Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón

24.09.2023
6. kolo - Župný pohár
MTB maratón
Bratislava - Rača (Slovensko)

Propozície, Výsledky
Finálové kolo Župného pohára a pohára XCM, Kaktus Bike Bratislavský MTB Maratón, sa odohrá 24.9.2023. Kompletné propozície nájdete na stránke organizátora.
07.08.2023 - 14:08:17
01
Na stranke organizatora som to nenasiel ale budu k dispozicii nejake uschovne veci? Ako Bratislavcan sa dostavim na bajku no urcite by bolo fajn niekam ruksak zlozit :)
21.09.2023 - 19:57:01
00
Ja som si bol vcera prebehnut trat, dnes lezim s horuckou. Tak mi to zase nevyjde. Minuly rok som sa par dni pred maratonom zrubal a 10 dni stravil s drenazou na zapalenej rane. Nie je mi to sudene... :)

Na 52km trati je jediny padnuty strom uz v zjazde do Race uplne na konci. Bolo mokrejsie ako som cakal. Planovany sobotny dazd tomu moc nepomoze. Tazba za BK, ale dalo sa. Par miest o nieco horsich. V GPSku na strankach maratonu je cesta k Silnickemu pramenu cez v sucasnosti uz zatopeny usek, tak treba ist klasicky po zltom Ccku.

Najhorsi usek jednoznacne zjazd dolu na Kosarisko z Kozieho chrbatu. Spodna cast je vyber medzi rigolmi, kde mas po kolena blato alebo vedlajsi chodnicek, kde mas po kolena zihlavu. A na tom traili dolu smerom na Kosariska orezavaju stromy, tak pozor hlavne pocas pracovneho casu cez tyzden.
21.09.2023 - 21:39:40
01
Takže padnutý strom ešte neodstránili. Ja som si bol prejsť 22km trať v stredu. Tam som nejaký zásadný problém až na ten strom a predposlednú zákrutu (chýba troška techniky) nevidel. A ešte na doplnenie šiel som na graveli.
22.09.2023 - 06:58:40
00
drzim palce nech im to znacenie vydrzi az do nedele - usek maly slavin po odbocku na modry zjazd uz bol systematicky odznaceny s faborkami strhnutymi na zemi. ze to niekomu vadi...
22.09.2023 - 11:22:54
01
ahojte,
nemôžem sa zúčastniť. Ak by mal niekto záujem posúvam štartovné.
správa.
22.09.2023 - 14:26:16
00
Ahojte, neviete v akom čase je zajtra prezentácia v Rači?
23.09.2023 - 17:38:19
00
zrejme uz od 7:00

https://www.mtbiker.sk/forum/post1974371.html#p1974371
23.09.2023 - 18:03:00
00
výsledky
24.09.2023 - 20:21:27
02
Najhorší úsek z Kozieho chrbta na Prepadlé nesklamal, fakt bol najhorší. :-) A o záverečnom zjazde v Knižkovej doline si myslím svoje - jazdím tam často, aj v noci, ale na preteky sa ten singletrack nehodí - hlavne keď sa niektorí rozhodnú tam predbiehať. :-) Ozaj, ten zranený bajker, čo ho tam ošetrovali záchranári s infúziou (myslím) dopadol dobre?
25.09.2023 - 09:26:53
02
Aka bola nakoniec ta 22km trasa? V piatok totiz trasa nezodpovedala tomu co bolo na webe. Napriklad taky zaver na BK bol cez les. GPX ani mapa sa na strankach nezmenili...
25.09.2023 - 10:40:34
00
Pred štartom 52 km moderátor hlásil skrátenie kvôli bezpečnosti - z modrej TZT sa nešlo okolo Kráľovej búdy, ale rovno po asfalte na Biely Kríž. Tento úsek mali všetky tri trate rovnaký. Ja som šiel vo štvrtok okolo Kráľovej búdy a bolo to tam rozbité od LKT. Možno kvôli tomu sa tam nakoniec nejazdilo.
25.09.2023 - 15:35:37
03
Ešte aj záver k asfaltke okolo Malej Bane sa šiel trochu inak. Všetko to ale boli len kozmetické zmeny, ten záver bol z môjho pohľadu dokonca ešte krajší. Úplný záver singlom k amfiteátru je imho krásny jazdivý, aj keď uznávam, že na pretekoch to tam trochu zaváňa průserom. Nedá sa holt mať všetko. Každopádne, akcia bola z môjho pohľadu veľmi podarená, celkový dojem z veľmi príjemného pojazdu trochu zhoršilo akurát to blato v úseku okolo Volhoviska, no větru, dešti a lesákom holt neporučíme :-)
25.09.2023 - 16:58:53
06
Comby napísal:
Najhorší úsek z Kozieho chrbta na Prepadlé nesklamal, fakt bol najhorší. :-) A o záverečnom zjazde v Knižkovej doline si myslím svoje - jazdím tam často, aj v noci, ale na preteky sa ten singletrack nehodí - hlavne keď sa niektorí rozhodnú tam predbiehať. :-) Ozaj, ten zranený bajker, čo ho tam ošetrovali záchranári s infúziou (myslím) dopadol dobre?

