny kdesi daleko v lese a dolinach kam nikto nechodi.


No vidíš a ešte ani jeden ťa nezjedol ;) Za medvede v obývaných oblastiach si môžeme sami. A príklad o kosatkách v tej štúdii je výborný príklad, treba sa nad ním zamyslieť ;) Vidíme sa v piatok na pretekoch, v sobotu to môžeme pri pive rozobrať , ak ma nezožerie medveď ;) :lol:
18.07.2023 - 21:55:08
01
jasne ze ta nezje. niesi jeho potrava. ide o stret snim ktory nikdy nevies ako skonci. ako vazne sa mi nechce lezat niekde v nemocnici pozasivany, preto sa snazim vyhnut lokalitam kde su a ked tam som tak minimalizovat riziko. samotny stret uz neriesim (maco vyriesi) - tie trapne odporucania ludi ktori v takej situacii asi ani nikdy neboli.
18.07.2023 - 22:07:48
00
999 prispevok, dobry vykon, dalsi uz bude 1000 cka PINY :-D
18.07.2023 - 22:13:06
00
V medvedej otázke sa často objavuje argumentácia "ja som nevidel / nezažil = problém buď neexistuje alebo je zveličený". Pripomeňme si, obdobne to bolo cca 3 roky späť pri Covide :) Mnoho ľudí sa vtedy náramne hnevalo a dnes robia to isté.
18.07.2023 - 22:19:26
01
Izzy68 napísal:
999 prispevok, dobry vykon, dalsi uz bude 1000 cka PINY :-D



Len kvôli Tebe to teda zaokrúhlim :lol:
Také krásne číslo, asi by som už nemala písať nikde nič :D Dám si to ako BOBRÍKA MLČANIA :lol:
18.07.2023 - 22:22:09
00
Tak na toho bobra si dokonca v správnej téme :y:
18.07.2023 - 22:23:31
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up