OK, Pali. To s tými páčikmi mi príde také, jemne povedané, matovičovské. ale OK, peace.
26.07.2023 - 22:43:32
00
Vox populi, vox Dei. To, ze je Palo z TT je iba nahoda. :lol:
Ja som sice v duchu reagoval ako PaloTT, (a tiez som to nemyslel v zlom) no musim zahanbene aj s Lacom suhlasit. Takze pacik neudelim.
Sinead bola moja pubertalna platonicka laska, nespocitam to mnozstvo odtancovanych plouzakov na jej hit. ;(
26.07.2023 - 22:59:56
00
laco je ok, bol som s ním dnes , len neviem, či pred, alebo po aplikácii
26.07.2023 - 23:25:25
10
Mna tato slovna 'prestrelka' aspon prinútila precitat si nieco o tej chorobe.
Ziaden zly umysel (dokonca ani nesikovnost/kostrbatost/dvojzmyselnost) som v tom od PalaTT nevidel
26.07.2023 - 23:33:27
00
Ostaňme pri tom, že počas aplikácie. 😀
26.07.2023 - 23:34:14
02
Palo TT napísal:
Osobne radsej Dolores. Mali toho viacej spolocneho. Okrem Irska aj bipolar disorder a kopec problemov. RIP.


Ja som to pochopil takto. Nevidim tam ziadny utok na psychicku chorobu.

Osobne mam radsej Dolores.
Mimochodom, mali toho spolocneho viacej. Okrem Irska aj bipolar disorder a kopec problemov. RIP.
26.07.2023 - 23:35:10
00
Vzdávam sa. 😀

... radšej.
26.07.2023 - 23:36:42
00
Dudo napísal:
Vox populi, vox Dei. To, ze je Palo z TT je iba nahoda. :lol:
Ja som sice v duchu reagoval ako PaloTT, (a tiez som to nemyslel v zlom) no musim zahanbene aj s Lacom suhlasit. Takze pacik neudelim.

Som sa chystal tiez napisat, ze vsak som z Trnavy, ale predbehol si ma :)
Otazka je, ci suhlasis s tym, ze ten moj prispevok je ostrakizovanie psychiatrickych diagnoz alebo s tym, ze moja anketa je matovicovska.
Ta anketa mi napadla ako najjednoduchsia spatna vazba na overenie vnimania toho co pisem ostatnymi. Je verejna, ale primarme pre moje interne potreby. Laca presviedcat nepotrebujem.

Este jedna poznamka, ked uz sa diskusia rozbehla tymto smerom:
Laco, ktory ma obvinil ostrakizovania psychiatrickych diagnoz pouzil v negativnom vyzname pojem matovicovsky.
To je OK? Co tym chcel vlastne povedat? Co pod pojmom matovicovsky vnimate vy?

Ja sa prave pri mene Matovic uplne vazne zamyslam nad otazkami, ci jeho spravanie je len povaha, alebo dosledok a nezvladany boj s psychiatrickou chorobou, ktoremu nesmierne narocna funkcia, ktoru zastaval urcite neprospievala. Ak pripustime moznost, ze je to psychiatricka diagnoza ma verejnost pravo o tom vediet?
Je to jeho osobna vec a nechame si radsej rozvratit cely stat, alebo by nemal zastavat takuto narocnu funkciu...
https://dennikn.sk/3447036/psychiater-peter-huncik-ak-filtrujeme-vodicov-autobusov-preco-nie-poslancov-demokraciu-by-sme-mali-ochranit-sami-pred-sebou/?cst=ae14720c19743cff65dfb8a3b34c342b3e3dc5a13efa14f233367644a6c31d7d
27.07.2023 - 00:26:51
00
Tento tvoj príspevok, to už je načo, Pali?

Však som sa už vzdal. Ser na to!

Aj tak tie naše žabomyšie vojny nikoho nezaujímajú.
27.07.2023 - 00:32:30
03
Vráťme sa k podstate:

thumb_up0thumb_down
27.07.2023 - 01:45:06
42
Ja to stale beriem ako diskusiu o vselicom, co ma zaujma (napr. aj spominany Matovic) a nie ako vojnu, v ktorej potrebujem niekoho porazit. Tu diskusiu si svojimi prispevkami smeroval prave ty, ked si napisal, ze Sinead bola vyborna a ja som si vtedy uvedomil, ze od nej registrujem len jednu jedinu pesnicku a spomenul si na jej krajanku, ktora sice nevystupovala solovo, ale ich hudba na mne zanechala hlbsiu stopu a s ktorou mali vela spolocneho.
Ono cela tato tema je bizar a o politike mame inu temu na to urcenu.
Dam aj ja hudobny youtube link na pripomenutie a podme dalej (tym nemyslim pokracovat v tejto diskusii :) ).
27.07.2023 - 07:17:57
00
Potlapkajte sa po pleci a problém sup pod koberec 😄 Pekne slovenské riešenie, som na vás hrdý.
27.07.2023 - 07:25:05
00
Ktory problem myslis? Matovic zatial nie je politicka mrtvola, diskutujme preto o nom v teme politika :lol:
A to ze dvaja ludia maju na nieco odlisny nazor, alebo jednu udalost si interpretuju odlisne nie je problem. Vydiskutuju si svoj postoj a aj ked sa nezhodnu, nemusia sa predsa nenavidiet, urazat, prestat komunikovat... Bud na nas hrdy.
27.07.2023 - 07:32:23
03
Asi starnem, keď v mojich playlistoch začína byť viac tých, čo už nie sú medzi nami. Sinead som mal rád okrem jej sólových vecí napríklad aj pri spolupráci s Massive Attack.

A k tej diskusii, tiež si nemyslím, že PaloTT svoj pôvodný príspevok formuloval nejako dehonestujúco, na druhej strane je pravda, že u nás sa psychické choroby vo veľkej miere berú ako by za to ten dotyčný mohol, prípadne sa zľahčuje to, aký to má dopad na jeho život(ak je niekto na vozíku, tak je to zrejmé, ale ak má napríklad depresiu tak mu "nič nie je").
27.07.2023 - 07:36:35
03
Hej, dnes psychicky chorý človek je v SR väčšinou niečo hrozné, hodné odsúdenia, posmeskov a hanby.

Na druhej strane, ohováranie je väčšinou poza chrbát a pri konfrontácii sa k nim naopak pristupuje ako k nejakým invalidnom a chodí sa popri nich po špičkách...

Co vidieť aj v tejto diskusii kde bol Laco úplne mimo, ale nikto mu to poriadne nepovie.
27.07.2023 - 12:16:26
00
keyboard_arrow_up