brozekvladimir napísal:
Ahojte, dobre chápem že ak mám kluky M8100 môžem použiť tento wattmeter s pôvodným prevodníkom ?
https://xcadey.com/product/xpower-s-shimano-mtb-100bcd/
Niečo podobné tu bolo s meračom Sigeyi AXO.
Diki


Áno pôvodný prevodník M8100 sa dá odšrôbovať z pavúka ( treba byť opatrný a nestrhnúť skrutky) a potom uchytiť na ten powermeter. Rovnaký systém má aj Sigeyi, dával som tu aj fotky v tejto téme.
14.08.2023 - 17:10:12
00
martinzz napísal:
a ten xcadey sa ti zmestil do ramu canyonu?

Áno, ale nejakú tenkú podložku pod kľuku som pridával, aby bola bezpečná medzera.
14.08.2023 - 18:08:01
00
Tiez som tak rozmyslal, ze dat 1mm podlozku. Asi si ale posielal svoju kluku na instalaciu, ze?
14.08.2023 - 20:33:07
00
Áno, 1 mm podložku, kľuku som posielal vlastnú.

Mimochodom, už som to otvoril, bolo to zvnútra nejakým čiernym tmelom prilepené. Žiaľ, do tmelu sa prilepil čierny káblik z konektoru pre nabíjanie, sa mi odtrhol, ale pripájkujem späť. Nechal som to otvorené sušiť na slnku, potom dám vedieť, či bude fungovať.
15.08.2023 - 06:15:09
00
Tak po takmer týždni som sa vrátil, ale senzor nefunguje ani po vyčistení plošáku - po pohnutí sa rýchlo rozbliká zelená kontrolka na niekoľko minút. Mobil nevidí žiadne zariadenie (cez Bluetooth), ani cyklopočítač (cez ANT+).

Pripájam fotku (ešte pred čistením) - tam na okraji vidno, kde bol "pricviknutý" káblik, pravdepodobne tadiaľ sa tam dostala voda. Prekvapilo ma, že do kľuky nie je nič frézované, je to len prilepené.
Príloha:
Komentár súboru: senzor pred čistením
XCADEY XPOWER-L.jpg
XCADEY XPOWER-L.jpg 260.71 KiB thumb_up0thumb_down



EDIT: Po ďalších pokusoch o vyčistenie (z druhej strany plošáku boli rohy dosť poškodené vodou, zelené povlaky) sa chvíľami senzor objavoval pri skenovaní, ale bolo to skôr pri dotyku nejakých súčiastok (označil som na druhej fotke z mobilu). Musel som odpojiť nabíjacie kábliky, aby som sa tam dostal. Po dokončení zase nejde, ale už ani nebliká.
Príloha:
Komentár súboru: druhá strana plošáku, po vyšistení
XCADEY XPOWER-L plošák.jpg
XCADEY XPOWER-L plošák.jpg 123.99 KiB thumb_up0thumb_down

20.08.2023 - 12:53:15
00
Senzorove vlakna sa priliepaju. No, moze byt bud zaoxidovany kontakt, studeny spoj (asi skor nie), oxidacny prepoj .. suciastky su asi ok, ked sa objavoval.
Skus to dokladne popozerat pod lupo, nahrej to horkovzdusnou pistlou, alebo pod.
21.08.2023 - 13:47:30
00
Dpc 🤣 teraz mne na poslednom vyjazde nemeral watmeter, reku vybita bateria… nabil som a furt svieti. 🤦🏻‍♂️
Xcadey spider Gen2
26.08.2023 - 17:30:33
00
lto Bez nanesenia tavidla urcite nenahrievat. To tie spoje este viac dodrbes.
26.08.2023 - 18:19:15
00
presiel som z lavoklukovych wattmetrov Stages na pedale Favero Assioma Duo a zistil som zaujimave veci. Pedale nameraju cca 10-15W NP vyssi vykon pri cca 2 hod vyjazde, oproti Stages na lavej kluke. Mam svoje treningove okruhy kde sa to da celkom slusne porovnat. Bude to asi tym, ze mam lavu nohu postatne slabsiu. Vidim to az teraz pri Assioma Duo, kde sa porovnava vykon pravej a lavej nohy. Na cestaku mam hodnoty 45%-55% cize lava noha sa "flaka", alebo mam zlu techniku slapania. Na triatlonovej koze v aero polohe je to uz lepsie, rozdiel je mensi. Preto si myslim, ze ak som mal watty merane len z lavej slabsej, nohy boli aj vysledne hodnoty nizsie. Cenovo Assioma Duo pedale o vela neprekrocili 500€ ( mam dobreho dodavatela :P ). Zatial som s nimi spokojny.
27.08.2023 - 15:12:18
00
Ono v podstate veľa ľuďom to môže byť jedno, ak berú wattmeter len na tréning a porovnávanie sa sám so sebou. Bude ti síce ukazovať nižšie čísl, ako by si mohol mať, ale to je tak max keď sa chceš niekde chváliť ?

