MTBIKER Novodubnický maratón 28. ročník

19.08.2023
MTB maratón
Nová Dubnica (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Výsledky, Foto, Reportáže
Registrovaných bikerov (497)
138michal22kovo222293macka323marek23246slavomir58AdamK0132adobelkoaeselaladinalexgloserovaanarchistaAndreas12Andrej-andrejkupcokAndrejPadysakandrejpodperaAndriusenkaAndy4175andyapoantalmAntonCxantonkaotevrelovaAratepatillapappautokomplettoayianapa6baajkerbajco1982bajobbBajtgovskyBalajkaBarboraJBartecko44baurroman0944baykyibeagasparovaBednarlukasbednarp8448ben.kubovicbicyklehlohovecbiker09biondj777BlejstilbodapetBoris54bozikandrej18bpeskobranislavhorecnyBrano321branobranobranochudobrenkjanobrozekvladimirbubakbudosjakubbvincurcalidormcanyon671CemoCezannecicerocolocCreatineCreapurectvrtlikjaroslavcyromihaldadobukovcakdagmarka.dsDaniel SeidldanieluramdanielzdankopavelDano-007darinaporubcanovaDeckydeivo61DeniDuDino46dittrichtomdivodkobelardomi66dominikrosko97Drahos1DURI76durmiDusanselveviziemsiEMSI-CSLAennioErik131erikabudayova44erikbartal7erikmrazikF39PeterFačkofederer1fepaFeroKefezryfffferinofilip049529Filip4filiptretinafleskopetrflorisflyerxfreebailofrystackypfuso919gardianantonGiniakgjursovagolidgrznar69Gusto0halfma2hankot060Harold23Hary13HazardhbednarikHetmanhobbiker82hqbc5541hrehusmiroslavHubrix24chemlonchlupismiroi.bikerigi.vraboImromanIndy9oivanmisejeivetaskvarekovaivetauhlarikivomikus70JACUBjahodakutis8jakubd100jakubjandojakubjencus123JamsyjandrevojanekJanChlpekJanoTrnovejanovic521janulko3213JanVitovskyjanzuberjaroskrabanJaster24jegejelo520jgraclajirijakesjkval712Jogy05johnyzabcikjojoAUTHORjozef.vrablik78jozefholoubekjozefjando98jozefkutisjozefpaganikjozefsakala9jozefvelikyjpetraspejpodprockyJuKoILJulkoJullojulosuhajdaJuraj001Juraj83jurajsykora1jurko123jurkooojurom79JURSMAXKarci76Karny84Kasiikatarinabudayova44kbukovcakovakeram44koimi12koiv1001kordillieri17KosibaKovdykrchnavy899kriskrystof08KubkoLamosLaco_MeridaLaco1993LacoBladislavcaprnkalama0nelamickolebeliholimbylindusOkLK30loololoto78Lubo29lubo836lubosfujilubosnosickylubosw7Ludlukas314lupaluluptobLynxM4ttmaarkxMagicmajo71majogajdosik91majorkuceramakaymar1inholisMarcel2808marcelpetrik82marek.zatulomarekblaho10marekbuday44MarekGbelymarekk87marian12MarianXMario3xlmarjarabekmarko.saganmarkomajor040markovesely13MarMalmaro211111marohcmarrco475marsMartin182Martin1991martin47915052MartinezkoMartinGazimartingrackamartinharvanekmartinkolacanmartinkralik1MartinMasarikmartinnn80martinokralikmartinpilar35martinpodolak77MartinTurekmartinurban18marzakmasimamasumatadon02MateloMates47matfmatias036Matiussmatobukovcakmatoimatom20matomutmatthausMatus11Matus249MatusFabrymatussobanMatuzzMaximilianPavlovmekcenMentalCoachMetjusMicequalMidzionemich4lvidamichaelaZmichal.dubovecMichal26michal555michalciglerMichalekMmichaljalmichalmahutmichalmana95MichalMotomichalpadysak1michalporubcan1986michalPro1mijatmikySmilangabriel2304milangalimilanrumanmilantalianmilosdmilosnavratil6milosnovotny22minolaurencikMirc0Buginamirecbikemirecpdmiroslav.kmet.mkMiroslav5miroslavk9MiroslavLazovymiroslavpavlov2mishoxMisisko3miskolamosmiso1000miso394misoyagomjurikMKormanmmt04modrakferdoMozolMRKMrsstimslintakmtbiker_advokat612mtbiker_dusanbajtgovsky826mtbiker_info909mtbiker_ivandrha738mtbiker_kaizer141mtbiker_katka150mtbiker_lacomakay461mtbiker_mino72257mtbiker_nitrianskastreda614mtbiker_poormarianna696mtbiker_sibl184mtbiker_tomaskafka33mtbiker_tomaskafka469mtblukasmtbmetalMtntmuftomvaculcinajtaznickovw08nitrianska.streda425novejavorickoocizlesaOndrejkollarooocoopatikmatejoskrdamichalovadekpeter25oveP_KpalobajnokpaschmartinpastrnekpavelPatrik-Kainpatrik99patrikbisahapatrikbozik123patrikkurnocikPatrikRoznikPATRIOTSKpavellauckypaveltinka88pavlikj85pavolbuday94pdrpecho7pepepopeter_dzurnakPETER1014Peter1207peter22peterblaho19petercaganPeterDrhapetermazurpeterpepcopeterpjpeterstofko1peterxbPeterZepetkorandapeto1175peto353PETOM23petruldo19PhilipHPINYpitekjurajPitrspm24poormariannaportoporubcanjakubpracaturzaProgettoquollradoplsekradovanholikRajec11RANDALRastikSVKrastislav.balockorastislav.galikrdobias11redmelonRichard1706Rk534robert.mitosinkaRobitussinRiderRobo87robobikeRobomalRoboNMRolandDroman2020Roman511romanbaur0944romanbaur09444romanbuday44romanhorniakRomanksromanpolacek19RomanUbirorschachRotikroubinekrostislavRoznikRichardrudolfdzurenRULEruprthRuselmyruzerRyskinsakal-1sakitosamkostofiksamolisaniksamuelschiller16scofosedomashifty12shorak30shrapnelShufelschmidthom4simokookosimon26nagysimonhrvol6SimonJustsladokmslavob3586SlavohajasSlavoMTBsleeysSlimooSmoulasnorilSodjagspecmariosportaksportovecferospratorssshukystavbasabostefangrofSumecSKsvorotatolacoterka6the-redsoxtilitimkorfikotinko8tjBikerTjoatomas6363tomasbrusiltomaskomatejovTomasSadlontomkassaTomorrow10TompuardTondo6triebusnikmTripleXtrokantroskavandaUjo-GoranUrboUrsusValerGvana10vetrakmiroslavViktor_KvasnicaVituskovladimirbozikmlvladimircupalkaVlado_VladoPaluchvlcekavojtogajdosikvozatrroman4vrbapetervulganovazWineryDogYozkoz.krajcir1988zachermilan
ja osobne to tam nepoznám ale rozhodovať sa na rozcestiach kde mám ísť je tiež super zážitok a to že su povešané pásky na stomoch občasne , a vo vysokej trave nastriekane znacky je chabe , a myslel som také veci ako odsstraniť aspom čas malínčia na trati sem tam vykosiť niečo , a hlavne by som asi spravil aj dve vlny štartujúcich 🫡
20.08.2023 - 08:48:04
00
Ten voucher na faxcopy mal ci nemal byt v baliku?
20.08.2023 - 13:03:54
00
Ani poukaz na paperwallet tam nebol. V
propoziciach je nasledovne.
"Štartovné zahŕňa aj občerstvenie na trati a v cieli, možnosť osprchovať sa a umyť si bicykel, jednorazový čip v štartovnom čísle, prezentačný balíček s darčekmi od nás a našich partnerov, možnosť zúčastniť sa tomboly, poukaz na fotografiu z pretekov od FaxCopy Pro a poukaz na nákup na stránke paperwallet.sk v hodnote 5 EUR."
20.08.2023 - 14:11:50
00
RANDAL napísal:
Ani poukaz na paperwallet tam nebol. V
propoziciach je nasledovne.
