Tieto vyletne autobusy tam blokovali premávku ked tam boli aj 4 pruhy naživo som videl ako sa tam myslím rakúsky autobus tak či tak nevedel otočiť alebo o čo sa pokúšal...
08.09.2023 - 21:31:23
04
Marli napísal:
Jaroh pytal som sa jednoduchu otazku,na tvoje 'keď nejaký šofér nevie šoférovať?': Ktory sofer nevedel?(soferovat)

Mas na to jasnu odpoved?

A vopred hovorim, ze toto riesenie (relativne uzky pruh pre auta voci sirke cyklopruhu) to skomplikovalo obom soferom (aj električky aj busu/auta/dodavky...)
(A nejaky team to riesenie navrhol/presadil/zrealizoval)

Šofér autobusu nie že nevie šoférovať on nepozná ani značky. Po prvé bol v ľavom pruhu, ktorý odbočuje do ľava na pešiu zónu Mostová. Po druhé ten pruh je určený na odbočenie iba pre vozidlá do 3,5 t. Pravý pruh, ktorý je určený aj pre neho má dostatočnú šírku a bez problémov je prejazdný aj pre autobusy. Takže tvrdenie, že šofér autobusu je blb, ktorého štýl jazdy je dajte mi volant, však stačí iba krútiť, je plne na mieste. Ak by sa netrepal tam, kde nemá tak ku kolízii nepríde. Vodiči si za komplikácie na cestách môžu iba sami. Nie cyklopruhy a ani plné obchvaty, kde dokáže byť plynulá premávka so zníženou rýchlosťou. Pokial nepochopia, že sa nemajú lepiť na seba, mišičkovať, kukať do mobilov, pchať sa do plnej križovatky a predbiehať sa kde nemajú, tak si takéto komplikácie budú spôsobovať stále. Za to naozaj nikto iný nemôže len vodiči.
08.09.2023 - 22:42:07
05
ta znacka je zakazova znacka B6 -> Značka zakazuje okrem vjazdu nákladných automobilov aj vjazd ťahača prívesu, ťahača návesu a špeciálnych automobilov odvodených od nákladného automobilu alebo od autobusu; nezakazuje vjazd obytným automobilom a nákladným automobilom s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg.

Pytam sa? Je tam po novom umiestnená zakazova znacka B7 Zákaz vjazdu autobusov ?? -> Značka v záujme bezpečnosti cestnej premávky zakazuje vjazd autobusov na cesty, ktoré svojimi parametrami, napríklad šírkou alebo smerovými oblúkmi cesty, neumožňujú bezpečnú jazdu autobusov s prihliadnutím na ich rozmery, resp. na najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť. Značka sa používa i v prípadoch, keď je potrebné premávku autobusov vylúčiť z dôvodu ochrany životného prostredia.

To, ze je to pesia zona Mostova znamena prd. Je tam znacka pesia zona, znova znacka B6 (vid hore) a dodatkova prejazd cez Medenu povoleny. Na medenej som robil tak 7-8r dozadu a nie raz som tam autobus stretol. Ak by tam autobusy nemali co robit, tak sa ziaden autobus nedostane ku Carltonu.
08.09.2023 - 23:28:22
00
JOLI mas pravdu s tym lavym odbocovacim pruhom - to som si fakt nevsimol, kym si nenapísal (kde sa stalo) a znovu pozrel foto

'nepozná ani značky. Po prvé bol v ľavom pruhu, ktorý odbočuje do ľava na pešiu zónu Mostová. Po druhé ten pruh je určený na odbočenie iba pre vozidlá do 3,5 t.'

S druhou castou (neznalost znaciek) by som si nebol taky isty. Vies, kde je umiestnena ta zakazova znacka (a dodatkova tabula)? Na semafore alebo aj niekde skor? Nemam to tam teraz po novom zjazdene,takze netusim. Cize sofer busu o tom zakaze nemusel vediet (navyse ak jazdieval do Carltonu), a ked ho zbadal, tak sa tlacil doprava.
Netvrdim, ze mam pravdu a bolo to tak - ale tvrdenie, ze sofer busu nepozná znacky je podobne slabo podlozene;)

Nic, nechajme tak a počkajme, budeme vidiet po case, po par tyzdnoch.
08.09.2023 - 23:35:47
00
Zubesuch pisal si zaroven so mnou

Mam taky pocit (nepamatam ani na 50%), ze na (pod) semafore je Zakaz odbocenia vlavo, s dodatkovou tabulou 'Nad 3,5 t'.

