Peracnik na rajdoch ?
RANDAL co by som nezdvihol ale z takej flase sa fakt zle pije za jazdy, nehovoriac o vytahovani a vkladani flase do kosika. To je fobre ked ides nejaky bike packing a potrebujes co najvacsiu zasobu so sebou. Ano mam doma aj litrovu flasu ?
V zime vozim v jednom kosiku Deboyo termosku a v druhej nejaku zimnu flasu. Ale tak v zime uz vozim viac veci cize ruksak nutny.

Len ma tak zaujalo ako nosia na v cestakoch ludia vestu alebo navleky bez toho aby to bolo mokre. Nemyslim ze uz to treba dalej rozpitvavat.


Naposledy upravil scarinko dňa 07.10.2023 - 23:44:52, celkovo upravené 1 krát.

07.10.2023 - 23:40:18
00
V anglicky hovoriacich krajinach to volaju "burrito bag" . Drzi to celkom dobre. 3 uchyty, z toho 2 na riaditkach, 1 o kable.
07.10.2023 - 23:43:52
00
Ok tak si to voz na tom monster crosse 😉
07.10.2023 - 23:45:21
00
To bol len tip, ak nechces mat prepotene veci v zadnych vreckach alebo na odlahcenie krizov. O nic menej aero uz nemozes byt :-P
07.10.2023 - 23:53:27
01
Mozem este napr tahat vozik za sebou ?
07.10.2023 - 23:58:17
01
Podobny "peracnik" vozi aj michal kollert na faktore ostro za 10k (vid foto na strave). Ale hej radsej sa budem klepat v mokrych handrach a vyzerat ako cool pro. Ja vozim jeden velky box namiesto flase kde nacpem vsetko co nechcem mat v drese na pohodu (navleky na ruky / nohy / tretry, kuklu, neprefucku atd.) Druha 1L flasa na vodu.
Pod sedlom naj podsedlova buzi taska lezyne road caddy s multiklucom a dusou. Na rame pumpa. Peracnik by som zvazil tiez.
08.10.2023 - 10:15:50
00
Ten peracnik mi pride asi naj z toho vsetkeho, ale len na mtb. Tam si to nejak viem predstavit. Ale na mtb mi zas nejaky ruksak velmi nevadi. Tu flasu nedam, nie koli nejakemu vyzoru ale zle sa s tym manipuluje za jazdy. Casto mam napr v jednej vodu v druhej jontak.
08.10.2023 - 11:04:19
01
Viete niekto porovnat kratke nepremok dresy Sportful Fiandre Light NoRain a Castelli PERFETTO RoS 2 WIND?
Mam ten Sportful a teda neviem, mal som ho sice len parkrat na sebe ale vzdy, vratane dneska, spodna vrstva pod nim total mokra. A to sa ani neda povedat zeby som zmokol, skor len lahka prehanka. Doteraz som v nom zmokol vo vacsej miere a vo vyssich teplotach, tak som myslel ze teda premokol, ale dneska to rozhodne nemohlo byt. Tiez sa to neda pripisat prepoteniu, pri volnej jazde v 13st… toby inac vyzeralo. Pride mi to akoby total “nedychal”. Priamo pri jazde som v nom zatial nemal neprijemny pocit, chlad z toho alebo nekomfort, ale pri vyzliekani ma to vzdy prekvapi. To sa mi ani ked neuvazene pouzijem zimnu Alphu nestava, takto mokry natelnik. Vybral som ho kvoli cene pred Castelli ale asi to zacinam lutovat. Preto ma zaujma ako je natom to lahke perfetto, klasicke dlhe mi tiez toto nesposobuje. Ale to je pochopitelne do vacsieho chladu…
08.10.2023 - 14:18:40
00
nechvalia sa materialom prednej casti - len vetruodolny. ze by daka noname membrana?
08.10.2023 - 15:07:52
00
Mne by ruksak pri bajkovaní neskutočne vadil, aj ladvinku som poslal kade ľahšie. Ale keďže chcem svoju bike bundu nosiť aj na turistiku, chcem sa spýtať, môžem si ruksakom nejak poškodiť (obšúchať) membránu na bunde gore tex inf.?
08.10.2023 - 15:15:46
00
Jaiub napísal:
Viete niekto porovnat kratke nepremok dresy Sportful Fiandre Light NoRain a Castelli PERFETTO RoS 2 WIND?
Mam ten Sportful a teda neviem, mal som ho sice len parkrat na sebe ale vzdy, vratane dneska, spodna vrstva pod nim total mokra. A to sa ani neda povedat zeby som zmokol, skor len lahka prehanka. Doteraz som v nom zmokol vo vacsej miere a vo vyssich teplotach, tak som myslel ze teda premokol, ale dneska to rozhodne nemohlo byt. Tiez sa to neda pripisat prepoteniu, pri volnej jazde v 13st… toby inac vyzeralo. Pride mi to akoby total “nedychal”. Priamo pri jazde som v nom zatial nemal neprijemny pocit, chlad z toho alebo nekomfort, ale pri vyzliekani ma to vzdy prekvapi. To sa mi ani ked neuvazene pouzijem zimnu Alphu nestava, takto mokry natelnik. Vybral som ho kvoli cene pred Castelli ale asi to zacinam lutovat. Preto ma zaujma ako je natom to lahke perfetto, klasicke dlhe mi tiez toto nesposobuje. Ale to je pochopitelne do vacsieho chladu…

