Dve skusenosti z dnešného podvečera, nabrezie smer Novy most.
1. Odstavene biele audi v cyklopruhu, tesne za odbočkou na Mostovu, slecinka stala tak v strede, ze zostal rovnaký priestor po oboch stranach, prejst sa dalo veeelmi tesne/krokom.
Netusim, ci sa jej pokazilo alebo len cakala... Každopádne okolo isli mestski policajti, ani naznak riesenia/zastavenia sa.

2. O kusok dalej nas (mna idúceho cca 20 a vpredu iducu elektro kolobezkarku 25-30 ofukol nejaky majster na ekolobezke iduci odhadom 45-50...neprijemne, auto aspon pocut, vidiet, aj radar ho zachyti)

Davajte si pozor
(a toto nie su chyby tej trasy ako takej-tie su ine/inde, 'len' niektorych jej pouzivatelov ...)
19.09.2023 - 22:13:25
01
Ten kolobezkar iduci tadial 50 je akurat tak samovrah, tam by som tolko nesiel, krizom krazom tadial jazdia taxiky. Pozor si treba davat hlavne pri hoteli Devin/Danube a pri Mostovej.
Btw by ma zaujimalo ako obisiel to Audi. Tieto rychle kolobezky byvaju velmi siroke
20.09.2023 - 09:09:33
00
Netusim, ako ho obisiel, bolo to za mnou, ale tento bol celkom uzky.
Inac na krizovatke/odbocke pri hoteloch sme ho dobehli ... bola cervena, teda 'rychlost je na nic', cakal na prechode pre chodcov a potom cez prechod isiel peso (aspon maly nepodstatný bod k dobru)
20.09.2023 - 20:25:16
00
lapaloma napísal:
dnes som šiel do práce cez dúbravku a páčil sa mi bus pruh na harmincovej ... a zrazu bmw šup ho tam ... potom nejaký veľký mercedes tesne predo mňa šup ho tam ...

Na tu Harmincovu som sa chcel spytat, isiel som tade zatial iba raz,autom, potme a sledoval dopravu, nikde som nevidel okrem vodorovneho a zvisleho znacenia buspruhu nic suvisiace s cyklistami.
Ako to tam vlastne je, legalne?
Pribudlo uz znacenie? Alebo som cosi prehliadol/na ceste ci vo vyhlaske?
21.09.2023 - 19:38:30
00
Marli napísal:
Na tu Harmincovu som sa chcel spytat, isiel som tade zatial iba raz,autom, potme a sledoval dopravu, nikde som nevidel okrem vodorovneho a zvisleho znacenia buspruhu nic suvisiace s cyklistami.
Ako to tam vlastne je, legalne?
Pribudlo uz znacenie? Alebo som cosi prehliadol/na ceste ci vo vyhlaske?

A myslis nieco konkretne? Kedze tam nie je ziaden vyhradenych pruh pre cyklistov, ale ani zakaz (ani priamy, ani nepriamy), tak cyklista je de-facto rovnocenny osobnej doprave. Nemal by teda jazdit v BUS pruhu, jedine po pravej krajnici ak tam je na to priestor, ale to je take trocha zvlastne ustanovenie.
21.09.2023 - 20:01:03
00
Áno, je to situácia podobná Prievozskej, Brnianskej, Gagarinovej a podobným uliciam, kde je buspruh bez dodatočnej ikony bicykla. Takže podľa predpisov by mal cyklista jazdiť v ľavom jazdnom pruhu ako ostatné vozidlá pri pravej strane pruhu. No nakoľko je to dosť nekomfortné tak doporučujem skôr jazdiť pri ľavom okraji buspruhu, keď človek chce mať zachovaný odstup od áut a zároveň im umožniť plynulejšiu jazdu a v prípade blížiaceho autobusu/trolejbusu sa zaradiť do ľavého pruhu aby malo zase vozidlo mhd plynulý prejazd a navyše vodič vás bude lepšie registrovať nakoľko vás bude predchádzať z ľavej strany. Jazdím takto roky po Prievozskej s buspruhmi a nemal som nikdy problém. Akurát iba raz sa ma na semafore pýtal jeden trolejbusák, že v ktorom pruhu jazdím, lebo keď som sa pred ním ako sa približoval ku mne preradil do ľavého pruhu aby som uvoľnil ten jeho asi nepochopil na prvú o čo mi ide a pýtal sa ma to, keď sme stáli na červenej a ja som bol prvý v ľavom pruhu a on zastavil vedľa mňa vo svojom pruhu.
21.09.2023 - 20:17:54
13
Joli to zhrnul, uz len zostava otazka, ci tam nepribudlo alebo nepribudne znacenie.

