Garmin má funkciu osobného trénera priamo v hodinkách/cyklopočítači alebo teda v Connecte. Pri cyklistike si vyberieš z rôznych cieľov, našťukáš aké máš k dispozícií merače (výkon, trenažér,...) potom si vyberieš koľko času máš na tréning, ktoré dni, kedy chceš dosiahnuť svoje eciele (preteky napr. ) .... Je tam toho viac na výber a je tam aj jeden MTB tréner. Keď to celé našťukáš, tak ti to vypľuje plán, ktorý môžeš a nemusíš dodržiavať a ak na plánovaný tréning nemáš čas tak ti to prispôsobí plán na inokedy. ˇuplen narýchlo som námatkovo naklikala v Connecte nejaké údaje a vyhodí ti to prehľad asi takto ... ráno v kalendári alebo v plánovanej aktivite ti vyhodí dnešný tréning. ALebo nemusíš trénovať podľa plánu ale podľa denných odporúčaných cvičení. Garmin ti monitoruje dopad aktivít an zdravie/kondíciu a podľa metrík ti odporúča aktivitu. Je tam veľa možností, toto majú fakt premakané.

Prílohy:

Screenshot_20230925-142344.png
Screenshot_20230925-142344.png 66.13 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2023 - 14:27:30
06
Ešte pre zaujímavosť, aby sisi to vedel predstaviť, tak aj v hodinkách (konkrétne na príklade fenix 7s) si to môžeš pozroet6napr. tak, že si vyberieš v menu aktivitu MTB, potvrdíš a zobrazí sa ti úvodná obrazovka merania aktivity ale ty dáš šípku hore do menu aktivity a tam zvolís tréning. No a po potvrdení výberu máš na výber z mnohých možnosti ako Rychly6trening, archív treningov, treningivy kalendár, sam proti sebe atď a v tréningoch, ktoré tam sú už zadané a vyberáš si podľa cieľa, teda či chceš trénovať intervaly, vzdialenosť, rýchlosť.... Naozaj som bola prekvapená keď som to začala preklikavat, aké to ponuka možnosti. Rovnako fungzje aj profil aktivity Indoor cycling, cycling alebo beh. A toto málokto pri vybere hodín zohľadňuje, zväčša sa vyberá podľa ceny, meraní... málokto dokoca zohľadňuje odolnosť, čo je hlavný rozdiel medzi atletickými a outdoorovymi hodinkami, teda venuxy a forerunner vs fenix a instinct.

Prílohy:

GridArt_20230925_192830667.jpg
GridArt_20230925_192830667.jpg 298.51 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2023 - 19:46:22
01
Strejdo napísal:
Ahojte chlapci. Ak máte niekto záujem o Garmin produkty, akýkoľvek model, tak viem vám zohnať za výbornú cenu, samozrejme s 24 mesačnou zárukou. Ak má niekto záujem, píšte súkromnú správu. Ale nie špekulanti, iba vážni a seriózni záujemcovia.


