Ráno si vajčák pýtal odomňa aj od druhého podvedeného, ktorý zasa kupoval Ultegra páky Iban. Vraj sprocesuje platbu spať a dnes mi má prísť. Ďaľší blud...
22.08.2023 - 16:03:42
00
AdamAtun napísal:
Ráno si vajčák pýtal odomňa aj od druhého podvedeného, ktorý zasa kupoval Ultegra páky Iban. Vraj sprocesuje platbu spať a dnes mi má prísť. Ďaľší blud...

Ved si mu ho uz min 2x posielal, co si tu ukazoval prtsc.
Iba nahana cas.
Tiez som mal takehoto obchodneho dlznika niekolko rokov a pomohol telefonat od cloveka, ktory nanho mal nejaky vplyv. V mojom pripade to bol starosta.
23.08.2023 - 13:40:40
00
Áno, existujú ľudia ktorí majú vplyv na ľudí podobného typu...
24.08.2023 - 08:52:17
00
Caute, aj tu iba upozornim, ze si davajte fakt pozor, pretoze na Slovensku maju podvodnici raj. Pokial nejde minimalne o niekolkotisic eur a nemate sami nazbierane dokazy od viacerych podvedenych obeti, tak Vas rovno na policajnej stanici otocia, ze sa to ani neoplati spisovat, "lebo takych pripadov su stovky a oni musia riesit zavaznejsie veci" a ak budete na podani trestneho oznamenia predsa len trvat, tak ho s vami nejaky policajt spise s entuziazmom otravenej ryby a zhruba po mesiaci vam pride vyjadrenie, ze nie je dovod na zacatie trestneho stihania, lebo blablabla a odvolat sa mozete listovou formou alebo osobne na policajnej stanici, kde vase odvolanie uvitaju s usmevom a otvorenou narucou a zacnu naozaj konat (samozrejme sarkazmus).

Samozrejme si mozete najat pravnika, ktory postupne prinuti policajne organy k nejakym cinom, ale opat sa pripravte na vrelu spolupracu policajtov, ktori su nuteni travit este viac casu v kancelarii ako to minimum, ktore uz aj tak z duse nenavidia. V konecnom dosledku vas to iba bude stat cas, peniaze a zarucenu "ochotu" policie pomahat vam niekedy v buducnosti, ked sa napr. budete stazovat na hlucnych susedov alebo nieco podobne (ano, policia si uchovava zaznamy o osobach podavajucich trestne oznamenia a "problemistov" si pamataju).

Takze je to naozaj "kazdy sam za seba", preto vobec neriskujte a ak sa nieco zda podozrive a neda sa to preverit, tak ruky prec.
24.08.2023 - 09:39:41
01
swdev333 napísal:
Caute, aj tu iba upozornim, ze si davajte fakt pozor, pretoze na Slovensku maju podvodnici raj. Pokial nejde minimalne o niekolkotisic eur a nemate sami nazbierane dokazy od viacerych podvedenych obeti, tak Vas rovno na policajnej stanici otocia, ze sa to ani neoplati spisovat, "lebo takych pripadov su stovky a oni musia riesit zavaznejsie veci" a ak budete na podani trestneho oznamenia predsa len trvat, tak ho s vami nejaky policajt spise s entuziazmom otravenej ryby a zhruba po mesiaci vam pride vyjadrenie, ze nie je dovod na zacatie trestneho stihania, lebo blablabla a odvolat sa mozete listovou formou alebo osobne na policajnej stanici, kde vase odvolanie uvitaju s usmevom a otvorenou narucou a zacnu naozaj konat (samozrejme sarkazmus).

Samozrejme si mozete najat pravnika, ktory postupne prinuti policajne organy k nejakym cinom, ale opat sa pripravte na vrelu spolupracu policajtov, ktori su nuteni travit este viac casu v kancelarii ako to minimum, ktore uz aj tak z duse nenavidia. V konecnom dosledku vas to iba bude stat cas, peniaze a zarucenu "ochotu" policie pomahat vam niekedy v buducnosti, ked sa napr. budete stazovat na hlucnych susedov alebo nieco podobne (ano, policia si uchovava zaznamy o osobach podavajucich trestne oznamenia a "problemistov" si pamataju).

Takze je to naozaj "kazdy sam za seba", preto vobec neriskujte a ak sa nieco zda podozrive a neda sa to preverit, tak ruky prec.


Tak ja mam uplne inu skusenost na policii, velka ochota a ziadna otravenost.
24.08.2023 - 09:52:25
02
cokupit napísal:
A inokedy nevratil ani peniaze ani si kupujuci nenechal srat na hlavu, siel to oznamit a pz uz takych oznameni na neho eviduje 5. Ci taku moznost tvoja kristalova gula nevidi?
Iba minimum podvodnikov sa prizna. Vacsia cast sa zlakne, ked si na nich pz posvieti a dalsich prosto odsudia, aj na sk. Najdebilnejsie co sa da spravit je nerobit nic.


