perez Náhodou som sa nedávno viezol chvíľu v tomto N-ku. Pozitívne prekvapenie, auto má potenciál na veľa zábavy, Hyundai ide správnym smerom v divízii N. Ukáž niekedy aj celé auto, ak to teda nebude brané ako nemiestny flex ;)
18.08.2023 - 16:04:59
02
Vystihol si to - veľa zábavy. Zároveň sa stále dá v kľude použiť ako daily car. Ináč, N divíziu do 2021 viedol Albert Biermann, bývalý šéf športovej divízie BMW (kritizoval pomery v BMW a odklon od tradičných hodnôt). Kórejci mu dali voľnú ruku, tak to využil.
18.08.2023 - 17:49:40
04
V tej bledomodrej farbe s jemnými červenými akcentmi línií vzadu a čiernymi diskami to vyzerá naozaj dobre. Ale videl som aj v sivej farbe a tiež dobre.
19.08.2023 - 06:47:02
00
Modrá a šedá sú super, ale v čiernej to je taký sleeper :)
19.08.2023 - 11:33:58
00
Mam take "zazracne" auto, co vie citat esemesky. Dnes som siel po dceru, ktora mi pise:
- mam cakat vonku?
auto precitalo:
- mam kakat vonku?

Co som mal odpisat? :lol:
20.08.2023 - 22:51:52
00
Áno aj
20.08.2023 - 22:55:27
02
Mám ešte jednu hlúpu moto otázku (naozaj nie som autičkár :) ). Keď vidím ako sa snažia šoféri prechádzať retardér len jedným kolesom má to nejaký zmysel? (hlavne keď vidím, že ich to ešte viac spomalí, lebo musia dávať pozor na kontajnery, obrubníky alebo zaparkované autá na kraji). Ja uvažujem tak, že dostane viac zabrať stabilizátor a pod. ako keď sa prejde cez retardér nápravou rovnomerne. Či uvažujem zle? Lebo ich to spomalí ešte viac (čo by bol vlastne ako pozit. bonusový efekt retardéru :lol: ) a neviem či niečo z toho majú. Ja inak nemám rád retardéry, často sú práve tam kde sa nedá nedá ísť rýchlo, a ak áno, tak spomalím tesne pred ním a tesne za ním zrýchlim na rovnakú rýchlosť ako som šiel pred ním (podľa MPR a podľa toho či nie je bezpečnejšie ísť aj pomalšie bez ohľadu na MPR, ale chudáci tí čo to majú pred domom)...
21.08.2023 - 12:58:01
00
Prechadzat retarder jednym kolesom je obsolutna hlupost
21.08.2023 - 13:33:41
00
Ja mám práve opačnú skúsenosť, pri rovnakej rýchlosti keď idem oboma kolesami mám pocit väčšej supy ako keď jedným kolesom idem menej...
Samozrejme nerobím to tam, kde by som musel ísť krokom tak či tak... Ale čo mame v okolí, môžem ísť rýchlejšie, resp stačí menej spomaliť a aj šupa je menšia...
21.08.2023 - 13:38:47
03
keď ideš rýchlo a spravíš pred retardérom myšku, tak to koleso ktoré ide cez retardér je odľahčené, čiže auto menej trpí :D
21.08.2023 - 13:47:02
04
Keď ideš cez retardér jedným kolesom, tak maká jeden tlmič. Keď obidvomi, tak makajú dva...
Okrem toho väčšina sa snaží retardér obchádzať ľavými kolesami. Prečo? Lebo šoférujeme, nie sme spolujazdci...
21.08.2023 - 14:43:35
00
Dudo napísal:
Mam take "zazracne" auto, co vie citat esemesky. Dnes som siel po dceru, ktora mi pise:
- mam cakat vonku?
auto precitalo:
- mam kakat vonku?

Co som mal odpisat? :lol:

Syn keď bol malý, tak mal plyšového krtka, akurát že ho volal tr*ko. Raz ho svokra zobrala do kostola a doma zabudli plysaka. Syn na plnú hubu v kostole "kde je tr*ko?" a farár prišiel 🤣
21.08.2023 - 15:07:58
013
skynet no, to by šlo, ale zas toľko retardérov kde by to aj šlo a takých arogantných nestretávam, naozaj viac ich to spomalí :) Aj také SUV, niekedy spomalia tak (ani na STOP-ke tak nespomalia), že ja svojou nízkou Astrou jazdím rýchlejšie na poľnej ceste ako rally :lol:
JoKo moja skúsenosť je, že obchádzajú pravým lebo to majú bližšie. Síce maká jeden tlmič, ale zaťažíš čapy stabilizátora. Mne ide čisto o to čo ušetrí auto viac. Apropo, jeden prejaz retardérom asi neurobí nič v porovnaní s jednou jazdou (razantnejšou).

Toto leto máme v TS obsiate retardérmy, keďže autom prakticky nechodím, tak mám ako cyklista hlavu v smútku, hlavne v daždi :( Keď som bol v BA, tam v tomto oveľa viac mysleli na cyklistov…
21.08.2023 - 16:14:07
00
ako mysleli? staci ist do Sv.juru a uvidis ako tam myslia na cyklistov :)
21.08.2023 - 16:36:06
00
Bunny hop to rieši aj na cestnom v Jure 😆 tam aj pickup lesnej straže ma vzadu nalepku prečiarknuteho bicykla
21.08.2023 - 17:17:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up