Ľudia od nepamäti robia bláznivé veci a prekonávajú samých seba a stravu a žiadne sociálne siete k tomu nepotrebujú. Tie sú tu len nato aby inšpirovali nás ostatných.
13.08.2023 - 09:00:53
22
Kde sa v ludoch berie to presvedcenie, ze clovek, ktory vyjadri nejaky svoj subjektivny nazor nie schopny pochopenia/empatie? Snad za tym nie je nejaka forma povysenectva. :-)

Mne osobne euforia z dosiahnuteho extrem. vykonu ani uznanie druhych nevyvazi to fyzicke utrpenie, preto myslim, ze nie je co zavidiet. ;-)

Laco1993 Ked ti ako prva reakcia na moj prispevok napadla zavist, snad to nebol ani jeden z tvojich dovodov na podujatie sa na double everestingu.
13.08.2023 - 09:05:15
00
user_id napísal:
PINY Zeby na STRAVA vznikala kopa takych vyziev?


strava ich len zaznamenava. vznikli by tak ci tak. staci kopec o ktorom vies ake ma prevysenie x pocet vyslapov - nepotrebujes ani tachometer. strava je len siet na zdielanie v ramci komunity sportovcov - tak ako ked sem postnes fotky z vyjazdu - ale keby si aj nepostol, na ten vyjazd by si siel. je mi jasne ze vela ludi by take veci nebyt stravy nerobilo, ale netrapia ma. je vela ludi co by take veci robilo aj bez stravy. a je vela takych co nieco take aj bez stravy robi a nezdiela.
13.08.2023 - 09:31:59
03
bez ohladu na to koho nazor je pravdivy ci dolezity som ja presvedceny ze bez Stravy by tu na MTBIkeri ziadny Everesting nebol aj ked Everesting ako taky existoval a vznikol uz davno. Tak ako nebyt socialnych sieti nie su ziadne vyzvy ako Ice bucket a podobne. To ze niekto sa rad hecne je super, ved zivot je o vyzvach, ale nemyslim si ze tvrdenia ze bez Stravy by tito ludia robili Everesting nie su podla mna moc pravdive :) kazdopadne moj osobny pohlad /ktory nikoho nemusi zaujimat/ je taky ze v tom nic nevidim a nijako to neobdivujem. Je super ze ma niekto taku kondicku, ale to je tak vsetko.
13.08.2023 - 09:55:10
07
Je to téma extrémne športové výkony. Niekto tu dá extrémny športový výkon a stále sa musí nájsť niekto kto to ofrfle resp ma k tomu zbytočne pindy. Mňa keď nejaká téma nezaujíma tak ju neotvorim a už vôbec ma nenapadne ju komentovať.
13.08.2023 - 10:42:45
47
Cize v tejto teme je povolene len ospevovanie extremnych vykonov a potlapkavanie po pleci. Znacim si.
13.08.2023 - 11:21:40
00
Hack3r ja som sa o everestingu nedozvedel zo stravy ani tu z fora. davno pred covidom ktory ho vieme preco spopularizoval som niekde cital clanok dokonca myslim mimo sr stranok.
bol to naozaj sportovy vykon. da sa povedat nieco ako vystup na Everest - lenze ci chces ci nechces takmer vzdy sa casom z takych vykonov stane cirkus - ako vystup na Everest.

tu sa ale nemusim tlacit s ostatnymi. v ramci vytrvalostneho treningu alebo len tak pre seba si ho mozem niekde v klude natocit. a ano dam si ho aj na stravu aj sa zapisem do siene - pre moj dobry pocit. zatial mam uznanych 10k v ramci 24h preteku a na jesen ak pocasie da sa mozno podari aj ten klasicky hore-dole - len tak pre radost a spestrenie cyklistickeho zivota.
13.08.2023 - 11:43:13
02
ja nespochybnujem vykon a aj som to napisal, ale zacalo sa o tom diskutovat a kedze je toto diskusne forum napisal som svoj nazor. ja neberiem nikomu jeho nazor a postoj na toto a ja nemusim mat zakonite pravdu, ale diskutujeme a o tom to je. ved jasne ze ludia sa hecuju neustale na nove vyzvy, len od kedy je internet robia sa taketo veci velakrat /nie vacsinou/ len kvoli fotke alebo zaznamu na socialnu siet. teraz nenarazam na bikerov tu. Ale pre mna by bol skutocny everesting ist dajme tomu z podunajskej niziny do alp a pocas toho jednou trasou nastupat 8848m vyskovych, pred tymto by som dal klobuk dole. ale tieto "laboratorne everestingy" mi hlava neberie. chodit hore dole na biku den, alebo dva do kopceka :) ale hovorim je to moj pohlad, nic viac. 100 ludi 100 chuti
13.08.2023 - 11:58:08
04
Hack3r napísal:
ja nespochybnujem vykon a aj som to napisal, ale zacalo sa o tom diskutovat a kedze je toto diskusne forum napisal som svoj nazor. ja neberiem nikomu jeho nazor a postoj na toto a ja nemusim mat zakonite pravdu, ale diskutujeme a o tom to je. ved jasne ze ludia sa hecuju neustale na nove vyzvy, len od kedy je internet robia sa taketo veci velakrat /nie vacsinou/ len kvoli fotke alebo zaznamu na socialnu siet. teraz nenarazam na bikerov tu. Ale pre mna by bol skutocny everesting ist dajme tomu z podunajskej niziny do alp a pocas toho jednou trasou nastupat 8848m vyskovych, pred tymto by som dal klobuk dole. ale tieto "laboratorne everestingy" mi hlava neberie. chodit hore dole na biku den, alebo dva do kopceka :) ale hovorim je to moj pohlad, nic viac. 100 ludi 100 chuti