Mám ho aj ja, a už som si myslel že som jediný, kto sa pod ním spoti ešte skôr ako vyrazí na bike ?. Aj ja som ho kúpil miesto perfetto, nakoľko mám veľmi dobre skúsenosti s bundami Sportful. Ale všetky fiandre čo mám majú membránu gore táto nie. Neprišiel som na to v akom počasí ju nosiť aby som sa nespotil. Ale za jazdy s tým problém nemám, necítim to, ale keď sa vyzleciem, tak tá membrána je celá akoby jeden veľký mokrý fľak.
08.10.2023 - 16:14:35
00
No ak to teda je taky smejd tak to je od Sportfulu pekny fail. Hlavne ze to prezentuju ako neviem aku skvelu samostatnu radu Fiandre.. Jedine zeby to Norain vyjadrovalo ze si pod tym mokry aj ked vlastne neprsi. A to sa oplati :-D
Ked tak nad tym uvazujem tak vlastne velmi podobne sa chovaju aj tie gate, tiez mavam nohy pod nimi odost viac “zvlhnute”. Len ked Castelli nerobi tenke nepremok, tie Tuto nano su zateplene :?:
Gusto0 Nemal alebo nemas ju aj ty samizda?
08.10.2023 - 21:37:52
00
Jaiub mam tiez tu sportful fiandre light no rain, ale s dlhym rukavom a tiez sa v nej potim, nevetra to ako som si myslel, rukavy su hned mokre, vpredu maju neprefuk a zo zadu by mali vetrat, ale nejako to nefunguje, jedina vyhoda je neprefuk vpredu a na rukavoch,ale co z toho,ked su ruky mokre z vnutra,tak je mi hned zima...mam z tej bundy zmiesane pocity a stale hladam pre nu najvhodnejsie pocasie a to som ju skusal aj na mtb i cestaku
08.10.2023 - 21:51:57
00
norain je ale nazov toho bezmembranoveho materialu na chrbate.
Jaiub mam fiandre ligh wind - a ta ma v predu gore windstopper.
09.10.2023 - 09:22:24
00
Pri akych teplotach tie Fiandre bundy pouzivate? Ja mam tie aktualne verzie (bez Gore). S kratkym rukavom som pouzival pocas leta skoro rano ked boli hmly, vlhko, teploty 10° a menej a problemy s hromadenim potu som nepozoroval. Som spokojny nie len s membranou, ale aj strihom a detailami ako zips, spodny diel a ukoncenia rukavov... tak som na jesen dokupil aj verziu s dlhym rukavom. K membranovemu obleceniu pouzivam vylucne sietovinove spodne vrstvy.
09.10.2023 - 09:44:12
00
keyboard_arrow_up