nahodou som si pustil jednu vykopavku. Nevedel som, ze uz vtedy fical Soros :-D

kto nechce cakat, tak [1:00]
thumb_up0thumb_down
03.08.2023 - 08:36:09
05
Dudo napísal:
Lebo máme školstvo na sračky...


Nemám rád, keď sa všetko hádže na školstvo. Myslím, že aj keď to je hlavne o zle nastavenom systéme, tak je dosť učiteľov, ktorí sa snažia rozvíjať kritické myslenie. Podľa mňa je to skôr základ svetonázoru v rodine...

No a ľudia, ktorí niečo nezažili, tak si ťažko predstavia to, čo sa v minulosti dialo. Preto sa ľudstvo nevie nikdy poučiť z histórie. Ľudia potrebujú utrpenie zažiť, aby ich to aspoň pár generácií držalo. O sto, dvesto rokov bude napr. nejaký holokaust len kvapka v dejinách ľudstva. Koho to bude zaujímať. Mladých ľudí?

Toto nie je len problém Slovenska...
03.08.2023 - 09:41:52
02
Zial par jednotlivcov, ktori robia nadpracu to nezachrani. O dejepise radsej pomlcim, no v osnovach uplne absentuju:
- kriticke myslenie, citanie s porozumenim, schopnost diskutovat na rozne temy (retorika a argumentacia), filozofia a svetonazory, zaklady ekonomickeho myslenia a hospodarenie, financna gramotnost atd atd. To, ze sa niekde okrajovo vyskytnu popri memorovani kravin je absolutne nedostacujuce v rozsahu, o ktorom pisem.

Napr. take chapanie suvislosti mozem zacat tym, ze spojim prirodovedne smery do jedneho predmetu, nemozem ucit zvlast matiku, fyziku a ekonomiu, chemiu, biologiu a vlastivedu. Uz na prvom stupni cloviecik pochopi, ze vsetko so vsetkym suvisi, dalej je jednoduchsie aplikovat prepojenia v inych smeroch v daslom stupni.

Prave skola ma doplnit chybajuce vedomosti z rodiny, ved v skole dieta travi xkrat viac casu ako s rodinou (ak opomeniem dobu spanku). A neteoretizujem, vychadzam z vlastnej skusenosti porovnania skolstva tu a vonku.
03.08.2023 - 10:01:07
06
Dudo bol by z teba uzitocny minister skolstva, akurat sa bojim ze by si velmi rychlo narazil na klerofasisticke reziduum v spolocnosti ... problem ktory vidim je aj to ze ak by sme aj rovno dnes narovnali pokrivene skolstvo tak benefit sa prejavi az o dve generacie ...
03.08.2023 - 10:29:29
03
Samozrejme, preto to nik neriesi. Uplne identicky problem dlhodobeho dopadu je s prevenciou chorobnosti a malusovanim resp. bonusovanim starostlivosti o zdravie s dodatocnym vplyvom na dochodkovy vek a kvalitu zitia + dopad na zdravotny a socialny system okrem dopadu demografie. Politicky NERIESITELNE
03.08.2023 - 10:35:46
00
Ja som síce bez skúseností so zahraničným školstvom, len so študentami študujúcimi v zahraničí. Ale bez akéhokoľvek zhadzovania nášho systému a pedagógov mi ani jeden zatiaľ nepotvrdil napríklad ten náš dôraz na tzv. absolútnu vyváženosť, keď sa berie názor skutočného experta a úplného debila ako rovnocenný s tým, že študent si podľa vlastného uváženia (nie faktov) vyberie stranu na ktorú sa prikloní (toto je celkom určite nové, počas môjho štúdia som to nezachytil). Preto som bohužiaľ po zverejnení prieskumu, že učitelia celkom bežne odporúčajú ZaV alebo HS ako dôveryhodný zdroj informácií ani nebol šokovaný a trend vo výsledkoch PISA testov ma tiež veľmi neprekvapil ...
03.08.2023 - 10:39:55
05
gebula napísal:
Ja som síce bez skúseností so zahraničným školstvom, len so študentami študujúcimi v zahraničí. Ale bez akéhokoľvek zhadzovania nášho systému a pedagógov mi ani jeden zatiaľ nepotvrdil napríklad ten náš dôraz na tzv. absolútnu vyváženosť, keď sa berie názor skutočného experta a úplného debila ako rovnocenný s tým, že študent si podľa vlastného uváženia (nie faktov) vyberie stranu na ktorú sa prikloní (toto je celkom určite nové, počas môjho štúdia som to nezachytil). Preto som bohužiaľ po zverejnení prieskumu, že učitelia celkom bežne odporúčajú ZaV alebo HS ako dôveryhodný zdroj informácií ani nebol šokovaný a trend vo výsledkoch PISA testov ma tiež veľmi neprekvapil ...