"Štartovné zahŕňa aj občerstvenie na trati a v cieli, možnosť osprchovať sa a umyť si bicykel, jednorazový čip v štartovnom čísle, prezentačný balíček s darčekmi od nás a našich partnerov, možnosť zúčastniť sa tomboly, poukaz na fotografiu z pretekov od FaxCopy Pro a poukaz na nákup na stránke paperwallet.sk v hodnote 5 EUR."


Kupón od FaxCopy vám príde každému na email. Informujeme o tom na našom webe už od marca: https://maraton.sk/fotoservis/ a pripomínali sme to aj na sociálne sieti (ale rozumieme, nie každý fičí na FB). V každom prípade sa všetci k svojim fotografiám dostanete.

Poukaz na zľavu PAPERWALLET bol rovnako elektronický. Na prezentácií viseli dva oznamy s čiarovým kódom ktorý vám zľavu zabezpečil. Ďalší bol priamo v stánku PAPERWALLET, stačilo sa tam zastaviť. Alebo im ukázať číslo...
Ak máte záujem o takúto zľavu, napíšte mi súkromnú správu a vyriešime to.
20.08.2023 - 14:59:39
00
RoboNM napísal:
Ten voucher na faxcopy mal ci nemal byt v baliku?


Kupón od FaxCopy vám príde každému na email. Informujeme o tom na našom webe už od marca: https://maraton.sk/fotoservis/ a pripomínali sme to aj na sociálnej sieti (ale rozumieme, nie každý fičí na FB). V každom prípade sa všetci k svojim fotografiám dostanete.
20.08.2023 - 15:00:37
00
Díky za info.... áno je pravda že nečítam všetko do podrobna, pardón 😉
20.08.2023 - 15:14:02
00
V tom linku jasne napisane:
"V prezentačnom balíčku nájdete jedinečný kupón ktorý budete potrebovať. "
Nieje tam ani tuk, ze pride na mail. Nevadi.
Aj v propoziciach je tiez jasne napisane, ze to bude v balicku aj s kuponom na penazenku. To, ze niekde na prezentacii visi oznam vedel asi iba organizator. Bezne clovek pride na prezentaciu, pozdravi, poda prihlasku, daju mu cislo, dovidenia. Nie sa tam este motat a hladat, ci nahodou niekde nevisi nejaky oznam. Mne osobne to nevadi, penazenku som vyhral minuly rok v tombole.
Ale inemu to vadit moze.
20.08.2023 - 15:25:42
00
RANDAL napísal:
V tom linku jasne napisane:
"V prezentačnom balíčku nájdete jedinečný kupón ktorý budete potrebovať. "
Nieje tam ani tuk, ze pride na mail. Nevadi.
Aj v propoziciach je tiez jasne napisane, ze to bude v balicku aj s kuponom na penazenku. To, ze niekde na prezentacii visi oznam vedel asi iba organizator. Bezne clovek pride na prezentaciu, pozdravi, poda prihlasku, daju mu cislo, dovidenia. Nie sa tam este motat a hladat, ci nahodou niekde nevisi nejaky oznam. Mne osobne to nevadi, penazenku som vyhral minuly rok v tombole.
Ale inemu to vadit moze.


Rozumieme vám. Aj my sme to mali pôvodne tak odkomunikované a preto je to na stránke.
Nakoniec sme dostali QR kódy aby sme ich vystavili. Čo sa aj stalo. Odkomunikovali sme to aspoň u nás na FB a rovnako to myslím cez svoje kanály odkomunikovali aj z Paperwalletu.
Ako som spomínal, ak treba, kľudne sa nám ozvite a o zľavu určite neprídete.
20.08.2023 - 15:32:04
00
V pohode. Ale naspat k preteku.
Start na namesti ok, kedze v Amfiku bola v piatok hudobna akcia a zrejme by sa to tam nestihlo vsetko rano nachystat.
Trat bola aka bola, cisty teren s minimom asfaltu, vsak mtb maraton :-)
Kedze sa pravidelne zucastnujem Klasik trate, tak viem, co ma kde caka. Ak niekto isiel prvy-x je dost mozne, ze sa mu zdala trat malo znacena.
