To si bol kupit tie montpaky, ci su tu dusu pred zalozenim trochu nafukal? Potom ju treba spustit, dobre ponapravat, vytiahnut ventil a riadne nadojit.
24.05.2006 - 23:33:25
00
Zo začiatku som si myslel že si blbec-tak sorry-ale teraz mi začínaš byť sympatický tým ako si dokážeš urobiť zo seba srandu.Takže ak si si ešte nekúpil tie montpáky,tak si kúp plastové(myslím že je to prepreg)a nie kovové.S tými dušu len tak ľahko nepresekneš :wink:
24.05.2006 - 23:38:08
00
A este bude dobre pouzit tie montpaky spravnou stranou.
24.05.2006 - 23:53:44
00
Moje skusenosti s menenim plastov, dusi, lepeni defektov mi hovoria, ze nasadit siroky mtb plast ide bez nejakych vacsich problemov rukou, akurat ked plast davam dole pouzivam montpaky. Uzke cestne, to je nieco ine, tam to ide zle aj s montpakami.

A musim sa pridat k momovi, napisal si tie svoje posledne prispevky fakt bombovo, super :P
25.05.2006 - 08:40:00
00
a hlavne si skontroluj plast poriadne zvnutra ci v nom nemas zapichnuty klincek alebo crep zo skla.. lebo potom zbytocne stale lepis, pretoze po nasadeni a nafuknuti sa ti zasa prederavi.. :)
25.05.2006 - 10:56:36
00
takze decka ... mam opraveny defekt som si povedal ze co sa ja budem stym mordovat ked som to nevidel nikdy ako sa torobi nabehol som do obchodu http://www.extreme-bike.sk/ (myslim ze tak je ta stranka) a tam mi to typek predavac ukazal ako sa to robi pozorne som ho sledoval a teda on iba vymenil dusu a neveriiiim som si to vsimol az neskor ze mi tam dal dusu s kratkym ventilom no som myslel ze ma svihne stoho ;-((( a hned som si kupil aj tie montpaky dikes este raz za radu velmi cenna informacia a hlavne ked som videl ako to menil no brnkacka za 2 minuty to mal vymenene nafukane a uz som aj futasil prec odtial ;-))

inac tu je fotka mojej pumpy a tych mont pak ;-)) (pumpu mam uz asi mesiac) http://img282.imageshack.us/my.php?image=dsc00141do.jpg

takze o5t som pojazdny a tento vikend chcem ist vyskusat kolibu takze ked ma niekto uvidi staci zakricat zerooooooooooooo a ja zastavim mozno aj predvediem ako sa lieta cez predne koleso ked sa macka nespravna brzda v tom mam celkom prax stalo sa mi to iba raz zatial pekne som sa poucil;-)) (boze ja som pekna brzda;-))) )

popis mna sameho seba cierne tendy zelene 3/4 kapsace cierne tricko na hrudi napis WARCRAFT pod tym zele alebo kremove dlhe rukavi ;-)))

mierny edit by PaliG
25.05.2006 - 21:35:48
00
skvelu pumpu mas ... tiez sa na nu chystam, pevna a pekne dlha....kamos ju ma a pumpuje sa s nou jedna radost :)
25.05.2006 - 22:06:02
00
skvelu pumpu mas ... tiez sa na nu chystam, pevna a pekne dlha....kamos ju ma a pumpuje sa s nou jedna radost :)


dikes ;-)) tak aspon nieco mam skvele;-))) pumpa v tom stave ako je na obrazku ma cca 21 cm a je to pohodka da sa nadstavit ako na galuskovy ventyl tak aj auto ventil a ide to snou fakt supr ... cana bola okolo 399 alebo 499 fakt si uz nepamatam... inac dnes ma typek v tom obchode zotrel ked som sa ho pytal ze kolko ma byt v tej dusi atmosfer a mi povedal ze max 2-2.5 lebo ze to mam nejaky nekvalitny plast (ta co ja sa v tom vyznam od vyrobcu CTM) ale musim uz nat ze sa ma to dotko som mal sto chuti mu povedat svoj nazor na jeho obchodnicke sposoby.. ale vzhladom na to ze som slusne vychovany som drzal hubu a bol rad ze mi meni dusu ;-)))))))))
25.05.2006 - 22:48:10
00
Já ti Karle nevím, ale tipujem, že tam asi nemáš dosť široký plášť na to, aby 2 bary stačili. Skús mrknúť na bočnú stenu plášťa. Býva dobrým zvykom výrobcu uviesť tam doporučený rozsah tlaku.
26.05.2006 - 08:54:19
00
Já ti Karle nevím, ale tipujem, že tam asi nemáš dosť široký plášť na to, aby 2 bary stačili. Skús mrknúť na bočnú stenu plášťa. Býva dobrým zvykom výrobcu uviesť tam doporučený rozsah tlaku.



ok jasne mrknem na to vecer napisem .... zatim.....
26.05.2006 - 13:35:22
00
tak aby ste vedeli ze som tam v sobotu skutocne bol na tej kolibe tu je par fotiek mobilovych ;-|||

http://img511.imageshack.us/my.php?image=dole0jl.jpg
http://img511.imageshack.us/my.php?image=hore9qj.jpg
http://img46.imageshack.us/my.php?image=kolibavrch5pe.jpg

tada isli sme s kolegom hore ako chodia trolejbusi od hravnej stanice no kasa som myslel ze umrem ;-((( heh ale zvladli sme to spoteny jak psi kolega nachladol a kasle;-)) ja som nejako v pohode len odkedy mam bike co je tusim 11.5ty tak mam stale svalovicu na stehnach na tom starom ma vobec neboleli nohy ;-(( tak neviem co to mu je viete mi niekto poradit?? na tom starom som mal ale aj dlhsie kluky a myslim ze aaj vadsi ram to malo to co mam teraz je 20tka ram...
29.05.2006 - 14:47:29
00
... mam stale svalovicu na stehnach na tom starom ma vobec neboleli nohy ;-(( tak neviem co to mu je viete mi niekto poradit??


bikovat a bikovat - zvyknes si aj na svalovicu :D alebo ona na teba
29.05.2006 - 15:38:30
00
to zeropoint: pred tym si asi ale na biku tolko nesedel... skus sa pohrat s vyskou sedla..mozno je prilis nizko...
29.05.2006 - 21:30:45
00
to zeropoint: pred tym si asi ale na biku tolko nesedel... skus sa pohrat s vyskou sedla..mozno je prilis nizko...


V nejakom časopise som prednedávnom videl taký vzorec, ako sa vypočíta optimálna výška sedla.
1. Zmeraj si výšku rozkroku a to tak, že si medzi nohy strčíš napr. knihu, ktorá je hrubá cca. 5cm a zmeráš jej vzdialenosť od zeme (meraj to v obuvi, v ktorej jazdíš).
2. Číslo, ktoré nameráš krát 0,885 ti udá vzdialenosť vrchu sedla od stredovej osky.

Keď som túto metódu vyskúšal na sebe, tak mi to presne vychádzalo.
29.05.2006 - 22:13:24
00
A na svalovicu je dobrý horčík (magnézium) - ale v tabletkách! (to pre istotu, aby si neskúšal lízať magnéziovú Meridu). Pomáha rýchlejšie metabolizovať laktát.
Tiež ti pomôže, keď posledných 10-15 minút pôjdeš pomalšie, na ľahkom prevode a budeš viac kmihať nožičkami - okysličia sa svaly, skôr sa odbúra laktát.
29.05.2006 - 23:03:33
00
keyboard_arrow_up