Ahojte, mnohí z vás už majú odo mňa Garmin zariadenia a ste spokojní (až na pár výnimiek, ktorí miesto preštudovania návodu hneď zvalili chybu na Garmin, ale každý sme nejaký😁) .
Pre tých, ktorí stále zháňajú Garmin zariadenia, či už hodinky, edge zariadenia na bike, hrudné pásy, wattmetrové pedále, alebo trenažéry Tacx za lepšie ceny ako sú v eshopoch, kľudne mi napíšte. Ako reprezentant SR v paracyklistike mám zľavu na vybrané produkty, samozrejme nie v neobmedzenom množstve a nie na všetko, ale ja tie veci nepotrebujem, tak kľudne pomôžem niekomu inému. Zas nerátajte s horibilnými zľavami, ale každé euro sa zíde 😊.
26.09.2023 - 16:04:18
218
fixska napísal:
Ešte pre zaujímavosť, aby sisi to vedel predstaviť, tak aj v hodinkách (konkrétne na príklade fenix 7s) si to môžeš pozroet6napr. tak, že si vyberieš v menu aktivitu MTB, potvrdíš a zobrazí sa ti úvodná obrazovka merania aktivity ale ty dáš šípku hore do menu aktivity a tam zvolís tréning. No a po potvrdení výberu máš na výber z mnohých možnosti ako Rychly6trening, archív treningov, treningivy kalendár, sam proti sebe atď a v tréningoch, ktoré tam sú už zadané a vyberáš si podľa cieľa, teda či chceš trénovať intervaly, vzdialenosť, rýchlosť.... Naozaj som bola prekvapená keď som to začala preklikavat, aké to ponuka možnosti. Rovnako fungzje aj profil aktivity Indoor cycling, cycling alebo beh. A toto málokto pri vybere hodín zohľadňuje, zväčša sa vyberá podľa ceny, meraní... málokto dokoca zohľadňuje odolnosť, čo je hlavný rozdiel medzi atletickými a outdoorovymi hodinkami, teda venuxy a forerunner vs fenix a instinct.

Díkes za vyčerpávajúcu odpoveď. Ja práveže chcem od hodín veľa a mám špecifické požiadavky. Odolnosť je jednou z nich (ďalej by mali mať spojenie na ANT zariadenia), pretože aktuálne mám hodinky podľa vojenskej špecifikácie (MIL-STD-810G), ktoré toho so mnou veľa zažili a sú prakticky bez škrabaca aj po dvoch rokoch. Len tieto hodinky Honor Watch GS Pro mi nestačia po tréningovej stránke. A pre slabšiu odolnosť mám problém s Venu 3 napr.
Ja jazdím spravidla dookola rovnaké trasy. Niekto to nenávidí, ja mám rád sledovanie progresu pri zlepšení na úsekoch :) Len toto si aktuálne sledujem až po výjazde. Preto ma zaujíma, či napríklad, keď si narobím súkromné segmenty v Strave (s ktorou Garminy vedia spolupracovať), tak potom ma budú vedieť upozornovať na čiastkové časy po prejdení daných segmentov. Prípadne, či to čo tu popisujem, je nejaká verzia módu "Sám proti sebe čo popisuješ" Toto keby si mi ešte zistila, tak by to bolo super :)
27.09.2023 - 09:43:36
00
mikhail tie segmenty si môžeš urobiť aj v samotnom Garmine - Garmin Connect. Ono to vie Garmin segmenty aj Strava segmenty (Strava musí byť platená). Vieš súťažiť aj proti už uloženej aktivite... Možností je veľa. No a s odolnosťou sú najlepšie Fenixy a pod... Ak ti nevadí nejaký bazárový kúsok a to, že nemá najnovšie funkcie tak ani Fenix 6... nie sú zlé. Ale Garmin má portfólio fakt veľké a už je len na tebe čo si vyberieš. Tie tréningy fungujú asi v skoro všetkých. Každopádne ten garmiňacký ekosystém funguje dobre.
27.09.2023 - 10:24:24
01
lacoge napísal:
mikhail tie segmenty si môžeš urobiť aj v samotnom Garmine - Garmin Connect. Ono to vie Garmin segmenty aj Strava segmenty (Strava musí byť platená). Vieš súťažiť aj proti už uloženej aktivite... Možností je veľa. No a s odolnosťou sú najlepšie Fenixy a pod... Ak ti nevadí nejaký bazárový kúsok a to, že nemá najnovšie funkcie tak ani Fenix 6... nie sú zlé. Ale Garmin má portfólio fakt veľké a už je len na tebe čo si vyberieš. Tie tréningy fungujú asi v skoro všetkých. Každopádne ten garmiňacký ekosystém funguje dobre.