Obcertvovacky ok, rychla obsluha, super.
Dojazd do ciela, jedlo. Ludia sa stazovali, ze bolo tazke najst jedalen. Sice v prezent.taske bola mapka celeho okolia, nedomacim by pomohli smerove sipky.
Celkovo za mna 99% pozitivny dojem.
To 1% negativity su "pretekari", citaj K0K0TI, ktori si myslia, ze ked maju na biku cislo, tak nemusia pri rozjazdovani sa pred pretekom davat prednost na hlavnej ceste, jazdia do zakazov, jednosmeriek, protismerov ...
To zial ovplyvnit nedokazete.
20.08.2023 - 15:52:18
04
Fotky a kratke video z namestia.
https://impulz.press/aktuality/nova-dubnica-zije-najstarsimi-mtb-pretekmi-na-slovensku/
20.08.2023 - 16:41:36
01
len mne sa zda alebo su tie ceske komentare (hodnotenia) ine ako tie slovenske? :-) https://novodubnickymaraton.mtbiker.sk/hodnotenie
povaha naroda sa cim dalej tym viac prejavuje a som velmi rad ze na maratony nechodim, lebo prave ta urcita skupina ludi ich kazi, nie organizator. slovak dokaze riesit neskutocne malichernosti.

k trati este tolko - asi su uz poniektori zhyckani z umelych trailov. dubnicak je nastastie stale ciste prirodne xc-ko so vsetkym co nam priroda nachysta a k tomu patria aj rozmrdavky po burkach a tazbach aj vysoka trava, bo tento rok prsiavalo. ako fakt sprejovat korene? co na to odbor zivotneho prostredia? :-D
ja by som este zaver od kaplnky nad Porubou potiahol po cervenej az na Kamenne vrata a bolo by to dokonale. ani king by nemusel byt - bol by to dokonaly hardcore, no to by organizatora asi ukamenovali :lol:

inak ten voucher som tiez prehliadol. myslel som ze mi v baliku chyba a to som cital aj text na oficialnej stranke - no tu vetu kde suhlasim s fotenim som nedocital :-) predpokladam ze asi vacsina. do buducna treba upravit ten povodny text ktory sa nezmenil - tam napisat rovno ze pride mailom.

(citaj s humorom) no ale to najhorsie som si nechal na zaver - kde sakra boli moravske kolace?! clovek ide na dubnicak len koli nim a oni niesu! od boha stastie ze v tom teple by som ich do seba aj tak nedostal. :-)
20.08.2023 - 17:19:46
06
caute, pridam aj ja polienko.., za mna znacenie v pohode, akurat na tej luke (zjazdovka?) som trosku mal problem sa zorientovat, ale na stastie som si vsimol v dialke faborku, tak som sa nestratil :-), co pri mojich antiorientacnych schpnostiach nie je tazke.. trat je aka je, ti co tu uz boli, vedia co maju ocakavat. kedze som toho roku spravil dalsi negativny rekord v netrenovani, tak aj vysledok tomu zodpoveda a krce od polovice trate (kedze mojou ambiciou je vyslapat v sedle vsetko co (si myslim..), ze sa da. co mi trosku chybalo na obcerstvovackach boli slane veci, taky chlieb s mastou a solou ideal.., tie sladke kolace mi uz liezli hore krkoom , ale tak jest som musel aby som to vobec dosiel.
skoda len toho posledneho blatneho zjazdu, co mi pokazil trosku dojem z preteku, ale aspon som sa na...l a posledne km vyzmykal zo seba vsetko, co este zostalo.
ceresnicka na torte bol potom ten gulas, velmi pozitivna zmena oproti bagetam z min. rokov.
neviem na kolko by sa dalo to blato eliminovat, ale min . rok som to akceptoval s tym, ze lialo pred a v podstate aj pocas preteku, toho roku neviem, ci to bolo sposobene nejakou burkou, alebo je to skor dajaky "systemovy" problem s podlozim , vodou , ktora tam steka alebo cim inym..
inac super , toho roku prvy a asi aj posledny pretek :-)
este raz vdaka organizatorom za vynalozenu namaju.
