Dať za bicykel na ktorom je na výmenu všetko okrem rámu 1400 plus poštovné je tiež asi žart
07.09.2023 - 09:03:53
09
To BMC je parada, kiez by sa bezne biky predavali za taky pomer ceny... Jedine co mi tam vsak vadi (a dokedy som si nevyskusal Fourstroke, kde to je rovnake a dovtedy som to tak nevnimal), je ta mohutna hlavovka. Nechapem naco je hore rovnake lozisko ako dole, ked tadial nejdu bowdeny. Potom tam ten predstavec vobec nepasuje... Roman ty ho samizda mas doma (a preto ta tak skre ta cena :lol:), vyzera to aj u teba tak odveci? A skoda ze je zrovna v tej nudnej a obycajnej ciernej :|
www.bmc-switzerland.com
07.09.2023 - 09:07:08
00
Brzdy z toho BMC mozes hodit do kosa, kluky vazia tonu a vidlica skoda reci. Kolesa pocitam , ze bude nejaka hroza vaziaca 3 tony. To uz radsej, keby predavali len ram za prislusny dobry peniaz.
07.09.2023 - 09:12:05
03
Stale sa bavime o karbonovom biku, jednej z najdrahsich znaciek, stale v "akej takej krize", defacto za cenu ramu 1400€? To tu budu vycitane komponenty zakladnej triedy? Nebudte smiesny :-)
07.09.2023 - 09:20:06
012
Takto to vyzera komplet preskladane az na kolesa. Foto este pred upravou posedu. Vaha okolo 9,6 kg

Prílohy:

IMG_7321.jpeg
IMG_7321.jpeg 602.12 KiB thumb_up2thumb_down

07.09.2023 - 09:26:32
024
Jaiub, cena je samozrejme paradna, ale tie vycitky su "uhol pohladu" toho ktoreho bikera. Mna napada taka paralela s cenami leteniek s prestupom ( lacnejsie ) s cenami leteniek priamo z bodu A do bodu B bez prestupu ( drahsie )...kedysi som nemal absolutne ziaden problem s tymi lacnejsimi a v podstate som kupoval da sa povedat iba tie. Teraz ako cestujem aj s rodinou a dvoma da sa povedat malymi chalanmi, tak kupujem naopak tie drahsie priame lety...proste cas su peniaze a minimalizujem tym pripadne problemy. Toto je v podstate podobne...zaklad ( ram ) je tam super, ale vacsinu komponentov si budu chciet casom bikeri vymenit. A je proste mnozstvo ludi ktori sice uznaju ze ta cena je super, ale nechcu stracat cas vymenou a nasledenym predajom tych "lacnych" komponentov po bazaroch... :)
07.09.2023 - 09:42:08
01
Mne sa nepozdava nestandardny tvar sedlovej trubky. Inak ako s teleskopkou by som to nejazdil a mat tam nejaky medzikus nie je moc lakava predstava.
07.09.2023 - 09:48:56
00
Jaiub: tak vzhladom na to, ze normalne ram stoji asi 2k, tak sa to oplati, tie veci okolo su len bonus :D .. hodnotil som to ako bike, ale takto by to slo.
07.09.2023 - 09:57:21
00
matt Samozrejme ze je to uhol pohladu a neni to hotovy bike pre skuseneho pretekara ci narocneho cyklistu, ale ja si prave myslim ze toto je bike a cena pre tych ludi, ktory chcu ako tak slusny ht karbon bike a iny v podstate za taku cenu ani nekupia. O vyrazne lepsom alebo vyhodnejsom nehovoriac. Pripadne pre zenu, dorastenca... Komponenty vobec nebudu riesit alebo naopak zostane iba ram. Samozrej da sa pokracovat a prihodit dve-tri stovky za lepsiu vidlu, pohon atd. atd., ale to sa dostanes na uroven 2,5-3K a razom je ta cena inde. Kdezto ked to prezeniem, tak tento/takyto bike si "mozes kupit z vyplaty"... Samozrejme brat s rezervou, myslene voci cene 3K za uz pre "nas adekvatny" bike, ktore uz malokto z fleku da... Napr. ja keby prahnem po ht-cku, nehovoriac o BMC, tak nevaham a mam bike za cenu ramu. Samozrejme v konecnom dosledku by zostal iba ten ram, ale keby to rozpredam aj len za par mizernych stoviek tak ram vyjde hlboko pod beznu cenu samostatneho ramu.
K tomu osadeniu, som si tak spomenul, niekedy okolo roku 2015, som silno vahal medzi "top" hlinikovym bikom (na xt-cku a lepsej vidle, s malinko lepsimi kolesami ale ziadna hitparada) za cca 2litre, alebo uz karbonom za rovnaku cenu ale na nizsich kompo (pohon nejaky mix tu a tam s xt, zakladne brzdy max. deorecka, vidla manitou alebo tiez recon ako bmc, zakladne kolesa...) Ako lto hadze brzdy do kosa tak ja vravim ze to deorecko na bmc bude chodit dostojne ako xt, je to osadenie "premioveho" bmc a cene 1400€ v niecom ine ako "budget" Cube Reaction z roku 2015 za dva litre?


