ja len tak ohľadom tých nastúpaných metrov čo tu kadekto spomína... najradšej dupem do kopcov,z kopca ma to ani nebaví ,treba dávať pozor na srnky atd. ale absolútne ma netankuje ani to nepozerám koľko metrov som nastúpal ... :P
16.08.2023 - 07:14:30
00
Ivan ak si sa nahodou stale nedozvedel ten dojazd ebiku. Po vybiti baterky to ma ten isty dojazd ako klasicky bike. Rozdiel bude iba v rychlosti kto kolko dokaze tahat, v kopcoch to pojde pomalsie ale dolu kopcom ti vaha dost pomaha, po rovine na asfalte aj ja bez kondicky dam 30 - 32 km/hod s vypnutou asistenciou lebo nad 25 km/hod ta brzdi motor. Vysledok je taky, ze na ebiku prejdes tolko isto kolko na klasike. Otazny je iba cas a kolko budes vyuzivat baterku (ja ju vyuzivam len pri stupaniach ktore mi uz robia problem aby som sa nenadrel) a ked Slovensko nieje iba rovna doska tak plati, ze kde je stupanie, tam musi byt aj klesanie.
Otazne je ci je taka ciklistika kde sa rozbijes na handry zabava, Saganovi a jeho kolegom rozumiem, robia to pre peniaze, ale zadarmo by som to urcite nerobil. Vlastne kecam, odkedy mam ebike aj s peniazmi by som ta poslal niekam lebo uz viem, ze sa da vyjazd aj uzivat.
16.08.2023 - 08:18:59
03
xyz napísal:
ja len tak ohľadom tých nastúpaných metrov čo tu kadekto spomína... najradšej dupem do kopcov,z kopca ma to ani nebaví ,treba dávať pozor na srnky atd. ale absolútne ma netankuje ani to nepozerám koľko metrov som nastúpal ... :P

Záleží, kde, na čom a čo zjazduješ. Ak je to terén v lese, tak ten zjazd nemusí byť zábavný. Ale na asfalte je rezanie zákrut, dosahovanie maximálok na rovných rampách v zjazde a k tomu výhľady, veľmi pekná odmena za tú námahu to sedlo vyšliapať. Mňa hore kopcom vždy ťahá tá odmena, že to budem aj zjazdovať.
16.08.2023 - 08:44:10
01
Ivan napísal: "tam čo bola malá kadencia som šiel posledných 5 hodín po rovine v mraze, snežení priemerkou 13 km/h v SV protivetre s nárazmi do 72 km/h (z Moldavy nad Bodvou 65 kilometrov Košickou kotlinou na SV), som bol rád že vôbec postupujem dopredu"
Ak ty toto považuješ za super výkon ba hrdinský tak sa velmi mýliš. Si určite zdatný tak, aby mohol z pred. počasia predpokladať čo ťa čaká. Ak to prišlo neočakávane tak rozum káže skončiť-vlak, odvoz a pod. Hazardovať nielen zo svojim životom, zranením ale aj iných účastníkov premávky je ako vybrať sa na túru do hôr v takom počasí.
Ale kto si neváži svoj život tak si neváži ani život iných.
16.08.2023 - 08:57:20
02
ivan
internetový Chuck N
žiadna priama odpoveď ani na letnú ani na zimnú ponuku ???
16.08.2023 - 10:10:07
03
A čo keby ste si začali porovnávať cicinky v kľudovom stave? Lebo pri stoporenom sú výstupné dáta iné.
16.08.2023 - 10:38:10
02
Niekedy to vyzerá že táto téma sú ako plané reči v krčme pred záverečnou. Čo keby ste sa trochu odosobnili a prijali tie naše ebiky ako výzvu. Po rovine nás predbehnete, skúšajte to aj do kopca ... vždy je tu priestor na zlepšenie :) Watty, km, prevýšenia, hmotnosť pedálov ... príliš veľa rozmýšľania ako ženská pred zrkadlom. Proste nabiť, sadnúť a jazdiť...to je pravý život moderného cyklistu.

