Ani neviem, co na to povedat, vacsinu prazdnin som bol rozlietany a zial moja kazdovecerna hodinova session je uz pase, lebo je skoro tma. Asi budem pokracovat zasa az o rok 🤷‍♂️ V kazdom pripade, zlepsenie je, len stale chyba akasi konzistentnost. Pocas kazdeho vyjazdu sa mi podari aspon jeden 10+ m manual, tak aspon to ma trochu tesi.
01.09.2023 - 08:28:18
02
Hlasim progres ludia, zacinam sa dostavat celkom pravidelne na 20m+. Dokonca som dnes dal 30m (4,5 sec dlhy) s jemnym protivetrom. Stale kopec roboty pred sebou, ale tesi ma ze trening prinasa ovocie. Este 10. Sept som mal max 16m :)
28.09.2023 - 11:42:33
00
Ja už mám na balanceri cca 18 hod a dám aj zo 20 sec. bez brzdy ,tak som zvedavý ,keď to vytiahnem na kopec ,aké to bude v reálnom svete.
28.09.2023 - 11:53:27
00
Daj vediet potom, tiez som zvedavy.
28.09.2023 - 11:54:10
00
imajoros napísal:
Hlasim progres ludia, zacinam sa dostavat celkom pravidelne na 20m+. Dokonca som dnes dal 30m (4,5 sec dlhy) s jemnym protivetrom. Stale kopec roboty pred sebou, ale tesi ma ze trening prinasa ovocie. Este 10. Sept som mal max 16m :)

Pri akej rychlosti? Ja to jednoducho neviem podrzat, ked idem pomaly (pod 15 km/h). Aku mas konzistentnost? Ked idem "trenovat", tak sa mi vacsinou nedari, ale ked to pocas vyjazdu vyskusam za spravnych okolnosti (rychlost, sklon a smer), tak ho do tych 4s viem podrzat relativne pravidelne.

edit: Najlepsie sa mi "manualuje" vo Wexli, ked idem s malou zelenu :-)
28.09.2023 - 11:59:22
00
Nevozim tachac takze rychlost viem len odhadnut na zaklade skusenosti. Pod 15 km/h su manualy vyrazne tazsie a kratsie. Ak mam cerstve nohy (den predtym som netrenoval) tak v tejto rychlosti viem davat celkom pravidelne (7 z 10) cca 12-13m s tym ze sem tam sa podari (3 z 10) povedzme 15-16m. Unava noh hra u mna velku rolu. Dbam na to aby som sa predtym ponatahoval a par minut na biku len tak vozil. Ak trenujem 3ti den po sebe, viem ze nemozem cakat zazraky a nesnazim sa trhat rekordy lebo som sa poucil, ze v tych situaciach viem spravit chybu a dostat sa do "oh shit!" situacie.

Tie dlhsie manualy robim pri cca 20-25 km/h a na rovine. Skusam ich aj pri jemnom, aj vacsom sklone aby som si zvykol ale tam sa mi nedaria zatial take dlhe. Mozno 15-17m, tazko povedat. Meriam to zatial len na 1 useku, na rovine. Celkovo manual dolu kopcom je jemne iny ako na rovine. Stale tam hladam to optimalne prvotne nadhodenie. Na rovine to mam zmaknute uz celkom OK.
28.09.2023 - 12:28:50
00
A ako si na tom s pribrzdovanim? Alebo sa to vsetko snazis vzdy trenovat bez sahania na brzdu? U mna je teda este rozdiel na akom biku to robim. Na endure a e-endure ho dokazem podrzat asi najdlhsie, ale len vo vysokych rychlostiach. Na HT sa to da aj pri mensich rychlostiach. Pises, ze sa to ucis na rovine, to sa vzdy na tych 20-25 kmh musis rozbiehat za vlastne?

Video by bolo super (v najhorsom ho len niekde zaves, napr. google drive, onedrive, ..., a sem daj link). Ja som sa este netocil, ale budem musiet, lebo sa mi zda, ze asi nieco nerobim spravne, kedze pomaly napredujem (zatial som odstranil zlozvyk drzania/stlacania prednej brzdy, zhrbeneho chrbatu a casteho pokrcovania ruk v laktoch).
28.09.2023 - 12:39:29
00
Na brzdu nesiaham vobec. Tiez mi to dlho vrtalo v hlave a snazil som sa to trenovat ale vzdy som skoncil okamzite na zemi. Potom som cital viacero prispevkov aj na zahranicnych forach, ze zadnu brzdu treba mat len ako safety. Chlapci na BMXkach vedia tahat manual donekonecna a bez brzdy. Takze som sa na celu zadnu brzdu vybodol a mam ju len pre "oh shit" momenty. Kto vie, mozno v buducnosti si osvojim aj korekcie brzdou. Teraz ma to ale zbytocne len zatazuje. Cize sustredim sa len na svoje telo.