Naposledy upravil Jaiub dňa 07.09.2023 - 10:17:28, celkovo upravené 1 krát.

07.09.2023 - 10:10:35
05
Tak ono to bolo hlavne myslene v tom kontexte že zľava na Radon za 2200 s Fox Performance, mavic kolesa, komplet gx, magura brzdy, karobonove riaditka bola opísaná ako žart v porovnaní s BMC. A keby to mam kúpiť dorastenkyni ktorá jazdí a ma ambície aj pretekať tak priplatiť 700 eur a mať komplet bicykel pripravený bez akýchkoľvek ďalších nutných výmen ktorý samozrejme nestratí na cene v prípadnom predaji toľko ako bike na mt200 a rs judy s 30mm nozickami co sa budú krútiť aj pod 50kg ženou.
07.09.2023 - 10:16:31
02
lto napísal:
Brzdy z toho BMC mozes hodit do kosa.

Ty by si hadzal Shimano BR-MT200 do kosa? Na urban bajku mam tiez lowcostove BR-M396 a 8 rokov som sa ich nedotkol. Brzdia vynikajuco a tak isto ako hociake ine 2 piestove Shimana. Ludia vozia dobrovolne Sram brzdy, alebo nie hydraulicke ale take s lankom, tamtie by som hadzal do kosa :D
Pre ľudí, čo budú jazdiť bajk tak ako je a pôjdu pár krát za rok na pivo na BK bohato postačia.
07.09.2023 - 10:17:00
03
Jaiub napísal:
matt Samozrejme ze je to uhol pohladu a neni to hotovy bike pre skuseneho pretekara ci narocneho cyklistu, ale ja si prave myslim ze toto je bike a cena pre tych ludi, ktory chcu ako tak slusny ht karbon bike a iny v podstate za taku cenu ani nekupia. O vyrazne lepsom alebo vyhodnejsom nehovoriac. Pripadne pre zenu, dorastenca...


Samozrejme, v tomto pripade je to kauf roka, o tom ziadna. Ja som to napisal z pohladu tych, ktorym sa tie komponenty na biku nepozdavaju :)
07.09.2023 - 10:29:03
00
predávajú aj rám :D A to sa oplatí
https://www.bike24.com/p2521641.html
07.09.2023 - 10:32:32
09
Ten BMC je super deal ak ma niekto budget okolo 1500, za taku cenu ponuka vela znaciek hlinikove bicykle v rovnakej vybave. Napr. Grand Canyon s Judy na Sram SX stoji 1250 a to je este Canyon cize by tam mal byt dobry pomer cena/vybava.

Avsak ak ma niekto budget 2000+ tak si treba dobre spocitat ci sa viac neoplati kupovat hotovy bicykel v dobrej vybave. Ja mam skusenost ze tieto uplne zakladne komponenty ako Judy, tazke noname OEM kolesa sa cez bazar predavaju velmi tazko a za velmi nizke ceny. Ako bolo spomenute, nie kazdemu sa chce riesit bazar, dohadovanie, posielanie a vsetko s tym spojene. Samozrejme na druhej strane, BMC je premiovy ram takze dobry zaklad pre vylepsenia, kazdy musi vediet co preferuje.

Pozrel som na B24 a napr. tento Cannondale je velmi dobry deal, mozno aj lepsi ako BMC:
https://www.bike24.com/p2575517.html
07.09.2023 - 11:16:34
02
ten ram nema ani UDH patku. pozeral som nan ked som kupoval v zime bike a neviem teda co je na tom BMC tak premiove - asi len tie 3 pismenka. kupa to je sice dobra ale jedine co sa na tom oplati je naozaj len ten ram aj to s viacerymi otaznikmi.
a dalsia vec je nasledny predaj lacnych komponentov - ja uz by som do toho nesiel a keby samotny ram stal tolko co cely bike, kupim radsej samotny ram.
07.09.2023 - 11:27:02
00

Výber z tovaru vo výpredaji

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up