21.08.2023 - 10:06:30
01
Nad niektorými hodnoteniami na podstránke maratónu mi ostáva rozum sáť :-)

Kritizovať je jednoduché, no kto sa aspoň okrajovo podieľal na príprave nejakej podobnej akcie mi dá určite za pravdu, že zorganizovať MTB maratón je sakramentsky náročná vec, aj keď to tak "pri pohľade zvonka" nevyzerá. Aby to bolo zorganizované naozaj "nepriestrelne," musí v ten deň vyjsť naozaj všetko, no aj tak sa vždy nájde niekto, kto bude nespokojný. Niektorým bude vysoké štartovné, iní budú frflať na obsah štartového balíčka... Jedni budú mať na trati príliš veľa koreňov, iným sa to aj napriek tomu bude zdať ako "nie pravé MTB..." Ja som napríklad kvôli docestovávaniu ocenil štart až o 11:00, no padol tu aj názor, že už bolo príliš teplo... Každému sa jednoducho vyhovieť nedá a aj vzhľadom na to, že slovenské maratóny sa organizujú v podstate amatérsky - popri bežnej 9-17 práci a s výrazne nižšími rozpočtami než v zahraničí, je imho na mieste odpustiť organizátorom aj nejaké drobné nedostatky.

Sám som absolvoval Klasik, pričom značenie bolo z môjho pohľadu o niečo redšie akurát na lúkach pri Omšení, no nejednalo sa o nič dramatické. Blato nejaké bolo, hlavne v závere, no s tým organizátor tiež nič nespraví. Jedine operatívne zmeniť trať a obísť najkritickejšie úseky, čo by niektorí určite ocenili, no iní by zase 3.14čovali na zmeny trate na poslednú chvíľu. A znova sme pri tom, že všetkým sa vyhovieť nedá.

Presunutie štartu a cieľa na námestie má tiež svoje pre a proti a takto by sa dalo pokračovať ešte dlho. Ja som, každopádne, spokojný, vrámci pretekov som dostal všeko, čo som čakal. A ako bonus aj skvelý guláš v školskej jedálni :-)
21.08.2023 - 17:37:50
23
Vlani o takomto čase sme písali zhrnutie práve skončeného Dubničáku v ktorom sa spomínal dážď, mrholenie, blato. Nieže by tento rok neboli blatisté úseky ale rozhodne sa nikto nemohol sťažovať, že zmokol a bola mu zima. Tento ročník bol horúci, možno až veľmi.
Počasie bolo aké bolo. Iné ako vlani ale opäť vás vytrápilo na tratiach. Ako keby už tak neboli dosť náročné, však? Teší nás, že nám nik neskolaboval na trati a všetci ste sa vrátili do cieľa. A tento rok sme ani nezaznamenali žiadny vážnejší úraz. Ďakujeme vám za to. Za vzájomnú ohľaduplnosť aj za pozornosť na cestách a hlavne v dojazde na námestie.
A to je kapitola sama o sebe – námestie. Asi sme vám to trochu skomplikovali, rovnako ako aj sebe. Námestie v Novej Dubnici má svoje čaro a časom bude ešte krajšie, až čerešne ešte povyrastú. Je to pomerne veľký, bezpečný a prehľadný priestor v srdci mesta s potrebným technickým zabezpečením. Miesto, ktorým sa premelie množstvo obyvateľov. Chceli sme vám ukázať, že Nová Dubnica nie je len o krčme niekde na okraji mesta. Chceli sme vás ukázať novodubničanom, pretože ako sme zistili, mnohí stále nevedia prečo sa každý rok koncom augusta Nová Dubnica plní cyklistami. Je to malé mesto a z jedného konca na druhý sa pešo dostanete za desať minút. K parkovacím miestam, do haly a školy to je z námestia naozaj len kúsok. Nevýhodou bola prakticky nemožnosť sa na ploche námestia schovať do chládku a naopak, v prípade dažďa by bola nemožnosť sa skryť pred ním. To sa dalo v podstate len v podlubí okolo námestia. Možno sa s tým ale do budúcnosti bude dať niečo urobiť. Uvidíme… Dubničák teda začínal a končil na námestí a vidíme, že vaše reakcie na túto zmenu sa rôznia. Naše tiež. Táto téma sa u nás bude ešte veľa preberať. A ako to dopadne budete snáď vidieť o rok.