Nech sa páči, tu ho máš ;)

https://www.strava.com/activities/8990291024?utm_source=com.strava&utm_medium=referral

To, že tu nedávame svoje výjazdy nad 4000-5000 m prevýšenie neznamená, že ich nerobíme. Ale to je jedno.
Nemala som to sem dávať vôbec.
My sa dokážeme s kamarátmi podporiť a vyjadriť si vzájomne obdiv a rešpekt, pretože vieme koľko úsilia to stálo.
Nie všetci sú toho ale schopní. Každý je nejaký. Pre mňa sú výkony iných motiváciou. Pre koho nie sú, nemusí ich hneď dehonestovať alebo zbytočne komentovať.
13.08.2023 - 12:30:29
07
Hack3r napísal:
.... Ale pre mna by bol skutocny everesting ist dajme tomu z podunajskej niziny do alp a pocas toho jednou trasou nastupat 8848m vyskovych, pred tymto by som dal klobuk dole. ale tieto "laboratorne everestingy" mi hlava neberie. chodit hore dole na biku den, alebo dva do kopceka :) ale hovorim je to moj pohlad, nic viac. 100 ludi 100 chuti


alebo ked uz everesting na jednom kopceku, tak pekne so vsetkymi zasobami na chrbte, bez base campu so zasobami :-P
13.08.2023 - 12:41:39
00
mozes za jednu jazdu ale musis mat 10k. casovo obmedzene to nieje ale musi to byt jedna jazda - myslim bez spanku. my sme v podstate na 400ultra mali cca 8800vm

ono aj ten laboratorny everesting je dobry trennig ak sa niekam alebo na nieco chystas. mozno by ma sameho nieco take nenapadlo ale vdaka za taku myslienku. dovtedy som nezvykol opakovat stupania. ak som chcel vyskove tak som planoval jazdu. toto usetri cas, km, nieje to az tak zavysle od pocasia - ked je vsade naliatej vody a pod. alebo hrozia burky. vies to kedykolvek ukoncit.
13.08.2023 - 13:15:14
00
Tak tak Gusto0 a keďže je o týžďneň náš milovaný Dubničák tak sa treba "správne" pripraviť. Za mňa včera Butkov štverák vol.4 (3000vm, 16x, 4:32h). Chcem ísť pod 7 hod. Hard.
13.08.2023 - 17:39:47
02
PINY napísal:
Nech sa páči, tu ho máš ;)

https://www.strava.com/activities/8990291024?utm_source=com.strava&utm_medium=referral

To, že tu nedávame svoje výjazdy nad 4000-5000 m prevýšenie neznamená, že ich nerobíme. Ale to je jedno.
Nemala som to sem dávať vôbec.
My sa dokážeme s kamarátmi podporiť a vyjadriť si vzájomne obdiv a rešpekt, pretože vieme koľko úsilia to stálo.
Nie všetci sú toho ale schopní. Každý je nejaký. Pre mňa sú výkony iných motiváciou. Pre koho nie sú, nemusí ich hneď dehonestovať alebo zbytočne komentovať.


Nevymyslaj, super baba ako ty si predsa nenecha pokazit radost dakym prdom do vetra z internetov. Ludia dokazu zhejtovat uplne vsetko. Sme tu vo velkej krcme, tak je tu aj kopa najroznejsich nazorov a "nazorov". Ale stale sa najde viac takych, co sa potesia spolu s tebou. Ja napr. ani nedavam vzdy paciky a komenty, ale svoj imaginarny klobuk som snal a tvoj post ma uprimne potesil. Takze keep going girl ;)
14.08.2023 - 11:53:05
22
ja Piny fandim a obdivujem co dokazala resp dokazuje, mam ju aj na Strave a tam jej to lajkujem, az to nevyznie ze som zatrpknuty chui :D len som sa asi trochu zbytocne rozpisal na tuto temu. rano mudrejsie vecera :D
14.08.2023 - 11:58:47
00
Je pravdou to, že exixstencia aplikacii umožňujúcich zaznamenávanie aktivít podporila ich počet, lebo ľudia takto nemusia čakať na oficiálne podujatia. Prv keď nebola strava, bola krčma a krčmové reči. Asi 25 rokov dozadu s kamošom sme vzali na 60km výjazd úspešného podnikateľa s novou výbavou, páčilo sa mu, počkali sme ho, občas som ho v stúpaní potlačil,ale to mi zakázal, že čo keby nás niekto známy videl. Po čase stretnem kámoša a ten vravel, že v krčme už je výjazd natiahnutý z 60 km na 100 a musel nás ťahať a čakať... :-)
14.08.2023 - 12:01:40
00
keyboard_arrow_up