Presne tak , kár im na tvár . Treba podať oznámenie na polícii. Obdobne to ja riešim s " občanmi " , ktorí pod vplyvom návykových a psychotropných látok a ich prekurzorov ohrozujú zasahujúci tím , či už osobným brachiálnym útok alebo vo verbálnej úrovni . Ja sa s nimi njbem . Na rozdiel od mnohých mojich kolegov , ktorí sa nechajú urážať , napádať a ponižovať .Pekne to zadokumentujem ohlásením na KOS , počkám na asistenciu príslušníkov policajného zboru a až potom započnem samotný zásah . A potom strávim niekoľko desiatok minút z môjho pracovného času na stanici PZ , všetko to spíšeme a podáme ... Ano , príslušníci PZ touto administratívou nie sú neviem ako nadšení , no svoju prácu , teda aspoň v mojich prípadoch odviedli na jednotku . " neprispôsobiví " nájomníci spoločného štátu sú predvedení , vypočutí , a je im udelená niekoľko stoeurová pokuta . Netreba to nechať len tak . A pri opakovanom zásahu na tej istej adrese už je pokoj nebeský.
24.08.2023 - 10:12:10
012
Ssmozrejme žiadne peniaze neprišli... každopádne už mám nachystaný formulár/čestné vyhlásenie na základe ktorého dostanem meno priezvisko a adresu dotyčného.
24.08.2023 - 11:53:57
010
Pisky napísal:
Tak ja mam uplne inu skusenost na policii, velka ochota a ziadna otravenost.


Bol si podvodeny a policia ti velmi ochotne pomohla vyriesit problem a chytili pachatela/podvodnika? 😀
Alebo len tak pomimo si sa chcel proste zastat policajtov, lebo ked si vybavoval nieco uuupplne ineho druhu (ako tuto Ramon), tak to bolo ok? 🙂
24.08.2023 - 19:09:07
00
swdev333 napísal:
Bol si podvodeny a policia ti velmi ochotne pomohla vyriesit problem a chytili pachatela/podvodnika? 😀
Alebo len tak pomimo si sa chcel proste zastat policajtov, lebo ked si vybavoval nieco uuupplne ineho druhu (ako tuto Ramon), tak to bolo ok? 🙂


Pisem moju osobnu skusenost, nemam dovod sa ich zastavat. Radsej by som bol keby neboli ;)
24.08.2023 - 19:28:15
00
Ziadnu skusenost si nenapisal ... otazka bola, coho sa ta skusenost tykala ..
24.08.2023 - 19:52:51
01
Ano, moja skusenost sa tykala podvodu z tunajsieho bazaru.
24.08.2023 - 20:23:26
00
Aby nedoslo este k omylu, tak ja podporujem nahlasovanie testnych cinov, ci uz ide o podvod alebo hocico ine. Iba som znechuteny z mojej skusenosti a varujem, aby ste sa nespoliehali na to, ze udanie podvodnika na policii nieco vyriesi. Nejdem nejako viac rozoberat moj pripad, ale nepisal by som to, keby to fakt nebolo absolutne fiasko. Schopnosti policajtov klesli u mna pod uroven cvicenych opic...
24.08.2023 - 20:27:13
00
No, ak by mi policajt povedal, ze to nema zmysel alebo cokolvek podobne tak by som sa usmial, vypytal si jeho meno a s tou istou staznostou by som isiel na nadriadeny stupen a este by som tam dodal, ze dany prislusnik sa tym odmietol zaoberat. Ak by ma policia odpalkovala, obratil by som sa rovno na prokuraturu a ta by to postupila naspat policii.
Ak niekto caka, ze policia vrati peniaze je na omyle. Na to su ine institucie.
Ja som isiel na policiu s tym, ze chcem opisat skutok, ktory sa stal. Ci to je alebo nieje trestny cin posudia oni. Ist na policiu s tym, ze ides rovno podavat trestne oznamenie na niekoho nieje velmi stastne riesenie.
24.08.2023 - 20:39:33
00
No ved aj ja som isiel opisat skutok. A neodmietli ma, iba ma varovali, ze to je zbytocne a povedali kedy mam prist neskor, lebo vtedy ked som tam bol, tak nikto nemal cas to spisovat. A tak som prisiel neskor (iny den), vsetko bolo spisane a po mesiaci vyhodnotene akoze sa nic nestalo. Vyrabat napodobeniny stranok packety a hlavne viacerych bank, kradnut uzivatelom udaje, mat tim ludi, ktori vedia zneuzit slabiny mobilnych aplikacii bank a v priebehu par minut si poslat aj desiatky platieb, je na slovensku zjavne uplne legalne 😀. Vsetko som to tym policajtom pripravil este aj pekne v spisanej forme, aby nemuseli vypisovat uplne vsetko do detailu, z banky mali vypisy platieb, aj moj popis aka slabina aplikacie TB bola vyuzita (potom neskor som to skumal) a v bodoch ako k celej udalosti doslo, ale pre vysetrujuceho policajta som spolupracujuci debil a podvodnik (pravdepodobne skupina) vlastne nic nespravil. Skoda reci... Mozno len v Trencine su takito lenivi hlupci. Perlicka je, ze v Cechach je voci tomu podvodnikovi zahajene patranie kvoli trestnemu cinu podvodu a aj to som policajtovi spomenul a dal mu link na stranku ceskej policie, kde o tom pisali... Kazdopadne drzim palce kazdemu, aby takyto pristup nezazili. Dost mi to otvorilo oci a mam silne pochybnosti, ze by mi pomohli, keby to bolo nieco fakt vazne...
25.08.2023 - 10:14:24
10
Mozno si prisiel s pripadom, ktory daleko presahuje moznosti obvodneho oddelenia :)))
Posli to cele na generalnu prokuraturu. Oni to uz niekam posunu a dostanes odpoved viac na urovni. Pomozes sebe, mozno aj niekomu inemu a snad sa aj zbavis kysleho usmevu ktoremu celkom rozumiem.
25.08.2023 - 10:28:37
01
keyboard_arrow_up