Mrzia nás problémy s jedálňou a ospravedlňujeme sa, že sme vám skomplikovali prístup do nej. Snažili sme sa vám uľahčiť orientáciu a preto sme vám do tašiek napchali mapky areálu. Mapa bola aj v hale a hala oblepená šípkami kam ísť. Kampaňovali sme na webe a Facebooku. A v sobotu pred obedom sme zistili, že všetko je inak, že sa do jedálne nedostanete kadiaľ ste sa mali. Situáciu sme sa snažili aspoň trochu zachrániť prelepením označenia na hale a spíkrom. Ospravedlňujeme sa vám za tento chaos. Nejaké zmätky priniesla aj interná komunikácia medzi nami a hlavným partnerom podujatia z čoho pocítilo zopár jednotlivcov istú skrivodlivosť. Omylom sme vyhlásili nesprávnu maratónsku rodinu a dostali sme výtku za tombolu. Veríme, že sme si to už vysvetlili a naprávame čo ide. A samozrejme zapracujeme na tom, aby sa to už nezopakovalo.
Mrzí nás neveľký počet cyklistiek na dlhých tratiach. Na HARDe priam mizivá účasť… Ide o strach z náročnej trate? Je to možné. Trasa síce už nemala 100 kilometrov, ale stále išlo o naozaj výživné jazdenie. Treba mať niečo v nohách. Všímame si, že trend nízkej účasti žien na dlhých tratiach už dorazil aj k našim západným susedom. Hmm. Ale počuli sme aj nejeden názor, že ženy sa boja – nás chlapov. Nepekné skúsenosti s tým ako ich muži na tratiach rôznych maratónov agresívne predbiehali, ohrozovali a boli vulgárni. To vážne, chlapi? Tí, ktorých sa to týka možno vedia a mali by sa riadne hanbiť. A takí debilkovia k nám nemusia vôbec chodiť. My si ženy vážime. Sme radi za všetky dievčatá a ženy ktoré nám pomáhajú s maratónom a radi do tímu nejakú priberieme. Sme radi za každé dievča, ženu a dámu ktorá vysadne na bicykel a vydá sa niektorú z našich tratí. Dievčatá, ak viete ako vám môžeme Dubničák viac spríjemniť či zatraktívniť, dajte nám vedieť. Aby aspoň tie stupienky víťazov boli budúci rok kompletne obsadené. Máme vás radi.
MTBIKER Novodubnický maratón napísal 28. ročník. Je to vysoké číslo a ľudia majú vysoké očakávania od „ostrielaných“ organizátorov. A právom. Jedna vec sú očakávania pretekárov a druhá vec sú okolnosti, možnosti a schopnosti nás, ľudí ktorí sa im snažia vyhovieť. Hej, aj my sme len ľudia, maratón nás neživí a ak vás to nezaujíma ani ďalej nečítajte. Vy si predsa zaplatíte, tak máte dostať perfektný servis a basta. Maratón pre vás robí okrem nás nezištne aj množstvo ďalších ľudí. Nie všetko sa dá zaplatiť peniazmi, aj keby sme mali neobmedzený budget. Sú ľudia, firmy a inštitúcie ktorým chceme úprimne poďakovať:
Sme vďační priateľom v zázemí, všetkým sponzorom podujatia, babám a chalanom z MTBIKERa, mestskému úradu a pánovi primátorovi, pridruženým mestským organizáciám, mestským policajtom… Ďalej obciam Petrova Lehota, Omšenie, Dolná Poruba a mestu Trenčianske Teplice . Ďakujeme tiež pozemkovým spoločenstvám, urbárom, vlastníkom pozemkov, Lesom SR, pánovi Bábikovi a Pivnému Baru U Beznáka. Ďakujeme tiež ľuďom z Amfík pubu, pani kuchárkam, správcovi plavárne a pánovi Matejčíkovi. Ďakujeme riaditeľom škôl za poskytnutie zázemia a parkovania. Ďakujeme záchranárom a zdravotnej službe v cieli, ľuďom v bufetoch na tratiach. Ďakujeme Romanovi Barényimu za to, že to ráno nevzdal a dorazil včas – on už vie… Takmer nakoniec ďakovačky si nechávame vás – VIP – priatelia, kamaráti a známy známych, turisti, cyklisti, strážcovia prírody a všetci vy čo ste šli do lesov a lúk značiť a odznačovať trate, stáť tam kdesi v tramtárií a ukazovali ste cyklistom správny smer. Ďakujeme! Vážime si vašu prácu. A ak ešte môžeme pokračovať, ďakujeme našim rodinám a láskam. Nemáte to s nami ľahké, vieme. Čím sa viac blíži maratón, tým menej máme na vás čas a sme ovrčanejší. ? Ospravedlňujeme sa a ďakujeme za trpezlivosť s nami. Keby sme sa nemali o koho oprieť, nebolo by tu čom písať, nebol by maratón.