Tam to velmi nejde kadial inokadial tahat. Po ceste by to bolo este horsie - tam by sa pustali ludia rychlo a niekoho by trafili. Existuje este jeden chodnik/cesta nad, ale ten je turisticka znacka a prechod medzi nimi je strmy. A ludi potrebujes nejako odklonit tiez. Toto je najmenej zle.
Lepsia lokalita na organizovanie maratonu v Raci nie je.

Mne sa tam vcera vysypal syn, ale bola to jeho chyba. Dosiel, skody len na technike, takze vsetko ok.
25.09.2023 - 21:35:11
01
Na bratislavsky kaktus som sa tesil tak ,ze som uz v piatok odcestoval z mojeho rodneho Sabinova a v sobotu som v rozcarovani po dazdivej noci prisiel autom k amfiteatru a nechapal co sa deje.
Ziaden ruch , ani auta s bicyklami ani bikerov...🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ Zdesene som volal kamaratovi (domacemu bikerovi) a pytal sa ci nebol prelozeny start do inej lokality... Tak som sa dozvedel ze start je az v nedelu😎😎😎.. super zaciatok - sobotnajsi klasicky termin pretekov ma zaskocil , zatukal som si na celo a vratil do Jura k sesternici kde som prespal a ktora sa ma rano pytala ci preteky nezrusia kvoli zlemu pocasiu. Uistoval som ju ze nie , ze to by muselo byt " zemetrasenie" aby sa tak stalo. Ked ma videla tak povedala ze predsa mala pravdu a ze to zrusili. Vysvetlil som jej ze uz mam 62 rokov a ze mi hlava asi uz nesluzi... 😉. Trochu som sa ponudil ( vonku sa striedali kvapky dazda s vetrom) a poobede som vyrazil do miestnych lesov ( zacalo sa nadejne oteplovat) . Po vyslape som narazil na cast trate maratonu a tak som si to prechadzal a opravoval faborky ktore boli po nocnej burke a vetre rozmetane po konaroch stromov ... dobra rozjazda na nedelny pretek , miestne lesy sa mi pacia , je to tu paradne miesto na vysantenie. Co na zaver k nedelnemu preteku? Vybral som si 50-ku ( pred 2 rokmi sa mi 80-ka velmi pacila) , chcel som si zapretekat s miestnym veteranom Palom Longauerom , zaujimalo ma kolko mi tento uz 72 rocny cyklista " nalozi" . Kaktus ma v nedelu zase dobre naladil, tato trat sa mi paci tym ze to pekne " odsypa" , ziadne tiahle tahanice , dlhe vyslapy , ma to spad a pekne si zamakate aj hore a aj dole, rychlost neklesa ak nohy pocuvaju. Nadherne MTB - cko z mojeho pohladu , pocasie bolo tiez fajn, zapretekal som si velmi dobre, Kaktus ma nesklamal a domov som isiel dobre naladeny aj ked ma cakala poriadna streka. Dovidenia Bratislava , ak sa bude dat, urcite si tu pridem zapretekat znovu, vdaka za organizaciu . Mimochodom, moj super mi nalozil , mam co robit ... mozno ked bude mat 80 tak ho porazim 😎😎
12.10.2023 - 08:24:41
016
keyboard_arrow_up