Áno, ak som si správne čítal info, tak okrem kvalitnejšieho tepového senzora sú prakticky Fenix 6 funkcionallitou rovnako vybavené ako Fenix 7. A ak by sa mi podarilo v bazáre zohnať zánovné Fenix 6X, alebo v nasledujúcom Black Friday nové v zľave, tak by som zobral asi tie.

Len som jednoducho chcel info z praxe a fixska sa na to podujala :) Lebo videá, ktoré popisujú, čo ja od tých Fenixov chcem, ako to celé funguje, sa veľmi nájsť nedajú.
27.09.2023 - 10:33:08
00
Vytvor si účet v Garmin Connect a popozeraj si čo tam je. Skús tam importnúť GPX z nejakej aktivity čo už máš. Niektoré funkcie ti pridá až keď máš kompatibilný HW ale aspoň aký taký prehľad. Je webová verzia a apka pre mobil. Väčšinu veci majú rovnaké ale v niektorých veciach sa líšia.
Okrem tých tréningových plánov sú tam aj "Cvičenia" ktoré si vieš vytvoriť alebo stiahnuť hotové a poslať do zariadenia. Prípadne hodinky/ cyklopočítače majú už nejaké cvičania v sebe... Alebo pred aktivitou si stanoviť cieľ... Možnosti je veľa.
27.09.2023 - 10:55:46
00
mikhail napísal:
Ja práveže chcem od hodín veľa a mám špecifické požiadavky. Odolnosť je jednou z nich (ďalej by mali mať spojenie na ANT zariadenia), pretože aktuálne mám hodinky podľa vojenskej špecifikácie (MIL-STD-810G), ktoré toho so mnou veľa zažili a sú prakticky bez škrabaca aj po dvoch rokoch. Len tieto hodinky Honor Watch GS Pro mi nestačia po tréningovej stránke. A pre slabšiu odolnosť mám problém s Venu 3 napr.

Áno, presne toto som myslela. Niektoré hodinky Garmin sú odolné v súlade s týmto štandardom. Keď si kukneš web garmin, a klikneš si na nejaký vybraný model, tak hneď hore v popise máš uvedené, že: "Mimoriadne odolná konštrukcia a ďalšie parametre spĺňajú armádne štandardy MIL-STD-810G pre vysokú odolnosť voči nárazom, plameňom a ponoreniu."
S odolnosťou súvisí nielen telo hodiniek ale aj sklíčko, ktoré by malo byť odolné aj proti poškriabaniu, preto by som vyberala z hodiniek s chemicky tvrdeným sklom, ktoré je odolné a menej krehké ako bežné sklá. Ešte odolnejšie sú zafírové sklíčka ale ani tie nie sú stopercentne nezničiteľné, pretože nie sú z diamantu, ale sú zatiaľ najodolnejšie na trhu. Sú síce lesklejšie ako Power Glass a Gorilla Glass, preto je na nich nanesená antireflexná vrstva, ale vydržia omnoho viac.
Ja som ešte nemala to "šťastie" ale videla som najnovšie fénix po páde na asfalte, keď sa šúchali pritlačené a teda boli pekne oškreté ale to bol naozaj taký pád, že pravdepodobnosť je 1:milión ale na funkčnosť to nemá vplyv, takže počítač aj displej aj snímače prežili či a hodiny idú perfektne. Len estetika utrpela.
ANT+ majú všetky, v pohode sa ti to spojí s čím má.
V tom menu aktivity, ako som ti tu fotila, je spomínaná záložka Race yourself a tam máš dve podmenu a to From history a Downloaded. Takže môžeš ísť svoje rovnaké trasy dookola ale čo to robí neviem, lebo som práve túto funkciu to v reále neskúšala ani na biku ani na trenažéri. Ale plánujem :)
Odporúčam navštíviť kamoša, ktorý má vybraný model a nažvo si pošťukať menu a kuknúť tú appku Connect v mobile aby si videl, aké sú tam možnosti. Tá appka je jednoduchá, lebo keď na mnohé veci klikneš, tak ti vyhodí informáciu o tom, čo to znamená tak sa aj učíš, čo to všetko meria a prečo.
27.09.2023 - 11:17:34
01
mikhail napísal:
Áno, ak som si správne čítal info, tak okrem kvalitnejšieho tepového senzora sú prakticky Fenix 6 funkcionallitou rovnako vybavené ako Fenix 7.