To sa deje bohužiaľ asi v celej Európe. Kadejaký s prepáčením "debil" môže šíriť propagandu napríklad aj na školách. Maximálny dôraz sa kladie na slobodu myslenia, pritom sa nenesie zodpovednosť za to, že ak sa slobodne vyjadrujem, tak musím mať všetko podložené faktami.
Napríklad aj v Čechách majú podobné indivíduá.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ucitelka-vyrok-propaganda-ukrajina-vypoved-soud.A220801_105413_domaci_lisv

https://robertcapek.cz/martina-bednarova-uz-nesmi-k-zakum-nikdy-a-nikde/
03.08.2023 - 11:58:45
00
Len u nás je takto "špeciálne" nastavených 50% ľudí, inde oveľa menej.
03.08.2023 - 12:34:48
00
gebula napísal:
keď sa berie názor skutočného experta a úplného debila ako rovnocenný

alebo
keď sa berie hlas skutočného experta a úplného debila ako rovnocenný pri voľbách
alebo
keď sa berie názor skutočného experta a úplného debila ako rovnocenný pri Covide
03.08.2023 - 13:27:42
00
tak napr. prof. Krčméry a Jarčuška boli debili a .Fi**,Su***,......experti
03.08.2023 - 13:35:44
00
Nie je v zaujme (bezneho, 'sebeckeho') politika mat vzdelanu, chapajucu a kriticky mysliacu vacsinu. Tych opacnych sa lahsie manipuluje.
03.08.2023 - 22:33:33
02
niečo málo o Kočnerovi a vražde
https://dennikn.sk/3507486/za-kocnerovu-vinu-z-vrazdy-kuciaka-hlasoval-sudca-pikna-pise-o-threeme-svedkoch-aj-peniazoch/?ref=tit1
04.08.2023 - 14:03:53
01
pbs.twimg.com
:y: :y: :y: :y:
04.08.2023 - 16:01:21
06
takáto je realita v Ruzku-otvor si hubu,a z basy už živý nevyjdeš:

https://dennikn.sk/3508402/rusky-sud-to-dal-na-stalina-hoci-je-navalnyj-uz-vo-vazeni-odsudili-ho-na-dalsich-19-rokov/?ref=mwat

„Rusko sa potáca buď v kaluži blata, alebo krvi. S polámanými kosťami, chudobným okradnutým obyvateľstvom, zatiaľ čo okolo neho ležia desaťtisíce mŕtvych v najhlúpejšej a najnezmyselnejšej vojne 21. storočia. Ale skôr či neskôr, samozrejme, opäť povstane,“ povedal Navaľnyj vo svojom poslednom slove, ktoré zverejnili jeho spolupracovníci.
04.08.2023 - 18:50:28
01
Dano5 napísal:
.Ale skôr či neskôr, samozrejme, opäť povstane,“


Ja históriu vôbec neovládam tak sa chcem znalých opýtať ktorú udalosť mal asi na mysli keď použil slovo "opäť"
05.08.2023 - 20:10:34
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up