ked znitujem a nit je "tvrdy" tak ho posuvam z jednej a druhej strany dovtedy kym sa dokonale nahybe :oops: :)
17.08.2008 - 13:09:18
00
as tomu sa hovorí rozhybávanie nitu ... billes to nemusí robiť .. lebo nenituje :D
17.08.2008 - 13:35:49
00
nitoval som nespocetne vela krat :)

nie nemusim rozhybavat, vzdy sa mi podari dokonale ho tam dat...ked sa to nehybe, pozriem na ktorej strane vytrca kusok viac, zatlacim naspat a je to...ja nemozem za to, ze vy to neviete.
17.08.2008 - 13:45:54
10
nitoval som nespocetne vela krat :)

nie nemusim rozhybavat, vzdy sa mi podari dokonale ho tam dat...ked sa to nehybe, pozriem na ktorej strane vytrca kusok viac, zatlacim naspat a je to...ja nemozem za to, ze vy to neviete.

stavím sa že vždy úplne dokonale nejde ... ale prosím ...

edit -- áno väčšinou ide nit ľahko občas sa stane že je pridretý no a keď dávaš obyčajný neulamovací nit ktorý ti vypadol tak pravidelne ide ťažko je to aj logické ...
17.08.2008 - 13:47:41
00
mne nity nezvyknu vypadavat...proste hovorim o tom, ze napr ked skracujem retaz, tak ju roznitujem, a pri nitovani ked to do tej nitovacky normalne vlozim, a zasuva sa to rovno, tak citim kedy nit vchadza uz do druhej spojky a zaroven pozeram aby z tej strany z ktorej ho zasuvam, vytrcal rovnako, ako ostatne nity...a vtedy nieje dovod, aby som to rozhybaval, pretoze ked to vyberiem, hybe sa to normalne. a ak nie, tak ten nit o desatinku milimetra poposuniem z druhej strany a je to. je to preto, lebo ak spravne zanitujes, tak medzi spojkou, tym kruzkom a druhou spojkou su malilinke medzierky a vtedy sa to hybe normalne. lenze ak to znitujes zle, tak vtedy je to na seba uplne "nalisovane" a preto musis retaz rozhybavat, aby si to sadlo.
17.08.2008 - 14:05:20
00
no ono to vždy nejde tak ľahko lebo články reťaze sa musia o ničo oprieť pri nitovaní a nie pri každej nitovačke to ifunguje dokonale ... najmä tie mulitklúčové podaktoré
nity ani mne nevypadávaju no stane sa že ti jeden chýba a máš dve očká s jednym nitom potrebuješ predĺžiť reťaz ... a podobne

teoreticky by mala reťaz vždy po nitovaní ísť hladko ale v praxi sa to vždy nestáva ... asi to nemá zmysel rozoberať ... ale akždopádne pre istotou rozhýbavam trochu aj spoje ktoré idu hladko

tod vše
17.08.2008 - 14:19:46
00
nechapem o akom zbruseni hovoris, mne sa tam nič nebrusi, ja nit vytlacam nitovackou nie bruskou.
jednoducho problem je ten, ze chlapci neviete nitovat...ak retaz znitujes, musis to urobit tak, aby vobec nebolo vidno, kde bola retaz znitovana...na obidvoch stranach kde vytrca nit, musi ten nit vytrcat rovnako velkou velkostou....tam ide o desatinky milimetra...ak to takto spravne znitujes, nic nemusis rozhybavat a rozkyvavat...naučte sa nitovať ;)


...to zbrusovanie sa netyka dlzky nitu ale priemeru jeho okraju na tej strane ktorou ho pachas (alebo. vyberas) do ocka retaze :wink:

...a ak mas taky zazracny nitovac co dokaze roznitovavat resp. znitovavat retaz bez toho aby narusil okrajovy vycnelok nitu tak hod sem nan link...hned si ho objednavam :wink:
17.08.2008 - 14:36:50
00
...a ak mas taky zazracny nitovac co dokaze roznitovavat resp. znitovavat retaz bez toho aby narusil okrajovy vycnelok nitu tak hod sem nan link...hned si ho objednavam :wink:


OMFG o akom vycnelku to zase pises :shock: :roll:
17.08.2008 - 14:43:22
00
ja ho tiez nechapem
17.08.2008 - 14:44:00
00
:shock: :shock: :shock:
...kua si robite srandu ci co. :evil: :evil: :evil:

Ved to tu omielam cely cas :!:
17.08.2008 - 14:55:48
00
No cely cas tu omielas ptakoviny a kraviny...

Nit retazu ma priemer po celej dlzke rovnaky bez nejakych vycnelkov :idea:

btw pre pomalejsich: http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vymena-retezu
17.08.2008 - 15:02:56
00
sak vycnelok ne? nit ti vytrca na kazdej strane trosku
17.08.2008 - 15:03:12
00
sak vycnelok ne? nit ti vytrca na kazdej strane trosku


Heh to je mi terminologia ako od trojrocneho dietata :roll: Nabuduce ked bude chciet duracer niekto nieco napisat, nech to radsej nakresli :lol:

Mimochodom stale nechapem tie reci o poskodeni celnych stran toho nitu nitovackou... :roll:

duracer: fotka by bol najlepsia, tak sa pochval co si to vlastne urobil...
17.08.2008 - 16:01:33
00
media.rei.com

ale pochybujem že aj ten mini výstupok, ktorý tam je zarovnáš pri nitovaní, to by to očko reťaze muselo byť neviem z akého materiálu...
17.08.2008 - 16:51:11
00
ono sa to síce nezdá ale tá hrana sa pri vynitovaní pretlačí do vonku čiže sa zrovná ... potom sa zdá že je nit širší a že prečnieva

> všimnite si na obráku čo tu dal katko sú to ulamovacie nity .. čiže sú hneď vyrobené na to aby sa vnitovávali do reťaze ručne. Na jednej strane vytŕča hranka (červená šípka) a na druhej je nit zabrúsený do obla (modrá šípka).<Prečiarknutá časť sa ulamuje ... pre tých čo s tým nerobili.> Je to preto aby nit lepšie šiel do reťaze a aby bol spoj takmer plnohodnotný. Originál reťaze vyrábané u jednotlivých výrobcov sa najprv znitujú dokopy a potom sa na nitoch urobia hranky tlakom alebo úderom (na jednej strane) - aby nity držali v reťazi čo najlepšie. Myslím že toto myslel duracer ako "rozklepávanie". To znamená pri roznitovaní spoja ktorý bol na reťazi od výroby má nit už túto hranku zbrúsenu a preto pri opätovnom spájaní takých nitov treba dať nit nie do stredu aby trčal z článkov reťaze rovnako ale nepoškodená hranka nech dosadne na článok a poškodenmá hranka nech vytŕča .... je to možno smiešne pre väčšinu ľudí no sú to veci milimetrov možno aj menej ale sú pre pevnosť reťaze podstatné, nakoľko je to asi najnamáhanejší komponent na biku

tí ktorí robia s nitovačkou častejšie si to už určite všimli

Prílohy:

639495.jpg
639495.jpg 20.9 KiB thumb_up0thumb_down

17.08.2008 - 17:46:23
00
keyboard_arrow_up