Najväčšou kľúčovou vlastnosťou je sám jazdec, aby proste vedel jazdiť aj na normálnom MTB /ak chce elektro MTB/. Od toho sa odvíja všetko.
Pokiaľ nekúpiš vyslovene čistokrvnú čínu, kde môžu byť rôzne nástrahy, tak s osvedčenými predajcami neurobíš chybu ani s jedným.
Pre bežné dochádzanie do práce, jazdy po cyklotrasách, výlety po okolí, ti stačí základ - netreba špičkové brzdy /ak nemáš cez 100 kg/, netreba špičkové radenie a rôzne predražené špeciality, ktoré nevyužiješ.
Momentálne už nevidím v predaji modely so zadným motorom, ktoré boli kameňom úrazu. Bicykel sa stával mopedom a častokrát dochádzalo aj k úrazom.
Momentálne sú v ponuke iba stredové motory, ktoré sa vďaka torznému snímaču prispôsobujú tvojmu šliapaniu, nielen otáčkam, ale hlavne sile.
Osobne by som išiel do HT-čka od tunajších SR/ČR výrobcov.
27.08.2023 - 15:20:24
00
kates33 napísal:
Ahojte. Posledné dni sa mi v hlave odohráva jedna neustále sa opakujúca myšlienka a tou je elektrobicykel. Áno, tá myšlienka, že by som mohla prejsť na elektromobilný režim dopravy, ma veľmi láka. Vidím pred sebou tú nekonečnú paletu rôznych elektrobicyklov s rôznymi špecifikáciami a funkciami. Vysoko v rebríčku mojich preferencií je však predovšetkým spoľahlivosť a výdrž batérie. No zároveň by som si priala niečo, čo sa dokáže perfektne prispôsobiť rôznym typom terénu, pretože cestovanie po mestských uliciach je len jednou stranou mince. Moja dobrá známa už má svoj vlastný elektrobicykel a dokáže sa o ňom len tak strhane rozprávať. Hovorí, že pocit jazdy je úplne iný, že to nie je len o tom sa pohybovať, ale o tom zažívať okolie na plno. No mne sa táto voľba javí takpovediac "na dlhú trať", a preto by som si pred definitívnym rozhodnutím rada vypočula čo najviac hlasov a názorov. Preto vás prosím o radu a skúsenosti. Aké elektrobicykle máte vy? Aké sú vaše názory a skúsenosti? Akými trasami sa pohybujete? Dajte mi vedieť, ktoré funkcie sú podľa vás kľúčové a ktoré značky sa osvedčili. Vopred ďakujem za odpovede a pekný deň. :)


Lepšie ako tisíc dojmov a postrehov od iných ľudí je urobiť si jeden víkend čas, zobrať si ebike z požičovne a dať si nejakú tvoju známu trasu vo väčšej dĺžke ktorú jazdíš na biobiku a hneď budeš mať jasno či je to pre teba to pravé orechové, alebo to je možno iba prehnaný boom:-)
Ideálne by boli tie víkendy dva, keď by si si porovnala pevný HT a celoodpružený bike. Moja zásada a rada za ktorú sa mi už poďakovalo niekoľko kamošiek je, že ak ebike do hôr tak radšej lacnejší full ako drahý HT.
31.08.2023 - 13:16:35
02
valecek napísal:
ja mam podobny vyber, akurat nechcem nic shimano, bosh motor a velke zdvihy.

zatial horuci kandidat whyte.

ak by som upustil od motora bosch co nechcem, bol by vo vybere aj kelyss


fajn stranka na konfiguraciu

https://samsbikes.net/pro-bike-compare/


A preco vlastne nie Shimano? Je to len kvoli osobnym preferenciam, alebo je tam este nieco dalsie objktivnejsie preco Shimano motor nie?
Lebo pozeram po bajku so Shimano EP801 motorom. Tak ze ci existuju nejake objektivne dovody preco radsej zvolit Bosch.