Mam stastie ze byvam v Dubravke ktora je kopcovita a priamo pri bytovke mam krasny relativne novy asfaltovy usek ktory zacina miernym az prudsim klesanim a vyustuje do roviny. Kopec vyuzijem na nabratie rychlosti (tu si pred rovinkou trosku skorigujem ak idem prilis rychlo) a na rovine potom skusam. Je to super lebo ziskam rychlost bez toho ze by som akokolvek unavil nohy. Takze tak. Skusim nieco vymysliet s tym videom. Mam ich viac, v podstate sa vzdy snazim za kazdy mesiac natocit aspon 2-3 nech vidim co robim dobre/zle atd.
28.09.2023 - 12:51:20
00
Dakujem inak martin15 za tip na prifuknutie si plastov 👍
28.09.2023 - 13:35:56
01
super som rad ak to pomohlo a drzim palce v dalsom progrese. vidim to tak ze kedze ide off season a ak vydrzite trenovat aj cez zimu na novu sezonu uz bude manualit lavou zadnou... teda, pravou zadnou.. obcas.
30.09.2023 - 10:47:04
00
Ja urcite planujem trenovat aj v zime. Dokonca mam 100m od bytovky Tesco s velkym krytym parkoviskom. Ani sneh a dazd ma nezastavi 😁
30.09.2023 - 20:10:46
01
martin15 Mam na teba manualovu otazocku :) Ako som tu uz spominal, mam pri bytovke velmi pekny (asi 400m) usek kvalitneho asfaltu, ktory zacina strmsim sklonom a v nizsej casti prechadza do roviny. Hornu strmsiu cast vyuzivam na nabratie rychlosti a nasledne v nizsej casti (skor na tej rovinke) potom trenujem manualy.

Potesilo by ma vsak keby som jedneho dna bol schopny manualom zist cely takyto usek. Cize aj tu strmsiu cast. Snazim sa to teda mixovat a skusat manual v kazdej casti kopca.

V strmsej casti kde clovek rychlo nabera rychlost je to ale o dost iny pocit a jednoznacne tazsie dat nejaku dlhsiu vzdialenost.

Je to nieco co clovek pochyti casom alebo je manual vyslovene vhodny len na kopecky s velmi miernym sklonom? Aka je tvoja skusenost?
03.10.2023 - 08:56:51
00
a inak ten kvalitny asfalt je nova harmincova?
trenujes v bus pruhu? :)

moja skusenost je taka ze
cim prudsi sklon , tym tazsie to ide do manualu, myslim ten uvodny pohyb so zdvihnutim kolesa.
podla mna, je to tym ze s vacsim sklonom mas predne koleso nizsie.
predstavujem si, ze je to nieco take, akoby som mal zrazu nizsi stack na biku.
a co ja viem, s vyssim stackom (ked som si pridal podlozky pod predstavec) to ide do manualu lahsie.

a tiez cim prudsi sklon, tym dalej od povodnej polohy musim zodvihnut predne koleso, az mam pocit ze idem prepadnut dozadu.

sklon som teda hladal taky, aby som moc nestracal rychlost, a sucasne taky aby som si to uvodne zdvihnutie predneho kolesa moc nekomplikoval.

long storys short , taka harmincova je celkom fajn , chodim tade pomerne casto z lamacskym lesov a ten bus pruh je na to ako stvoreny :)
03.10.2023 - 10:28:37
00
Harmincovu som este neskusal takze neviem velmi posudit :) Ja som na konci Dubravky (Dubravcicka ulica). To co popisujes su presne moje skusenosti. Cim strsmi kopec, tym tazsie to ide do manualu a s prednym kolesom musim o cosi vyssie aby som nasiel balance point.

Dobre...ono asi nebude na skodu skusat to kdekolvek sa len da, ci uz strmsi kopec, miernejsi alebo teda rovina. Celkovo k tomu pristupujem tak, ze akykolvek manual do tela pumpuje nove data, ktore sa neskor zidu ;)

Dik za odpoved ;)
03.10.2023 - 12:44:46
00
Skrtas zadkom o koleso? Aby som dosiahol čo najväčšie V ecko a uľahčil si tak manavrovaci priestor,sa mi stáva,že idem často až na koleso...
03.10.2023 - 13:02:26
00
keyboard_arrow_up