No a vám, naši účastníci, cyklistický priatelia patrí vďaka za bohatú účasť. Prišlo vás 533 a verte, že sme sa potešili každému jednému z vás. Nie ste pre nás len nejaké číslo. Každý z vás je hrdina mtb. Ďakujeme.
V tejto chvíli máme prečítané asi všetky vaše hodnotenia nášho-vášho maratónu, na vašom názore nám totiž záleží. Zapracujeme na čom sa bude dať. Dubničák je síce najstarší mtb maratón na Slovensku ale ani jeden rok nebol bez problému či nejakej chyby na našej strane. A buďte si istí, že ani ten ďalší ročník nebude úplne bez chýb. To vám môžeme už teraz sľúbiť. Rovnako vám však vieme sľúbiť, že ak naberieme psychické a fyzické sily, opäť dáme všetko do toho, aby ste u nás boli maximálne spokojní. O tom ako nám to zas (ne)vyjde sa môžete do Novej Dubnice prísť presvedčiť 24.augusta 2024.
Zdenko, Luboš, Peter, Roman a Martin
22.08.2023 - 07:26:32
125
Prečítal som si všetky príspevky po maratóne a nestačím sa diviť. Tak ako napísal Tomáš organizácia maratónu nieje vôbec jednoduchá. Organizačný tím to robí popri zamestnaní často krát aj na úkor času stráveného s rodinou. Každý kto si príde zajazdiť nevidí absolútne žiadnu prácu a úsilie ktoré sa za tým všetkým skrýva. Vysoké štartovné ak ste si nevšimli zdraželo všetko, je pre mňa teda pochopiteľné že zdraželo aj samotné štartovné. Nemôžete porovnávať dnešné ceny z cenami pred 5-6 rokmi.
Štartový balíček za mňa úplne v pohode fľaša, gél. mapka. Letáky ja osobne nepotrebujem aj tak skončili v zbere papiera. + nezabúdajte nato že každú jednu vec treba do tej tašky vložiť. Dubničák bol v roku 2008 môj prvý maratón na ktorý som sa odhodlal postaviť za tie roky už si myslí že viem niečo porovnať, značenie bolo dostatočné. To že človek sa musel na rázcestí trochu poobzerať no a čo ? Ušlo nikomu z toho dôvodu prvé resp. pódiové umiestnene nemyslím si. Priznávam sa že aj aj som rez preletel značku ale to bol moja vlastná chyba. Sledovane značenia pre mňa k maratónom patrí. Rovnako tak "značenie" koreňov a kameňov. V zjazdoch kde vytŕča skutočne veľkú šuter alebo koreň v tom vidím význam. Ale sú to MTB preteky a prekážky treba vedieť zvládať priebežne a vysporiadať sa s nimi.
Organizátorom ďakujem za tento rok, všetci sa učíme
22.08.2023 - 08:15:28
13
keyboard_arrow_up