Dik
01.09.2023 - 05:45:01
00
valecek myslí komponenty Shimano, nie motor. ale keď tam má písaný Bosch tak asi nechce ani motor Shimano :)

po dvoch sezónach na EP800 objektívny dôvod prečo nie motor Shimano - lebo nemá lineárne režimy, ani na ECO. ale to je subjektívna záležitosť, každý jazdí trochu inak, niekomu to vyhovuje tak, inému onak
01.09.2023 - 07:03:56
00
Co to znamena v praxy ze nie su linearne?
Ze je velky rozptyl podpory v ramci rezimu?
01.09.2023 - 08:28:42
00
Preco nie shimano
Nekonecne vela konektorov na nabijanie
Ked ides na vylet na par dni a zabudnes nabijacku
Garantujem ti ze ju na 80% nezozenies v ziadnom lokalnom shope
Ked sa vyskytne problem s bateriou vacsinou to trva dlho kym sa to vyriesi kedze do bicyklov s ich motormi vacisnou vyraba baterie tretia strana(darfon,bmz,samsung,...)

Toto je moj dovod preco nie shimano
01.09.2023 - 08:36:25
00
No dobre, konektory ... ale co tak spolahlivost ci servisovatelnost? Je to velky pruser? Pamatam si totiz ze som tusim niekde tu na fore cital, ze je Shimano motor snad nejaky problem servisovat. S tymto nie je problem?

Dik
01.09.2023 - 08:55:55
00
Shimano motory sa neservisujú, ale menia. konektory sú rozdielne, podľa výrobcu baterky, neviem ako tu kolega, ale keď idem na výlet na pár dní, nabíjačku ako prvú čo hádžem do batohu :) čítal som o rôznych problémoch s motormi, s baterkami ani nie, resp. čo viem na figu boli Shimano BT-E8035, rýchlo strácali kapacitu, ale tie sa už nejakú dobu do nových bajkov nedávajú. každopádne platia zákony a na vyriešenie problému je 30 dní počas dvojročnej záruky.
01.09.2023 - 14:15:46
00
quasimoto napísal:
Co to znamena v praxy ze nie su linearne?
Ze je velky rozptyl podpory v ramci rezimu?


pozri si krivky Tour/Magic Tour a Sport/eMTB, graf je Bosch, ale ako názorný príklad poslúži. pri progresívnych módoch dostaváš pri nižšom výkone jazdca menej podpory. v praxi to znamená, ideš stúpanie s meniacim sa profilom, prejdeš strmý úsek kde si mákneš, prídeš do menej strmého, kde by si nohy chceli oddýchnuť, ale tým že budeš menej tlačiť do pedálov ti klesne podpora a namakáš sa ešte viac. pri lineárnych módoch ti podpora neklesne. na nejakom dlhšom výjazde keď sa unavíš a nebudeš toľko tlačiť do pedálov, budeš dostávať pri progresívnom režime menej podpory a defacto ty pomáhaš motoru, nie on tebe. záleží od kondičky samozrejme.
Shimano inžinieri vymysleli aj ECO progresívne, neviem či to má tak aj nejaký iný výrobca motorov, skôr asi nie. možeš si zvoliť vyšší režim, ale v podstate sa to chová rovnako a rýchlejšie vybiješ baterku.

ebike-mtb.com
01.09.2023 - 14:33:15
01
A ako to na Bafang?
Ja som myslel ze u torznych snimacov je to vzdy tak, ze vypomoc motora je priamo umerna sile sliapania.
01.09.2023 - 14:49:15
00
Momentálne vyberám e-bike pre manželku a narazil som na zaujímavé ceny bikov. Niektoré sú za 1,- . Jasné že ide o chybu ale mám chuť si 2-3 kusy objednať :-) https://www.mojekolo.sk/cyklistika/elektrobicykle/celoodpruzene-elektrobicykle/?pmax=4071&p107%5B%5D=57007&p107%5B%5D=57008&p107%5B%5D=74973&o=recommended
01.09.2023 - 19:24:04
02
jeden som kúpil, som zvedavý čo sa bude diať :D
01.09.2023 - 19:43:19
03
sorcerer napísal:
jeden som kúpil, som zvedavý čo sa bude diať :D

sorcerer
Tiež som kúpil :
GHOST E-ASX 160 Advanced
Konečná cena s DPH 7,48eur🤪
01.09.2023 - 21:36:53
00
Ešte som kúpil jeden pre ženu 😉
Či zobrať aj do rezervy niekoľko ks ? 🤔
01.09.2023 - 21:49:49
00
som zobral jedno L ko :D
02.09.2023 - 07:48:56
00
keyboard_arrow_up