Odpoved pre takychto soferov je
Zakon 8/2009, paragraf 55

(5) Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8
19.09.2023 - 19:35:04
06
Marli napísal:
Odpoved pre takychto soferov je
Zakon 8/2009, paragraf 55

(5) Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava.

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-8


Tak v tomto pripade to vodic pravdepodobne urobil umyselne, ale nezabudajme na § 9:
Vodič je povinný na vozovke alebo v jazdnom pruhu jazdiť vpravo pri pravom okraji vozovky alebo jazdného pruhu; to neplatí pri obchádzaní, predchádzaní, otáčaní alebo odbočovaní.


Cize ak na krajnici jednoducho nie je dost miesta na bezpecny prejazd cyklistu, a vodic nezasahuje mimo svojho pruhu, tak cyklista za mna nema ziadne pravo vynucovat si priestor na prejazd - je to zial na dobrej voli vodica, ci je ochotny ten priestor vyrobit, aj za cenu porusenia § 9.
20.09.2023 - 16:20:15
00
Práve tomto vidím najväčšiu výhodu ochranných pruhov, osobné autá pred križovatkami upracú mimo pravý okraj vozovky.
20.09.2023 - 18:57:57
02
na niektorých užších cestách v BA už roky v zápche/ak sa to ledva hybe stojím čo najviac vpravo, keďže nie raz sa mi stalo, že išla sanitka/hasiči a potom je problém uvoľniť priestor. Už som si párkrát vypočul, že som (voliteľná nadávka), že nedovoľujem cyklistom obiehať ma po pravej strane... 1x si to odniesol aj späťák.
21.09.2023 - 08:10:11
00
A tak Ti treba ked si lenivy. :) Len pekne aj dalsie roky stoj v zapchach. Aspon mas menej casu sirit nenavistne prispevky o cyklistoch po internetoch a menej casu sa realne pohybujes v premavke, cim klesa riziko pre ostatnych ucastnikov.

P.S. A v stojacej kolone je aj mensie riziko, ze rozbijes dalsie auto. Aj ked Ty urcite dokazes prekvapit aj v takejto situacii. Napr. spadne na Teba cyklista, ktory Ta obchadza cez prilis uzku medzeru ktoru si nechal na kraji cesty, a tym Ti rozbije auto. :D
21.09.2023 - 08:31:44
04
dnes som šiel do práce cez dúbravku a páčil sa mi bus pruh na harmincovej ... a zrazu bmw šup ho tam ... potom nejaký veľký mercedes tesne predo mňa šup ho tam ...
21.09.2023 - 08:52:03
10
Ja idem v bus pruhu v strede, ziadne auto spoza mna neprejde. Samozrejme busom uhybam. :)
21.09.2023 - 09:21:48
02
tie oba sa šupli predo mňa zo stojacej zápchy ... btw môže aspoň taxi chodiť v buspruhu?
21.09.2023 - 09:40:48
00
§ 12

(6) Vo vyhradenom jazdnom pruhu pre autobusy alebo trolejbusy smú jazdiť aj vozidlá taxislužby, ktoré sú riadne označené. Vozidlo taxislužby pritom nesmie obmedzovať plynulosť jazdy vozidiel, pre ktoré je tento vyhradený jazdný pruh určený.
21.09.2023 - 09:44:21
02
Jezus 85% času po BA sa pohybujem na bicykli, zvyšok je rozdelený medzi auto a MHD. Ale hej, som lenivec, čo trčí v zápchach.

PS. Ty si možno bohatý, že môžeš rozbíjať cudzie aj svoje autá, ako sa ti chce. Ja tak bohatý nie som. Ospravedlňovať utrhnutie spaťáku, lebo pán cyklista ma nemohol po pravej strane obehnúť je úbohé. Je ale zaujímavé, že o 4 autá ďalej, čo stáli pred nami 2 autobusy, tak zvládol vyskočiť na chodník a išiel si veselo ďalej po chodníku. Dúfam, že aj to dokážeš ospravedlniť.
21.09.2023 - 09:46:48
00
Zase tie Tvoje fabulacie a prekrucania - ja som nic / nikoho vo svojom prispevku neospravedlnoval.
21.09.2023 - 09:48:13
01
Moja fabulácia, citujem: "A tak Ti treba ked si lenivy. :) Len pekne..." Nebolo to vyjadrenie súhlasu so správaním sa cyklistu?
21.09.2023 - 10:07:47
00
Uz sa ani nedivim tym prekrutenym a skreslenym informaciam, ktore tu pravidelne prezentujes. Teraz si to predviedol v priamom prenose kedze nie si schopny ani odcitovat vetu az do konca a vyvodis z toho uplne iny zaver.
21.09.2023 - 10:56:18
03
A nie je lepšie nechať si v zápche odstup pár metrov od ďalšieho auta, miesto lepenia sa mu na nárazník a ušetriť si starosti, ktorých máme azda už aj tak dosť? Všimnite si, ako jazdia v kolóne kamionisti. Nechajte si medzeru. Potom sa dá šikovne uhnúť pred vozidlami záchranných zložiek. Zozadu niekdo nedobrzdí, ste nalepení, budete mať rozbitý nie len zadok ale aj čumák. Keď máte medzeru, môžete ísť plynule (podľa toho ako rýchlo ide kolóna) bez plynu na 1tke, 2ke, namiesto zbytočného stláčania spojky a opakovaného zastavovania a rozbehu. Pri medzere niekto odbočí cez váš pruh alebo sa zaradí z vedľajšej bez toho, aby ste mu museli zastaviť. Kolóna bude dlhšia, keď si medzeru nechá každý, ale pôjde plynulejšie, menej si opotrebujete spojku, a zrejme ju aj prejdete rýchlejšie.
21.09.2023 - 11:04:58
010
Jezus napísal:
A tak Ti treba ked si lenivy. :) Len pekne aj dalsie roky stoj v zapchach. Aspon mas menej casu sirit nenavistne prispevky o cyklistoch po internetoch a menej casu sa realne pohybujes v premavke, cim klesa riziko pre ostatnych ucastnikov.

P.S. A v stojacej kolone je aj mensie riziko, ze rozbijes dalsie auto. Aj ked Ty urcite dokazes prekvapit aj v takejto situacii. Napr. spadne na Teba cyklista, ktory Ta obchadza cez prilis uzku medzeru ktoru si nechal na kraji cesty, a tym Ti rozbije auto. :D



Tak to citujem celé aby si bol spokojný. Tvrdíš, že je v poriadku, že mi pán cyklista urazil spaťák, lebo so si dovolil stáť viac vpravo, čo mi dokonca zákon prikazuje a je to v poriadku, lebo som si dovolil ísť autom. Ibaže by som slovné spojenie "Tak ti treba" počúval aj používal roky zle.
22.09.2023 - 06:23:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up