Prečo?
16.08.2023 - 22:40:20
00
cipo11 napísal:
A pre ivan....ďakuj bohu že si sa nenarodil v takých 60. - 70. tich rokoch. Vyfasoval by si nejakú Esku, Ukrajinu, Sobi 20 bez prevodníkov. Veď by si sa zbláznil, žiadne waty, žiadne appky, žiadne skeny a grafy!!! Iba čistá radosť z bicyklovania. Ale to by nebavilo však? Keby si si nemal s kým porovnávať pipíka :D


v 1964 som sa narodil, ked som mal 12 vyfasoval som ukrajinu, ked som mal 15 tak esku
17.08.2023 - 03:26:48
00
cipo11 napísal:
Je zaujímavé, že 90% e-bikerov presedlalo na ebike z biobiku a teda vedia porovnať a poväčšine sa tejto debaty nezúčastňujú. Je zaujímavé, že 90% biobikerov na ebiku ešte nesedelo, ale majú toľko „skúseností“ a "rozhľadu", že hejtujú celý e-svet :D


Je zaujímavé, že 90% cipov nevie kedy som sa narodil ale s istotou hejtujú celý svet
17.08.2023 - 03:35:34
00
Nevadí Ivan, podstatné je, že ty vieš všetko.
17.08.2023 - 06:42:24
02
máš pravdu, ja jem skoro všetko, akurat rizoto len tak podlubem žeby som kuchárky neurazil
17.08.2023 - 06:56:23
00
Vcera ma rozosmiali starsi turisti co ma oznacili ako "opravdoveho cyklistu" :-)
17.08.2023 - 08:03:55
02
Chlapi, je škoda že nevidíte benefity jzdenia na ebiku. Ebike je fajn stroj na dlhé výlety a náročnejšie stúpania. Obyčajný bajk je dobrý zase na jazdu "okolo komína". Je to ako s autami. Na dovolemku a náročnejšie výlety je lepší Multivan, zase na jazdenie po meste je lepšie niečo menšie, spratnejšie. Pre mňa nieje ebike náhrada bio, ale doplnok výživy a vyplnenie hluchého miesta v možnostiach cykloturistiky. Je to ako mať dve frajerky. Keď sa vám na jednu nechce, idete za druhou :) Hoci v tomto prípade je ebike v úlohe tej mladšej a krajšej... ;)

Ak si uvedomíte že mnoho ľudí nezaujímajú watty, štatistiky, sledovanie progressu a jazdia len pre zábavu či vyvetranie hlavy, tak potom pochopíte o čom ebike je. Výhodou ebiku je že sa môžete bicyklovať aj keď sa vám nechce :) Po vyčerpávajúcom dni, keď si človek vybehne obľúbený kopec a vychutná si západ slnka, je práve možnosť využiť ebike ako výlučne dopravný prostriedok presne tá pravá vec ktorá sa na to hodí. A keď chcem aj podať výkon, len uberiem prípomoc a nadávkujem si námahu akú chcem - podobne ako na stacionárnom bicykli. Akurát že som v prírode.

Ak by toto chcel zažiť biobiker a nesadnúť na ebike, musel by naložiť stacionárny bicykel na prívesný vozík a nechať sa na ňom ťahať manželkou za autom... :D

Ebike musíte cítiť srdcom, len taký bežný pohľad nestačí. Kto to nezažije, tak nikdy nepochopí. Ako je možné že jedna noc s milenkou je lepšia ako posledných 10 rokov manželstva??? Práve pre ten pocit. A ten vám biobike nikdy nedá ...
17.08.2023 - 08:14:32
01
A presne preto e-bajky ani skúšať nebudem, bolo by to ako nevera, zrada všetkého čomu verím. Ako odtrhnúť jablko zo zakázaného stromu.
17.08.2023 - 08:20:07
05
Na to treba mať tak trochu podvody v krvi :lol:
17.08.2023 - 08:21:47
03
Najviac podvodníkov a dopovačov je medzi žiletkarmi 🤣
17.08.2023 - 08:55:15
07
marseluspp napísal:
Chlapi, je škoda že nevidíte benefity jzdenia na ebiku. Ebike je fajn stroj na dlhé výlety a náročnejšie stúpania.
dobre ujoviny pises, ked sa niekedy pridas na na dlhsi vylet s narocnejsimi stupaniami, za nabijackou budes plakat este v prvej tretine a motorka ti bude tazka na nosenie vlastne cely cas ;-]
17.08.2023 - 09:00:29
01
Kazdy ma svoje meritka. Vcera som si urobil vylet do krematoria (stastie praje pripravenym). https://eu.zonerama.com/sklL/Album/10229489 60 km 800 m prevysenia. Bez e-biku ani mysliet. Na konci mi zostalo z 500 wh 31%. Ako sa patri zdravil som kazdeho bikera co som stretol ale neuzdravil som sa. Ti ukecani hejtosi asi radsej trcali v robote (matne si spominam, ze to bolo to neprijemne v minulom storoci). :P :P :P
17.08.2023 - 09:41:15
03
Veď to je jasné. Keď už má človek takéto dáta z výletu, tak ebike je vlastne už nutnosť. Ono to atakuje hodnoty rýchlejšej chôdze. To už ozaj nemá zmysel jazdiť mechanický bike. ? Všetko sú to tie logické dôvody na nákup elektro stroja.
17.08.2023 - 09:48:20
00
Kibib napísal:
A presne preto e-bajky ani skúšať nebudem, bolo by to ako nevera, zrada všetkého čomu verím. Ako odtrhnúť jablko zo zakázaného stromu.


Je to skôr ako o skupine ľudí čo žijú v tmavej jaskyni - až niekoľko z nich zistí že sa dá vyjsť z nej von a vonku svieti slnko a je tam uplne nový krásny svet. Akurat že skupinka zarytých jaskyníkov nechce opustiť zaužívaný svet a zradiť spôsob doterajšieho žitia a tak naveky zotrvávaju vo svojom jaskynnom svete veriac že to je to pravé … :)
17.08.2023 - 09:56:17
02
branomelis napísal:
Veď to je jasné. Keď už má človek takéto dáta z výletu, tak ebike je vlastne už nutnosť. Ono to atakuje hodnoty rýchlejšej chôdze. To už ozaj nemá zmysel jazdiť mechanický bike. ? Všetko sú to tie logické dôvody na nákup elektro stroja.


ani náhodou e-bike neatakuje náročnosť rýchlejšej chôdze, neatakuje ani náročnosť bežnej chôdze, jazda na e-biku je veget jak sviňa, a marceluspp, ... si tu budú krochkať až dovtedy kým ich vlastná slanina nezabije
17.08.2023 - 10:00:12
00
keyboard_arrow_up