Viete si predstaviť policajta čo neuznáva náboje a preferuje strieľanie za svoje??? :) Všade by chodil s lukom a šípmi, chválil sa koľko librový má luk, z čoho má šípy, aké používa hroty a aký ma dostrel ... presne ako o tu vždy spomínajú bioši o svojich výjazdoch.. Zatial čo poliš s pištolou - vyberie, zamieri a vystrelí. Sústredí sa len na účel, a sleduje presnosť. Poliš s lukom je síce zaujímavý, ale iba chvíľu, v bežnej praxi je nepoužitelný.

Preto ebikerov vnímam ako pravých cyklistov - taký vyvážený stred. Naviac ebike je ako poriadná ženská - ma aj cici aj rici, jej prevádzka je síce nákladná aj limitujúca, no jazda na nej je zážitok ktorý to celé kompenzuje ... :D a o tom to je páni. Jediná nevýhoda v manželstve je že keď žene dôjde kapacita, nieje ju tak ľahko vymeniť ako baterku na ebiku ...

No priznajte sa ktorí z vás sa tu ženili z pravej lásky a ktorí si zobrali ženu s ktorou práve spávali ???
16.08.2023 - 10:52:15
00
Je zaujímavé, že 90% e-bikerov presedlalo na ebike z biobiku a teda vedia porovnať a poväčšine sa tejto debaty nezúčastňujú. Je zaujímavé, že 90% biobikerov na ebiku ešte nesedelo, ale majú toľko „skúseností“ a "rozhľadu", že hejtujú celý e-svet :D
16.08.2023 - 13:03:38
17
A pre ivan....ďakuj bohu že si sa nenarodil v takých 60. - 70. tich rokoch. Vyfasoval by si nejakú Esku, Ukrajinu, Sobi 20 bez prevodníkov. Veď by si sa zbláznil, žiadne waty, žiadne appky, žiadne skeny a grafy!!! Iba čistá radosť z bicyklovania. Ale to by nebavilo však? Keby si si nemal s kým porovnávať pipíka :D
16.08.2023 - 13:21:17
00
cipo11 napísal:
Je zaujímavé, že 90% e-bikerov presedlalo na ebike z biobiku a teda vedia porovnať a poväčšine sa tejto debaty nezúčastňujú. Je zaujímavé, že 90% biobikerov na ebiku ešte nesedelo, ale majú toľko „skúseností“ a "rozhľadu", že hejtujú celý e-svet :D


tieto čísla máš odkiaľ , pýtal si sa každého ztp-čkára ktorého stretneš ?
typujem že to máš z kávovej usadeniny “z turka” Ja zase tvrdím že 90% e-bikerov má taký čudný posed a techniku šlapania akoby predtým na skutočnom bicykli nesedelo :-)
16.08.2023 - 13:22:51
09
Mohol by si nám vysvetliť prečo by sa mal na to pýtať ZTP čkarov? A ty máš odkiaľ tie "tvoje" čísla,? Tipujem, že to bude niečo lepšie ako usadenia z turka.
16.08.2023 - 13:32:49
11
marp napísal:
Ja zase tvrdím že 90% e-bikerov má taký čudný posed a techniku šlapania akoby predtým na skutočnom bicykli nesedelo :-)

Ver, ze toto vela ludi vobec neriesi. Ja sam som to zacal riesit az po cca tridsiatke a to som mal v poradi uz treti bike. Ako to bolo poskladane, tak som ma tom jazdil. Hlavne bolo neist peso.
16.08.2023 - 14:12:57
01
cipo11: tak neviem, Ivan je starsi ako ja a ja som na ukrajine, sobi20 a eske jazdil ;) , nesedi ti to :)
marseluspp: nie je problem predbehnut v kopci (nie kazdom samozrejme) ebikera, ak nema odstraneny limiter. 25km/h nie je ziadna velka rychlost.
16.08.2023 - 14:43:17
03
Presne tak. Ivan je starý pánko čo sleduje akciové letáky a kupuje margarín v akcii do mrazáku do foroty a čísla respektíve waty sú jeho obľúbené. :)
16.08.2023 - 15:10:29
02
Staci 42 :D
16.08.2023 - 15:43:12
00
keyboard_arrow_up