Bolo to v garáži. To bola foto aby som vedel po dovolenke ich rovnako naskladat späť. Boli ešte spojené motozamkom všetky dokopy. Bohužiaľ v garazi kamery nemám. Ale garáž je v dome.
03.08.2023 - 12:28:13
00
drahovsky napísal:
Bolo to v garáži. To bola foto aby som vedel po dovolenke ich rovnako naskladat späť. Boli ešte spojené motozamkom všetky dokopy. Bohužiaľ v garazi kamery nemám. Ale garáž je v dome.

Evidetne moze byt aj v bunkri a pre zlodejov to neznamenalo ziaden problem.
Dufam, ze sa poucis a nabuduce bude na zlodejov cakat aspon ten alarm a kamera, ktore ja povazujem za povinnu jazdu kazdeho zabezpecenia.
03.08.2023 - 15:58:14
00
Kedze som dostal ziadosti na PM o zaslanie konkretnych odkazov dam to radsej sem nech sa nemusim opakovat.
Alarm
Lacna Cina, ktora napodiv funguje, nemontoval som sice nikde, ale testoval na sebe viac ako 2 roky.
thumb_up0thumb_down
Cena cca 92.9 na mall.sk napriklad.
Narocnost montaze a sprevadzkovania stredne obtiazna,
2 roky prevadzky bez problemov, nevyhoda...nemoznost nastavenia PIR cidla, chyta do od potkana vyssie vsetko.
V pripade, ze chce niekto nieco profi a navyse sa neche narobit, nemoze vrtat, tahat kable a pod odporucam UA Ajax.
thumb_up0thumb_down
Ponuka bezdrotove modely s vysokym dosahom a priechodnostou cez prekazky, kedze pracuju na 8xxMHz. Sifrovana komunikacia, vyborna appka, ci sw pre PC, baterie s dlho zivotnostou a systemy s vysokou modularnostou (PIR, fire, flood cidla, kamery....atd). Vhodne aj do hotovych domov, pretoze odpada nutnost kablovania. PIR cidlo je zaroven odolne voci domacim zvieratam, posiela udaje o stave baterie, ci teplote.
Nevyhoda je vyssia cena startovacie sady 500-600 eur.
Bezne security firmy vacsinou ponukaju nieco od Paradoxu, Jablotronu, ci Satelu. Ceny budu asi vyssie, pozor montaz sa moze pohybovat radovo v stovkach eur a taky Jablotron si uz sami nenahodite;o)).
K alarmu, hlavne k tomu cinskemu, co vas zobudi o polnoci lebo vam tam chodi macka, ci potkan je dobre mat aj nejaku kameru,
Cenu proti kamier rozoberat nebudem, na SK hra prim cinska Dahua a Hikvision, ja osobne preferujem tchajwansky Vivotek.
Ale poradit si vieme aj lowcostov lacnou a hlavne funkcnou cinskou kamerou.
thumb_up0thumb_down
Ceny od 25-30 eur, predavaju na Ali viaceri vyrobcovia, poznam cca 10 majitelov, ja sam mam nejake na dome, pretoze sa mi po testoch uz nechcelo ich davat dole a sluzia dodnes.
Vyhoda je nizka cena, bezdrotove pripojenie umoznuje pripojenie aj objektov mimo dom, na objekty ako garaz, ci pivnica, kolna a pod uplne postacujuci obraz uz pri 2MPx modeloch.
Nevyhody zaznam len na SD kartu, oproti profi kameram horsi obraz samozrejme, ale mne sa podarilo rozbehat zaznam aj na pc hoci obchodnik tvrdil, ze to nejde...bohuzial len cez sw beziaci pod Win, takze ukladanie priamo na NASko a pod zatial nepripada do uvahy.

Treti system obrany odporucam uz googlit samostatne pod pojmami gps tracker,, gps antitheft a pod, Co pouzivam ja uz blizsie specifikovat nebudem. Pre pouzivatelov Apple odporucam napriklad airtagy.
03.08.2023 - 21:26:05
02
pre majiteľov samsungov zase smarttagy. do ebajku sa schovať dá a funguje výborne, na YT je dosť recenzií aj porovnávačiek s airtagmi, či podobnými produktami iných značiek
04.08.2023 - 05:49:19
00
A keď už preberáme bezpečnostné opatrenia, tak poistenie (či už domácnosti, alebo priamo ebajkov) by sme nemali vynechať...
04.08.2023 - 08:20:30
01
Prosim o pomoc pri hladani ukradnute bicykla Kellys E-Carson 70 P velkosť rámu L 28" 725Wh, sivej farby. Na riaditkách bol namontovaný drziak na mobil Quadlock s modrou packou na uvolnenie, na predstavci detska sedacka Thule Yepp 2 mini modrej farby. Na rame bol kosik na vodu. Bicykel bol novy, mal najazdenych 158 km. Seriove cislo KLT31601535.
Ukradnuty bol z noci 24.8.2023 na 25.8.2023 medzi 22:00 hod a 3:00 hod. v Bratislave - Karlovej Vsi (Mlynska dolina).
Odmena za pomoc pri najdeni ista.

Prílohy:

IMG_8855.jpeg
IMG_8855.jpeg 245.4 KiB thumb_up0thumb_down

31.08.2023 - 09:08:35
00
keyboard_arrow_up