Netusim, ci uz je ukoncene, skolaudovane, este tam robia resp ako to bolo v projekte (niekde tu v minulosti boli aj podrobne podklady)

(Sme trochu mimo temu, vo vedlajsej, len ked uz bola v reci Harmincova, tak som sa pytal)
21.09.2023 - 20:36:31
00
Na Harmincovej este len planuju cyklotrasu, pisal to Vallo na FB
21.09.2023 - 20:38:14
11
Marli napísal:
Joli to zhrnul, uz len zostava otazka, ci tam nepribudlo alebo nepribudne znacenie.

Netusim, ci uz je ukoncene, skolaudovane, este tam robia resp ako to bolo v projekte (niekde tu v minulosti boli aj podrobne podklady)

(Sme trochu mimo temu, vo vedlajsej, len ked uz bola v reci Harmincova, tak som sa pytal)

Značenie tam nepribudne. Počíta sa tam so samostatnou cyklocestou. No nakoľko mešká roky rozšírenie Harmincovej, tak klasicky bude meškať aj vybudovanie cyklocesty. Však načo by to robili súbežne. To je tak náročný projekt, že magistrát aj týchto 400 m Harmincovej musí robiť na etapy. Proste opäť neschopnosť mesta niečo urobiť komplexne a načas .
21.09.2023 - 20:50:38
03
Nevidel som znacenie ale ceste je este v procese. Ale tak ja tade nechodim len dnes som siel do harmony objednat syna tak reku pozriem ako pokracuju

Bus pruhom ale chodievam v lamaci smerom do mesta alebo hore v dubravke smerom na bory. Bol som v tom, ze je to pausalne povolene. Dakujem za upozornenie, zvazim ci po nich dalej chodim budem
21.09.2023 - 21:07:12
00
Marli napísal:
Na tu Harmincovu som sa chcel spytat, isiel som tade zatial iba raz,autom, potme a sledoval dopravu, nikde som nevidel okrem vodorovneho a zvisleho znacenia buspruhu nic suvisiace s cyklistami.
Ako to tam vlastne je, legalne?
Pribudlo uz znacenie? Alebo som cosi prehliadol/na ceste ci vo vyhlaske?


Cyklotrasa popri Harmincovej povedie na strane zimného štadióna, v priestore medzi chodníkom a vozovkou. Vybudované sú cyklopriechody a krátke priestory pred nimi. Okrem toho pribudli dva cyklopriechody cez Harmincovu, jeden pri štadióne, druhý pri Poliankách.

Pre lepšiu ilustráciu odporúčam fotografie na tomto odkaze: tomto odkaze

Do času dobudovania cyklotrasy (čo tipujem minimálne na dva roky) bude Harmincova v nedobrom stave na legálne jazdenie. Legálne len v ľavom pruhu s autami (do kopca pre nešportovcov "super"). Rozumná súbežná trasa tam nie je. Bus pruh krajnicu nemá, takže ani po tej sa nedá ísť.
21.09.2023 - 21:37:27
11
Prechod popod dialnicu ... uz tam naviezli kopi strkru, je pripraveny aj novy nahradny betonovy chodnik ... dnes este nebol otvoreny. Zatial sa dalo prejst popri existujucom chodniku.

Prílohy:

dialnica.jpg
dialnica.jpg 309.35 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2023 - 23:10:59
03
aky je zmysel tohto posunu? byvalo to casto zatopene?
23.09.2023 - 11:07:13
00
scarinko:
toto je len docasny stav, aby sa mohlo zrealizovat zburanie a postavenie noveho dialnicneho mostu tak, aby nebolo znemoznene cyklistom a pesim sa presuvat po cyklotrase JURAVA. Takze budu tu mensie obmedzenia, aby tu cyklisti nejazdili 40km/h :) ale cyklotrasa by mala byt pocas celej vystavby prepojenia dilanic D1/D4 prejazdna.
Tak poprosim len o opatrnost a zmiernenie rychlosti na biku, nech tu nedochadza k zbytocnym problemom. Je potrebne aj pocitat s tym, ze sa tu budu hybat stavebne mechanizmy, tak budte prosim ohladuplni aj k tomuto, a davajte pozor na seba...
23.09.2023 - 11:26:10
17
Prechadzat tadial s cyklovozikom bude asi zabava.
23.09.2023 - 12:31:02
01
keyboard_arrow_up