Pozriem nabuduce (akniekto iny nevie, neda foto ci linky)

S Carltonom mas pravdu, resp ak jetam zakaz odbocit vlavo, tak by vsetky museli prichádzať zo smeru Safarikovho a odbocovat vpravo (so vsetkymi suvislostami, napr pouzit iny most ako Novy )

Dalsia otazka: AK je zakazane lave odbocenie k prístavu pri muzeu, kde sa budu tocit osobne auta iduce tam?, na Riecnej pri hoteloch, pri Zuckermandli...
08.09.2023 - 23:55:17
00
august 22, https://goo.gl/maps/r3GSiM82QbGBb8FX6

Preto sa pytam ci tam pribudla tabula zakazova znacka B7. Neviem, kludne mohla.
09.09.2023 - 00:07:13
01
Nie, ešte tam nie je, i keď je tam naprojektovaná. Je to opomenutie mesta, malo ju tam už instalovat. Ale to nijako vinnika udalosti neospravedlňuje (mimochodom, ak oba busy naozaj stáli, tak to podľa mňa to bola chyba vodiča električky).
09.09.2023 - 00:14:39
00
No parada, ak je to tak, tak kategoricke vyjadrenia vas oboch J boli prinajmensom prehnane.

Prehodme temu, nech nepríde dalsi/treti J ;)
09.09.2023 - 11:11:22
00
Marli Pod tým "vás oboch J" myslíš aj mňa? :-) Ak áno, tak ktoré moje vyjadrenie bolo prehnané?
09.09.2023 - 11:31:18
00
Ano,
https://www.mtbiker.sk/forum/post1971475.html#p1971475
a ze prečo je moja odpoveď na konci predch stranky.

(Inak povedane,sťažíme to šoférom ako sa len da,od navrhu po realizaciu. Zúžme pruhy viac ako je potrebne, nedajme znacku/prehladne znacenie, jednoducho prinutme ich robiť chyby.)
09.09.2023 - 15:07:07
00
Dnes som sa tam previezol a moj pocit z tej cervenej trasy bol, ze na fotkach mi to prislo akosi ovela sirsie, honosnejsie, ako v reale.tu sirku vedeli hlúčiky cyklistov celkom uspesne celú vyplniť :)
09.09.2023 - 15:12:40
01
Ja som išiel tiež dnes tade a neni to zasa až tak nehorazne široká cyklocesta.
09.09.2023 - 16:25:43
00
Este keby pridal pohlad zo svojej perspektivy nejaky LittleGuy alebo AverageSizeGuy :lol:
09.09.2023 - 16:39:40
04
Marli napísal:
Ano,
https://www.mtbiker.sk/forum/post1971475.html#p1971475
a ze prečo je moja odpoveď na konci predch stranky.

(Inak povedane,sťažíme to šoférom ako sa len da,od navrhu po realizaciu. Zúžme pruhy viac ako je potrebne, nedajme znacku/prehladne znacenie, jednoducho prinutme ich robiť chyby.)


Aha, takže keď dostaneš na aute v trebárs osemdesiatke šmyk, ta nie si na vine, lebo však je tam deväťdesiatka?

Ak ten bus naozaj stál, ako hovorí tá smeráčka v článku, tak šofér električky urobil chybu, pretože vošiel tam, kde sa električka nezmestí. Ja mu to nijako nezazlievam, kľudne by sa mi mohlo stať aj mne, keby som bol šoférom električky, ale to nič nemení na tom, že skrátka nemal v oku ten rozmer, zle to odhadol. Za to naozaj valloteam nemôže.
09.09.2023 - 16:52:10
02
Marli napísal:
JOLI mas pravdu s tym lavym odbocovacim pruhom - to som si fakt nevsimol, kym si nenapísal (kde sa stalo) a znovu pozrel foto

'nepozná ani značky. Po prvé bol v ľavom pruhu, ktorý odbočuje do ľava na pešiu zónu Mostová. Po druhé ten pruh je určený na odbočenie iba pre vozidlá do 3,5 t.'

S druhou castou (neznalost znaciek) by som si nebol taky isty. Vies, kde je umiestnena ta zakazova znacka (a dodatkova tabula)? Na semafore alebo aj niekde skor? Nemam to tam teraz po novom zjazdene,takze netusim. Cize sofer busu o tom zakaze nemusel vediet (navyse ak jazdieval do Carltonu), a ked ho zbadal, tak sa tlacil doprava.
Netvrdim, ze mam pravdu a bolo to tak - ale tvrdenie, ze sofer busu nepozná znacky je podobne slabo podlozene;)

Nic, nechajme tak a počkajme, budeme vidiet po case, po par tyzdnoch.


Stačí toto? Šofer možno pozná značky, ale najskôr ich považuje za ozdoby na stĺpoch.
Viac túto tému naozaj nemá cenu riešiť.

Prílohy:

04D7BBDA-4E43-49A6-A684-01BB6945F798.png
04D7BBDA-4E43-49A6-A684-01BB6945F798.png 100.88 KiB thumb_up0thumb_down

09.09.2023 - 21:13:04
03
keyboard_arrow_up