Praktický význam mať wattmeter, čo meria obe strany je asi najmä v prípade ako spomínaš ty. Keď má človek dva biky a pomer ľavá/pravá je iný. Vtedy totiž tie čísla nemusia úplne sedieť.

Alebo čo mi prišlo veľmi zaujímavé, čo som čítal tuším u DC RainMaker - Sú ľudia, ktorým sa ten pomer pravá/ľavá mení podľa záťaže a únavy. Vtedy tie čísla už môžu byť klamlivé, ak ti wattmeter meria len ľavú novú.
27.08.2023 - 16:07:41
00
Ten pomer L/R som nejako nevnímal a ani nemyslel, že to nejako Xcadey meria presne. To sa dá považovať za naozaj lacný powermeter, samozrejme verzia spider. Dávalo mi to väčšinou 51/49%, potom mi to raz začalo ukazovať 37/63% a hovorím si, že no čo...za málo peňazí nečakaj hodne muziky...lenže s tým údajom prišla aj mega bolesť kolena asi z boreliózy, z ktorej sa liečim. Potom som musel znížiť záťaž bicyklovania a postupne sa mi vyrovnal záber nôh na 45/55 - 46/54%. Lepšie sa mi zatiaľ nepodarilo to zrehabilitovať. Takže za mňa je tento údaj veľmi zaujímavou diagnostickou pomôckou a bez toho by som už powermeter vôbec nechcel.
27.08.2023 - 17:03:38
02
lakko napísal:
presiel som z lavoklukovych wattmetrov Stages na pedale Favero Assioma Duo a zistil som zaujimave veci. Pedale nameraju cca 10-15W NP vyssi vykon pri cca 2 hod vyjazde, oproti Stages na lavej kluke. Mam svoje treningove okruhy kde sa to da celkom slusne porovnat. Bude to asi tym, ze mam lavu nohu postatne slabsiu. Vidim to az teraz pri Assioma Duo, kde sa porovnava vykon pravej a lavej nohy. Na cestaku mam hodnoty 45%-55% cize lava noha sa "flaka", alebo mam zlu techniku slapania. Na triatlonovej koze v aero polohe je to uz lepsie, rozdiel je mensi. Preto si myslim, ze ak som mal watty merane len z lavej slabsej, nohy boli aj vysledne hodnoty nizsie. Cenovo Assioma Duo pedale o vela neprekrocili 500€ ( mam dobreho dodavatela :P ). Zatial som s nimi spokojny.

Mam to asi podobne aj ked nemam dual side ale ked som slapal na trenazeri podla jeho WM tak moj lavy pedal ukazoval o cca 5-7% menej ako priemer z WM v trenazeri co mi dava tak 10-14% rozdiel lava/prava
27.08.2023 - 19:57:19
00
Xcadey mi tiez dobre ukazal, ked som mal miernu bolest na pravok kolene. 43%/57%. Normalne mam max 2% rozdiel
28.08.2023 - 00:21:32
00
Ahojte, neviete, či sa na Rotor inpower dajú dodatočne vymeniť kľuky za karbónové? Alebo je to spolu v jednom kuse s oskou? Jedná sa o toto https://r2-bike.com/ROTOR-Powermeter-Set-PowerPack-MTB-INpower-1-speed-NoQ-Ring-Round
04.09.2023 - 12:13:15
00
nie, to máš integrované jednu kľuku s oskou kde je to meranie.. mal som kedysi tento šmejd, meralo to zle, vypadával tomu signál, až to nakoniec úplne umrelo, B24 vrátil peniaze
06.09.2023 - 16:27:30
10
keyboard_arrow_up