Tych odlisnosti je tam viac, napr. touchscreen, presnejsie GPS, vydrz baterie, ... Co sa tyka zafiroveho skla, tak sa tu spominala antireflexna vrstva, ze je na nom nanesena, mam verziu so zafirovym sklom a nevsimol som si ziadnu antireflexnu vrstvu. Hodinky som uz x-krat skrtol o kamene, stenu a pod. a na skle nie je nic, stale ako nove, moze byt, ze je nanesena z vnutornej strany ...
27.09.2023 - 12:39:01
00
Zafírové sklo je najodolnejšie ale zase najviac robí reflexy. Čitateľnosť kazia aj dotykové ovládanie a solárna vrstva. Ale je to fakt individuálne - ja mám Fenix 5X plus Sapphire - čo je asi na odlesky najhoršie ale aby ma to nejak veľmi obmedzovalo to nie. Samozrejme sa bavíme o klasickom MIP displeji nie OLED.
https://www.zivotsgarminem.cz/index-citelnosti-jak-dobre-jsou-videt-displeje-hodinek-v-ruznych-situacich-zasadni-parametr-pri
27.09.2023 - 14:08:56
00
lacoge napísal:
Zafírové sklo je najodolnejšie ale zase najviac robí reflexy. Čitateľnosť kazia aj dotykové ovládanie a solárna vrstva.


Na 7X Sapphire Solar som si nevsimol nejake rusive odlesky ... Skor by som povedal, ze cim ostrejsie slnko tak tym lepsia citatelnost displeja. Solarna vrstva je po bokoch, citatelnost ziadnym sposobom nekazi. Displej so zafirom je horsie citatelny, pretoze zafir menej prepusta svetlo.
27.09.2023 - 14:54:42
10
V linku ktorý som priložil je to pekne vidieť. Pri priamom pohľade na hodinky za slnečného svetla je čitateľnosť so všetkými MIP displejmi perfektná. Problematické sú napr. situácia v lese v tieni keď cez koruny stromov presvitá obloha a hodinka pod uhlom...
A ohľadom tej solárnej vrstvy - neviem či všetky ale určite niektoré to majú tak, že solárny prúžok okolo displeja + sklíčko nad displejom je "polopriesvitný" solárny článok
Ešte doplním, že niektorá vyššia výbava bola len so zafírovým sklíčkom.
27.09.2023 - 15:12:29
00
Ušetril by som na zafíre a kúpil si z Ali normálne ochranné sklíčko. Všetko sa dá poškriabať - aj zafír - a pri outdoorovom zariadení je o to vyššia šanca, takže osobne potom radšej len vymením poškriabané/prasknuté ochranné sklíčko.
27.09.2023 - 17:04:48
00
Za dobrú cenu sa mi nakoniec podarilo zohnať Garmin 955. HW by mali mať prakticky rovnaký ako Fenix 7 (ustúpil som teda z požiadavky odolnosti - tú nahradím zafírovým sklíčkom a obalom).

Mám otázku. Je možné importovať rôzne tréningové plány do Garminov? Existujú na to nejaké špecializované portáli kde si ľudia tieto plány vymieňajú? Konkrétne mi ide o plán na schudnutie :) Teda žiadne echt ladenie formy.
05.10.2023 - 19:21:25
00
mikhail co konkrétne myslis? chudne za v chladničke:p
05.10.2023 - 19:49:35
01
keyboard_arrow_up